Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 09:22   #1021
@gaggy... seljak s puškom nije seljak ali može bit veseljak (dokaz tome su mnogobrojni slavonski seljaci koji su svoje kosti i zdravlje ostavili na Velebitu)... to je sve što ti mogu imam i trebam reći na tu temu... a taj tvoj seljak je pušku "dužio" od barikada 90-e u seoskoj straži... stoka koju je hranio nikad i nije bila njegova... oteo ju je dojučerašnjem "komšiji" kojeg je prvo nater'o da ode videć' kako lašti ustašku kamu umjesto srpa... no to već prelazi u neke druge sfere i ne traži mjesto ovdje...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 09:42   #1022
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
dzaba to pises,oni to nece a niti zele da cuju.
Zasto ne bismo zeljeli cuti i razmisljanja druge strane?

Osobno sam dozivio slicnu situaciju (vasa "operacija koridor"), gdje smo izgubili veci dio posavine (a mozda si i sam tu ucestvovao - jer bio je ovdje i sam Martic). Vidis, Vi svugdje spominjete da je to vasa blistava pobjeda (a uspjeli smo izdrzati 4-5-6 mjeseci), dok je "Krajina" saptom pala...

Tko je branio Modricu, Odzak, B.Samac - domaci ljudi, seljaci ... oni koji su zivjeli tamo (kao i oni koji su branili "Krajinu" - u tvom slucaju), HV je bila aktivna na BB i Derv. bojistu.

Od naoruzanja u to vrijeme nismo imali skoro nista (dacu ti primjer - napadao sam jedno selo sa 2x12 mina 60mm - znaci imao sam 2 SANDUKA mina), to je bila artiljerijska priprema

Govoris o embargu SM,,, pa mi smo ga imali od 1991. i krsili smo ga kako smo znali... Vas je stegao Milosevic, nemojte mi o tome pricati da nije nocu prolazilo mnogo konvoja (bio sam nedaleko od koridora ).

Budimo realni, MI smo u posavini bili slabiji, VI ste u "Krajini" bili slabiji ... prosli SMO kako smo prosli.

Sto se tice zlocina - bilo ga je na svakoj strani (ne osporavam niti odobravam bilo koji zlocin), ali ... VUKOVAR, SKABRNJA, VOCIN, ... SREBRENICA... Sve se to osporava, sve je to izmisljeno...

Ako si bio sa krajisnicima na Odzaku, znas dobro koliko je tu bilo traktora i ostalih sranja za pljackati... Znas onda dobro i koliko je popaljeno, koliko je crkvi i drugih vjerskih objekata minirano (SVI), koliko je civila pobijeno itd... Prije rata bio sam na terenu (sa firmom) i nisam vidio puno traktora u Kninu i okolici (vecinom su tamo koristili freze odnosno motokultivatore) a u koloni izbjeglica je bilo Jaaako puno traktora (mozda je i jedan od mojih prosao tamo)...
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 10:32   #1023
Quote:
mrki vuk kaže: Pogledaj post
pa ti ko da znas,da sam bio na orkanu,ali samo nekoliko mjeseci tokom 93, ito kao obezbedjenje,za to vreme ,ja se samo sjecam da smo gadjali neke vase polozaje iza Islama Latinskog i sira okolina Maslenickog mosta ,uglavnom gadjali sa puta Medvidja-Modrino Selo i iz rejona sela Macure. Nismo imali rakete sa kumulativnim punjenjem i za tesko razaranje,samo one sa zvoncicima,a i te su neke bile neispravne{proizv, 1992 travnik,nasi kazu muslimanska sabotaza},tako da se jednom prilikom kad smo gadjali kolonu vozila na pontonskom mostu,na 2 rakete,nije upalio pogonski motor,pa su pale u rejonu sela Bjelina.ali srecom nisu explodirale.
Ajmo ovako,Orkan je sustav koji raspolaže sa dvije vrste raketa-1.vrsta sa zvončićima koji imaju kumulativno djelovanje+na vanjskom dijelu tijela imanju kuglice namjenjene za uništavanje žive sile-inače ta vrsta raketa zabranjena je svim konvencijama!
2.vrsta je sa protuoklopnim minama-odnosno naprevljena je tako da se zasipa prostor na kojem su uočeni neprijateljski tenkovi i oklop,ima isto kumulativno djelovanje i predviđena je za napad na oklopne ciljeve odozgo,odnosno na dijelovima gdje je oklop najtanji-inače u NATO-savezu ovaj način napada ima naziv top atack.Ukoliko ne dođe do aktiviranja prilikom pada kasetnih bombi u roku od 24 sata dolazi do samouništenja(ovo je samo kod raketa pod rednim brojem 2,kod zvončića to nije slučaj).
Prema tome ovo što si ti ispaljivao na sela u Zadarskom zaleđu je kažnjivo,i počinio si ratni zločin junačino,ali to nema veze jel ste vi tako i tako božanski narod i vama jedino bog može sudit,a tako će i biti,ili bog ili hrvatski naod,presuda je ista
seargent fred is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:03   #1024
...

Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
@gaggy... seljak s puškom nije seljak ali može bit veseljak (dokaz tome su mnogobrojni slavonski seljaci koji su svoje kosti i zdravlje ostavili na Velebitu)... to je sve što ti mogu imam i trebam reći na tu temu... a taj tvoj seljak je pušku "dužio" od barikada 90-e u seoskoj straži... stoka koju je hranio nikad i nije bila njegova... oteo ju je dojučerašnjem "komšiji" kojeg je prvo nater'o da ode videć' kako lašti ustašku kamu umjesto srpa... no to već prelazi u neke druge sfere i ne traži mjesto ovdje...
da,cak ni stoka tih ljudi koji su mukotrpno radili da steknu to malo sirotinje nije njihova,to je stoka hrvatskih seljaka kojima su je ovi oteli nakon sto su ih potjerali.ni zemlja,ni kuce.cak ni to nije bilo njihovo,njihova je bila samo puska.
imali smo i mi te veseljake,ne kazem,i nisu ni oni nista bolje prolazili.da se mene pitalo,ja bih im zabranio svako ucesce u ratu jer od njih nije bilo neke koristi.eto,sad na svu srecu hrvatski seljak je opet uspio vratiti otetu stoku i sad je sve kako treba.osim toga,kad spominjes barikade,one same po sebi nisu akcija koja se moze shvatiti ofanzivno,vec naprotiv klasicna defanziva sa ciljem da se srpski narod zastiti od onoga od cega se nije ni mogao ni znao zastiti 1941.godine na podrucju banije,korduna,like,slavonije i bosne,pa su im i tada oduzimali stoku koja nije bila njihova i naravno zivote kojima su takodje gospodarile razne crne legije,luburici,majstorovici i ss handzar divizije.
vi i nakon toga bez pardona isticete transparente ''nikad zaboravit,nikad oprostiti'', a od nas ste trazili da zaboravimo jasenovac,jadovno,gradisku i mnoge druge tvornice smrti kojima nad kojima su se cak i njemci nasli zaprepasceni.da bi cak u zadnje vrijeme broj nevinih zrtava u jasenovcu smanjili do te mjere a u blajburgu povecali pa ispada da je u jasenovcu ubijeno 20 000 ljudi,a u blajburgu 150 000,200 000,a po nekima cak i 300 000,pa time dolazimo do jedinstvenog slucaja u svijetu da je stradalo manje zrtava nego dzelata.i jel njihova stoka bila njihova ili se i onda pojavio neki poput tebe da ospori tim ljudima vlasnistvo i pravo nad njihovom imovinom ?
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.07.2010., 11:11   #1025
...

Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Zasto ne bismo zeljeli cuti i razmisljanja druge strane?

Osobno sam dozivio slicnu situaciju (vasa "operacija koridor"), gdje smo izgubili veci dio posavine (a mozda si i sam tu ucestvovao - jer bio je ovdje i sam Martic). Vidis, Vi svugdje spominjete da je to vasa blistava pobjeda (a uspjeli smo izdrzati 4-5-6 mjeseci), dok je "Krajina" saptom pala...

Tko je branio Modricu, Odzak, B.Samac - domaci ljudi, seljaci ... oni koji su zivjeli tamo (kao i oni koji su branili "Krajinu" - u tvom slucaju), HV je bila aktivna na BB i Derv. bojistu.

Od naoruzanja u to vrijeme nismo imali skoro nista (dacu ti primjer - napadao sam jedno selo sa 2x12 mina 60mm - znaci imao sam 2 SANDUKA mina), to je bila artiljerijska priprema

Govoris o embargu SM,,, pa mi smo ga imali od 1991. i krsili smo ga kako smo znali... Vas je stegao Milosevic, nemojte mi o tome pricati da nije nocu prolazilo mnogo konvoja (bio sam nedaleko od koridora ).

Budimo realni, MI smo u posavini bili slabiji, VI ste u "Krajini" bili slabiji ... prosli SMO kako smo prosli.

Sto se tice zlocina - bilo ga je na svakoj strani (ne osporavam niti odobravam bilo koji zlocin), ali ... VUKOVAR, SKABRNJA, VOCIN, ... SREBRENICA... Sve se to osporava, sve je to izmisljeno...

Ako si bio sa krajisnicima na Odzaku, znas dobro koliko je tu bilo traktora i ostalih sranja za pljackati... Znas onda dobro i koliko je popaljeno, koliko je crkvi i drugih vjerskih objekata minirano (SVI), koliko je civila pobijeno itd... Prije rata bio sam na terenu (sa firmom) i nisam vidio puno traktora u Kninu i okolici (vecinom su tamo koristili freze odnosno motokultivatore) a u koloni izbjeglica je bilo Jaaako puno traktora (mozda je i jedan od mojih prosao tamo)...
vidi,sve sto si napisao je tacno i slazem se ja,nemoj milsiti da ne.i sto se tice zlocina u hrvatskim selima koje si nabrojao,niko ih ne osporava,niko ne kaze da su izmisljeni.oni su se desili i to je vise nego zalosno.ali ne mozes sve nas povezivati s tim.eto za ovcaru u vukovaru ja nisam ni znao dok nisam dosao u srbiju,za srebrenicu takodje,vjerovao sam ono sto sam vidio na tv.za skabrnju se znalo,za medvidju se znalo jer je bilo blizu.ali to nije uradio narod,nego pojedinci,i ja sam jednako za to da se ti krivci kazne kao i ti.ja te koji su to uradili ne smatram Srbima,a kad znam da jesu Srbi,onda i ja moram da podnesem sramotu zbog tih zlikovacih djela.
sto se tice traktora,vjerovatno je i tvoj prosao tuda,cak bih se i kladio,ali bilo bi iluzorno ocekivati da ga neko nije uzeo iz tvoje kuce umjesto da ga je ostavio da ceka tebe.ali zanemarimo tvoj traktor,nadam se da danas imas neki John Deer i da njime obradjujes svoju zemlju za koju si se pozrtvovano i borio.
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:19   #1026
...

Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
To je bila kombinacija dezerterstva, panike, i nebrige tzv. vlasti za vlastito civilno stanovništvo. U imalo ozbiljnoj organizaciji obrane brigu o "porodicama " ne preuzima vojnik s fronte.
Ako niste bili sposobni za borbu, trebali ste barem evakuaciju organizirati, a ne sad zbog vaše elementarne nebrige i nesposobnosti tražiti krivce za civilne žrtve.
A vidi se da ste za Oluju znali barem dva dana uaprijed. Jeste li te povjerljive podatke između sebe skrivali?
vidi AnteNas,pored svega civili su se uspjeli izvuci,ali na poziv tudjmana koji je emitovan svakih sat vremena da civili ostanu a da im RH zajedno s njim garantuju sigurnost neki su odlucili da ostanu i povjerovali u te sarene laze i propagandu onih kojima se nije smjelo vjerovati.ti ljudi su ubrzo na brutalan nacin razuvjereni da ce im se osigurati bilo kakva sigurnost.takodje,dosta toga je opisano u hrvatskom filmu ''oluja nad Krajinom''.dosta starih ljudi je tada ubijeno,koji su ostali vjerujuci tudjmanu.ne kazem da su svi ubijeni,neke je HV zastitio na najbolji nacin,ali mnogi su ubijeni i njihova imena nisu izmisljena nego su stvarna.
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:54   #1027
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
ali ne mozes sve nas povezivati s tim.
Iz mojih postova ovdje i na drugim forumima (cak i na KF) mozes vidjeti da nikada nisam okrivio NAROD. Cak nikada nisam napisao ili nekog nazvao "cetnik", znaci pokusavam biti realan i normalno komunicirati sa svima.


Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
sto se tice traktora,vjerovatno je i tvoj prosao tuda,cak bih se i kladio,
Jebes traktore, kuce, imovinu ... bilo pa proslo, NAROD je ginuo, seljaci, radnici, sirotinja... Razmisli malo i o onima koj su Vas vodili tada, o njihovoj trenutnoj imovini, o Savi Strpcu i njegovom polozaju u to vrijeme, bio na funkciji tada (ima ju i sada) ... on se sad zauzima za Srbe, ... NE, on gleda i vidi SEBE

Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
ali bilo bi iluzorno ocekivati da ga neko nije uzeo iz tvoje kuce umjesto da ga je ostavio da ceka tebe.ali zanemarimo tvoj traktor,nadam se da danas imas neki John Deer i da njime obradjujes svoju zemlju za koju si se pozrtvovano i borio.
Ovo sam samo naveo kao primjer kakvu ste rulju tada imali. Bilo je toga i kod nas ali opet se koliko-toliko pokusavalo suzbiti.

Moje traktore iz posavine su otjerali srpski vojnici, a pljacku po "krajini" su vecinom cinili ljudi koji nisu bili vojnici.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:27   #1028
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
da,cak ni stoka tih ljudi koji su mukotrpno radili da steknu to malo sirotinje nije njihova,to je stoka hrvatskih seljaka kojima su je ovi oteli nakon sto su ih potjerali.ni zemlja,ni kuce.cak ni to nije bilo njihovo,njihova je bila samo puska.
imali smo i mi te veseljake,ne kazem,i nisu ni oni nista bolje prolazili.da se mene pitalo,ja bih im zabranio svako ucesce u ratu jer od njih nije bilo neke koristi.eto,sad na svu srecu hrvatski seljak je opet uspio vratiti otetu stoku i sad je sve kako treba.osim toga,kad spominjes barikade,one same po sebi nisu akcija koja se moze shvatiti ofanzivno,vec naprotiv klasicna defanziva sa ciljem da se srpski narod zastiti od onoga od cega se nije ni mogao ni znao zastiti 1941.godine na podrucju banije,korduna,like,slavonije i bosne,pa su im i tada oduzimali stoku koja nije bila njihova i naravno zivote kojima su takodje gospodarile razne crne legije,luburici,majstorovici i ss handzar divizije.
vi i nakon toga bez pardona isticete transparente ''nikad zaboravit,nikad oprostiti'', a od nas ste trazili da zaboravimo jasenovac,jadovno,gradisku i mnoge druge tvornice smrti kojima nad kojima su se cak i njemci nasli zaprepasceni.da bi cak u zadnje vrijeme broj nevinih zrtava u jasenovcu smanjili do te mjere a u blajburgu povecali pa ispada da je u jasenovcu ubijeno 20 000 ljudi,a u blajburgu 150 000,200 000,a po nekima cak i 300 000,pa time dolazimo do jedinstvenog slucaja u svijetu da je stradalo manje zrtava nego dzelata.i jel njihova stoka bila njihova ili se i onda pojavio neki poput tebe da ospori tim ljudima vlasnistvo i pravo nad njihovom imovinom ?
Vidiš gaggy... postoji ogromna razlika između Srba i Četnika... a nit su svi četnici bili Srbi nit su svi Srbi bili četnici... ti nažalost spadaš u onu skupinu srbo(po)četnika koji je eto branio svoje terajuć' one neke od sebe s kojima je do jučer živio...

O tome koliko su ti tvoji četnici bili "vredni i radišni" imaš preko nekoliko primera u bližoj si "istoriji" (tvornica glinice, dvokratno radno vreme u pošti u i van sezone, Srbi koji su "živeli" dobro živeli su u Gračacu, Obrovcu, Benkovcu kao vojna lica "penzionisana" ili pak krčmari i trgovci) jer dok si se ti igrao rata tvoji su gladovali kući koliko su bili vredni... Ravne Kotare koji su vas mogli i hranit i branit raselili ste sami paleć si polja i vinograde savršeno obradive. Velebit ste si i opet sami zasuli minama sve u strahu od ustaša koje niste vidjeli ni za vrijeme rata kojeg si spomenuo a kamoli za vrijeme ovog zadnjeg... o njima su vam pričali neki iz one zemlje gde vas sad baš ne vole jer što ste dolazili kad ratovat niste znali a ni za radit niste... kvota Srba "idealnih" je već debelo popunjena koliko čujem a nešto se baš i nisu popularni zadnjih dana...

Ako eto ne vjeruješ tome da ste neradnici... imali ste Dunav, slavonsku ravnicu... ali i tamo ste dovukli "brđane" a ne seljake... nije imao k'o da radi, nisu se snašli ljudi... iznenadio ih pos'o.

No, sve ovo nema apsolutno nikakve veze s Maslenicom.... baš kao ni činjenica da su ti neki vredni i prevredni Srbi u jednoj birtiji u istom onom Karinu početkom jula (srpnja, za one ustaše koji se ne snalaze) devedesete jednom tvom vršnjaku tada 16godišnjaku, usred bijela dana (u podne, ta tko je još vidio bit napolju u podne) i trijezni, slomili ruku i njegovo društvo pretukli čisto eto zato što su Hrvati a Hrvati su znamo... ustaše. Sve to ste radili u "svom" Karinu onima koji nisu bili vaši... u studenom 1991. napravili ste nešto puno gore u "tuđoj" Škabrnji, u veljači 1993. u Medviđi...

Vidiš kad bih htio i mislio da ta retorika vodi nečemu, nastavio bih ovu priču o tome kako ste prvo srbovali dok su vas vrbovali a onda kad ste umjesto očekivanih vrba dobili podršku braće Srba kakvu ste dobili čudite se što ste izgubili ta "vekovna srpska ognjišta" (na kojima vas i nije bilo dok Turci nisu krenuli tjerat vas, a kasnijom metodom ključa bratstva i jedinstva, brojku vam pojačaše upravo oni partizani protiv kojih ste se zdušno borili kao četnici-početnici-dojučer seljaci).

Nažalost gaggy... sve ovo je daleko od teme i više spada u politiku pa možemo o tome raspravljati tamo ili na nekoj temi o prijašnjim ratovima, u ovom nije bilo ni četnika ni ustaša ni partizana ni pancera ni luftvafe...

Meni je tebe iskreno žao i znam da ti nije lako... domovine nemaš, a to što si Srbin "tvojim Srbima" u Srbiji ne znači apsolutno ništa... jedeš njihov lebac (za koji si se pošteno izborio stigavši do tamo u uniformi vojske države koje više nema s tih 10 litara nafte pod miškom) i gluvariš, jednako si im stranac kao i nama... i jednako te ne vole mada, ako ćemo pravo za to iz ove naše perspektive nemaju nekog pravog razloga jer eto, njihove a svoje valjda nisi ubijao?

Da si makar studirao, možda bi danas bio dijasporac i živio bolje i pamtio detinjstvo, dom svaki kutak... no nažalost gaggy... život je jednosmerna cesta...

Ako ti je neka utjeha... napravio si k'o i svaki veliki Srbin koji svoje čojstvo stavlja ispred otadžbine... izabrao si drugo, drugačije i krivo.

S tim treba znati... i moći živjeti. Svaka tebi čast što eto, možeš, no još veća njima koji su ti tu priču prodali...

A da je hrabrost braniti sebe od drugog a čojstvo druge od sebe i to znamo, jel da?

I da, dosta mi je ovog offtopica, pa ako ti se piše o 1993. ono što znaš sigurno umjesto da ono što misliš proglašavaš istinom povijesnom ne stavljajući je u kontekst vremena... a ti izvoli... bez nekih spominjanja Gospića i Siska... to su gradovi dovoljno daleko od novskog ždrila, da ti u akciji Maslenica nisu predstavljali nikakvu prijetnju...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:05   #1029
...

Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
Vidiš gaggy... postoji ogromna razlika između Srba i Četnika... a nit su svi četnici bili Srbi nit su svi Srbi bili četnici... ti nažalost spadaš u onu skupinu srbo(po)četnika koji je eto branio svoje terajuć' one neke od sebe s kojima je do jučer živio...

O tome koliko su ti tvoji četnici bili "vredni i radišni" imaš preko nekoliko primera u bližoj si "istoriji" (tvornica glinice, dvokratno radno vreme u pošti u i van sezone, Srbi koji su "živeli" dobro živeli su u Gračacu, Obrovcu, Benkovcu kao vojna lica "penzionisana" ili pak krčmari i trgovci) jer dok si se ti igrao rata tvoji su gladovali kući koliko su bili vredni... Ravne Kotare koji su vas mogli i hranit i branit raselili ste sami paleć si polja i vinograde savršeno obradive. Velebit ste si i opet sami zasuli minama sve u strahu od ustaša koje niste vidjeli ni za vrijeme rata kojeg si spomenuo a kamoli za vrijeme ovog zadnjeg... o njima su vam pričali neki iz one zemlje gde vas sad baš ne vole jer što ste dolazili kad ratovat niste znali a ni za radit niste... kvota Srba "idealnih" je već debelo popunjena koliko čujem a nešto se baš i nisu popularni zadnjih dana...

Ako eto ne vjeruješ tome da ste neradnici... imali ste Dunav, slavonsku ravnicu... ali i tamo ste dovukli "brđane" a ne seljake... nije imao k'o da radi, nisu se snašli ljudi... iznenadio ih pos'o.

No, sve ovo nema apsolutno nikakve veze s Maslenicom.... baš kao ni činjenica da su ti neki vredni i prevredni Srbi u jednoj birtiji u istom onom Karinu početkom jula (srpnja, za one ustaše koji se ne snalaze) devedesete jednom tvom vršnjaku tada 16godišnjaku, usred bijela dana (u podne, ta tko je još vidio bit napolju u podne) i trijezni, slomili ruku i njegovo društvo pretukli čisto eto zato što su Hrvati a Hrvati su znamo... ustaše. Sve to ste radili u "svom" Karinu onima koji nisu bili vaši... u studenom 1991. napravili ste nešto puno gore u "tuđoj" Škabrnji, u veljači 1993. u Medviđi...

Vidiš kad bih htio i mislio da ta retorika vodi nečemu, nastavio bih ovu priču o tome kako ste prvo srbovali dok su vas vrbovali a onda kad ste umjesto očekivanih vrba dobili podršku braće Srba kakvu ste dobili čudite se što ste izgubili ta "vekovna srpska ognjišta" (na kojima vas i nije bilo dok Turci nisu krenuli tjerat vas, a kasnijom metodom ključa bratstva i jedinstva, brojku vam pojačaše upravo oni partizani protiv kojih ste se zdušno borili kao četnici-početnici-dojučer seljaci).

Nažalost gaggy... sve ovo je daleko od teme i više spada u politiku pa možemo o tome raspravljati tamo ili na nekoj temi o prijašnjim ratovima, u ovom nije bilo ni četnika ni ustaša ni partizana ni pancera ni luftvafe...

Meni je tebe iskreno žao i znam da ti nije lako... domovine nemaš, a to što si Srbin "tvojim Srbima" u Srbiji ne znači apsolutno ništa... jedeš njihov lebac (za koji si se pošteno izborio stigavši do tamo u uniformi vojske države koje više nema s tih 10 litara nafte pod miškom) i gluvariš, jednako si im stranac kao i nama... i jednako te ne vole mada, ako ćemo pravo za to iz ove naše perspektive nemaju nekog pravog razloga jer eto, njihove a svoje valjda nisi ubijao?

Da si makar studirao, možda bi danas bio dijasporac i živio bolje i pamtio detinjstvo, dom svaki kutak... no nažalost gaggy... život je jednosmerna cesta...

Ako ti je neka utjeha... napravio si k'o i svaki veliki Srbin koji svoje čojstvo stavlja ispred otadžbine... izabrao si drugo, drugačije i krivo.

S tim treba znati... i moći živjeti. Svaka tebi čast što eto, možeš, no još veća njima koji su ti tu priču prodali...

A da je hrabrost braniti sebe od drugog a čojstvo druge od sebe i to znamo, jel da?

I da, dosta mi je ovog offtopica, pa ako ti se piše o 1993. ono što znaš sigurno umjesto da ono što misliš proglašavaš istinom povijesnom ne stavljajući je u kontekst vremena... a ti izvoli... bez nekih spominjanja Gospića i Siska... to su gradovi dovoljno daleko od novskog ždrila, da ti u akciji Maslenica nisu predstavljali nikakvu prijetnju...


ne samo da sam iscrpljen citajuci ovoliki broj neistina i selektivnih navoda nego sam i iznenadjen gomilom stereotipa o kojima u sustini nista ne znas.
spominjes mi neke dogadjaje za koje su krivi Srbi,ali pandan njima jednostavno ignorises.tako da nemam ni volje da ti na neke tvoje navode pojedinacno odgovaram.za tebe se zlocini u sisku i gospicu nisu desili,u medackom dzepu takodje,nakon oluje,po mnogim mjestima u hrvatskoj nad ljudima koji su ostali (casni srbi koji su se borili za hrvatsku kako imate obicaj reci),nebrojeno pojedinacnih zlocina,ubijanja,najbrutalnijih zverstava.ali,eto,to su udaljeni gradovi,i nisu po teritoriji ovdje gdje se prica o maslenici pa se njima necemo ni baviti,i u tu srvhu cemo ih zanemariti.da,sve je to inace laz i srbo-cetnicka propaganda.
ali razumijem ja tebe,ucio si povjest od raznih falsifikatora i diletanata koji su u ime propagande krojili istu,ideologija ti je od ante starcevica i josipa franka koji su jos davno zasijali sjeme mrznje koje iz tebe i danas izbija,opravdavas vase zlocine i ni najmanje ih se ne sramis.razmisljanje ti omedjeno sa ovim stvarima koje sam ti nabrojao tako da mi te je skoro zao u kakvom mraku zivis.
mozes me nazivati i cetnikom i zlocincem i povezivati me sa svim tim zlocinima koje si nabrojao,ja ne mogu to promjeniti jer tako ce biti uvijek,iako za krivca proglasiti onoga koji s tim ne samo da nema nista vec i sam to osudjuje u najmanju je ruku nepravedno prama zrtvama tih zlocina.
da,mogu reci podosta o maslenici,jer sam mozda vise od svih ovdje ucestvovao u njoj,mogu i o jos nekim drugim akcijama i desavanjima na nekim drugim mjestima,ali sta se sa tobom moze pricati uopce kad znam kuda ta prica ide.tako da vise s tobom necu polemizirati na ovom forumu jer izmisljas,konstruises i lazes.
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:10   #1030
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
@gaggy... seljak s puškom nije seljak ali može bit veseljak (dokaz tome su mnogobrojni slavonski seljaci koji su svoje kosti i zdravlje ostavili na Velebitu)... to je sve što ti mogu imam i trebam reći na tu temu... a taj tvoj seljak je pušku "dužio" od barikada 90-e u seoskoj straži... stoka koju je hranio nikad i nije bila njegova... oteo ju je dojučerašnjem "komšiji" kojeg je prvo nater'o da ode videć' kako lašti ustašku kamu umjesto srpa... no to već prelazi u neke druge sfere i ne traži mjesto ovdje...
bukovica je uvijek bila stočarski kraj i sela su uvijek bila puna stoke. da si živio tamo, znao bi.
Trotoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:20   #1031
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post

Ako si bio sa krajisnicima na Odzaku, znas dobro koliko je tu bilo traktora i ostalih sranja za pljackati... Znas onda dobro i koliko je popaljeno, koliko je crkvi i drugih vjerskih objekata minirano (SVI), koliko je civila pobijeno itd... Prije rata bio sam na terenu (sa firmom) i nisam vidio puno traktora u Kninu i okolici (vecinom su tamo koristili freze odnosno motokultivatore) a u koloni izbjeglica je bilo Jaaako puno traktora (mozda je i jedan od mojih prosao tamo)...
istija je da u bukovici nije bilo mnogo traktora, jer je teren takav, nema mnogo obradive zemlje,
ali traktori koje si vidio u koloni su iz drugih krajeva - like, (korduna?) i banije.
pritom ne želim da kažem da nije bilo pljački, naprotiv, ‚moguće je da je i tvoj traktor bio u koloni
o pljačkama sam i pisao ranije na ovoj temi, pljački je bilo, ali nije istina da su ljudi u ovom kraju bili neradnici i pljačkaši
Trotoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:22   #1032
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
...

O tome koliko su ti tvoji četnici bili "vredni i radišni" imaš preko nekoliko primera u bližoj si "istoriji" (tvornica glinice, dvokratno radno vreme u pošti u i van sezone, Srbi koji su "živeli" dobro živeli su u Gračacu, Obrovcu, Benkovcu kao vojna lica "penzionisana" ili pak krčmari i trgovci) jer dok si se ti igrao rata tvoji su
kakve veze ima tvornica glinice sa radnim navikama dalmatinaca?
Trotoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:37   #1033
vidiš recimo... mene koji sam ljevičar po vokaciji strpao si među pravaše gdje mi nikako nije mjesto...

ti si počeo pričati o Obrovcu, granatama, praznom Zadru o kojem su ti pričali, Benkovčanima s teškom artiljerijom, barikadama... a sve to i bez reda i poretka, bar približno godina i datuma, uvlačeći u sve to Gospić (M. Norac robija), Medak (proces koji je u Haagu a odgovorni u pritvoru?), ti si počeo priču o onom što se ne odvija u 1993. i nema veze s Maslenicom imajući valjda potrebu što? Vikati, eto i vi ste! To što smo mi malo uranili, to se ne sjećamo baš najbolje a i nismo bili mi, mi smo se više branili 18.11.1991. u Škabrnji, to su ionako napravili Arkanovi, a Arkan nije naš. Medviđu 1993. skrivili su domaći, no ni oni nisu bili baš domaći nego eto izbjegli iz Kašića, Paljuva, Gospića, Siska i odakle već ne...

nažalost gaggy... dijeleći oružje zaboravili ste podijeliti i dovoljan broj uniformi pa su vam u "obrambenim" akcijama stradavali "civili" ili ljudi koji su se s uniformama "snalazili"...

stvarno, pročitah svoj gornji upis još jednom... zvučim kao ekstremni desničar... (svečano obećajem da više neću, tako mi moje bolje polovice)

gaggy da si ikad bio u Bruvnu 80-ih (rodnom mjestu velikog sportaša i Srbina, Nikole Plećaša, no ti se toga ni ne sjećaš i ne znaš da je taj ikad igrao košarku) i vidio kako ljudi tamo i od čega žive bilo bi ti jasno zašto vam je devedesete bilo lako prodati priču o tome da drugi svjetski rat još traje i da Trst još nije naš a ustaše su na svakom koraku...

ako hoćeš o Maslenici... pričaj i stavljaj stvari u nekakav povijesni kontekst dakle tad i tad tu i tu... ali ne spominji mjesta i događaje koji s akcijom Maslenica veze nemaju pa čak ni s teritorijem na kojem si se borio i živio.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:55   #1034
...

Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
vidiš recimo... mene koji sam ljevičar po vokaciji strpao si među pravaše gdje mi nikako nije mjesto...

ti si počeo pričati o Obrovcu, granatama, praznom Zadru o kojem su ti pričali, Benkovčanima s teškom artiljerijom, barikadama... a sve to i bez reda i poretka, bar približno godina i datuma, uvlačeći u sve to Gospić (M. Norac robija), Medak (proces koji je u Haagu a odgovorni u pritvoru?), ti si počeo priču o onom što se ne odvija u 1993. i nema veze s Maslenicom imajući valjda potrebu što? Vikati, eto i vi ste! To što smo mi malo uranili, to se ne sjećamo baš najbolje a i nismo bili mi, mi smo se više branili 18.11.1991. u Škabrnji, to su ionako napravili Arkanovi, a Arkan nije naš. Medviđu 1993. skrivili su domaći, no ni oni nisu bili baš domaći nego eto izbjegli iz Kašića, Paljuva, Gospića, Siska i odakle već ne...

nažalost gaggy... dijeleći oružje zaboravili ste podijeliti i dovoljan broj uniformi pa su vam u "obrambenim" akcijama stradavali "civili" ili ljudi koji su se s uniformama "snalazili"...

stvarno, pročitah svoj gornji upis još jednom... zvučim kao ekstremni desničar... (svečano obećajem da više neću, tako mi moje bolje polovice)

gaggy da si ikad bio u Bruvnu 80-ih (rodnom mjestu velikog sportaša i Srbina, Nikole Plećaša, no ti se toga ni ne sjećaš i ne znaš da je taj ikad igrao košarku) i vidio kako ljudi tamo i od čega žive bilo bi ti jasno zašto vam je devedesete bilo lako prodati priču o tome da drugi svjetski rat još traje i da Trst još nije naš a ustaše su na svakom koraku...

ako hoćeš o Maslenici... pričaj i stavljaj stvari u nekakav povijesni kontekst dakle tad i tad tu i tu... ali ne spominji mjesta i događaje koji s akcijom Maslenica veze nemaju pa čak ni s teritorijem na kojem si se borio i živio.
dobro,ajde.ali ja kad napisem nesto,vas nekoliko se ubaci svako sa svojim komentarom.ti se uhvatis za jednu rijec,neko drugi kaze:"''da,da,a kako ste uradili ovo ili ono...'',treci opet nesto trece i sve u razlicitim kontekstima i slicno.sto puta sam rekao,nije mi namjera provocirati niti umanjivati neke zlocine a druge velicati.niti bilo sta kreirati.eto ti si recimo uporan da stavim datum za neke dogadjaje,ali sta ja mogu kad ga se ne sjecam,nemam ja izvjestaje tih desavanja pa da mogu precizno govoriti o nekim danima.ovaj rece da su mu ukrali traktor,ovaj drugi opet kaze da smo bili brojni,puni morala i tehnike,onda treci kaze da smo bili u rasulu i demoralisani do krajnjih granica...jednostavno ne znam sta da vam kazem,kako da svi budete zadovoljni odgovorom.kad ispricam o pogibiji nekih vasih u velebitu,onda to u vama pobudi emocije i ja to razumijem kao sto i i meni pobudi kad vi ladno pricate o nasim poginulim,ali to su osjetljive stvari pa ne bi bilo lose malo se suzdrzavati od suvislih komentara(poput onog tvoga LOL).i zvucis kao desnicar,neki i jesu,neki nisu,valjda ovi koji jesu smatraju da sam i ja desnicar i slicno.evo i trotoar vam je na nekim prije postovima rekao otprilike isto sto i ja,o zivotu dolje za vrijeme rata i slicno.nije valjda da svi lazemo ?moze biti da smo svi u zabludi,dopustam,ali da lazemo sigurno nije istini.a ne,ukrali ovce i koze i ostalo.ma daj.
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:16   #1035
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
vidi AnteNas,pored svega civili su se uspjeli izvuci,ali na poziv tudjmana koji je emitovan svakih sat vremena da civili ostanu a da im RH zajedno s njim garantuju sigurnost neki su odlucili da ostanu i povjerovali u te sarene laze i propagandu onih kojima se nije smjelo vjerovati.ti ljudi su ubrzo na brutalan nacin razuvjereni da ce im se osigurati bilo kakva sigurnost.takodje,dosta toga je opisano u hrvatskom filmu ''oluja nad Krajinom''.dosta starih ljudi je tada ubijeno,koji su ostali vjerujuci tudjmanu.ne kazem da su svi ubijeni,neke je HV zastitio na najbolji nacin,ali mnogi su ubijeni i njihova imena nisu izmisljena nego su stvarna.
Istina je što govoriš da su nastradali nevini. Da upravo i uglavnom nevini.
A ovi za koje govoriš da su se odlučili ostati, suoči se s istinom pa priznaj da nisu ostali radi vlastite odluke, osim jednog jako, jako malog broja, nego radi nebrige onih koji su o njima u datim okolnostima trebali voditi računa.
Znalo se što slijedi, a sad sam se uvjerio da ste znali bolje nego većina nas. Dakle,u cilju zaštite nevinih ljudi i izbjegavanja posljedica koje su bile neminovne trebali ste samo reći ovo( jer znali ste što slijedi): želimo živjeti u Hrvatskoj lojalnismo joj kao svojoj domovini. Nitko od vas nije tražio da klicate vlasti ili vođama, pa ni to da iskazujete ljubav prema zemlji u kojoj živite, nego samo to što sam dakle već rekao. U tom slučaju bilo bi puno manje bolesnika koji bi se zalijetali nakon oluje i činili zločine.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:35   #1036
najžalosnije je što su sva trojica u pravu... a tebi se toliko toga nagruvalo da ti se apsolutno sve pomiješalo... i euforija zbog silne premoći u teškom naoružanju te 1991. i dijelom 1992. dok naših snaga bilo nije ni blizu dovoljno, dok ste bili nadomak Zadra (Zadar nije bio prazan, žene i djeca onih koji su mogli i željeli ih skloniti, sklonjeni su) i moral ljudi koji rat još ni okusili nisu osim izdaleka gdje su na položajima slušali priče o raznim specijalcima i komandosima kako oslobađaju Škabrnju od ustaša koji su ovo ili ono...

Stanje stvari je jednostavno takvo bilo tih dana (1991. i 1992.) da u Zadru nisu imali s čime ni kako napadati bilo što što im nije u dometu osobnog naoružanja. A vi ste mogli (i htjeli) zaista gađati i cijeli Zadar i kompletnu okolicu kao na dlanu jer ste imali s čime (JNA vam je ostavila dovoljno da držite te položaje). Nije baš da ste bili redovni i precizni u gađanjima ali niste puno promašivali. Zadar ste mogli zauzeti da ste htjeli novi Vukovar, no točno to bi vam od njega i ostalo. O svemu tome građani tvoje CAO u Obrovcu i Benkovcu slušaju još uvijek samo na radiju i gledaju "vesti" o paljenju guma u Dubrovniku i o JNA koja osigurava konvoj Libertas i igra se mirotvorca. "S vremena na vrijeme" zapucate i na Maslenicu čisto da vam se "domaći" ne opuste a i nas da podsjetite da ste jači. Te 1992. završavaju sve ratne operacije na onome što mi zovemo južno bojište koje je bilo pod generalom Bobetkom, Dubrovnik je obranjen (imaš temu o tome tu na podforumu ako te zanima više o tome), ljudi su stekli dragocjeno iskustvo bliske borbe i opet s moćnijim ali neodlučnim neprijateljem osvajačem. Takvi dolaze i pripremaju Maslenicu, gardijske brigade s ratnim iskustvom, pripadnici specijalne policije koji su iza sebe ostavili 1991. u zapadnoj i istočnoj Slavoniji i borbe tamo, ljudi koji su branili i obranili Gospić. Vi ste takvih iskusnih imali samo povremeno kad bi se neki našli "specijalni" na putu iz Posavine u Hercegovinu, ostatak ljudi je još paradirao u uniformama bez ispaljenog metka iz osobnog naoružanja, bez iskustva ljeta/zime u rovovima. A onda vas je zadesila Maslenica i pokazalo se koliko ste organizirani i uvježbani. Rat je odjednom postao daleko bliži i stvarniji no što se činio dosad... ali hej... sad kad ste imali protiv koga više niste imali ni s kim ni s čim, "specijalne" je zaokupirala Posavina. Rasulo? Možda ne odmah nakon Maslenice, no život vam je svakako bio i miliji i drugačije ste ga gledali i živjeli no dotad.

Vidiš koliko toga stane u razdoblje od 16.8.1990. do kraja ožujka 1993.? I kako se stanje mijenja kad se zaista treba i braniti?

Za priču o traktoru ne znam... ali za koze znam sasvim provjereno, njihova vlasnica se bježeći iz svog sela godinu i pol dana skrivala po špiljama i kasnije "uhvaćena" pa razmijenjena...

A za ovo o pravašima, lijevima i desnima... ne znam šta da ti kažem... u presjeku kad pogledam unatrag kroz familiju... jedino ja ispadam "prosječan" sa svake strane i uravnotežen...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:48   #1037
Gagy¸radio je sa mnom J.N. iz Siverića.Skupa smo išli u školu¸primali stipendiju¸posli se u tu firmu šta nam je davala stipendiju zaposlili.Ekipa sa posla bi otišla na balote na Klis.Uredno bi išao s nama.1989/1990 poćeo je na poslu radit kundake.Ja mu govorim¸pa jesi li ti normalan¸ovde si s nama cilo vrime¸imaš sve informacije¸znaš da nema nikakvih ustaša¸sve šta vi Srbi na planu autonomije¸kulture¸školstva tražite¸Tuđman će vam dat.Ne zato šta bi htio¸nego vidiš i sam da Hrvatska nema nikakve snage za rat.Samo da budete mirni i lojalni građani.Taj J.N. je jednog dana prestao dolazit na posao.To smo doživili kao izdaju.Posli smo čuli da je znaš kako završia.Posla san ti dokaze da ste vi srbovali po Hrvatskoj puno prije Tuđmana i HDZ.Pa koja bi to država trpila?Mislio sam da ćeš članke iz Knina i Karlovca komentirat.Pa nije mi jasno kako ste mislili vas 200 000 ratovat protiv 4 miliona ljudi? Zar ste stvarno mislili da će netko iz šumadije doć ovde ratovat za vas?Osim ako nije kriminalac ili pljačkaš.Onaj u Šumadiji je svjestan da to nije Srbija¸a vi ovde niste.Kroz cijelu povijest života u Hrvatskoj ¸borili ste se protiv te hrvatske države.I to je vaš jedini problem¸a ne nikakve izdaje.Iz tvojih pisanja zaključujem da si ti toga napokon svjestan.Mislim da je ovo sada hrvatska država.Bar si glavu sačuva.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:49   #1038
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
istija je da u bukovici nije bilo mnogo traktora, jer je teren takav, nema mnogo obradive zemlje,
ali traktori koje si vidio u koloni su iz drugih krajeva - like, (korduna?) i banije.
pritom ne želim da kažem da nije bilo pljački, naprotiv, ‚moguće je da je i tvoj traktor bio u koloni
o pljačkama sam i pisao ranije na ovoj temi, pljački je bilo, ali nije istina da su ljudi u ovom kraju bili neradnici i pljačkaši
Pa sada ako uzmemo matematiku i da je u sektoru Benkovac,Knin,Obrovac uoči Oluje bilo oko 60-70.000 ljudi znači oko 15-17.000 domaćinstava,odbijemo gradiće u kojima je bilo oko 25.000 srba koji nisu rabili traktore,doći ćemo da je broj traktora nesrazmjeran broju srba,samo oko 1000 traktora je ostalo po kućama i na dva sabirna mjesta a uz put Ervenik-Srb nabrojao sam bar 300-400 napuštenih traktora,najviše oko Otrića i Popine.Po tome ispada da je svako drugo srpsko domaćinstvo imalo taraktor 1990.A to je nemoguće jer vrlo dobro znam koliko su traktora imali srbi iz okolnih mjesta od Islama do Morpolače.
Samo u Škabrnji,Lišanima,Vukšiću,Pridragi i Novigradu je Hrvatima ostalo preko 350 traktora.A di je Polača,Tinj,Kruševo,Lisičić,Smilčić..itd
daviteljzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 16:04   #1039
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Istina je što govoriš da su nastradali nevini. Da upravo i uglavnom nevini.
A ovi za koje govoriš da su se odlučili ostati, suoči se s istinom pa priznaj da nisu ostali radi vlastite odluke, osim jednog jako, jako malog broja, nego radi nebrige onih koji su o njima u datim okolnostima trebali voditi računa.
Znalo se što slijedi, a sad sam se uvjerio da ste znali bolje nego većina nas. Dakle,u cilju zaštite nevinih ljudi i izbjegavanja posljedica koje su bile neminovne trebali ste samo reći ovo( jer znali ste što slijedi): želimo živjeti u Hrvatskoj lojalnismo joj kao svojoj domovini. Nitko od vas nije tražio da klicate vlasti ili vođama, pa ni to da iskazujete ljubav prema zemlji u kojoj živite, nego samo to što sam dakle već rekao. U tom slučaju bilo bi puno manje bolesnika koji bi se zalijetali nakon oluje i činili zločine.
e lipi moj,dobri Ante,ja sam zivio do rata u Zadru,navija za Hajduk,nikad u Srbiji,dotad bio,Krajina je nastala i nestala igrom slucaja,nikako planski,niko od lokalnih Srba nije mastao o Velikoj Srbiji.Hrvatska o kojoj ti pricas,odjednom vise nije bila ista,ja sam prije rata ponosno pjeva Lijepa nasa,e onda se ta ista majka domovinaodjednom ponjela prema meni,kao zla maceha. Otac i svi zaposleni u u jednoj firmi,koji su srpske nacionalnosti dobijaju otkaz,ZATO STO SU SRBI
[mozes provjeriti ovo},u osnovnu skolu u koju mi je isao mladji brat{os marsal tito}na ulazu osvane 10 metara dugacak grafit,ZABRAMNJEN ULAZ PSIMA I SRBIMA,prije i jedne ispaljene granate,cetvoro mojih komsija nestaje bez traga,nadjeni mrtvi na Bokanjcu,naravno nikad niko nije za to odgovarao. Za te ubijene ljude odgovorno tvrdim,da nikad nisu imali nikakve veze,sa srbovanjem ili kakvim oruzjem ili sl.,BILI SU SAMO SRBI, JA licno napadnut od lokalnog klosara i njegove grupe,jer sam u ljeto,1990.!!!!!,izgovorio rjec peskir,a ne sugaman,tako da lipi moj Antisa,za mene i mnogobrojne Srbe,tu nije bilo buducnosti. Znam da ti i ostali Hrvati,imate drugacije vidjenje o svemu ovom,al sam se bar nadao,da zelite cuti misljenje,nas trofaznih.
mrki vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 16:13   #1040
Quote:
mrki vuk kaže: Pogledaj post
e lipi moj,dobri Ante,ja sam zivio do rata u Zadru,navija za Hajduk,nikad u Srbiji,dotad bio,Krajina je nastala i nestala igrom slucaja,nikako planski,niko od lokalnih Srba nije mastao o Velikoj Srbiji.Hrvatska o kojoj ti pricas,odjednom vise nije bila ista,ja sam prije rata ponosno pjeva Lijepa nasa,e onda se ta ista majka domovinaodjednom ponjela prema meni,kao zla maceha. Otac i svi zaposleni u u jednoj firmi,koji su srpske nacionalnosti dobijaju otkaz,ZATO STO SU SRBI
[mozes provjeriti ovo},u osnovnu skolu u koju mi je isao mladji brat{os marsal tito}na ulazu osvane 10 metara dugacak grafit,ZABRAMNJEN ULAZ PSIMA I SRBIMA,prije i jedne ispaljene granate,cetvoro mojih komsija nestaje bez traga,nadjeni mrtvi na Bokanjcu,naravno nikad niko nije za to odgovarao. Za te ubijene ljude odgovorno tvrdim,da nikad nisu imali nikakve veze,sa srbovanjem ili kakvim oruzjem ili sl.,BILI SU SAMO SRBI, JA licno napadnut od lokalnog klosara i njegove grupe,jer sam u ljeto,1990.!!!!!,izgovorio rjec peskir,a ne sugaman,tako da lipi moj Antisa,za mene i mnogobrojne Srbe,tu nije bilo buducnosti. Znam da ti i ostali Hrvati,imate drugacije vidjenje o svemu ovom,al sam se bar nadao,da zelite cuti misljenje,nas trofaznih.
moram na ovo reagirati,pa čovječe prvo oružje JNA koje je dala benkovačkim srbima je bilo u listopadu 1989 a kako je ono na mitingu SDS-a u veljači 1990 u Zadru Rašković kliknuo da je Gaženica srpska luka?
Čovječe 40% zadarski srba je ostalo u Zadru i preko njih 200 borilo se u HV-u.
Znači oni su bili budale?
U zgradi preko puta moje živi 100 srba i svaki dan gledam kako im dolazi rodbina iz Srbije i CG na ljetovanje.
daviteljzd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.