Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2009., 14:52   #81
Da se priključim sa lošim iskustvima iz te banke.

Svakodnevno uplaćujem polog na šalteru te banke.I jedna žena,ali baš svakodnevno,je toliko nabrijana kad to treba napraviti da mi je već neugodno dolaziti na šalter.
Danas, konkretno,imam dvije uplatnice.Ona uzima jednu,sve obavi sa smrtno ozbiljnim izrazom lica.Nakon toga,pogleda na stol ispred sebe i pita:kaj imate još jednu???Pa sad ovo sve već obavila....joj...
Ja odgovaram.pa stavila sam Vam zajedno obadvije na stol....(mislim...wtf?)
ona okreće očima i nastavi raditi....Ja kriva jer nisam rekla:gle...juhu...imam dvije uplatnice(????)

Inače,nikad ne pozdravlja,kad izlazim kažem doviđenja,a ona doslovno jedva to prevali preko usta.
Radi se o banci na Ravnicama,u sklopu Fine.
Nažalost,svakodnevno zbog posla moram baš u Splitsku banku,a ta mi je najbliža...al inače,ni luda...
Svakodnevno donosim novce u tu banku,i takav odnos...
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:00   #82
bolje da nisi kod njih

navodno su opet digli kamatu na stambene kredite
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 17:12   #83
Povlačim ovo i stavljam ovo

Nakon pritužbi i pisanja maila o nerazumjevanju razloga odbijanja, nakon ponovnog očitovanja moje firme, Splitska banka je revidirala slučaj i kredit je odobren.
Zavaljujem se učesnicima
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 18:23   #84
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
Da se priključim sa lošim iskustvima iz te banke.

flop:
i ja se moram priključiti lošim iskustvom s Splitskom bankom.

Punukan super reklamom na TV-u, otišao sam u banku i zatražio kredit bez jamaca i sudužnika u iznosu od 25000E. Pribavio sam sve papire u roku od dan-dva te su mi rekli da je moja situacija super čista, imam solidnu plaću od oko 6000 kn i nema nikakvih prepreka za dobivanje kredita u roku od par dana.
i tako prođe par dana, ja zovem i kaže mi žena u banci, evo poslat ćemo požurnicu ali nemojte se ništa brinuti imate čistu situaciju i nema te brige, kredit će vam biti 100% odobren.
Prođe još dva dana i zovem ženu u banku koja kaže ma nemate vi problema sve će biti OK. I kad ono, prođe par sati i zove me na mobas i kaže kredit vam je ODBIJEN, odnonso treba vam financijski sudužnik i odobrit ćemo vam ga.
Ja sam ostao šokiran jer nakon toliko dobrih nadanja da će ti sve biti odobreno onakao kako relamiraju bez jamaca bez sudužnika i riječi "nemojte se brinuti" - dobiš totalnu suprotnost.
Da su mi odmah rekli gle trebate sudužnika ili jamca i odobrit ćemo vam kredit ja ne bih rekao sada niti riječi, ali na ovakav način to je postala živa KATASTROFA.

Ljudi moji ZAOBIĐITE SPLITSKU BANKU U VELIKOM KRUGU NEMOJTE DA VAS NJIHOVA REKALAMA POVEDE!!!
Falcon-beach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 09:47   #85
Falcon.
Meni je, iako mi je prosjek plaće bio sasvim dovoljan za traženi kredit, rečeno da mi suprug treba biti jamac i da im je to u zadnja dva mjeseca postalo pravilo.
Probaj poslati mail sa primjedbom na njihovu adresu, koliko sam shvatila, to netko ipak čita.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 12:28   #86
blagi očaj od banke, bježati glavom bez obzira

htjela sam izračun ostatka glavnice kredita
malička me zbunjena gleda i veli da mi to ona ne može izračunati
da moram slati pismeni dopis u centralu u split
halo????????
velim može mailom, da ne, da bi bilo bolje da im se pismeno obratim.....
...
pitam kaj treba napraviti za mijenjanje valute kredita
gledala me ko da sam ju pitala kvantnu fiziku......
uglavnom....od mojih 20 pitanja odgovorila na 2 uvrh glave
naravno niti iznos naknade za promjenu valute kredita nije znala
kaj ne bi to trebalo biti osnova osnove????!!!

da i na kraju mi ponudi neke pakete.....to valjda jedino zna
velim - hvala ni mrtva ne uzimam niti jedan paket i ne dam vam niti lipe doslovno


eh da......od 10.mj.2007.g. do danas već 3x digli kamatu na kredit
ak misle svake godine dizati kamatu, a kredit je na 25 godina
piccola1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:36   #87
Quote:
piccola1 kaže: Pogledaj post
eh da......od 10.mj.2007.g. do danas već 3x digli kamatu na kredit
kamate po kreditima u nekoliko navrata dizale su i druge banke tak da ... jednostavno je to tako s obzirom na proteklu i trenutnu situaciju
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:17   #88
help!!!!hitno mi je
placa li se u splitskoj banci provizija za uplatu na ziro racun(kao u pbz-u)?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:15   #89
na žiro fizičke ili pravne osobe?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:24   #90
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
na žiro fizičke ili pravne osobe?
fizicke valjda
kao da tebi sad idem uplacivati...
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:38   #91
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
fizicke valjda
kao da tebi sad idem uplacivati...
pa ako je fizičkoj osobi uplata, a ž-r je u njihovoj banci ne bi trebala plaćati proviziju!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 23:14   #92
Splitska banka zamjena sredstva osiguranja gotovinskog kredita

...evo da se i ja ubacim...
naravno imam problem.. ne direktno sa splitskom vec sa korisnikom gotovinskog kredita u toj banci...ja sam naravno sudužnik (i nemam napsolutno nikakva prava, osim da mi sjedaju na placu kad kreten ne uplati ratu kredita)
do sad se nakupilo preko 5000kn duga dok je sama rata oko 1200kn...
naravno poslodavac mi svaki mjesec skida pola place a njegov se dug ne smanjuje...a kako bi se i smanjio kad sam ja 4mjeseca na bolovanju i primam minimalac???
vidjela sam kako je vrag odnio šalu...otisla u banku i rekli su mi da sastavim zahtjev za moratorij (vrsta počeka) na temelju smanjenih primanja, bolovanja i moja vec postojeca 2 kredita...kad sam se vratila sa tom dokumentacijom... rekli su da nemam pravo na moratorij...odnosno da nemam nikakava prava kao sudužnik
sad se pitam...posto znam da korisnik kredita moze u svakom trenutku zamjeniti sredstvo osiguranja (sudužnika)...zanima me koje su njegove opcije?...
ako išta i postoji??? (obzirom da je covjek na crnoj listi te je dužan i bogu i narodi...naravno prva je na listi porezna )
...ali po dosadašnjim iskustvima.....sumnjam
alexisalexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:38   #93
Ja sam u panici, zvali me iz Splitske banke da hitno moram ugovorit sastanak, tj doc u njihovu poslovnicu al kod odredjene osobe.
Kao ne smiju mi reci preko telefona, imam kao neko dugovanje prema njima.
Ne znam sto bi moglo biti, imala sam deviznu VISU, na njoj novce koje sam uredno trosila, par puta orocenu deviznu i sad kao ja njima nesto dugujem.
Sastanak je u PON a ja cu poludit do tada.
simpsonzgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:56   #94
Quote:
Falcon-beach kaže: Pogledaj post
i ja se moram priključiti lošim iskustvom s Splitskom bankom.

Punukan super reklamom na TV-u, otišao sam u banku i zatražio kredit bez jamaca i sudužnika u iznosu od 25000E. Pribavio sam sve papire u roku od dan-dva te su mi rekli da je moja situacija super čista, imam solidnu plaću od oko 6000 kn i nema nikakvih prepreka za dobivanje kredita u roku od par dana.
i tako prođe par dana, ja zovem i kaže mi žena u banci, evo poslat ćemo požurnicu ali nemojte se ništa brinuti imate čistu situaciju i nema te brige, kredit će vam biti 100% odobren.
Prođe još dva dana i zovem ženu u banku koja kaže ma nemate vi problema sve će biti OK. I kad ono, prođe par sati i zove me na mobas i kaže kredit vam je ODBIJEN, odnonso treba vam financijski sudužnik i odobrit ćemo vam ga.
Ja sam ostao šokiran jer nakon toliko dobrih nadanja da će ti sve biti odobreno onakao kako relamiraju bez jamaca bez sudužnika i riječi "nemojte se brinuti" - dobiš totalnu suprotnost.
Da su mi odmah rekli gle trebate sudužnika ili jamca i odobrit ćemo vam kredit ja ne bih rekao sada niti riječi, ali na ovakav način to je postala živa KATASTROFA.

Ljudi moji ZAOBIĐITE SPLITSKU BANKU U VELIKOM KRUGU NEMOJTE DA VAS NJIHOVA REKALAMA POVEDE!!!
ISTA SITUACIJA, VIDI MOJE POSTOVE POD MIRJAMA. NEMAM RIJEČI ZA NJIH. A TEK SMANJIVANJE MINUSA SVAKI MJESEC IAKO JE ISTA PLAĆA STALNO I NIKAD U CRVENOMMINUSU. ZATO IMAJU LOVE ZA OTVARANJE NOVIH POSLOVNICA. LOPOVI!!!!!!!!!
miki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:57   #95
LOPOVIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!! Smanjuju minus iako je redoviti priljev isti i nikad u crvenom minusu! Zato i otvaraju nove poslovnice kad nama lovu uzimaju šakom i kapom.
miki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:06   #96
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Evo i mene

Dakle. Kredit odbijen uz objašnjenje da mi u platnoj listi piše i rubrika "stimulacija".
Smatra se da stimulacija ne ulazi u redovnu plaću, pa shodno tome i nemam dovoljan prosjek.
Na zamolbu službenice, moja firma (d.d.), šalje dopis u kojem stoji da je "stimulacija" uključena u redovnu plaću, da se ne razlikuje po ičemu i da je uvjek više-manje ista.
Dopis nije prihvaćen iz Splita.
Prije cca 3 mjeseca moj kolega na identičnom radnom mjestu kao i ja, diže identičan kredit kod njih i dobija ga. Dakle, to je nešto novo ili izgleda ovisi o osobi koja dobije predmet u ruke.
Razočarana sam zbog razloga odbijanja(kakav je to jeb... razlog?), a da ne govorim o "24" -satnom kreditu , koji je trajao mjesec dana
Aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemrem više čitati o toj "kamatarskoj banci".................................
miki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:10   #97
Quote:
simpsonzgd kaže: Pogledaj post
Ja sam u panici, zvali me iz Splitske banke da hitno moram ugovorit sastanak, tj doc u njihovu poslovnicu al kod odredjene osobe.
Kao ne smiju mi reci preko telefona, imam kao neko dugovanje prema njima.
Ne znam sto bi moglo biti, imala sam deviznu VISU, na njoj novce koje sam uredno trosila, par puta orocenu deviznu i sad kao ja njima nesto dugujem.
Sastanak je u PON a ja cu poludit do tada.
Izmislit će nekih npr. 66,87kn duga i kamate na dug.....Mogu mi ......
miki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:54   #98
@miki22 ... smiri doživljaj, pročitaj pravila i ne piši caps lock-om
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 18:09   #99
sve su to židovi.........
incipius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 17:30   #100
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
kamate po kreditima u nekoliko navrata dizale su i druge banke tak da ... jednostavno je to tako s obzirom na proteklu i trenutnu situaciju
Nije točno. Imam kredite u nekoliko banaka ali ova BANDA LOPOVA je najčešće i najviše dizala kamate na kredite.
I danas je stigla obavijest o novom povećanju kamata na sve vrste kredita. Nova rata za gotovinski nenamjenski kredit je čak za 5% veća od prethodne.

Lijepo ti napišu da je odlukom Uprave banke izmjenjena visina kamatne stope Vašeg kredita te se primjenjuje od 09.12.2009.

A kada sam prije dva mjeseca zahtijevao da zatvorim taj kredit i otplatim preostalu glavnicu - službenica me klečeći molila da to ne učinim.
argusX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.