Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2012., 02:00   #61
Evo ja sam se prijavila na forum samo zbog ove teme i detalja koji me zanimaju.
Razmišljala sam o ovom zahvatu još prošle godine,no u međuvremenu sam odustala, nedavno sam malo guglala,naišla na ovu temu i opet počela razmišljati o ovom zahvatu. Kada sam prošle godine to spomenula mami rekla mi je da ne izmišljam i da takav zahvat nitko ne izvodi -.-",no prošli tjedan sam joj pokazala vaše komentare i rekla je da ako to želim da će me podržati. Kad vidim onaj link sa slikama ima puuno gorih slučajeva od mojeg,ali ja svejedno želim to napraviti. Obavila bih to jer mi prvenstveno fizički smeta,nosim uske hlače i nerijetko me žulja,isto tako dok vozim bicikl..itd.,a s druge strane i psihološki mi smeta. Vidim da ste bili zadovoljni rezultatima kod dr.Kinčla i dr.Tončića,pa bih možda kod nekog od njih dvojice. Veniasja,ako mi možeš reći ko kojeg si ti bila,jer nisam nigdje pročitala. Pročitala sam da bol nestane nakon tjedan do dva,ali zanima me koliko dugo bude otečeno,jer neznam dali bih to obavila prije ili poslije mora . Sad se samo nadam da će netko uskoro vidjeti ovu poruku . Hvala unaprijed
nurse4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 07:57   #62
nurse4 - samo ti javljam da nemaš brige jer je tvoj post zamjećen, ali ne stignem sad odgovoriti sve detaljno pa ti budem navečer kad se vratim pojasnila gdje sam bila, kako je bilo i koliko je koštalo.

Budem pojasnila i ovo oko otečenosti, bolova i dr.



Ako i dalje nešto ne bude jasno, pitajte



Također me možete kontaktirati i na PM ako imate nekih pitanja koja ne želite postavljati ovdje javno
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 00:38   #63
,ma okić,kada uhvatiš vremena malo mi objasni jer još uvijek nisam sigurna,mislim željela bih to napraviti što prije ali nisam baš pročitala neka iskustva pa me zanima na što se moram pripremiti,dali se isplati x) ...sve me nakako strah haha . i najvažnije kod kojeg doktora da idem
nurse4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 07:47   #64
Zeznuh se, nisam bila sinoć sposobna piljiti u laptop...




Dakle, što se tiče bolova i natečenosti...



Prva tri dana sam bila nonstop na tabletama ( makar i nisu nešto djelovale ). Inače zbilja nisam mimoza i jako zazirem od tableta. Radije duram. Godišnje popijem par Neofena i to je to.

Nakon tri dana već to osjetno manje boli i nisam više morala piti tablete, bilo je podnošljivo i moglo se predurati. Kad bi popila tabletu tih dana ( nakon prva tri ) kužilo se djelovanje tablete i prestalo bi boljeti, ali bi svejedno žuljalo ako bi imala odjeću na sebi ili sjedila. I dalje nije bilo potpuno bezbolno, ali je bilo puno podnošljivije.


Nakon kojih tjedan dana počinje odlaziti taj veliki otok i podljevi. Podljevi jako sporo odlaze i u potpunosti odu tek za par tjedana.


Evo, našla sam ( upozorenje osobama sa slabijim želucem da radije ne otvaraju ) sajt sa odgovarajućim slikama kako to izgleda nakon operacije, a čak je i na razumljivom jeziku
Ovdje je u pitanju linearna metoda, ali tih prvi dana je više manje jednaka natečenost.
Meni je kasnije bilo možda malo više natečeno nego na slici, ali tu je to negdje.


Eh, tako će ti to biti natečeno. Vjerojatno će te i uhvatiti " faza što je meni ovo trebalo " kad nakon operacije vidiš na što to liči takvo natečeno, ali ne brini. Bude to otišlo
Isplati se to sve na kraju.
Ne moraš ni sumnjati ni dvojiti oko toga.
Ako si s trenutnim stanjem nezadovoljna i imaš dovoljno financijskih sredstava, samo naprijed.
Nema šanse da ćeš požaliti.



Žurim sad, javim kasnije detaljne informacije o poliklinici.
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 23:23   #65
Hvala ti punooo na pojašnjenju
:OO izgleda bolno,kako uopće na wc?
Ma obavit ću to,ako ne sada preko ljeta onda na jesen,iako bi ja što prije . Kad mi javiš za polikliniku odmah ću ih nazvati,za sada se dvoumim između dr. Kinča ili dr. Tončića,trebala bi ih nazvati da mi kažu kako,šta
nurse4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:20   #66
Quote:
nurse4 kaže: Pogledaj post
Hvala ti punooo na pojašnjenju
Ma nema na čemu
Slobodno ti pitaj sve što te zanima.
Eh, da je bar meni netko mogao reći neke informacije o svemu tome...
No nema veze, tu sam sad da to ispravim.



Quote:
:OO izgleda bolno,kako uopće na wc?
Ma ideš ti normalno na wc, nemaš brige oko toga. Nije da je bezbolno, ali se predura.

Ionako nakon svake male nužde to opereš i namažeš s antibiotskom masti.
Tih prvih par dana to možeš hladiti s nečim hladnim da ti se smanji otok i da je manje upaljeno. To će ti i doktor savjetovati.
Hladan tuš je
Mah, što ti imam pričati - budeš vidjela


Quote:
Ma obavit ću to,ako ne sada preko ljeta onda na jesen,iako bi ja što prije.
Pa zapravo kad sad rezimiram i bolje je to obaviti dok su vremenske prilike takve da možeš nositi neke haljine i suknje ( bez gaćica ) tih prvih dana.

Zbilja je mučenje nositi gaćice dok je to sve tako jako natečeno i bolno.



Quote:
trebala bi ih nazvati da mi kažu kako,šta
Pa zapravo i nećeš dobiti nešto previše informacija da ikoga zoveš. Svi ti mogu reći samo jedno, a to je da moraš doći na konzultacije da vide uopće o čemu je riječ.

Jedino možeš slati mailove da se raspitaš o cijenama.
Makar po meni ni nema smisla obilaziti konzultacije ( naplaćuju se ) i raspitivati se kad to i nije toliko složen i skup operativni zahvat. Odrežu višak kože i zašiju.
Da idem operirati grudi uh, tad bi obišla sve moguće i prikupljala informacije uzduži i poprijeko jer je ipak skuplji i puno složeniji zahvat.




Quote:
Kad mi javiš za polikliniku odmah ću ih nazvati,za sada se dvoumim između dr. Kinča ili dr. Tončića
Eto, ja ti samo mogu mogu baciti bubu da razmišljaš i o trećoj poliklinici jer vidim da se dvoumiš samo oko onih koji su spomenuti na ovoj temi.



Ja sam operirana u poliklinici Arithera Comfort.

Operirao me dr. Veir.
Cijena konzultacijskog pregleda je 350 kn, a operacija 6 000 kn.



Što se tiče tretmana, osoblja, tetošenja, doktora i rezultata jedan veeeliki


Opisala sam već na prethodnoj stanici kakav sam slučaj bila i što sam danas tako da doista ne trebam više ništa ni govoriti o umijeću doktora i što se može postići operacijom. Rađena mi je V metoda tako da izgleda skroz prirodno i korekcija se ni ne kuži. Kao da je od početka bilo tako.



Bilo je upita pa da naglasim da se nećete osjećati nelagodno jer vam se neće nitko iščuđavati. Na konzultacijskom pregledu vas vidi samo doktor. Tokom operacije asistiraju još dvije žene i kasnije na kontrolama vas vidi opet samo doktor.
Ne slikaju vas prije i poslije tako da ni tu nelagodu nećete doživjeti.


Odnos osoblja i doktora prema pacijentu je zbilja tako da je to sve skupa jedno lijepo iskustvo.
OK, osim onih injekcija i skidanja šavova
Mah, samo pogledam rezultat i zaboravim na te dvije ružne uspomene.
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 22:42   #67
Samo me još jedno pitanje zanima . Jel odmah poslije operacije idem kući i vraćam se samo na skidanje šavova ili moram ostati par dana u bolnici?? Negdje sam pročitala da je poželjan ostanak u bolnici ili svakodnevni pregled a meni to baš ne odgovara jer nisam iz Zagreba.
Nazvat ću sutra da se dogovorim za operaciju,valjda neću morati čekati dugo
Evo ja čitam mami tvoj post i kaže da zna za tog doktora,radio je u istoj bolnici ko i ona. Hvala,svakako ću ga nazvati . Ako mi bude sve odgovaralo mislim da ću u toj tvojoj poliklinici,kad si mi tako sve lijepo objasnila
I sviđa mi se ovo što te ne slika haha,nebi mi baš bilo ugodno x))
Javim ti za koga sam se odlučila i kada prođe operacija rezultate.
nurse4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 08:51   #68
Quote:
nurse4 kaže: Pogledaj post
Samo me još jedno pitanje zanima . Jel odmah poslije operacije idem kući i vraćam se samo na skidanje šavova ili moram ostati par dana u bolnici?? Negdje sam pročitala da je poželjan ostanak u bolnici ili svakodnevni pregled a meni to baš ne odgovara jer nisam iz Zagreba.
Nazvat ću sutra da se dogovorim za operaciju,valjda neću morati čekati dugo
Evo ja čitam mami tvoj post i kaže da zna za tog doktora,radio je u istoj bolnici ko i ona. Hvala,svakako ću ga nazvati . Ako mi bude sve odgovaralo mislim da ću u toj tvojoj poliklinici,kad si mi tako sve lijepo objasnila



Vidim da si malo krivo shvatila. Ne operiraš se u bolnici, već u poliklinici.


Da, doktor inače radi na Rebru, ali i vodi odjel estetske kirurgije u poliklinici. Operiraš se u poliklinici i to nema veze s tim što on inače radi u bolnici.


Operacija se izvodi pod lokalnom anestezijom i nakon operacije ideš kući.
Zadrže te nakon operacije kojih sat i pol, dva.
Za to vrijeme ležiš u bolesničkoj sobi i gledaš TV ( mene su taman potrefili blesavi Ratkajevi i vijesti ), čitaš časopise i odmaraš. Oni te tetoše, a tebi nije jasno čemu sve to kad te ništa ne boli ( anestezija još djeluje ) i jedino ti je na pameti kako bi što prije doma da vidiš kako to dolje sad izgleda


Dok ti dođeš doma, taman ti popuste bolovi i to natekne pa te uhvati već ranije spomenuta spomenuta " što je meni ono trebalo " faza
Bez brige, popustit će i bolovi i natečenost nakon nekog vremena i sve će to doći na svoje.



Quote:
I sviđa mi se ovo što te ne slika haha,nebi mi baš bilo ugodno x))
Pa moram priznati da svaka od nas voli pogledati na netu slike rezultata, ali kad se staviš u tu poziciju da tako drugi gledaju tvoju sliku...
Hm, pa ne sviđa mi se baš ta ideja.


Quote:
Javim ti za koga sam se odlučila i kada prođe operacija rezultate.

Slobodno ti nastavi pisati po temi.
Gdje god se ti operirala, baš me zanima kako će ti biti.
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 10:51   #69
Sad vidim da mi se desio lapsus. Napisala sam da popuste bolovi. Trebalo je pisati krenu bolovi.

Ma mislila sam napisati da popusti anestezija i krenu bolovi. Malo sam se zbunila dok sam pisala





Btw. nurse4 - imaš PM
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:09   #70
Quote:
nurse4 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se prijavila na forum samo zbog ove teme i detalja koji me zanimaju.
I ja sam se prijavila na forum zbog ove teme i drago mi je da je iz teme uklonjen onaj užasan rugalački ton osoba koje nemaju pojma što ovakav nedostatak može učiniti ženskoj psihi i kočiti je u svakodnevnim aktivnostima.

Ima li koja od vas iskustva s Poliklinikom Medicus 2000 (dr. Glavaš)?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 09.07.2012. at 13:01. Reason: popravak quota
Echinacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:08   #71
Koja je uopće cijena za ovaj zahvat realna? Nakon odgovora nekih klinika i proučavanja na netu, vidim da se cijene kreću u rasponu od 3500 do 11000kn!!! Izgubljena sam, ne znam kojoj da se klinici obratim, kojem doktoru... S jedne strane se bojim da bi to moglo biti loše izvedeno (kao kod cure koja se žalila na kliniku u Daruvaru), a s druge samo želim da bude manje i da ne visi.
Echinacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 12:22   #72
Quote:
Echinacea kaže: Pogledaj post
I ja sam se prijavila na forum zbog ove teme i drago mi je da je iz teme uklonjen onaj užasan rugalački ton osoba koje nemaju pojma što ovakav nedostatak može učiniti ženskoj psihi i kočiti je u svakodnevnim aktivnostima.
Zahvali trenutnim moderatorima

Barem na ovoj temi nitko više ne bude liječio vlastite komplekse na nama.



Quote:
Echinacea kaže: Pogledaj post
Koja je uopće cijena za ovaj zahvat realna?
Iskreno - ne bih znala, a to ti zapravo nitko ni ne zna.

Prvo sam mislila da se cijene određuju od slučaja do slučaja, ali kasnije sam vidjela da su fiksne tako da više zbilja nemam pojma na koji način se formira cijena zahvata.
Veniasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 01:18   #73
makojiusername, post ti je obrisan. Slobodna si ponoviti ga i opisati svoje iskustvo, ali bez upotrebe pogrdnih naziva i izraza poput ''nije normalan'', ''sere'' i slično.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:07   #74
Evo ja ću probat ponoviti svoj post. Htjela sam još par stvari o Maletiću. Bila sam na zadnjem pregledu i rekla mu da nisam zadovoljna. Pitala sam ga zašto mi je radio tom linearnom metodom umjesto v-metodom. Prvo se pravio da ne zna o čemu pričam, da ne zna za v-metodu. Objašnjavala sam mu na sve moguće načine na što mislim, kako se tom metodom radi (ja koja nemam veze s medicinom objašnjavam doktoru, estetskom kirurgu kako me trebao operirati!!). Tek nakon nekog vremena se nekako izdao da ipak zna o čemu pričam.

Onda me krenuo uvjeravati da je ta metoda OPASNA. Ja njemu govorim da znam žene koje su bile na operaciji i radile tom metodom, da je rezultat savršen, da je internet pun slika, da to drugi kirurzi rade...ništa. On se ne da, i dalje tvrdi da je opasno, pitala sam ga i kako često on tako radi, v-metodom, kaže jako rijetko. Onda se sjetio da ima u kompu slike od neke žene koja je navodno išla tom v-metodom, pa joj se sve raspalo i došla je kao k njemu na popravak. Pokazao mi je slike, iskreno, odmah sam skužila da mi mulja. Vidi se da je žena ili bila na operaciji linearnom metodom ili uopće nije bila jer je imala previše kože za v-metodu.

Najgore od svega je to što je on preda mnom otvarao dokumente i slike u kompu i ja sam mogla vidjeti imena i prezimena i slike od svih ljudi koji su bili kod njega na raznim operacijama. Nisam htjela ni gledati jer je meni bilo neugodno. Samo ne znam kako njemu nije. Zaštita privatnosti - ništa, nula bodova. Isto tako može jednog dana nekome pokazivati moju sliku, dok je pored nje moje ime i prezime.

Što se tiče slikanja, on slika bez upozorenja i pitanja. Meni je rekao da slika kad sam bila na prvom pregledu, na konzultacijama. Naravno da mi nije najugodnije zbog tog slikanja, ali razmišljam na način da se ni jedna nije dala slikati mi sad ne bi imale pojma ni šta je to ni kakvi mogu biti rezultati. Kad sam došla na operacijski stol samo je uzeo fotić i opalio, nije mi čak ni rekao da će me sad slikati! Isto tako i na prvom i drugom pregledu (bila sam na dva pregleda nakon operacije).

Zamjerka je i ta što za vrijeme pregleda i operacije u sobu/salu ulazi tko hoće i kad hoće. Sa mnom na pregledu i na operaciji je bilo milijun ljudi, ja više nisam znala tko je doktor, tko sestra a tko anesteziolog. Mislim da je to sasvim nepotrebno jer se osjećaš dosta neugodno i s jednim čovjekom u prostoriji dok si u toj pozi na operacijskom stolu, nogu raširenih da ti već pucaju, i ruku i nogu privezanih na stol...

Koliko znam druge poliklinike rade sasvim drugačije, pa nemojte generalizirati na temelju mog posta. Bitno je prije operacije dobro se raspitati i pametno odabrati doktora i polikliniku, kao što to ja radim za svoju drugu operaciju... A kad ju obavim javim ovdje sve o tome. Prema iskustvima drugih žena ta operacija može biti najbolja odluka u životu! Nadam se da će tako biti i meni nakon korekcije...
makojiusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:07   #75
Quote:
nurse4 kaže: Pogledaj post
Ma obavit ću to,ako ne sada preko ljeta onda na jesen,iako bi ja što prije . Kad mi javiš za polikliniku odmah ću ih nazvati,za sada se dvoumim između dr. Kinča ili dr. Tončića,trebala bi ih nazvati da mi kažu kako,šta

i ja idem na jesen u aritheru. odlučila sam i skupila lovu. sad me brine ta otečenost, ali valjda ću izdržati. mislila sam sada nazvati i otići na konzultacije, pa se naručiti za jesen, ali možda bolje sve odraditi na jesen

Veniasja - nisam vidjela jesi napisala koliko dana si čekala između konzultacija i operacije? ako se ne čeka predugo, onda ću sve obaviti na jesen i to je to.
hope999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:28   #76
išla sam ponovo sve čitati i sad me zabrinuo oporavak. nezgodno mi je uzimati bolovanje, pa me zanima jel moguće preživjeti da recimo operacija bude u petak, a da odem raditi već u utorak, srijedu (na poslu većinom sjedim)? ili se neću moći kretati od bolova.
hope999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 08:35   #77
Prvi put sam na temi i moram priznati da sam pomalo ostala u čudu koliko ima cura koje ovo muči.
Cure evo damo da vam dam podršku da sve izdržite i da bude što manje postoperativnih komplikacija i da na kraju sve super ispadne
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 17:36   #78
Quote:
hope999 kaže: Pogledaj post
išla sam ponovo sve čitati i sad me zabrinuo oporavak. nezgodno mi je uzimati bolovanje, pa me zanima jel moguće preživjeti da recimo operacija bude u petak, a da odem raditi već u utorak, srijedu (na poslu većinom sjedim)? ili se neću moći kretati od bolova.
To je i mene mučilo, ustvari muči me sad za sljedeću operaciju. Ja nisam mogla izdržati sjedeći, ali skužila sam da je lakše kad si staviš u gaće hrpu gaza, mekane su pa ne stružeš po gaćama, a ranu si moraš debelo namazati (ja sam mazala bepanthenom jer mi je doktor tako rekao). Ako ikako možeš gledaj da to napraviš na godišnjem, i to tjedan-dva. Bit će ti lakše. Mene je strah da nešto ne napravim krivo pa da mi se odšije ako ne budem mirovala sad kad ću ići drugi put, jer mi je isto nezgodno s godišnjim, a isto puno sjedim na poslu. Ne znam ni sama... I da, meni je Maletić rekao na prvom pregledu da si uopće nisam trebala uzimati godišnji i da mogu odmah drugi dan na posao!! Kad sam ja došla doma...kad je to krenulo boljeti...kakav posao drugi dan?!

A što se tiče otečenosti ne brini za to, to prođe relativno brzo, na kraju zaboraviš i na bol i otečenost kad vidiš rezultat!
makojiusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 09:26   #79
2 praktična savjeta kada planirati zahvat:

1. ljeto
Većina je nas na godišnjem ljeti 2-3 tjedna i to je vrijeme idealno oporavak. Sam rez toliko ne boli, ali je zbog naotečenosti nelagodno. Par dana nakon zahvata počinu se osjećati šavovi zbog čega će vam gaćice i hlače biti najgori neprijatelji. Ljeti se švercate u haljinicama i suknjicama i to život znači kad su šavovi u pitanju. Zamislite da vam je to dolje zašiveno flaksom koji vam se svakim pokretom i doticajem s rubljem bode u meso. Ma kakav flaks, to je kaktus u gaćama! Tjedne iza zahvata nezamislivo je provesti u hlačama. Iritira čak i pakučna trenirka, tajice...sve što makar malo dotakne ranu.


2. neposredno nakon menstruacije
Nakon zahvata čeka vas nekoliko kontrola. Usmine će biti toliko naotečene da su spojene. Uložak kod doktora, dok vam on to pregledava ne dolazi u obzir, osim ako mu želite na stolu ostaviti podsjetnik da ste bile kod njega , a ugurati tampon u tu spojenu naotečenu masu (dvije usmine postaju jedna velika naotečena) je nemoguća misija. Osim toga, nevezano uz odlazak na kontrole i nelagodu kod doktora, menstruacija stvara dodatne probleme iz higijenskih razloga - ne možete se dobro iobrisati i sve je ionako nadraženo.
Echinacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:08   #80
Quote:
Echinacea kaže: Pogledaj post
2 praktična savjeta kada planirati zahvat:

1. ljeto
Većina je nas na godišnjem ljeti 2-3 tjedna i to je vrijeme idealno oporavak. Sam rez toliko ne boli, ali je zbog naotečenosti nelagodno. Par dana nakon zahvata počinu se osjećati šavovi zbog čega će vam gaćice i hlače biti najgori neprijatelji. Ljeti se švercate u haljinicama i suknjicama i to život znači kad su šavovi u pitanju. Zamislite da vam je to dolje zašiveno flaksom koji vam se svakim pokretom i doticajem s rubljem bode u meso. Ma kakav flaks, to je kaktus u gaćama! Tjedne iza zahvata nezamislivo je provesti u hlačama. Iritira čak i pakučna trenirka, tajice...sve što makar malo dotakne ranu.
ne kuzim ovo

meni je doktor napomenuo da to sve mora cijelo vrijeme biti vlazno i da se konci ne smiju osusiti jer onda bodu i dogodi se ovo sto opisujes
ako su konci mokri, neka grebanja i zatezanja

hlace sam nosila od prvog dana nadalje
cak sam iz bolnice otisla u hlacama
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.