Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 16:59   #1261
Zanima me hoce li ijedna banka u hr dati kredit osobi koja radi u dd koje je u predstecajnom postupku (jos 1 rata predstecajne ostala, drugo uredno podmireno)
GoSSipGirl- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:43   #1262
Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Planiram podići stambeni kredit za izgradnju kuće u visini 50000 eura (kunska protuvrijednost).

U vlasništvu trenutno imam gradilišta (zemljište sa starom kućom) na kojem ću graditi novu, koje vrijedi oko 20000 eura. Nemam nikoga tko bi mi dao neku nekretninu u zalog za kredit dok svoju kuću ne izgradim i prebacim na nju teret. Ušteđevine nemam. Trenutno podstanar u blizini svog gradilišta.

Inače, oženjen sam, dvoje djece, vss, stabilan posao 8200 kn prosjek plaće. supruga nezaposlena.

jel postoji ijedan način da mi neka banka odobri veći kredit? Bar 40000 eura?

Hvala unaprijed!
Pogledaj i raspitaj se u apn-u. Link: http://www.apn.hr/poticana-stanograd...ije-program-b/
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 13:36   #1263
Situacija je sljedeca,prije 4 god sam ostao bez posla i imao minus na tekucem,doslo je do utuzenja.Našao sam novi posao i dug otplatio prije dvije godine,zaposlen sam 2,5 god za stalno,plaća na vrijeme,firma dobro stoji.Želim dići kredit,znam da nakon 3 godine od otplate duga na crnoj listi se i brisem sa iste,da li ima koja banka da nece stvaratit probleme pošto je prošlo 2 godine od plaćanja duga,minus po kartici nemam jer ne želim,kredit nikada nisam digao.Ako netko zna banku u kojo bi trebao proc bez problema puno bi pomogao.
usbcard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 07:20   #1264
Morat ćeš prošetat po bankama i popričat s osobnim bankarima, objasnit situaciju pa ćeš vidjet šta ti se nudi. Ovdje ti nitko ne može odgovorit na to pitanje...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 20:08   #1265
Thumbs up

Quote:
usbcard kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeca,prije 4 god sam ostao bez posla i imao minus na tekucem,doslo je do utuzenja.Našao sam novi posao i dug otplatio prije dvije godine,zaposlen sam 2,5 god za stalno,plaća na vrijeme,firma dobro stoji.Želim dići kredit,znam da nakon 3 godine od otplate duga na crnoj listi se i brisem sa iste,da li ima koja banka da nece stvaratit probleme pošto je prošlo 2 godine od plaćanja duga,minus po kartici nemam jer ne želim,kredit nikada nisam digao.Ako netko zna banku u kojo bi trebao proc bez problema puno bi pomogao.
Ja osobno cuo kbz bks mozda otp
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:25   #1266
Zna li tko kako je sa reprogramom i pbz-om,. naime,. uzeli bi kredit-stambeni,ali je problem što je mm ušao u reprogram i još nije prošlo 12 mjeseci od toga, iako je sve podmireno, niti jedno nemamo minuse na računu, i jedina prepreka je njima u pbz-u taj reprogram i kao treba proci 12 mjeseci od toga,.a to ce biti tek iduce godine u 2 mjesecu, a toliko nam se neda čekati. Znate li ikoju banku da im to ne predstavlja problem,ili je netko imao sličan problem?
hvala unaprijed,
marinab23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 07:16   #1267
Pozdrav narode,
Mene zanima posto primam placu u eurima (zaposlen sam na neodredeno, radim kao pomorac)
Isplati li se u mom slucaju vise uzimati u eurima ili u kunama. Nisu mi bas jasni ti odnosi jer kredit u kunama je vezan za euribor pa je ustvari to sve isto samo malo lipse upakirano.

Sto sve treba od papira, jer planiram u 12 mjesecu uzeti 150000 eur na 20 godina. uzeo bi fiksnu kamatu na 10 godina, a ostalo kako bude.
Misljenja i savjeti su dobro dosli

Znate li koliko se ceka u Splitskoj baci za odobrenje i isplatu kredita.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:46   #1268
Pozdrav, trebam info, muz ima ugovor na neodređeno, placu prima u zagrebacku banku. Na racun mu sjeda minimalac od 2500 kn plus putni troskovi od kojih 600 kn. Razmisljamo uzet kredit nenamjenski od kojih 70 000 kn, za uredenje kuce.
Pa me zanima da li je uopce moguce da dobije taj iznos, i na koliko godina, s obzirom da na racun prima minimalac (ostalo na ruke, al to se naravno ne uracunava, hehe).
Dal je netko skoro dizao ili ima iskustva, u zagrebackoj banci? hvala

nikad nije imao kredit, nema minus, nista, uredni je klijent vec godinama.
drazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:21   #1269
Neke banke imaju minimalni iznos plaće koji klijent treba imati da bi predao zahtjev za kredit. Sa tim iznosom neće moći puno, ali neka svakako ode do svoje banke razgovarati sa djelatnikom.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:45   #1270
Question

Pozdrav, mala pomoc bio sam na crnoj listi zbog neplacanja kredita i prekoracenja, sve je podmireno i cjelokupan kredit zatvoren, znaci trenutno nemamo ni jedno ni drugo nikakve kreditne kartice, kredite minuse ni nista drugo. naime radim u drzavnoj firmi i ja i cura, podigli bi kredit za stan oko 50 000e namjenski s hipotekom, znaci pitanje dali je moguće i u kojoj banci s obzirom da je crna lista cista tek par mjeseci (a pise da ju banke gledaju unatrag 3 god)
boja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 17:46   #1271
Bez muljaža i progledavanja kroz prste, te nekih veza, praktički ni u jednoj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:01   #1272
Upit

DA li netko zna hoce li mi biti odobren kredit ako zatvaram postojeci mini koji je uredno placan, jedino imam u hroku vidljivu ovrhu za diners i stoji na 5ici ali to zatvaram ovim kreditom i imam urednog suduznika. Radi se o erste banci.
I radim na odredjeno u drzavnoj firmi. Placa 5000kn
I da, u hroku se vidi i nedozvoljeni minus od 400kn koji je zatvoren i prilozena potvrda iz 2015te.
Pupica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:05   #1273
Supruga i ja smo suvlasnici doo i oboje zaposleni u istom na minimalac uskoro tri godine. Poslovanje lijepo raste, što se vidi na ukupnim prihodima i novčanim tokovima, ali dobiti nema jer sav novac ulažemo nazad u razvoj firme (raste imovina firme).

Želimo dignuti ogromni kredit za dvonamjensku nekretninu -u manjem dijelu riješiti vlastito stambeno pitanje, dok bi ostatak nekretnine zarađivao cca 15% više nego što bi došla ukupna rata kredita.

Nemam problema da za kredit odgovaramo oboje i firma kao treća, ali me zanima je li potrebno formalno si isplatiti 3-4 plaće kako bi prividno ušli u tablicu da smo kreditno sposobni i kolika je šansa da unatoč tome odbiju kredit, jer firma nije neka renomirana?

Koliko se u obzir uzima budući prihod i činjenica da će vrijednost nekretnine biti barem jednaka ako ne i dobro veća od iznosa kredita?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:50   #1274
Zaposlena sam u državnoj službi na stalno, no staž kod trenutnog poslodavca mi je "tek" 7 mjeseci. Pošto sam bila dugogodišnje nezaposlena do prije 7 mjeseci, nakupila su mi se određena dugovanja i nalazim se u blokadi, redovno mi se svaki mjesec skidaju ovrhe od strane Fine. Pokušala sam putem kreditnih posrednika realizirati kredit kako bi zatvorila ta dugovanja (pošto sama dugovanja nisu velika, 50.000,00 kn dugovanja i 20.000,00 kn kamata koje mi se otpisuju ako bi odjednom otplatila dugovanje). Odbijena sam zbog HROK-a. Moje pitanje je da li postoji IKOJI način da se riješim to dugovanje, jer ako ću čekati 5 godina da to sve otplatim, bojim se da ću upasti u još veće zaduženje, pošto kamate iz dana u dan rastu, a meni je plaća mizerna sama po sebi (3300-4000 kn).
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:15   #1275
Probaj u Kentbank.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 19:32   #1276
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Probaj u Kentbank.
Probala, ali ništa daju nenamjenske kredite za zatvaranje blokade, ali u iznosu dvije prosječne mjesečne plaće, što znači ništa..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:23   #1277
.

zaposlen sam na neodređeno, sad je oko godinu dana(12 plaća sam primio od firme),plaća je redovita. imam blokiran račun(nekoliko ovrha-sveukupno oko 20 .000kn dugovanja).dosad nikada nisam imao nikakav kredit. neto plaća mi je ~3000(~2000 na zaštićeni i ~1000 na redovni račun). imam li kakve šanse dobiti kredit od 20.000 kn? time bih si odblokirao račun a i mjesečno bih imao više novaca na raspolaganju(rata kredita bi bila manja nego iznos koji mi se trenutno oduzima). ima li neko u sličnoj situaciji da je dobio kredit? u koje banke svakako da odem pitati a u koje banke ne moram ni ići jer nemam šanse za odobravanje? što je s manjim bankama tipa croatia ili kovanica i sa kreditnim unijama?
Repentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 00:21   #1278
Pozdrav, imam 19 godina i radim 9 mj, da li ja mogu dici kredit? jedna zena iz progreso grupe mi je rekla da ne mogu prije 21 god ni u jednoj banci pa me zanima da li je to istina i postoji li neki nacin da mi ipak odobre kredit negdje (kredit za auto, cca 50k kn)
fornax9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 06:48   #1279
Kako koja banka, naleti se na 20 ili 21 uglavnom.

Ako im je to u uvjetima poslovanja, ne postoji način.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:54   #1280
Pozdrav, danas sam se raspitivala o kreditu u ZABI (koja mi je i maticna banka). Pocela sam raditi ovaj mjesec, ugovor na odredeno godinu dana. Uglavnom mi je rekla teta u banci da nakon 3 mjeseca mogu trazit kredit uz jamca, a nakon 6 samostalno. Zanima me koji su uvjeti za jamca? Jer decko mi je dobio od ovog mjeseca ugovor za stalno, ali ima dugovanje prema banci jer nije podmirio minus na tekucem racunu na vrijeme pa su mu omogućili mjesečno otplacivanje minusa. Znaci li to da je on na "crnoj listi" i ne moze mi biti jamac? Ili suduznik?
rainy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.