Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 14:57   #201
Al to se događa nakon ovulacije, ne prije. I da, za taj spotting prije menge kažu da najvjerojatnije fali progesteron.

Meni se to događa u zadnje vrijeme, baš ću morati namoliti više ovog svog ginića da mi povadi spolne a ne da mi tu nagađa svaki puta kad mu tako nešto kažem. Ono poremetili su ti se hormoni. No shit sherlock, ne bi to znala da mi nisi rekao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:09   #202
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Al to se događa nakon ovulacije, ne prije. I da, za taj spotting prije menge kažu da najvjerojatnije fali progesteron.

Meni se to događa u zadnje vrijeme, baš ću morati namoliti više ovog svog ginića da mi povadi spolne a ne da mi tu nagađa svaki puta kad mu tako nešto kažem. Ono poremetili su ti se hormoni. No shit sherlock, ne bi to znala da mi nisi rekao.
Glede te opisane menstruacije, moje su isto cesto takve, znaci 2 dana kaos od krvi, nakon toga samo smeckasti zaostaci jos 3 dana barem. Tu i tamo jos 4.dan curne malo vise, ali ne kao prva dva dana.
Znaci to je za mene skoro standardan ritam. Iako sam imala i ciklusa gdje se sve izlilo u 3-4 dana i maltene gotovo. Ali cesce su ipak na ovu prvu varijantu.

Nisam otisla na pregled za svoje krvarenje, ali sam zvala gin., jednako kao i endokrinolog smatra da su treninzi vrlo vjerojatno uzrok krvarenja i da kod nekih zena to tako moze nastupiti od napora taman oko 15.-16.dana, bas kako se desilo i meni.
Uglavnom stopirala sam treniranje na 3 dana i krvarenje se dosta smanjilo, iako je i dalje prisutno u nekoj mikro kolicini.

Kako mi je nelagodno takva ici na pregled, nastojatu cu pricekati da se ipak sasvim povuce pa onda otici.
Nastojim ne guglati, ali nisam odoljela, i procitala sam svasta, od 'nije to nista, ne vidim nikakav uzrok', preko sokiranih hormona, stresa, do kojekakvih fibroida, cisti, endometrioze, tumora, evo toplo se nadam da nije nista od ovih par zadnjih stvari.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:50   #203
Zanima me dali netko ima slicnih problema naime prije 15dana sam zbog dijagnoze disfunkcionalno krvarenje dobila pilule primolut-nor pila sam ih 10dana i nakon 3.dana prestalo je krvarenje 2dana nakon ispijene terapije vratilo se krvarenje ali obilno bas ono lije potokom vec evo 3.dan upravo me zvao ginic jer tek je stigao s puta pa nisam ranije i rekao mi da pijem ergometrin danas i vcrs jednu pilulu i da se cujemo ujutro moram napomenuti da sam imala spolni odnos u petak nakon terapije i naravno tada vec nije bilo krvarenja to nisam rekla dokt ali mislim da nema to veze sa ovim zanime me imali netko slicno iskustvo inace mi je ginic rekao da nesmijem imati spolne od.dok pijem ljekove...iako ne kuzim sto i da zab sam reci disfunkcionalno krvarenje se desilo navodno zbog stresa tj hormon.poremecaja a nije mi dao da uradim hormone kako ce znati..?
ines1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 13:20   #204
vanmenstrualno krvarenje

pozdrav svima..molila bih vas za savjet..
dakle, vec godinu i pol pijem qlaire kontracepciju i nisam do sada imala nikakvih problema. u zadnjem mjesecu, nakon menstruacije, negdje deveti dan pilula, pojavilo se krvarenje koje ne prestaje. danas je vec osmi dan da krvarim. uspjela sam doći do ginekologa, koji me pregledao i rekao da nema nikakvih patoloskih promjena, oba jajnika uredna. rekao mi je da od sad pijem po dvije tbl qlaire do kraja pakiranja. kao da moze biti od premalo hormona. ok,pocela sam sa duplim tabletama, ali krvarenje ne prestaje. dakle ne mogu reci da je to malo krvarenje, na ulosku i ne bude toliko koliko bude dok mokrim. zaista sam se zabrinula. razmisljala sam prestati piti kontracepciju, sada ne znam koliko je to pametno.. da li da prestanem sa duplim pilulama i kad dode kraj pakiranja jednostavno ne nastavim novo,ili da sada odmah bacim sve. da li ce ovo krvarenje prestati onda... jedan dan mi se cini da je smanjeno,a drugi opet isto... vise me psihicki muci, ne mogu se od straha opustiti normalno i stalno sam sa mislima u tome.
oprostite na duzem postu, svaki savjet je vise nego dobrodosao....
lijepi pozdrav svima
__________________
Život je ono što se događa dok vi pravite planove za život.
moniqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:13   #205
Pozdrav,
imam 23 godine, zadnji gin pregled mi je bio prije 6mj i sve je bilo ok.. Menstruacija mi je bila 30.08.-04.09. bez ikakvih bolova i slično, nije me zabrinulo jer zna se desiti. Međutim, jutros kad sam se probudila primjetila sam krvarenje nalik onome kao 1.dan menstruacije te laganim bolovima u donjem dijelu trbuha i jajnicima. Spolni odnos sam imala 06.08.
Zanima me ima li netko slično iskustvo
Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
signorina1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:45   #206
Pomoooc

Postovanje, muci me da nisam trudna. Ako itkoo ima kakve ideje i moguca rjesenja. Naime koristim kontracepcijske pilule vise od godinu dana, te sam imala odnos 24.2.i nisam sigurna je li decko svrsio u mene ili po meni te sam zabrinuta jer mi je kasnila sada dva dana (bila sam 8.3.operirana pod opcom anestezijom i ne znam ima li to kakve veze s ciklusom) i danas sam dobila mensteuaciju smede boje kao i na pocetku svake menstruacije, no zabrinita sam zbog kasnjenja i cinjenice da trenutno nista ne curi cak ni kod brisanja vec je to samo bilo na tamponu. Strah me da to nije kojim slucajem implatacijsko krvarenje. Molim za odgovor ikoga, trebam li biti zabrinuta i kupiti test i ako da kada ga napraviti.
San111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 08:15   #207
Quote:
San111 kaže: Pogledaj post
Postovanje, muci me da nisam trudna. Ako itkoo ima kakve ideje i moguca rjesenja. Naime koristim kontracepcijske pilule vise od godinu dana, te sam imala odnos 24.2.i nisam sigurna je li decko svrsio u mene ili po meni te sam zabrinuta jer mi je kasnila sada dva dana (bila sam 8.3.operirana pod opcom anestezijom i ne znam ima li to kakve veze s ciklusom) i danas sam dobila mensteuaciju smede boje kao i na pocetku svake menstruacije, no zabrinita sam zbog kasnjenja i cinjenice da trenutno nista ne curi cak ni kod brisanja vec je to samo bilo na tamponu. Strah me da to nije kojim slucajem implatacijsko krvarenje. Molim za odgovor ikoga, trebam li biti zabrinuta i kupiti test i ako da kada ga napraviti.
Sta si operirala?
Ako je ginekoloski, onda je to zbog toga, a valjda bi i vidjeli, da se nest desava.
Nakon opce anest., sve se poremeti u tijelu, pa zna biti, da je to od toga. Ako si na pilulama, manja je vjerojatnost za trudnocu, ali ipak mozes napraviti test. Pogledaj koji su tisti testi, koji pokazu jaku ranu trudnocu.

Ja mislim, da je to od operacije, ali naravno, cekni za svaki slucaj.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 14:26   #208
Pozdrav svima. U njem zivim i u mom gradu je ludnica dobiti termin ugl.dobila sam kod ginekologa tek krajem mjeseca. Pomalo ludim i pitam se sto mi je, pa prije nego odem na pregled odlucila sam potraziti savjet ili moguci razlog ovdje. Imam 27god.
Dakle, zadnja mjesecnica mi je trajala od 11.-16.8. Inace ciklusi mi traju izmedju 32-36 dana. Mjesecnica mi je redovna i traje 5-6 dana.
25.8. Sam dobila tamno smedji iscjedak isprva je bio oskudan pa je presao u sve jaci tamni cokoladni isjedak. Tako je bilo do 30.8. Tada se na ulosku pojavila svjetla krv koja je oskudna ali traje i danas jos. Vecinom kada idem na wc (mala nuzda). Do jucer je bilo tako ta svijetla krv. Danas jedva zamjetno svijetlo crveno bude na wc papiru,koja kapljica ili nista.
Imam redovne spolne odnose ( prekinuti snosaj vecinom) u dugogodisnjoj vezi. Bila sam pod stresom prosli mjesec i prestala sam pusiti prije 2 tjedna. Inace nemam krvarenje u plodnim danima.
Postoji li mogucnost da je to razlog pa je izostala ovulacija ili razlog moze biti nesto drugo?
Hvala unaprijed.
Tina33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 08:13   #209
Zadnja menstruacija je bila 8.9 trebala sam ponovno dobiti drugi tjedan 4.9.A ja jučer dobila..I sad sam u panici ,prije tri mjeseca sam prestala piti yaz i dobila normalno menzis nakon 27 dana ,i sad ovo.Zašto skraćeni ciklus?I imala sam odnos prije tri dana ,sa kondomom prije toga skoro 3 mjeseca ne.Trebala bi ponovno počet piti drugu kontracepciju ali sad ne znam jeli ovo menstruacija ili šta?Sva sam u panici,zovem ginića i nadam se da će me danas primiti.Imam 40 godina .
Znao mi je posle Lindinneta preskočiti ciklus ali nikad mi nije uranio.

I još moram reći dan 7 dana nakon menstruacije su me jako počeli boljeti jajnici to sam protumačila kao ovulaciju jer ju uvijek osjetim i to je trajala 7 dana i na dan ovulacije počele su me boljeti grudi i to je trajalo do jučer kad su se grudi malo smirile ali još osjetim da me bole.Ne kužim šta se događa?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 08:37   #210
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Zadnja menstruacija je bila 8.9 trebala sam ponovno dobiti drugi tjedan 4.9.A ja jučer dobila..I sad sam u panici ,prije tri mjeseca sam prestala piti yaz i dobila normalno menzis nakon 27 dana ,i sad ovo.Zašto skraćeni ciklus?I imala sam odnos prije tri dana ,sa kondomom prije toga skoro 3 mjeseca ne.Trebala bi ponovno počet piti drugu kontracepciju ali sad ne znam jeli ovo menstruacija ili šta?Sva sam u panici,zovem ginića i nadam se da će me danas primiti.Imam 40 godina .
Znao mi je posle Lindinneta preskočiti ciklus ali nikad mi nije uranio.

I još moram reći dan 7 dana nakon menstruacije su me jako počeli boljeti jajnici to sam protumačila kao ovulaciju jer ju uvijek osjetim i to je trajala 7 dana i na dan ovulacije počele su me boljeti grudi i to je trajalo do jučer kad su se grudi malo smirile ali još osjetim da me bole.Ne kužim šta se događa?
Uvijek je moguce da ti je uranila ovulacija, svakome se moze dogoditi, i da si sada dobila tjedan dana ranije.

Ne bih panicarila, pricekaj jos iduci mjesec pa vidi kako ce biti. Ako i dalje bude neobicno odi ginekologu.

@Tina,
moguce da je od stresa izostala ovulacija. Ali vjerojatno si vec bila na pregledu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 08:50   #211
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uvijek je moguce da ti je uranila ovulacija, svakome se moze dogoditi, i da si sada dobila tjedan dana ranije.

Ne bih panicarila, pricekaj jos iduci mjesec pa vidi kako ce biti. Ako i dalje bude neobicno odi ginekologu.

@Tina,
moguce da je od stresa izostala ovulacija. Ali vjerojatno si vec bila na pregledu.
Da ali čitala sam da kad je tako kratak ciklus da se ovulacije i ne dogode.Pa se onda pitam šta su bili oni bolovi i iscjedak a i bolne grudi..Ovo mi se nije dogodilo otkad sam bila tineđerka.Imam dogovor sa ginićem u 2 popodne rekao je da treba utz napraviti.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 21:48   #212
Moguce da. Nazalost nisam jos bila na pregledu. Bio mi je zakazan 25.9., a ja nakon 7 dana kasnjenja procurim 23.9. Mislila sam da necu ni dobiti, ali dosla eto ipak. Tako da sam odgodila pregled i dali su mi tek 18.10. 🙄🤔😏
Tina33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 09:37   #213
Pozdrav,

Mozda ce zvucat glupo ali moram pitat Dakle imala sam odnos 31.07 (to je bio prvi puta) s kondomom. Menstruacija mi je trebala doci 17.08, a dosla je 18.08. (dakle, jedan dan kašnjenja, s time da sam odmah to jutro 18.08. napravila test na trudnoću koji je bio negativan). Sljedeća menstruacija trebala je doći 17.09., međutim uranila je deset dana i došla 07.09. Ovaj mjesec sam ju očekivala 05.10., ali još uvijek nije došla (kasni 6 dana). Danas sam opet napravila testa na trudnoću i bio je negativan. Inače, išla sam i ginekologu koji me pregledao, ali bez ultrazvuka, i reko da je sve u redu. Imam li razloga za brigu?
Ne znam može li ginekolog otkriti trudnoću samo vanjskim pregledom, s obzirom da nije bilo pregleda ultrazvukom, ali sam čitala da je moguće palpatornim pregledom osjetiti je li maternica povećana.
Znam da zvuči glupo, jer sam nakon odnosa imala dvije menstruacije, dva negativna testa i pregled kod ginekologa koji je rekao da je sve u redu.
Inače menstruacija mi traje 3,4 dana, normalno krvarenje, ciklus 28,30 dana, i vrlo rijetko kasni više od 2,3 dana.
Molim neko mišljenje. Hvala. :*
__________________
Prazna i besadržajna kao ploča prije učiteljeva ulaska u razred.
Lost one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 10:08   #214
Ćao. Imala sam točno između dvije menstruacije krvarenje u trajanju od 2 tj. Išlo je prvo 3 dana smeđe pa tamno crveno sa ugrušcima, pa svijetlo (kao slabija menga) pa sad smeđe i danas više ništa. Inače po kalendaru bih trebala dobiti mengu 6.2. Ne znam dali ću ju dobiti zbog ovog krvarenja. malo me je bolilo dok je bilo tamnocrveno, kao full slaba menga. Odgodila sam pregled kod gineko jer je to stalo i pričekati ću neko sljedeće krvarenje ako će biti preko 10 dana pa ću ići odmah. Dali je netko imao slično?
CreaticFlowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2022., 09:12   #215
Quote:
CreaticFlowers kaže: Pogledaj post
Ćao. Imala sam točno između dvije menstruacije krvarenje u trajanju od 2 tj. Išlo je prvo 3 dana smeđe pa tamno crveno sa ugrušcima, pa svijetlo (kao slabija menga) pa sad smeđe i danas više ništa. Inače po kalendaru bih trebala dobiti mengu 6.2. Ne znam dali ću ju dobiti zbog ovog krvarenja. malo me je bolilo dok je bilo tamnocrveno, kao full slaba menga. Odgodila sam pregled kod gineko jer je to stalo i pričekati ću neko sljedeće krvarenje ako će biti preko 10 dana pa ću ići odmah. Dali je netko imao slično?
Ukoliko se to dogodilo samo jedan ciklus nema mjesta panici ili sl. Vjerojatno je su u pitanju hormončići. Čekaj menstruaciju koja će kad tad doći i ukoliko se to krvarenje opet ponovi otiđi dr.
Bilo kakvo krvarenje između menstruacije može se iznimno nekada dogoditi ( stres, klima, i sl.) no ukoliko je učestalo svakako otići liječniku.
No ukoliko sad nema krvarenja naruči se na uzv. tako ćeš najbolje znati .
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 17:47   #216
Quote:
Luna L kaže: Pogledaj post
Ukoliko se to dogodilo samo jedan ciklus nema mjesta panici ili sl. Vjerojatno je su u pitanju hormončići. Čekaj menstruaciju koja će kad tad doći i ukoliko se to krvarenje opet ponovi otiđi dr.
Bilo kakvo krvarenje između menstruacije može se iznimno nekada dogoditi ( stres, klima, i sl.) no ukoliko je učestalo svakako otići liječniku.
No ukoliko sad nema krvarenja naruči se na uzv. tako ćeš najbolje znati .
hvala na odgovoru. slično i ja mislim.
CreaticFlowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 18:00   #217
Podizm temu,
Veliki sam panicar. 42 mi je godine i unatrag godinu dana imam problema. Uglavnom ta neredovita krvarenja. Pila sam proveru zadnja tri mjeseca i nesto se kao unormarilo. I prekjucer, u pol cillusa krene neki smedji iscjedak, pa krvarenje. Bila sam kod dr, imam neku cistu koja njemu ni zabrinjavajuca, slao me ipak na markerei hormone i kao sve ok, mos bitmirna, perimenopauza. I ja opet procurim na 14. Dan. Ocajna sam. Bilo kom slicno?
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 21:47   #218
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Podizm temu,
Veliki sam panicar. 42 mi je godine i unatrag godinu dana imam problema. Uglavnom ta neredovita krvarenja. Pila sam proveru zadnja tri mjeseca i nesto se kao unormarilo. I prekjucer, u pol cillusa krene neki smedji iscjedak, pa krvarenje. Bila sam kod dr, imam neku cistu koja njemu ni zabrinjavajuca, slao me ipak na markerei hormone i kao sve ok, mos bitmirna, perimenopauza. I ja opet procurim na 14. Dan. Ocajna sam. Bilo kom slicno?

Pozz Tonkice.
Imala sam to u dva navrata prije godinu ipo/dvije..
Menstruacija dosla na vrijeme, trajala produzeno 7 dana, stala par dana i krenulo opet negdje na 11.,12. danu ciklusa. Tada na kontroli sve u redu uz objasnjenje da se takva odstupanja mogu dogoditi i 1x godisnje oni to smatraju normalnim. Sve preko jednog puta godisnje bi trebalo popratiti.
Meni je 30 pa ne znam tocno ako je perimenopauza kakva su odstupanja ok.
Mon cherii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 08:04   #219
Quote:
Mon cherii kaže: Pogledaj post
Pozz Tonkice.
Imala sam to u dva navrata prije godinu ipo/dvije..
Menstruacija dosla na vrijeme, trajala produzeno 7 dana, stala par dana i krenulo opet negdje na 11.,12. danu ciklusa. Tada na kontroli sve u redu uz objasnjenje da se takva odstupanja mogu dogoditi i 1x godisnje oni to smatraju normalnim. Sve preko jednog puta godisnje bi trebalo popratiti.
Meni je 30 pa ne znam tocno ako je perimenopauza kakva su odstupanja ok.
Hvala ti na javljanju.
Mene isto muci sto mi se to dogodilo nakon niza vec zbrckanih ciklusa. Tj., bila zadnja dva ok ( uz tablete)
Bas sam zivcana!
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 09:59   #220
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na javljanju.
Mene isto muci sto mi se to dogodilo nakon niza vec zbrckanih ciklusa. Tj., bila zadnja dva ok ( uz tablete)
Bas sam zivcana!

Meni se sad dogadja produzeno krvarenje vec blizu 20 dana. Dala mi dr Duphaston da se zaustavi a meni sve vise krvari. Rekla je kroz 2 dana da bi trebalo stati, sad je vec 3. Dan od pregleda i ne staje.
Sve se nadam da ce pomoci terapija.
Prvi put u zivotu ovako nesto, ako izuzmemo to kao kod tebe sto je bilo.
Mon cherii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.