Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 19:07   #661
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Zbilja je teško zamislit bolju reklamu za Trumpa, od ovog gore.
Da li Trump treba neku dodatnu reklamu, ne vjerujem, on je sam najbolji za svoju promociju.
Blues Dada is offline  
Old 16.10.2017., 19:23   #662
Poznanik mi je poslao vic, jasno da se ne slažem sa zaključkom, ali evo ga u mojem prijevodu iz španjolskog:

"Sastanak doctores i britanski doktor kaže, mi smo toliko napredni u medicini da smo bolesnom čovjeku ugradili novu kičmu i već nakon 6 tjedana on počeo raditi.

Njemački liječnik kaže, da su oni napredniji, ugradili bolesniku novi mozak i nakon 4 tjedna, čovjek radi.

A i ruski doktor se hvali, mi smo bolji, ugradili novo srce bolesniku i nakon 2 tjedna, čovjek može raditi.

Tu bio i američki liječnik, i sa dubokim uzdahom kaže, sve to nije ništa gospodo kolege, mi smo prije nekoliko mjeseci, uzeli čovjeka bez mozga, bez srca i bez kičme i on je odmah počeo raditi kao naš predsjednik".
Blues Dada is offline  
Old 16.10.2017., 19:51   #663
Question

I? Kad će vic?
ruka-slave is offline  
Old 16.10.2017., 20:14   #664
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I? Kad će vic?
Tak i ja mislim, a poznanik Jorge se kune da je to odličan vic!
Blues Dada is offline  
Old 16.10.2017., 20:18   #665
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Tak i ja mislim, a poznanik Jorge se kune da je to odličan vic!
Je, komunikacija preko Atlantika malo traje, a nešta se gubi i u prijevodu.

Inače je početak super, čovjek bi očekivao da je kraj urnebesan.
ruka-slave is offline  
Old 16.10.2017., 20:31   #666
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Znaci, ukratko, kada se trziste oporavi nakon krize pod Obamom, to je tek prirodni slijed stvari, ali kada je ekonomija u dobrom stanju pod Donaldom nakon "kaosa i stete" koju je prethodnik ostavio za sobom, to nije prirodni slijed stvari (neminovni oporavak nakon velike krize!) nego "posljedica vjere u Trumpove mjere."

Ne ide to tako.
To je pojednostavljena slika, ali ide baš tako.



Quote:
Sve pet, sefe, dok god si fer i lijepo priznas da je medu doticnim "besposlicarima" i krasan dio republikanske baze. Mislim, mozes ti teorizirati koliko zelis da su Republikanci tek neposlusni iz ciste zlobe, ali mislim da je stvarnost malo prizemnija, kao sto je ruka vec lijepo primijetio.
Sve oko zdravstvenog osiguranja uvijek izaziva prijepore.
Uvijek se može manipulirati sa granicom između apsolutne solidarnosti osiguranika i čistog komercijalnog pristupa. Ni jedan ni drugi ekstrem nisu rješenje. Ljudi žele biti solidarni i pomagati, ali danas su troškovi i mogućnosti zdravstva takvi da se to jednostavno ne može svima platiti.



Quote:
Ako hoces reci da je Chicago zaglavio jer se fura na Obama-stil liberalnu politiku, onda moras objasniti zasto je u New Yorku, koji se fura na jos liberalniju politiku, stopa krimena bila rekordno niska te iste godine.
NY ima svoje spcifičnosti i prije je iznimka koja potvrđuje pravilo.

Quote:
kriminalac Arpaio nije zaduzen za vodenje ICE-a.
Da pojasnimo .
Kongres kao zakonodavno tijelo usvoji zakon.
Šerif Arpaio provodi taj zakon.
Predsjednik Obama zlouporabi položaj i manipulira ovlastima te ukazom suspendira zakon.
Zaključak - šerif Arpaio je kriminalac, jer ga je osudio korumpirani Obamin sudac po montiranoj optužnici.


Quote:
O alternativnoj energiji ne znam dovoljno da bih to mogla prosuditi. Znam da je Obama fracking mogao eliminirati, a nije, tako da....
Je li mogao?

Obama je licemjer jer je primjerice potpisao Minhens.. pardon, Pariški sporazum, iako je jako dobro znao da ga Kongres nikad ne bi to ratificirao.

Quote:
Jadnicci. Placati Obamacare tax, velika je to tiranija.
Hilliary bi bila tiranija.
thortwins is offline  
Old 16.10.2017., 22:18   #667
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Je, komunikacija preko Atlantika malo traje, a nešta se gubi i u prijevodu.

Inače je početak super, čovjek bi očekivao da je kraj urnebesan.
Imaš pravo, loši prijevod i ono o ruskom doktoru nije ništa smiješno!
Blues Dada is offline  
Old 16.10.2017., 23:14   #668
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
To je pojednostavljena slika, ali ide baš tako.
Ili je oporavak iza krize prirodni slijed stvari ili nije. Al' 'ajde, necu dalje.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Sve oko zdravstvenog osiguranja uvijek izaziva prijepore.
Uvijek se može manipulirati sa granicom između apsolutne solidarnosti osiguranika i čistog komercijalnog pristupa. Ni jedan ni drugi ekstrem nisu rješenje. Ljudi žele biti solidarni i pomagati, ali danas su troškovi i mogućnosti zdravstva takvi da se to jednostavno ne može svima platiti.
.
Tu se s tobom slazem. Ali izmedu Venezuele i skroz privatiziranog zdravstva postoji dosta prostora.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
NY ima svoje spcifičnosti i prije je iznimka koja potvrđuje pravilo.
NY, uz LA (i, 'ajde, eventualno Houston) je jedini grad koji se posteno da usporediti sa Chicagom. A ipak taj grad, ciji je gradonacelnik znatno liberalniji od onog u Chicagu, ima tako nisku stopu kriminala. Zasto, i od kojeg oni pravila odudaraju? Radi kojih specificnosti?

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kongres kao zakonodavno tijelo usvoji zakon.
Šerif Arpaio provodi taj zakon.
Predsjednik Obama zlouporabi položaj i manipulira ovlastima te ukazom suspendira zakon.
Zaključak - šerif Arpaio je kriminalac, jer ga je osudio korumpirani Obamin sudac po montiranoj optužnici.
Ostavljajuci po strani korumpirane ljude i montirane optuzbe, tko je tocno ovlastio Arpaia da bude provoditelj deportacija? On to kao lokalni serif ne moze biti, htio ne-htio.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post

Je li mogao?


http://www.washingtonexaminer.com/ga...rticle/2513775

Pa onda ovo:

http://www.washingtonexaminer.com/ob...rticle/2594834

Donald Trump's son says the Obama administration's fracking regulations on federal lands are "reasonable," expressing little concern for rolling back the rules if his father becomes president.

"We do have to preserve those lands, and I think what I've seen thus far has been very reasonable," said Donald Trump Jr., to a conservation group on Thursday. "I think we've worked, you know, pretty well to ensure we have the ability to ... drill and frack, you know, where it makes sense and to take advantage of the, you know, the great natural resources that we have."

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post


Hilliary bi bila tiranija.
Zato smo blagoslovljeni Donaldom, koji ce mi uskoro dignuti porez. Ooooo, sreco moja.
Atticus Finch is offline  
Old 16.10.2017., 23:23   #669
Finch, gledao sam juce odlicnu emisiju, zove se Strip City... ove nedelje je tema bio Chicago...

Divan grad... svi oni mostici, brodovi... govorili su pre svega oko infrastrukture, nisam ni znao koliki imate problem leti od nesnosnih vrucina... kako su smislili foru da vodom hlade uzarene oblakodere... takodje je problem od vrucine sirenje sina na onim vozovima sto idu iznad zemlje..., i njih moraju da hlade... zatim oni mostovi koji se dizu kad prolaze brodovi... pa je bilo price o aerodromu, koliko je ono cudo, koliko love treba da se to sve odrzava... na kraju su pricali o odbrani od poplava koje su veliki problem bile... iskopali su duboko ispod ogromne kolektore koji se slivaju u neki dzinovski bazen....

Ono sto cenim kod Amera... koliko ozbiljno pristupaju poslu... nema tu zezanja, smiranja... ovi inzinjeri, odmah vidis da su top profi... cak i u odnosu na Evropljane... Amer je toliko strucan u toj uskoj oblasti koju zna... niko ne moze da mu prismrdi... mozda ne zna neke druge stvari, ali to sto zna, hebe kevu...

Nije bilo price oko kriminala, ovo je pre svega oko infrastrukture... zaista, Chicago je samo u ravni sa NY i LA... ostali su druga liga...
DzonziBG is offline  
Old 16.10.2017., 23:26   #670
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Finch, gledao sam juce odlicnu emisiju, zove se Strip City... ove nedelje je tema bio Chicago...

Divan grad... svi oni mostici, brodovi... govorili su pre svega oko infrastrukture, nisam ni znao koliki imate problem leti od nesnosnih vrucina... kako su smislili foru da vodom hlade uzarene oblakodere... takodje je problem od vrucine sirenje sina na onim vozovima sto idu iznad zemlje..., i njih moraju da hlade... zatim oni mostovi koji se dizu kad prolaze brodovi... pa je bilo price o aerodromu, koliko je ono cudo, koliko love treba da se to sve odrzava... na kraju su pricali o odbrani od poplava koje su veliki problem bile... iskopali su duboko ispod ogromne kolektore koji se slivaju u neki dzinovski bazen....

Ono sto cenim kod Amera... koliko ozbiljno pristupaju poslu... nema tu zezanja, smiranja... ovi inzinjeri, odmah vidis da su top profi... cak i u odnosu na Evropljane... Amer je toliko strucan u toj uskoj oblasti koju zna... niko ne moze da mu prismrdi... mozda ne zna neke druge stvari, ali to sto zna, hebe kevu...

Nije bilo price oko kriminala, ovo je pre svega oko infrastrukture... zaista, Chicago je samo u ravni sa NY i LA... ostali su druga liga...

Ma da si samo vidio moje prijatelje kada su, uz epsko zanovijetanje, selili iz Chicaga u New York.

Kako oni i danas kazu, to je "Midbest." :klap:
Atticus Finch is offline  
Old 16.10.2017., 23:36   #671
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma da si samo vidio moje prijatelje kada su, uz epsko zanovijetanje, selili iz Chicaga u New York.

Kako oni i danas kazu, to je "Midbest." :klap:
Onaj centar grada sa kanalima... kao moderna Venecija...

To je prakticno jedini velegrad izmedju istocne i zapadne obale... sve ostalo je u odnosu na to smesno...

Lokacija vam je prva liga... klima je malo zeznuta, ali ovi likovi sto o tome brinu... zaista impresivno...

Brat mi ide tamo na neku konferenciju za 10 dana... bas me zanimaju impresije... mnogo toga ruznog se pise na ovoj temi, ovo sto sam video juce mi je zaista bilo fenomenalno... gledajte samo te bande dole da resite, to jako ruzi celokupnu sliku...
DzonziBG is offline  
Old 17.10.2017., 08:29   #672
Chicago poredite sa New Yorkom? Samo naprijed.

Jeste li ikad bili u Veneciji?
ruka-slave is offline  
Old 17.10.2017., 09:19   #673
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ili je oporavak iza krize prirodni slijed stvari ili nije.
Sa ekonomskim pokazateljima uvijek se besramno manipulira.
I ljudi žele vjerovati da su socijalnim intervencijama (bacanjem novca) ili drugim zakonskim uredbama pomogli izliječenju gospodarstva. A nerijetko je učinak nikakav ili pogoršavajući.

Quote:
Tu se s tobom slazem. Ali izmedu Venezuele i skroz privatiziranog zdravstva postoji dosta prostora.
To bi mogla vizi zasebna tema, nikad doviljno uoozorenja da potpuni slom zdravstvenog sustava opet najviše pogađa najsiromašnije.
A oni koji su to prouzročili samo slegnu ramenima i patetično kažu - 'ali mi smi samo htjeli činiti dobro'.

Quote:
NY, uz LA (i, 'ajde, eventualno Houston) je jedini grad koji se posteno da usporediti sa Chicagom. A ipak taj grad, ciji je gradonacelnik znatno liberalniji od onog u Chicagu, ima tako nisku stopu kriminala. Zasto, i od kojeg oni pravila odudaraju? Radi kojih specificnosti?
Sori, o ovom ne smijem pisati na ovom forumu jer bi se protumačilo kao rasizam i svašta drugo pa bih opet dobio bančinu za ništa. Osim toga bi na moj trud neki trol samo hračnuo kao i uvijek do sada.
O tome se ne usude napraviti elaborate čak ni gomile sociologa iz SAD jer bi bili medijski linčovani. Dovoljno da natuknem da ekstremno visoka stopa krimimala nije u Chicagu, nego u South Sideu, da pogledaš podate o absenty fathers, da pročitaš nešto od Sowella ...

Quote:
Ostavljajuci po strani korumpirane ljude i montirane optuzbe, tko je tocno ovlastio Arpaia da bude provoditelj deportacija? On to kao lokalni serif ne moze biti, htio ne-htio.
Da prvo navedemo neke činjenice, da ljudi ne bi bili zbunjeni:

1. "Lokalni šerif" je 'šerifovao' u Maricopa county, okrugu koji ima 4200000 stanovnika. Da - točno koliko i Republika Hrvatska !
Dakle, nije to neki gradić iz glupog filma u kojem je lokalni moćnik kupio šerifa.

2. To je izborna funkcija, građani biraju šerifa na izborima. On je tamo bio 16 godna šerif, uvijek iznova biran od većine građana.
Zar bi većina građana birala korumpiranu protuhu?

3. Optužbe protiv šerifa za prekoračenje ovlasti je nadležni sud odbio, pa je Obama zlouporabio ovlasti i angažirao svoju administraciju da šerifa ipak osude na federalnom sudu kod suca kojeg je postavila Obamina administracija. Tako je nekako sudio i Staljin.
A svrha suđenja je bila da se spriječi ponovni reizbor šerifa, koji i nije bio izabran samo zato jer se protiv njega vodio montirani proces.

Eto, da ljudima bude jasnije.

Quote:
Zato smo blagoslovljeni Donaldom, koji ce mi uskoro dignuti porez. Ooooo, sreco moja.
Trump najavljuje izmjene i pojednostavljenje poreznog sustava u kojem prosječni građanin neće više trebati računovođu da ispuni poreznu prijavu. Za srednji sloj izmjena bi trebala rezultirati značajnim smanjenjem poreza.
Zašto ti misliš da će ti se porez povećati?
thortwins is offline  
Old 17.10.2017., 09:56   #674
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Zar bi većina građana birala korumpiranu protuhu?
I ovo mi ide u potpis!
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 17.10.2017., 14:28   #675
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Meni je isto hrvatsko zdravstvo samo po sebi smislenije u prosjeku od americkog, a imala sam priliku iskusiti oba.

Nakon rata mi je otac obolio od stitnjace od stresa, sjecam se kako je doslovno bio zut u licu. A zivotarili smo, jer su i on i mater izgubili radna mjesta u ratu, on je nekako nasao novi kasnije, rintao je nocne smjene za mizernu placicu. Da je zdravstvo bilo poput americkog, crknuo bi jer si skrb ne bi mogao priustiti ni pod razno.

Mater mi je bolovala od raka, umrla prosle godine. Ne kazem da je dobila kraljevski tretman, ali imala je pristup skrbi, ucinili su sto su mogli, a moj stari bar nije naslijedio hrpu racuna nakon njene smrti, sto je u Americi cest slucaj.

Ovaj Obamacare je daleko od savrsenog, ali potpuno privatizirano zdravstvo je nacisto nehumano.
Eto .... naša zemlja šta je u komi na više levela barem pokazuje socijalnu osjetljivost za kronično bolesne, imamo dopunsko osiguranje koje donosi priličan broj besplatnih pregleda i boravka u bolnici koje košta svega 70-tak kuna mjesečno, a u postu u kojem sam rekla da Drakulićka platila za antibiotik 150 dolara pogriješila sam i napisala da je kod nas participacija za antibiotike 40 dolara. Nije. Nego 40 kuna je. Za neke. Svi su uglavnom besplatni, da ne govorim da još uvijek imamo i besplatno školovanje a u nekim gradovima djeca u osnovnim školama imaju i besplatno knjige, a državni vrtići nas koštaju relativno malo ....negdje su i besplatni, negdje su oko 400 kuna, uglavnom su oko 100 eura, tek tu i tamo su skuplji. A uključuju tri obrika i više od 8 sati čuvanja dnevno i program, tako da ....

A u Americi čitam rodilje imaju svega 3 mjeseca prava porodiljnog i to nisam razumila je li to plaćeno ili neplaćeno, dok kod nas žena ima pravo na godinu dana plaćenog porodiljnog. Čitala sam, ispravi me ako griješim, da Amerikanci nemaju plaćeni godišnji odmor ...

Nije idealno, ali ne znam di je to zdravstveno osiguranje idealno pa da usporedim.





Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Najbolje bi mu bilo da cuti...

Kako kaze ona stara fraza - sve sto kazete, moze biti upotrebljeno protiv vas na sudu

Covek koji je svojim cinjenjem i necinjenjem napravio takvo stanje u drzavi da je uopste moguce da neko poput Trumpa pobedi na izborima... covek koji je dobio Nobelovu nagradu pre nego sto je ista uradio... covek koji je negde izazvao, negde nastavio pozar sa miionima mrtvih i unesrecenih...

...najbolje da nista ne kaze, da ga ljudi bar malo zaborave kakav je stetocina bio...

Trump u svom ovom glupiranju jos ni blizu nije napravio stete kao Obama... ne kazem da sigurno nece, ali pozivanje na nekakvu superiornost jednog od najgorih predsendika u istoriji Amerike, sto je i dovelo Trumpa na vlast... je u najmanju ruku jako problematicno...

Ne znam ... kad već govorim o idealnom. ..ne virujem u savršenstvo niti mislim da postoji išta idealno. Pa tako ne vjerum ni u postojanje savršenog ni idealanog predsjednika. Igdje ikad.

Sve je to čaša meda čaša žući .... šta bi reka Njegoš ....

Jer sve su to političari, zadatost im je takva da su manje više zagađeni, ne kaže se zaludu politika je kruva, što je nadahnuto i opjevao bosanski dubioza kolektiv.


Neki Obamini potezi crvene se od sramote, a neki su bili dobri. Stavila sam link na 20, pa onda prema 50 dobrih poteza. Ne isključujući pri tome da nije imao dana kad nije ratovao ni besmislenost nobelove nagredu za mir koju je dobio za ništa. Jer rekoh poltika je kurva i teško da ima ijednog predsjednika igdje koji nije okaljan ....

Također sam stavila linkove narcisoidne narančaste nevolje u kojem se u maniri tipičnog narcisa hvali u čemu je sve najbolji. Još ništa od toga nije razvidno onima koji imaju povjerenja u njega da govori istinu, iako je znalcima očigledno da ne laže.

Kao i svaki narćizo on iskreno misli da je on najbolji u svemu uključujući i to da je ponizniji od svih.

Za sada taj politički diletant se bavi samo destrukcijom onog što je Obama izgradio i ništa konstruktivnog nije napravio, a evo skoro će godinu dana od izbora.

Pa sad ih ti opet usporedi ....

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A ovdje ti je popis njegovih "ostvarenja", odnosno neostvarenja. Pa da vidimo neke od njih:


Dakle prevedeno na hrvatski, Obama je prvi predsjednik u POVIJESTI koji niti u jednoj godini svojega mandata nije imao rast BDP-a od barem 3%. Cak je i njegov prethodnik, G.W. Bush, kojemu su se svi smijali, uspio ostvariti taj rezultat. I svih 42 prije njega.


Za tri i pol posto povecao broj Amerikanaca ispod razine siromastva.


I evo secer na kraju...za OSAMDESET POSTO povecao je nacionalni dug drzave. Za osamdeset posto. Zamislite vi sto bi se dogodilo da recimo Angela Merkel u njezinih 8 godina za 80% poveca javni dug njemacke drzave. Pa objesili bi ju na AlexanderPlatzu. Medjutim, Obamu su svi slavili...jer on je ipak kul, smijesan, saljivdjija, bas je zabavan taj lik...sav je nekako progresivan i napredan...jesam li rekao i da je kul..
Državu je preuzeo 2008, godine koja će ostati zabilježena kao godina jedne od najgorih recesija koja je krenula iz Amerike a uzdrmala cijeli svijet.

Izvukao je Ameriku iz recesije. Ostavio zemlju sa minimalnim brojem nezaposlenih .... Nekakve posljedice tog kolapsa su bile za očekivati.

Ajmo sad vidit di će trump odvesti Ameriku sa izolacijom u koju je uvlači i novim ratovima koje emperor namjerava voditi.

Već vrapci na grani pjevaju da se bubble opet napuhuje i da je američki ekonomski kolaps neumitan. Sa jednim nedosljednim prevrtljivcem koji se tek uči politici, a pokazao je da nema ni osnove opće kulture, i da je psihički nestabilan šanse su daleko veće da imperij pod njegovim vodstvom propadne nego da on Make America Grate Again.
__________________
Cherie is offline  
Old 17.10.2017., 17:59   #676
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Chicago poredite sa New Yorkom? Samo naprijed.
A zasto ne bi poredili Chicago s New Yorkom? Dva od tri najveca americka grada. Zar bi trebali porediti Chicago s malim gradicem od 10,000 ljudi kad pricamo o stopi kriminala?

Chicago i jest alarmantan uglavnom u kontekstu usporedbe s druga dva najveca grada, jer ima vise kriminala nego NY i LA skupa. Ako pricamo o generalnoj stopi kriminala, bez komparacija, niz gradova je ispred Chicaga, tako da se u tom kontekstu taj grad nema sto posebno prozivati.



Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
To bi mogla vizi zasebna tema, nikad doviljno uoozorenja da potpuni slom zdravstvenog sustava opet najviše pogađa najsiromašnije.
Meni se cini da ne uvidas troskove sistema u kojem je zdravstvo privatizirano. Kada neosigurani izbjegavaju doktora sve dok im ne dode voda do grla, pa onda zavrse na hitnoj, pa onda pokupe basnoslovne racune (jer hitna njega je uvijek skuplja od rutinske ili preventivne), pa onda bankrotiraju kroz chapter 7, sve te posljedicne troskove subvencioniramo mi, porezni obveznici. Citala sam cesto da nase zdravstvo po glavi kosta vise nego u drugim zemljama. Zar je to efikasno?

Tude zdravstvene izbore uvijek placas, na ovaj ili onaj nacin.


Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Sori, o ovom ne smijem pisati na ovom forumu jer bi se protumačilo kao rasizam i svašta drugo pa bih opet dobio bančinu za ništa. Osim toga bi na moj trud neki trol samo hračnuo kao i uvijek do sada.
O tome se ne usude napraviti elaborate čak ni gomile sociologa iz SAD jer bi bili medijski linčovani. Dovoljno da natuknem da ekstremno visoka stopa krimimala nije u Chicagu, nego u South Sideu, da pogledaš podate o absenty fathers, da pročitaš nešto od Sowella ...
Sto hoces reci da je New York u boljem stanju jer je stopa razvoda niza u Harlemu?

Ali, okej, necemo dalje.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
....
Stavljajuci na stranu optuzbe o montiranim sucima, itd., prva presuda na federalnom sudu protiv "gospodina" u pitanju je izdata tamo negdje 2007, kad je Obama-Staljin bio tek kandidat za predsjednika. Ima on malo duzu povijest problema sa sudovima nego li sto ti navodis.

No sve to je skroz mimo moje osnovne poante da je za broj deportacija odgovorna federalna vlada, a ne lokalni serifi, jer htio-ne-htio, serifi samo mogu hapsiti. Deportacije obavljati ne mogu. Ne znam sto je tu sporno.

Inace, ja broj deportacija ubrajam u Obamine minuse, tako da su sva nastojanja da se isti pripise negom drugom zapravo obrana doticnog, sto se mene tice.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Trump najavljuje izmjene i pojednostavljenje poreznog sustava u kojem prosječni građanin neće više trebati računovođu da ispuni poreznu prijavu. Za srednji sloj izmjena bi trebala rezultirati značajnim smanjenjem poreza.
Zašto ti misliš da će ti se porez povećati?
Ne da mislim, nego znam.

Za razliku od Busha, koji je porez rezao apsolutno svima (i time eksplodirao deficit), Trump kani, u ime izbjegavanja napuhavanja deficita, dati minorne olaksice nizem srednjem sloju i prosjecnim Amerikancima (iako tek treba vidjeti hoce li te olaksice biti skroz progutane cinjenicom da istodobno kani eliminirati i niz egzempcija, npr. head of household, koji je od ogromne vaznosti za samohrane roditelje). Top 1 posto ce dobiti ogromne olaksice bez obzira na bilo kakvu eliminaciju egzempcija, a visi srednji sloj (da to tako nazovemo), u koji moje kucanstvo spada, je zrtveni jarac koji ce platiti vise poreza da pomogne vladi priusititi ove olaksice.

Sto se tice pojednostavljenja papirologije, ja racunovodu i ne koristim, tako da me za taj aspekt zivo zaboli (i prilicno su jeftini, za one koji ih trebaju).

Inace kao Demokrat redovno glasam za ljude koji mi kane dizati poreze, ali bome, obicno to progutam racunajuci da nam treba ulaganja u skole, zdravstvo, itd., a ne da bih pomogla vladi izbalansirati budzet da ne ode nebu pod oblake od planiranih poreznih olaksica za milijunase i bilijunase.

Ali nismo u tiraniji, pa sam sretna i presretna.
Atticus Finch is offline  
Old 17.10.2017., 18:57   #677
Pred. Trump opet ulovljen u laži, jučer kazao da mu je najteži dan kada mora telefonirati roditeljima poginulih američkih vojnika i izraziti saučešće. A optužio prošle predsjednike da to nisu činili, pogotovo pred. Obama. To nije istina, i mnogi su se ljudi u Americi zbog toga uzbunili. Sestra poginulog Amerikanca u Iraku, je potvrdila da je njoj izrazio saučešće pred. Bush mlađi i nazvala Trumpa da je "debeli je*eni lažljivac".

Poslije je netko upitao Trumpa zašto nije telefonirao ili poslao pismeno saučešće roditeljima 4 Amerikanaca, poginulih prije nekoliko dana u Nigeru. Rekao je da nije mogao, jer je imao druge obaveze, igrajući golf toga dana. Nazdravlje!
Blues Dada is offline  
Old 17.10.2017., 19:02   #678
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Poslije je netko upitao Trumpa zašto nije telefonirao ili poslao pismeno saučešće roditeljima 4 Amerikanaca, poginulih prije nekoliko dana u Nigeru. Rekao je da nije mogao, jer je imao druge obaveze, igrajući golf toga dana. Nazdravlje!
ma daj?
stvarno je tako rekao: nisam mogao telefonirati/poslati pismenu sućut roditeljima četvero amerikanaca jer sam imao druge obaveze, igrao sam golf?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 17.10.2017., 19:08   #679
vrijeme u novom jorku nastupa ponovo, ovaj put ženska s pivom sudjeluje u projektu istina je u pivu, naime nakon koje pinte u pubu je uspjela priznat da su bili malo pristrani, za vrijeme najpoštenije krampanje u povijesti proglašenja pobjednika...

Quote:
The newest Project Veritas video reveals a New York Times editor trashing Vice President Mike Pence as “f***ing horrible” and indicating that reporters wrote stories during the presidential campaign with the intention of persuading them to vote against Trump.
http://www.zerohedge.com/news/2017-1...rs-against-tru

zakaj pije pivo? kaj je gladala hispterske reklame u hrvatskoj di mršave gdične pijeju pivo od kojeg se dobije škemba?

edit: mea culpa, neki dan idem na dolac i vidim tipa uz štenge prodaje dnevni iztisak i mislim pa ko još čita papir za zamotat ribe a kad malo dalje dva penzosa razvukli i jutarnju i večernju iztiskovinu. tako i za pivo baš sam mislio ko je ciljana nakupina reklama, pa nemreju biti tak glupi, ko pije - pije, baš buju hispetri uvjerili nekog da potegne pivo a kad ono narednice u novinama su ciljano stado.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 17.10.2017., 19:17   #680
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Pred. Trump opet ulovljen u laži, jučer kazao da mu je najteži dan kada mora telefonirati roditeljima poginulih američkih vojnika i izraziti saučešće. A optužio prošle predsjednike da to nisu činili, pogotovo pred. Obama. To nije istina, i mnogi su se ljudi u Americi zbog toga uzbunili. Sestra poginulog Amerikanca u Iraku, je potvrdila da je njoj izrazio saučešće pred. Bush mlađi i nazvala Trumpa da je "debeli je*eni lažljivac".

Poslije je netko upitao Trumpa zašto nije telefonirao ili poslao pismeno saučešće roditeljima 4 Amerikanaca, poginulih prije nekoliko dana u Nigeru. Rekao je da nije mogao, jer je imao druge obaveze, igrajući golf toga dana. Nazdravlje!
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ma daj?
stvarno je tako rekao: nisam mogao telefonirati/poslati pismenu sućut roditeljima četvero amerikanaca jer sam imao druge obaveze, igrao sam golf?
Nije to rekao, malo pretjerano.
To s golfom se odnosi na Trumpovu objavu na Tweeteru iz 2012 stvrdnjom da Obama nikad nije zvao roditelje poginulih vojnika, "jer je (Obama) bio zauzet igrajući golf."
Na to je majka jednog pogiulog veterana reagirala burno i nazvala Trumpa lažljivcem, jer je nju, izgleda, Obama ipak nazvao.
Nakon toga se Trump povukao u svom stilu "I didn't say that"


https://www.huffingtonpost.com/entry...b0ca9f4839b525

http://www.newsweek.com/trump-lies-a...-action-686387

itd.
trekker is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.