Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 14:07   #1041
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
evo, ovdje ima detaljnije i još par sličica:

Ugovor o gradnji, opremanju i isporuci plovila potpisan je između Ministarstva unutarnjih poslova i Zajednice ponuditelja-brodograditelja te se njime realiziraju obveze iz Akcijskog plana. Do sada je, prema predviđenom planu isporuke, isporučeno 12 plovila tip C i 1 plovilo tip A, policijski brod imena „Josip Jović“.
"Ime Josipa Jovića, ime Mile Blaževića Čađe, ali i drugih koji su nas svojim primjerom, odlučnošću, zrelim domoljubljem koje će nadahnjivati buduće naraštaje, krasit će pramce brodova hrvatske policije. Na ovaj ćemo simboličan i znakovit način od zaborava čuvati trajnu vrijednost i neponovljivost i autentičnost Domovinskog rata, tog neusporedivog fenoma i kolosalnog događaja u burnoj hrvatskoj povijesti – kazao je ministar Karamarko.

iako kako kaže ppd, sv.mihovil (101) i sv. nikola tavelić (102) izgledaju kao da je isti tip A kao "j.jović" (103) iako se u tekstu izričito spominje da je ovaj prvi takav proizveden
Naravo da je ovo TREĆI istovjetan brod u klasi P-101 sv. Mihovil ,ali prvi iz programa opremanja nadzor gradnje koje smo dužni prema EU i pripadajućeg programa.
To što novinar prenosi ono što mu kažu na primopredaji drugi je par opanaka.
Ovo brodogradilište trebalo je graditi 1 brod ,ali je zbog stava drugog brodogradilišta koje je trebalo graditi 2 broda istog tipa u drugom materijalu, na kraju će graditi 2 broda ovog tipa a ovo drugo umjesto 2 samo 1. Pa kad ministar zove na sastanak i pri tom plaća tako se treba i ponašati a ne bahatiti se što je normalno stanje stvari kod hrvatskih ljudi.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 06.04.2011. at 14:26.
pp5d6 is offline  
Old 06.04.2011., 20:28   #1042
Quote:
Jeremiah kaže: Pogledaj post
Evo kratka snimka sa tjuba; čini se kao skladan i čvrst brod, idealan za patrolu zapravo.

http://www.youtube.com/watch?v=Fy7gUMSxl_g

Čestitam brodograditeljima prvenstveno na izradi a potom i nešto manje srdačna čestitka policiji jer će me vjerovatno ganjat već ovo ljeto sa njim (ma pustite mene sa dvi mriže lovite crni charter i pijane čehe )
Pogledaj na snimci1:06-1:10 bočni val dostiže razmu na krmi u dužini metar,metar i pol.....to se baš i nebi smjelo događati u niti jednom režimu plovidbe,ali nećemo kvarit veselje ,jelda..........neku mrvicu nisu baš dobro izračunai.....
Bark is offline  
Old 06.04.2011., 21:59   #1043
Taj brod ima jednu veliku manu, kao i Sv. Mihovil. Od stakloplastike je. Ne znam kog vraga su uopce narucili vise plovila te klase(na pamet mi pada jedino da se pere lova na korculi/predizborna godina i sl). Bacaju se pare, kao i uvijek.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 07.04.2011., 09:36   #1044
Tko kome?

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
OPV 60 nije opcija za HRM i nikad nije bila. Projekt je radio BI za Adri mar i njihov posao sa Libijom.
Je li to provjereno???

Adria-Mar se puno hvali vlastitim projektnim uredom...
Brodar99 is offline  
Old 07.04.2011., 16:50   #1045
http://www.hrbi.hr/index.php?page=re..._id=3&kat_id=2
pp5d6 is offline  
Old 10.04.2011., 13:47   #1046
Bit će sada u emisiji More o brodu Josip Jović
kopriva-vk is offline  
Old 12.04.2011., 01:15   #1047
NATO je postao opravdanje za sve izgleda.
Ništa nebi začudilo da se uskoro traži ukidanje vojske jer mi smo članica NATO-a i "ko to sme da nas bije"

Quote:
Polovicom prošlog stoljeća ovaj je kompleks bio ambiciozno zamišljen kao glavna ratna luka i vojna akademija kudikamo glomaznije Jugoslavenske ratne mornarice (JRM). Međutim, HRM ima znatno manji doseg: naime, Hrvatska kao članica NATO-pakta uživa zaštitu tog velikog vojnog saveza, ali i reducirani suverenitet na Jadranu.
http://www.podstrana-portal.com/iz-o...njeni-grad.php
kopriva-vk is offline  
Old 18.04.2011., 17:52   #1048
Thumbs down

Sukladno gore navedenom uložilo se adekvatno u dio opreme na ophodnom brodu starom 25 godina ( i to je nešto-gumenjak i dizalica).
Izgleda da nam nema pomoći.



Projiciramo strašnu pomorsku moć na 400 metara od kraja (kopna).

Zadnje uređivanje pp5d6 : 18.04.2011. at 18:45.
pp5d6 is offline  
Old 18.04.2011., 20:14   #1049
400 metara od Lore? Čini mi se Kaštelanski zaljev, to mogu i na vesla...

Ta nisu valjda izašli na otvoreno , u Brački kanal

Onda bi to bila već i avantura...

BTW, to što gore pričaju da je Lora predimenzionirana za današnju flotu, to nema veze. Skupi se toga, što topovnjača, što gumenjaka, a i uglavnom je na vezu, nigdje ne plovi, pa i je taman, onako fino, komotno...
električni_zec is offline  
Old 20.04.2011., 12:34   #1050
Evo gdje nam je HRM na ovoj regati učestvuje Srbija,a HRM-u ni traga.
Pa to je sramota da nas nema među pomorskim zemljama i zemljama Mediterana i Crnog mora več se tamo nađu panonski "mornari"
http://www.trofeoaccademianavale.eu/
kopriva-vk is offline  
Old 20.04.2011., 13:00   #1051
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Evo gdje nam je HRM na ovoj regati učestvuje Srbija,a HRM-u ni traga.
Pa to je sramota da nas nema među pomorskim zemljama i zemljama Mediterana i Crnog mora več se tamo nađu panonski "mornari"
http://www.trofeoaccademianavale.eu/
Nije HRM kriva ako je nisu zvali.Njihova sramčina ne naša...
Bark is offline  
Old 20.04.2011., 13:56   #1052
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Nije HRM kriva ako je nisu zvali.Njihova sramčina ne naša...
Znači zvali su Srbiju koja nema veze sa Mediteranom,a nisu zvali nas ili su nas zvali,a naši nisu otišli (kriza itd.)
kopriva-vk is offline  
Old 20.04.2011., 14:18   #1053
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači zvali su Srbiju koja nema veze sa Mediteranom,a nisu zvali nas ili su nas zvali,a naši nisu otišli (kriza itd.)
Je,pa da se dogodi kao u Olimpijskim klasama,da HR uzme skoro sveee...
Bark is offline  
Old 20.04.2011., 18:47   #1054
Prolazi i travanj,a natječaja ni na vidiku.
Ovo sa gradnjom brodova za HRM polako postaje komedija,a bojim se i tragikomedija.
U našim OSRH izgleda jedino postoji pješaštvo i to samo onaj dio koji ide u Afganistan ostalo je sve stavljeno na čekanje i što bude.

I onda se ja čudim što srbijanci pošalju jedriličarsku ekipu,a mi ne jer oni hoče svagdje da se pokažu.
Dobro je zborio jučer admiral Domazet i ako se konačno ne trgnemo iz zimskog sna jadna nam majka.

Quote:
Za mjesec dana MORH raspisuje natječaj za gradnju pet brodova za ratnu mornaricu
Napisano 1.3.2011
http://www.poslovni.hr/vijesti/za-mj...cu-173320.aspx
Znam piše i na plotu ona stvar ili papir sve trpi.
kopriva-vk is offline  
Old 20.04.2011., 21:30   #1055
Čeka se "shema" oko nesmin reći pa ako se odvrti za mjesec ipo dana kreće natječaj reče mi jedan "prvi" za oruzje na sajmu u Splitu.
Moj komentar je bio "e je..."
pp5d6 is offline  
Old 20.04.2011., 21:34   #1056
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Čeka se "shema" oko nesmin reći pa ako se odvrti za mjesec ipo dana kreće natječaj reče mi jedan "prvi" za oruzje na sajmu u Splitu.
Moj komentar je bio "e je..."
Najviše se bojim tih "shema" i kemijanja tu smo majstori.
kopriva-vk is offline  
Old 21.04.2011., 11:40   #1057
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Najviše se bojim tih "shema" i kemijanja tu smo majstori.
Oduvijek bili a po kadru vidim i ostali... jadno, jadno, jadno... Kriza je to je činjenica, da smo već mogli polako iz krize mogli smo... Opet idem off... moderatori sorry... Evo prošlo je dvije godine od pljačke u jednom velikom prehrambenom koncernu od 720 000 000 kn i još je novac na Malti na offshore računima dotičnih osoba. Država ima pravo od tih novaca uzeti 22 %
PDV-a i plus na svojih 32 % udjela dividendu. To je 158 000 000 kn PDV-a bez kojeg je država ostala i koji je isisan i ukraden + još odprilike 30 000 000 dividende. Lopovima se tek prošli tjedan počelo suditi. E sad za ovaj "popušeni" dio moglo se 80 % uložiti u socijalu a za 20% možda u modernizaciju HV-a. To bi bio oprilike glanc novi patrolac koji je već mogao biti gotov lani a ove godine biti u 100% funkciji i ove godine iz proračuna još jedan pa onda i koje radno mjesto više... Ili možda koji Mig na standardu Bison... ovako lopovi imaju lovu a mi imamo srednji prst T oje samo
jedna firma i jedna malverzacija od mnogih...
I nema onda u ovoj državi love - istina nema. Sva je vani po kojekakvim računima
ludolf is offline  
Old 26.04.2011., 16:11   #1058
Reče mi frend što radi u brodarskom da će se prije izgradit stambeno naselje u Sigetu na prostoru brodarskog nego što će započeti gradnja ovih patrolaca. Šteta
kupac2011 is offline  
Old 27.04.2011., 19:57   #1059
Quote:
kupac2011 kaže: Pogledaj post
Reče mi frend što radi u brodarskom da će se prije izgradit stambeno naselje u Sigetu na prostoru brodarskog nego što će započeti gradnja ovih patrolaca. Šteta

A u onim bazenima uzgajat šarane, bar bi bili od neke koristi
trajekt is offline  
Old 03.05.2011., 15:42   #1060
Ulomak iz izvješća o stanju o OS (http://www.morh.hr/images/stories/mo...avanj-2011.pdf)

Quote:
Planirane aktivnosti u provedbi remotorizacije, modernizacije, opremanja i
remonta raketnih topovnjača RTOP-11 „Kralj Petar Krešimir IV“ i RTOP-12 „Kralj Dmitar
Zvonimir“ odgođene su ili se odvijaju u minimalnom opsegu, a nastavak rada na ovim
projektima ovisi o statusu ovih brodova u budućem ustroju Oružanih snaga
.
Može li mi netko na hrvatski prevesti značenje formulacije "status u budućem ustroju".
von Tegetthoff is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.