Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 12:03   #101
Ja sam isto imala takve bolove, vjerovatno sve do nekog 20-tog tjedna. Zbilja neugodne i oštre i ja bi ih jednostavno preležala (najčešće su me probadalo u jajnicima). Negdje sam pročitala da je u prva tri mjeseca baš u vrijeme kad bismo trebale dobit stvari, najveća opasnost za spontani. Jednim dijelom bolovi su uzrokovani i rastom maternice i rastezanjem ligamenata te samim prilagođavanjem tijela na novonastalu situaciju.
Inače, bolovi su se sad smanjili, gotovo da ih i nema. Ali osjetila sam pripemanje maternice - valjda vježba za sam čin - poprilino nezgodno jer je popraćeno i proljevom (bar kod mene). Ali sve prođe za nekih 15min do pola sata.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:22   #102
Quote:
vista kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala takve bolove, vjerovatno sve do nekog 20-tog tjedna. Zbilja neugodne i oštre i ja bi ih jednostavno preležala (najčešće su me probadalo u jajnicima). Negdje sam pročitala da je u prva tri mjeseca baš u vrijeme kad bismo trebale dobit stvari, najveća opasnost za spontani. Jednim dijelom bolovi su uzrokovani i rastom maternice i rastezanjem ligamenata te samim prilagođavanjem tijela na novonastalu situaciju.
Inače, bolovi su se sad smanjili, gotovo da ih i nema. Ali osjetila sam pripemanje maternice - valjda vježba za sam čin - poprilino nezgodno jer je popraćeno i proljevom (bar kod mene). Ali sve prođe za nekih 15min do pola sata.
i ja sam imala probleme s proljevom sve do vikenda.. a inace uvijek pred M imam proljev.. i bas sam po tome mislila da nisam trudna..
sad me zaboli stomak i nadimam se.. ali imam osjecaj da sve manje idem u wc.. klasicni simptom... zatvor...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:18   #103
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
i ja sam imala probleme s proljevom sve do vikenda.. a inace uvijek pred M imam proljev.. i bas sam po tome mislila da nisam trudna..
sad me zaboli stomak i nadimam se.. ali imam osjecaj da sve manje idem u wc.. klasicni simptom... zatvor...
da, i meni je tako bilo: čitav prvi mjesec sam imala osjećaj: sad ću dobit stvari...
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 09:25   #104
bok svima, ja evo u 12 tjednu i nocas sam se probudila jer me bolilo kao da cu dobiti, a jucer sam bila na uzv i pregledu i sve super, i bas sam se uplasila sta je sad, pa sam naletila na ovu temu i malo mi je lakse kad vidim da se to i vama desava. znaci, normalno je... meni se to desilo par puta ali ne traje dugo, samo je dosta intenzivno, a jucer sam zaboravila reci ginek, bila sam sva uzbudjena kad sam vidjela bebu na uzv pa mi je samo to bilo bitno...
ima vas jos u ranoj trudnoci s istim problemom?
zo-ma-to is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 23:48   #105
evo i mene s istim simptomima!upravo me stezu vag.misici i boli(21.tj)!al u 1.trudnoci nis,osim malcice kriza,a sad i kriza i sve...grrrr
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 08:34   #106
Bol oko međice

Ako vas ima još takvih...
osjećam bol naročito dok hodam, kao da me probada oko "one stvari" . Našla sam nešto malo na netu pod nazivom Pubalgija - do toga dolazi zbog naprezanja koštano-mišićnog dijela zdjelice. Nekog pogađa, a nekog ne. Ne radi se o pritisku na mjehur, nego me baš boli, da prostite, 'ona stvar'.

Ne znam uzrok boli. Idem na vježbe za trudnice gdje sam primjetila da me kod jedne vježbe dosta boli kao upala mišića tako da te pokrete preskačem.

Ako je netko imao slične simptome, zanima me koliko vam je trajalo i kako ste si pomogle. Meni traje nekih tjedan dana. Kad mirujem me ništa ne boli, na dodir me isto ništa ne boli.

Pišite...
Ben77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 08:51   #107
Quote:
Ben77 kaže: Pogledaj post
Ako vas ima još takvih...
osjećam bol naročito dok hodam, kao da me probada oko "one stvari" . Našla sam nešto malo na netu pod nazivom Pubalgija - do toga dolazi zbog naprezanja koštano-mišićnog dijela zdjelice. Nekog pogađa, a nekog ne. Ne radi se o pritisku na mjehur, nego me baš boli, da prostite, 'ona stvar'.

Ne znam uzrok boli. Idem na vježbe za trudnice gdje sam primjetila da me kod jedne vježbe dosta boli kao upala mišića tako da te pokrete preskačem.

Ako je netko imao slične simptome, zanima me koliko vam je trajalo i kako ste si pomogle. Meni traje nekih tjedan dana. Kad mirujem me ništa ne boli, na dodir me isto ništa ne boli.

Pišite...
i ja povremeno imam te bolove što si ih opisala... događa mi se kad sam dosta na nogama, u pokretu, dok hodam previše, ili nosim neke vrećice recimo dok se vraćam iz grada ili s placa a kao ono idem samo po jednu stvarčicu kupiti
to si dobro rekla, kad miruješ ne boli... gledaj da se više omaraš, miruješ, noge ispruži na kauču, krevetu kad gd si u prilici... nije dobro niti previše sjediti ... et, kod mene je tako... sad me već nekih par dana ništa ne boli i ne sojetim jer sve laganini radim i legnem se, odmorim i tako
trebamo se čuvati...
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 09:14   #108
Kad smo kod bolova! Mene svaku noć kad mi se mokri poččne boliti mjehur...tako se i probudim! Ujutro me sve živo boli dok se malo ne razgibam....kuk, leđa, čak i u stomaku....ali sve to prođe kad se ustanem....valjda se sva ukočim dok spavam!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 13:45   #109
Quote:
Ben77 kaže: Pogledaj post
Ako vas ima još takvih...
osjećam bol naročito dok hodam, kao da me probada oko "one stvari" . Našla sam nešto malo na netu pod nazivom Pubalgija - do toga dolazi zbog naprezanja koštano-mišićnog dijela zdjelice. Nekog pogađa, a nekog ne. Ne radi se o pritisku na mjehur, nego me baš boli, da prostite, 'ona stvar'.

Ne znam uzrok boli. Idem na vježbe za trudnice gdje sam primjetila da me kod jedne vježbe dosta boli kao upala mišića tako da te pokrete preskačem.

Ako je netko imao slične simptome, zanima me koliko vam je trajalo i kako ste si pomogle. Meni traje nekih tjedan dana. Kad mirujem me ništa ne boli, na dodir me isto ništa ne boli.

Pišite...
Zglobovi zdjelice se šire i to boli. Mene već mjesecima tako boli i ne prestaje
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:26   #110
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Zglobovi zdjelice se šire i to boli. Mene već mjesecima tako boli i ne prestaje
mene isto boli kad mi se širi zdjelica i maternica ali mi je bol ugodna. nekako me opušta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:35   #111
Ja se već par dana budim s tim menstrualnim bolovima, onim laganim, no kad se dignem, malo prošećem ili nešto radim ili se pokakam prestanu Dakle da pitam dr. za to ili je to normalno, ima li tko sličnih "problema"?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:24   #112
jel ima koja od vas osjećaj stalnog stezanja maternice, mene već 2 dana jednolično steže i to dosta jako pa stalno ležim, uopće ne popušta pa čak ni dok spavam
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:27   #113
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ja se već par dana budim s tim menstrualnim bolovima, onim laganim, no kad se dignem, malo prošećem ili nešto radim ili se pokakam prestanu Dakle da pitam dr. za to ili je to normalno, ima li tko sličnih "problema"?
Meni ti je dr. (privatni ginekolog) odgovorio na ovo pitanje koje sam mu ja na početku trudnoće redovito svaki put postavljala - rekao je da je to sasvim normalno, da se rastežu ligamenti i mišići i da je to sve u biti priprema za porod. Kaže da je to posebno izraženo u prvoj trudnoći, ali nije garancija da isto tako neće biti u sljedećoj.
Rekao je da se ne moram zabrinjavadi dok god nebi slučajno počelo krvarenje!
Mene je tako znalo boljeti i probadati da sam si ponekad znala pomisliti - eto, gotovo je, trčala na wc, bojala se da ću prokrvariti, da će se nešto dogoditi - al hvala bogu nikad ništa.
Ti bolovi su mi najjači znali biti po noći, valjda kad se tjelo opusti, i skužila sam i ja da su jači u ležećem položaju, a i znali su me buditi, trajati po pola sata i prestati sami od sebe!
Najrijeđe su se pojavljivali kad sam bila u pokretu i radila nešto!
Prestalo je negdje između 16-20 tj!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:54   #114
Meni je počelo u 32. tjednu, a isto si mislim da to ima veze s rastezanjem ligamenata i pritiska bebe koja je već velika, jer mi isto najviše bude kad se ujutro probudim kad je tijelo skroz opušteno, čim se krenem kretati nestane tako da mislim da to sve skupa ima veze više s nekim fiziološkim promjenama sad pred kraj trudnoće.. Valjda se ne priprema ovo moje tijelo za prijevremni porod
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:08   #115
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
jel ima koja od vas osjećaj stalnog stezanja maternice, mene već 2 dana jednolično steže i to dosta jako pa stalno ležim, uopće ne popušta pa čak ni dok spavam
i ja imam taj problem i ginekologica me uputila da obavezno napravim briseve i ako budu brisevi ok onda nemam brige i sve je ok...e sad strepim dok ne obavim briseve.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:12   #116
slično kao i drugi odgovori.
Ja kad sam saznala da sam trudna,6 tj.,pa još jedno duže vrijeme sve sam osječala kao da me stomak boli koda ću dobiti menstruaciju.I pitala sam gina i reko je da je to normalno i da ču stalno osječati nešto takvo. I stvarno jesam.Sljedečih 7-8tj sam osječala istu bol,samo doooosta manju kao da ću dobiti,a sad več osječam neku tupu bol,nepoznatu,ali čitala sam na Rodinim stranicama da je to normalno jer se šire ligamenti,sad sam 16tj i več beba izlazi prema gore.

Mene sada več par dana uuuuuužasno svrbi stomak,dio ispod i oko pupka...joj šizim koliko me svrbi.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:38   #117
Discus hernia u trudnoći

Molim vaše savjete i iskustva. Kako ste iznesle trudnoću sa problematičnom diskus hernyom?
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:44   #118
Prva trudnoca normalno, istina je da me je dva puta bilo opako zastekalo i to prvi puta negdje u 4 mjesecu a drugi puta oko 7 ...inace imam Herniju i 2 protruzije i morala sam na operaciju ali me trudnoca prestigla.
Sada u drugoj trudnoci mi je isto ok, opet me bilo zastekalo kada sam ulazila u 4 mjesec ali na 2-3 dana i sve je ok za sad
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:50   #119
ja sam to dobila na porodu prestrasni bolovi

stvarno ne znam kako bi se nosila sa tim u trudnoci,ja bez tableta nisam mogla, a zbog toga nisam niti dojila
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:53   #120
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
ja sam to dobila na porodu prestrasni bolovi

stvarno ne znam kako bi se nosila sa tim u trudnoci,ja bez tableta nisam mogla, a zbog toga nisam niti dojila
kako znas da si to dobila na porodu?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.