Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 22:57   #21
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne bi ja to sve trpala u isti koš. Kontrola negativnih emocija je ok, vjerojatno i stvar navike, ali kontrola pozitivnih emocija vodi do totalne izolacije i od ljudi i od samog sebe. To može prerasti u pravi mazohizam a istovremeno poremetiti odnose s nekim osobama koje nemaju kristalnu kuglu da u njoj vide tuđe emocije pa jednostavno zaključe da ih nema ili da su negativne

Btw. mm me osvojio kad su mu na neki film oči zasuzile od nježnosti, to mi je bila najromantičnija stvar koju sam osjetila do tada i da je to iskontrolirao ne bi to bilo to.


Zašto glumiti smirenost ako za nju nema razloga?Ako je situacija takva da upravo traži reakciju?Ne govorim o tučnjavama, ubijanju i drugim niskim porivima, ali praviti se cool a da to nisi- koja je poanta?????Pred drugima biti nešto što nisi? Reći ono što želim, govorom tijela i riječima. Zadiviti ih odglumljenom hladnoćom? Bzvz.
Mislim da većih problema imaju oni koji nisu u stanju pokazati emocije, ali eto, svakome je njegov problem najgori.
Ja plačem kad mi se plače, vičem kad mi se viče, smijem se kad mi se smije i živo mi se fućka za reakcije nebitnih mi ljudi, a bitni me zato i vole
Vjerujem kako postoji problem kontrole i pozitivnih emocija ali u mom konkretnom slučaju naglasak stavljam na kontroliranju negativnih emocija i suza kao popratne pojave!

-Zašto glumiti smirenost...Recimo zato, što je reakcija kako takva "pretjerana" (suze), i zbog nje, niste u stanju u datom trenutku verbalno izraziti svoje osjećaje, mišljenje, stvavove isl.!
Nema tu nikakve želje za tim da se druge zadivi odglumljenom hladnoćom, upravo suprotno, barem jednom želim zadiviti samu sebe, po prvi put reći što mislim i prihvatiti poraz, nepravdu, tugu, razočaranje ili što već, biti dovoljno jaka i skrenuti misli negdje drugdje..
Formula Uspjeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 12:53   #22
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
izrazavanje emocija, u nekoj emotivo zdravoj sedini moguce

inace pravi muskarci ne placu
Znaci ja nisma pravi muskarac
Placem sad, plakao sam sinoc ...
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 07:24   #23
Izražavajte emocije, ali pazite kamo ih usmjeravate. Nemojte se vezati za njih. Netko ih pokazuje tako da povrijedi druge, a to nije dobro. Druga pak osoba može usmjeriti emocije da stvori nešto lijepo i kreativno.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 11:05   #24
Zanimljiva tema. Mislim da je moguće kontrilirati suze.
Ja sam godinama kontrolisala suze na pogrešan način, potiskivanjem problema u nesvesno, pa me sad gluposti, ali baš totalne, jako rastuže.
Dakle, problem kontrolisanja suza, u koliko to želimo, sesvodi na način na koji to činimo.
Način na koji sam ja to činila može odvesti samo u depresiju ili dovesti do infarkta.
Po meni pravilno bi bilo da osećanja i misli koje nas dovode do suza potisnemo u trenutku kad ne želimo plakati, ali kući kad uhvatimo slobodnog vremena ih vratimo iz nesvesnog i dobro izanaliziramo, ako treba isplačemo se, uklonimo uzrok problema.
Za tako nešto je potrebno iskustvo.
Zanima me jel neko zna na ovom podforumu neki efikasan način za brzo vraćanje emocija iz nesvesnog.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:45   #25
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Zbog čega uopće kontrolirati suze??? Kad sam tužna, svi to mogu vidjeti na mojoj faci, isto kao i kad sam vesela. Dobro se ponekad dobro isplakati, nema ništa loše u tome.
Pa ne znam, meni bi to bio znak "slabosti", pogotovo ako bi se raspekmezio tamo pred poslodavcem kako je vec na pocetku bilo receno. Nisam bas sigurna da drugi trebaju znati, biti upuceni u sve nase slabosti.
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:03   #26
Quote:
Griješnica kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, meni bi to bio znak "slabosti", pogotovo ako bi se raspekmezio tamo pred poslodavcem kako je vec na pocetku bilo receno. Nisam bas sigurna da drugi trebaju znati, biti upuceni u sve nase slabosti.
Ma gle, ja sam još jako mlada i kod mene to pali.

Nije sad da bi nekog ucjenjivala svojim suzama, ali su mi ljudi definitivno skloniji dok me vide u takvom stanju. Skloniji mi oprostiti moje gluposti, ajmo to tako reći.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:23   #27
S tim se borim od rođenja.

Nisam uspjela niti jednom. U većini slučajeva nisam voljna ne plakati, nego uopće dati do znanja u kakvom sam stanju, ali avaj...


Vadim se na horoskopski znak )
Natashinka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 12:42   #28
Čemu uopće služi plakanje?
Mislim da si moramo priznati da ustvari žalimo sami sebe.
U tom pravcu treba tražiti uzroke i time doći do rješenja.
Ako pogledamo događaje koji su prethodili suzama možemo
zaključiti da smo to (suze) donekle i zaslužili.(normalno ako nije
nagli smrtni slučaj).
Mi smo jedini vrijedni svojih suza htjeli mi to priznati ili ne.
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 12:55   #29
Sluze olaksanju u tom trenutku. Tako kazu. I anatomski ima smisla. Cijelo tijelo dodje pod jak pritisak od navale emocija i suzama se doslovno opusti.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 00:10   #30
Uživim se u ulogu i krenu mi suze. Pogotovo u likove koji su potlačeni ili nešto gorko traže. Mogu kontrolirati suze. Nekada je to prisjećanje na tužan događaj, nekada iz potrebe.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:58   #31
Ja imam veliki problem,plačem čim neko viče na mene.Kada me neko udari vratim potučem se ali ako se neko izderava odmah se izgubim neznam zašto je to tako.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:55   #32
Quote:
beren cansu fan kaže: Pogledaj post
Ja imam veliki problem,plačem čim neko viče na mene.Kada me neko udari vratim potučem se ali ako se neko izderava odmah se izgubim neznam zašto je to tako.
Ajoj. Tko te udara??? Zapamti da to nitko, ali ama baš nitko ne smije.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:10   #33
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Niti ne pomišljaj na namjerno potiskivanje i ignoriranje emocija, jer to je veoma opasno. Također je opasno isključiti doživljavanje emocija - osobito ako to ne znamo ponovno potaknuti.
sta ako je opasnije ono drugo? mislim an ekpresiju

.. sta covjeku preostaje ako nikoga ne znaimaju njegovi dozivljaji/iskustva = emocije vezane za navedeno

.. jel nije pristojno i drustveno prihvatljivo zadrzati sve to za sebe jer je drustvo "bitnije" od pojedinca .. iako pojedinci cine drustvo?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:11   #34
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Ajoj. Tko te udara??? Zapamti da to nitko, ali ama baš nitko ne smije.
hehe .. dobro jutro

mozete pamtiti to koliko hocete .. kad tad ce te izmlatiti i nikom nista ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 23:37   #35
Jednom sam dobila savjet da za kontroliranje suza treba odvratiti misli na bilo što drugo, početi brojati pločice na zidu ili gledati ima li sugovornik perut ili prištiće ili nešto
Meni ne funkcionira, ako se jako ne koncentriram na to da ih zadržim, počnu teći kao vodopad.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 00:41   #36
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Ma gle, ja sam još jako mlada i kod mene to pali.

Nije sad da bi nekog ucjenjivala svojim suzama, ali su mi ljudi definitivno skloniji dok me vide u takvom stanju. Skloniji mi oprostiti moje gluposti, ajmo to tako reći.
Jel' to ne zvuči djetinjasto? I ja sam mlada, imam 18 godina, i grozno mi je plakati pred nekim. Osjećam se slabo, ranjivo, a znam do koje granice dopuštam da ljudi vide moje slabosti.
Ne znam, ako imaš cirka 10 godina oprošteno ti je. Inače, molim te, odrasti. Nitko ti nije skloniji dok plačeš, vjerojatno samo popuste da te ne moraju slušati i onda te izbjegavaju zbog tog ponašanja. Zvuči kao da pokušavaš time manipulirati ljudima. Mislim, nemam ništa protiv manipulacije, manipulatori bolje prolaze kroz život, ali manipuliraj na neki drugi način. Ovo je djetinjasto.
Umjetnica1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 20:09   #37
a što kad ne plačeš?
Ljutim se, veselim se, rastužim, ali zaplakati... vrlo rijetko... naročito ne pred drugim ljudima...
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 20:13   #38
Quote:
Formula Uspjeha kaže: Pogledaj post
Zanima me što mislite, da li je moguće naučiti kontrolirati SUZE i kako, u situacijama u kojima ne bi ste željeli zaplakati al suze same krenu!?

Npr.Dobijete otkaz na poslu (po ko zna koji put), koliko god se trudili to prihvatiti mirno, barem pred poslodavcem, ne ide pa ne ide, svima je jasno vidljivo kako ste na rubu suza!
Pa nisi dijete, naravno da je moguce i normalno da odrasla osoba kontrolira svoje reakcije. Mogu shvatiti da vidis neku tragicnu situaciju, stajaznam na ulici ili gledas nekakav takav film, pa da ti suze 'navru', ali neces valjda plakati ako dobijes otkaz na poslu ispred poslodavaca.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 21:32   #39
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
sta ako je opasnije ono drugo? mislim an ekpresiju

.. sta covjeku preostaje ako nikoga ne znaimaju njegovi dozivljaji/iskustva = emocije vezane za navedeno

.. jel nije pristojno i drustveno prihvatljivo zadrzati sve to za sebe jer je drustvo "bitnije" od pojedinca .. iako pojedinci cine drustvo?
Uravnoteženost je najbolja, ali mislim da je opasnije potiskivati emocije nego ih iskazivati. Kada ih potiskujemo, stvaramo tempiranu bombu u sebi. Ili će eksplodirati u nama, te ćemo pasti u depresiju i narušiti si fizičko zdravlje, ili ćemo eksplodirati prema drugim ljudima i povrijediti ih.

Budite svoji, plačite kad vam se plače, smijte se kada vam se smije. Nije to sramota.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 23:27   #40
Quote:
Umjetnica1995 kaže: Pogledaj post
Jel' to ne zvuči djetinjasto? I ja sam mlada, imam 18 godina, i grozno mi je plakati pred nekim. Osjećam se slabo, ranjivo, a znam do koje granice dopuštam da ljudi vide moje slabosti.
Ne znam, ako imaš cirka 10 godina oprošteno ti je. Inače, molim te, odrasti. Nitko ti nije skloniji dok plačeš, vjerojatno samo popuste da te ne moraju slušati i onda te izbjegavaju zbog tog ponašanja. Zvuči kao da pokušavaš time manipulirati ljudima. Mislim, nemam ništa protiv manipulacije, manipulatori bolje prolaze kroz život, ali manipuliraj na neki drugi način. Ovo je djetinjasto.
Ne bi baš rekla. Ne manipuliram. No ne skrivam nikad svoje slabosti i uvijek iskazujem sve osjećaje, pa mada bila ful sretna ili ful tužna.


Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Uravnoteženost je najbolja, ali mislim da je opasnije potiskivati emocije nego ih iskazivati. Kada ih potiskujemo, stvaramo tempiranu bombu u sebi. Ili će eksplodirati u nama, te ćemo pasti u depresiju i narušiti si fizičko zdravlje, ili ćemo eksplodirati prema drugim ljudima i povrijediti ih.

Budite svoji, plačite kad vam se plače, smijte se kada vam se smije. Nije to sramota.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.