Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2023., 16:36   #1
Unhappy Vjenčana kuma??

Pozdrav ljudi, trebam savjet.
Zaručena sam i svadba će uskoro, kroz godinu dvije, možda i više ( pogotovo ako ne riješim ovaj problem ).
Nemam prijatelja, samo poznanika.. Nemam niti jednu ženu koju bi mogla uzeti za kumu. Trudila sam se prije, pa i još uvijek da nekako uspostavim dobar, prijateljski odnos međutim bezuspješno. I postajem umorna od toga, nemamo zajedničkih tema čak i kad pristanu na kavu, druženje... Mogla bi o tome pisati eseje, ali me zanima da li je itko bio u mojoj situaciji i kako ste to riješili. Da stavim oglas?? To mi je zadnja opcija, ali nekako izgledna s obzirom na sve. Eto voljela bi čuti vaša iskustva, savjete, pa i kritike
__________________
Enigma
Paula1907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 19:39   #2
Imaš li bar neku sestričnu, rođakinju, sestru? Bila sam na nekim vjenčanjima gdje su kume bile tako iz obitelji. Svakako je glupo da zbog toga odgodiš vjenčanje.
Xy257dNO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 19:45   #3
pa zasto bas moras imati kumu??? dovoljno je da se netko od uzvanika potpise
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 19:52   #4
vjencajte se negdje gdje ne morate imati kumove (najblize u sloveniji)
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 20:01   #5
pa mozes se u centru zagreba vjencati ne trebati ti tzv kum samo svjedok.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 20:15   #6
Mislim da treba kuma u RH ak je crkveno vjenčanje. Možeš nekog iz familije.
gregoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 20:25   #7
Quote:
gregoria kaže: Pogledaj post
Mislim da treba kuma u RH ak je crkveno vjenčanje. Možeš nekog iz familije.
svjedok, kum je kolokvijalni naziv. prava rijec je svjedok. moraju biti 2 osobe koje ce posvjedociti tom cinu. nesto kao 45te da si bio prvoborac.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2023., 22:20   #8
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pa mozes se u centru zagreba vjencati ne trebati ti tzv kum samo svjedok.
kum = svjedok
u sloveniji ne trebaju, odu ona i muz solo i vjencaju se
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2023., 14:43   #9
Nema nikakvog razloga da odgađaš vjenčanje zbog ovoga. Ako radite svadbu, očito će netko doći. Po zakonu ne trebaš imati kumu koja će s tobom kupovati vjenčanicu i organizirati ti djevojačku zabavu, treba vam dvoje svjedoka čije podatke dajete kad prijavljujete vjenčanje. Bilo tko tko dolazi može ti biti svjedok, roditelji, braća, sestre, mužev prijatelj, radnik Parkova koji kosi livadu preko puta matičnog ureda.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2023., 14:49   #10
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Nema nikakvog razloga da odgađaš vjenčanje zbog ovoga. Ako radite svadbu, očito će netko doći. Po zakonu ne trebaš imati kumu koja će s tobom kupovati vjenčanicu i organizirati ti djevojačku zabavu, treba vam dvoje svjedoka čije podatke dajete kad prijavljujete vjenčanje. Bilo tko tko dolazi može ti biti svjedok, roditelji, braća, sestre, mužev prijatelj, radnik Parkova koji kosi livadu preko puta matičnog ureda.
Ali... ali...
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 17:14   #11
Ja sam imala muškog kuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2023., 20:36   #12
Quote:
Paula1907 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, trebam savjet.
Zaručena sam i svadba će uskoro, kroz godinu dvije, možda i više ( pogotovo ako ne riješim ovaj problem ).
Nemam prijatelja, samo poznanika.. Nemam niti jednu ženu koju bi mogla uzeti za kumu. Trudila sam se prije, pa i još uvijek da nekako uspostavim dobar, prijateljski odnos međutim bezuspješno. I postajem umorna od toga, nemamo zajedničkih tema čak i kad pristanu na kavu, druženje... Mogla bi o tome pisati eseje, ali me zanima da li je itko bio u mojoj situaciji i kako ste to riješili. Da stavim oglas?? To mi je zadnja opcija, ali nekako izgledna s obzirom na sve. Eto voljela bi čuti vaša iskustva, savjete, pa i kritike
Identičan problem...... Ja malo istražujem Sloveniju, da li si ti riješila ? ... i kako?
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 11:25   #13
Quote:
Paula1907 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, trebam savjet.
Zaručena sam i svadba će uskoro, kroz godinu dvije, možda i više ( pogotovo ako ne riješim ovaj problem ).
Nemam prijatelja, samo poznanika.. Nemam niti jednu ženu koju bi mogla uzeti za kumu. Trudila sam se prije, pa i još uvijek da nekako uspostavim dobar, prijateljski odnos međutim bezuspješno. I postajem umorna od toga, nemamo zajedničkih tema čak i kad pristanu na kavu, druženje... Mogla bi o tome pisati eseje, ali me zanima da li je itko bio u mojoj situaciji i kako ste to riješili. Da stavim oglas?? To mi je zadnja opcija, ali nekako izgledna s obzirom na sve. Eto voljela bi čuti vaša iskustva, savjete, pa i kritike
Može ti krsna kuma biti i vjenčana.
Nekad je tako bilo, da su krsni kumovi bili svjedoci na vjenčanju ( govorim za dio Međimurja iz kojeg sam rodom), a onda je postalo moderno i popularno da se za vjenčanog kuma uzima netko novi.
Dorja1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2023., 20:55   #14
Ili neki član obitelji, ne mora biti ženska osoba, može i muška.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 11:58   #15
Quote:
Paula1907 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, trebam savjet.
Zaručena sam i svadba će uskoro, kroz godinu dvije, možda i više ( pogotovo ako ne riješim ovaj problem ).
Nemam prijatelja, samo poznanika.. Nemam niti jednu ženu koju bi mogla uzeti za kumu. Trudila sam se prije, pa i još uvijek da nekako uspostavim dobar, prijateljski odnos međutim bezuspješno. I postajem umorna od toga, nemamo zajedničkih tema čak i kad pristanu na kavu, druženje... Mogla bi o tome pisati eseje, ali me zanima da li je itko bio u mojoj situaciji i kako ste to riješili. Da stavim oglas?? To mi je zadnja opcija, ali nekako izgledna s obzirom na sve. Eto voljela bi čuti vaša iskustva, savjete, pa i kritike
Kako nemaš niti jednu prijateljicu ili prijatelja? Oprosti, ali to mi je jako čudno. I kada se udaš, bit ćeš stalno u kući jer nemaš prijatelje? Nemoj se udavati dok ne uspiješ ostvariti barem jedan prijateljski odnos jer brak nije puno drukčiji odnos nakon više godina, osim što u njemu ima i seksa. Meni bi ovo bio red flag da sam na mjestu tvog zaručnika. Nadam se ga nisi našla preko oglasa kao što bi tražila kumu Lako za ceremoniju, to nađeš bilo koga, može biti bilo tko punoljetan.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 18:13   #16
Pozdrav,da ne otvaram novu temu.Postavit cu pitanje u ovu!
Dakle kuma mi ima muza dok je kum bez zene
Zanima me dal bi bilo glupo odvojit kumu od muza ili i njenog nuza stavit za nas stol!
Dakle da sjedimo ja,muz,kum,kuma te njen muz!?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 19:21   #17
Odvojiti muža od kuma? Wtf? Ne vidim u čemu je problem. Ili svi skupa ili nikako. Uostalom najmanje ćete sjediti.
Xy257dNO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 11:20   #18
U Hercegovini je običaj da za stolom sjede samo mladenci i kumovi, a njihovi supružnici/partneri sjede s 'običnim' gostima. Po meni je to bolja opcija jer bi se kumin muž mogao glupo osjećati kad svako malo ostane sam za stolom (prvi ples kumova, rezanje torte, nazdravljanje, darivanje mladenaca i slično).
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 12:40   #19
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da ne otvaram novu temu.Postavit cu pitanje u ovu!
Dakle kuma mi ima muza dok je kum bez zene
Zanima me dal bi bilo glupo odvojit kumu od muza ili i njenog nuza stavit za nas stol!
Dakle da sjedimo ja,muz,kum,kuma te njen muz!?
Valjda će i kum imati pratnju, a oko odvajanja nije bitno što je nama glupo (meni bi bilo) nego pitaj kumu pa će ti ona reći kako bi se ona i muž najbolje osjećali.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.