Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 11:58   #101
meni su rekli da je dečko, jer mi se stomak skoro uopće nije vidio do negdje 5. mj trudnoće,
mučnine nisam imala nikako, žgaravice rijetko u početku, stomak nit je visoko, nit nisko, nekako na sredini (kako je azriela rekla - s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije), linea negre nema, nikakvi mirisi nit' hrana mi ne smetaju, ten mi je u početku bio grozan, sad ide na bolje,
a uzv i doktorica kažu- curica je.
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:13   #102
Quote:
pikuleta kaže: Pogledaj post
meni su rekli da je dečko, jer mi se stomak skoro uopće nije vidio do negdje 5. mj trudnoće,
mučnine nisam imala nikako, žgaravice rijetko u početku, stomak nit je visoko, nit nisko, nekako na sredini (kako je azriela rekla - s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije), linea negre nema, nikakvi mirisi nit' hrana mi ne smetaju, ten mi je u početku bio grozan, sad ide na bolje,
a uzv i doktorica kažu- curica je.
Kod mene vrlo slična priča:-)Mučnine bez povračanja kratko al na početku,ten grozan,al ide na bolje,kosa otpada ko luda,luda za slanim,al slatko nikako...I još mi je dr.u 13.tj trudnoće rekla da je dečko...i mislili da je je,ali druga doktorica veli-curka:-))
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:15   #103
kad sam bila trudna s karlom imala sam mucnine, 2 puta dušu ostavila na wc-u, nosila nisko, imala oooooogroman trbuh, pila kavu, mlijeko nisam smjela ni vidit. sad sam trudna 15 tjedana,imam mucnine, povracala jedanput, kavu popijem tu i tamo, mlijeka koliko hocu, trbuščić se poceo nazirat i jos uvijek ne znam jel cura ili decko
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:52   #104
ja sam imala mučnine do nedavno, uz povraćanje svaku večer. paše mi i slatko i slano sva sam se bila osula od prištića, ali mi se kosa puno manje masti, kavu ne mogu još uvijek pit jer mi je zlo od pomisli. svi mi govore dečko, ja bi dečka, al imam osjećaj da je cura. saznat ću, nadam se, za 10-tak dana.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:59   #105
ja imam curku sad se opet jednu priželjkujem. svi oko mene navijaju za decka . ma neka bude živo i zdravo to je moja beba i volim je najviše na svijetu.
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:39   #106
Quote:
pcelicakarla kaže: Pogledaj post
ja imam curku sad se opet jednu priželjkujem. svi oko mene navijaju za decka . ma neka bude živo i zdravo to je moja beba i volim je najviše na svijetu.
I kod mene je isto stanje Imama curku sad ce pet godina a trudna sam 7tj. simtomi za sad isti ko u prvoj trudnoci. Lagane mucnine samo izmedju 5 i 6 tj
sad vise nista al zato bi samo spavala.
U prvoj su mi svi zivi, (ukljucujucu i ginekologa do 6mj trudnoce) govorili da nosim decka.... kad ono pisulja.
Sad bumo videli NE?
HNB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:22   #107
nekidan sam čula jedno mišljenje. rekla mi je žena da svaka majka, kad ostane trudna, ispra misli da nosi dečka. to je nešto instinktivno u nama možda nastalo zbog potrebe da se dokažemo muškarcu jer mnogi od njih žele prvo-pa muško.
možda je tako i kod mene. ja sam uvjerena a i nadam se dečku. ponekad čak pomislim da bih bila tužna da je curica, ali onda se sredim i prestanem razmišljati o glupostima.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:40   #108
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
nekidan sam čula jedno mišljenje. rekla mi je žena da svaka majka, kad ostane trudna, ispra misli da nosi dečka. to je nešto instinktivno u nama možda nastalo zbog potrebe da se dokažemo muškarcu jer mnogi od njih žele prvo-pa muško.
možda je tako i kod mene. ja sam uvjerena a i nadam se dečku. ponekad čak pomislim da bih bila tužna da je curica, ali onda se sredim i prestanem razmišljati o glupostima.
ja sam u prvoj trudnoci bila uvjerena da nosim curki i stvarno bila cura. sada nema osjecaj dal je cura ili decko. ja bi curku, a svi oko mene navijaju za decka. iduci tjedan idem doktoru pa možda saznam
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:12   #109
Ja još nisam saznala 100%...ali čini se da je curka. Unatoč svim mojim simptomima koje su žene ovdje pripisale dečkiću
Anyway, sutra moram obaviti još neke preglede u bolnici pa ću onda, nadam se, znati 100%
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:49   #110
Meni je doktorica u 17.tj.(sad sam 20.tj.)rekla da se jasno vidi da je dečkić,a bila sam uvjerena da je curica jer muž silno želi curicu,s obje strane obitelji sami dečki,pa sam kao samu sebe uvjerila da je na mene konačno red prekinuti taj niz.Nije se radilo o nekoj intuiciji,još mi je i prva trudnoća,čak sam i bila ljuta na sebe kako sam potpala pod taj utjecaj.Kad sam im rekla da je sin,svi su reagirali u stilu kao znali smo,ne može kod nas drugačije nego muško...E onda je u ponosnoj mamici proradio prkos i sad svog sina volim svima njima u inat još i više.
Ali moj bedasti muž još razmatra teoriju da je doktorica možda pogriješila,pa se sjeti da je teže da će pogriješiti kad isprva kaže da je muško.
A babe oko mene su kao znale jer se na meni ništa ne vidi,trbuščić mi se tek sad i jedva nazire,a nisam se promijenila nimalo u faci...Smiješni su mi svi...
Manolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 07:21   #111
ja kad sam bila sad neki dan na pregledu pokazujem sestri kako sam se opekla na šerpu na ruci i ona kaže :
" e znači bit će muško"
a ja bi curicu-znam da sam bezobrazna ali silno želim curicu i zato i mislim da će baš bit dečko
al moram se promijenit i prestat tako razmišljat i volit šta god da bude
__________________
rodio se sinčić
mamin sin
cvitić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:13   #112
Quote:
cvitić kaže: Pogledaj post
ja kad sam bila sad neki dan na pregledu pokazujem sestri kako sam se opekla na šerpu na ruci i ona kaže :
" e znači bit će muško"
a ja bi curicu-znam da sam bezobrazna ali silno želim curicu i zato i mislim da će baš bit dečko
al moram se promijenit i prestat tako razmišljat i volit šta god da bude
ma pusti te priče, ne ovisi spol o tome dal ćeš se ti opeć ili ne
spol bebice ti je već određen i nije važno ni šta netko kaže ni što ti misliš, već je mala curica ili dečkić

ja to biće u sebi već volim, jer je moje i skužila sam da ga već ljubomorno "čuvam", ko da će ga netko uzet

inače, imam jako izražen osjećaj da je curica
sanjala sam ju par puta, kad razmišljam o bebi, skužim da ju vidim u mislima u rozom, pala mi je čaša i nije se razbila , pa eto, vidjet ćemo dal sam u pravu.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:39   #113
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
ma pusti te priče, ne ovisi spol o tome dal ćeš se ti opeć ili ne
spol bebice ti je već određen i nije važno ni šta netko kaže ni što ti misliš, već je mala curica ili dečkić

ja to biće u sebi već volim, jer je moje i skužila sam da ga već ljubomorno "čuvam", ko da će ga netko uzet

inače, imam jako izražen osjećaj da je curica
sanjala sam ju par puta, kad razmišljam o bebi, skužim da ju vidim u mislima u rozom, pala mi je čaša i nije se razbila , pa eto, vidjet ćemo dal sam u pravu.
ja sam jucer sanjala decka, razbila nisam ništa već neko vrijeme. možda je stvarno necko???????
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:44   #114
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post

inače, imam jako izražen osjećaj da je curica
sanjala sam ju par puta, kad razmišljam o bebi, skužim da ju vidim u mislima u rozom, pala mi je čaša i nije se razbila , pa eto, vidjet ćemo dal sam u pravu.

ista stvar...dečko je! Potvrđen od 16 tjedna na svakom pregledu!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:03   #115
Ja tijekom cijele trudnoce nisam imala nikakve zelje ni mucnine ni povracanja... Svi su mi govorili da nosim curicu, po obliku trbuha, po drzanju, ledjima... Gluposti!!! Nemojte uopce slusat te spike!! Evo bas mi je nedavno treci put potvrdeno da je decko! I to mi nije tri puta isti doktor rekao nego tri razlicita doktora. Pustite te babske price...
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:12   #116
ja navijam za curku- imamo sve stvari od karle- imamo dogovoreno ime, a za decka ništa
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:38   #117
Od početka sam imala predosjećaj da je muškić!
Cijelo vrijeme smo MM i ja pričali o "malome".
Sa 20 tj.dokićka je rekla da joj se čini da je dečko te da će mi potvrditi na idućem pregledu i tako je i bilo.
Sa 24 tj.potvrda-dečko je! Dobili smo čak i sliku pišulinca!

A simptomi: grozne,užasne,nesnosne mučnine. Povraćala 2-3 puta. Užasne glavobolje.
U 16-om tjednu mučnine i glavobolje su nestale, i onda sam počela papati sve,naročito slatko.
Stomak mi je mal,neki se još čude da sam trudna,ali ja sam mršavica pa ništa čudno.
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:08   #118
evo i mog "slučaja" ....nikakve simptome nisam imala, čisto lice, nisam imala lineu negru...osjećala sam i željela curu...beba se dugo skrivala i konačno u 27 tj. kaže doktorica...želite li znati spol....evo beba je super namještena i vide se svi "djelovi cure" (usne, klitoris) i tako nam još 2 x rekli različiti doktori (nisu znali što je rekao onaj prije niti je to negdje pisalo) i tako ja prenesem i dođem dan nakon termina na zadnji UZV i kaže doktor pravi mali rambo....mi u čudu ko...a ono mali veliki pišonja....taj dana sam cijeli dan plakala od šoka...jer imam i snimku kak se "curka" miče u buši...nisam imala ni ime...mislila sam da se neću znati brinuti za dečka....rodio se 2 tjedna kasnije na tatin ročkas...volim ga najviše na svijetu...bila je to ljubav na prvi pogled

...jedino mi je cijelu trudnoču jedna starija žena govorila....vidim ja da je to dečko...a ja sam svaki put odmahnula rukom...neki imaju ipak "nos za to"....
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 07:59   #119
ja sam sinoć razbila neku ukrasnu vazu
valjda nisu istinite bapske priče
__________________
rodio se sinčić
mamin sin
cvitić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 13:59   #120
meni su obadvije trudnoće jednake, nemam mučnina, radila sam, sve super. u prvoj trudnoći sam dobila 30 kg jer sam jela puno, zasad u drugoj sam dobila 6 (26 tj), nikakvi prištići itd..... želim reći da su mi trudnoće identične, sad nosim dečka, a prvo je curica iako je prema bapskim pričama i prvo bilo muško. ne treba baš slušati što selo priča, al nekad i doktori znaju fulati.
zzagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.