Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 23:50   #41
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
E sad, ja sam radila prvih mjesec i pol ove godine tako da pretpostavljam da mogu prijaviti porez. :
naravno da možeš..
ja sma radila do 9.1. i poslije toga je išao godišnji odmor do 27.2..

znači ja prijavljujem u poreznu prijavu plaću iz prosinca koja se isplaćuje u siječnju, plaću iz siječnja koj aje isplaćena u veljači i 27 dana veljače koji su isplaćeni u ožujku...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:50   #42
I još ne kužim, kod prijave i MM i ja možemo imati uvećan odbitak zbog djeteta ili ne?
Vidim da ćemo morati nekog angažirati da nam sve to izračuna
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:57   #43
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
I još ne kužim, kod prijave i MM i ja možemo imati uvećan odbitak zbog djeteta ili ne?
Vidim da ćemo morati nekog angažirati da nam sve to izračuna
samo jedan roditelj koristi odbitak...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:01   #44
Hvala cure
Što god dobijemo dobro će doći!
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:36   #45
Cure, evo još nešto korisno, ako je kojoj od vas suprug nezaposlen i ne dobiva naknadu od zavoda, možete ga prijaviti kod povrata poreza kao uzdržavanog člana, na to isto ide koeficijent 0,5.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 18:18   #46
ak je dijete rodjeno na sredini mjeseca, jel odbitak ide za pol mjeseca, cijeli mjesec, ili tek od slijedeceg mjeseca?
ima tko iskustvo?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 18:56   #47
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ak je dijete rodjeno na sredini mjeseca, jel odbitak ide za pol mjeseca, cijeli mjesec, ili tek od slijedeceg mjeseca?
ima tko iskustvo?
ja bi rekla za cijeli mjesec, ali nisam sigurna...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 13:27   #48
Za cijeli mjesec. Ne može za pola mjeseca. I ako je rođeno zadnji dan u mjesecu, priznaje se cijeli mjesec.
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 13:32   #49
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Za cijeli mjesec. Ne može za pola mjeseca. I ako je rođeno zadnji dan u mjesecu, priznaje se cijeli mjesec.
i to se gleda od dana rodjenja, a ne od prijave i one silne birokracije?
jasno mi je da su mm-u rekli u firmi da ce mu se tek gledat za 12.mjesec (tj da ce vidit na placi u 1.mjesecu), al on normalno moze u poreznoj prijavi nju upisat za 11 i 12 mjesec?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:36   #50
ja sam prijavila malenu na sebe...rodjena je 11.11. na mojoj poreznoj kartici pise da prijava ide od 1.12.

jel to ok tako?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:15   #51
Molim vas savjet.Dijete je bilo prijavljeno na muža cijelu godinu i poslodavac mu je trebao isplačivati oko 100 kuna svaki mjesec višu plaću,ali nije.Na kraju se ispostavilo da je on uredno državi plaćao manji porez,a mom mužu nije ostali dio novca isplačivao.Radi se o 1800 kuna i neznam da li ima neki način da poslodavca natjeramo da nam taj novac da jer nas je on doslovno pokrao za tu svotu.
madlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:36   #52
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet.Dijete je bilo prijavljeno na muža cijelu godinu i poslodavac mu je trebao isplačivati oko 100 kuna svaki mjesec višu plaću,ali nije.Na kraju se ispostavilo da je on uredno državi plaćao manji porez,a mom mužu nije ostali dio novca isplačivao.Radi se o 1800 kuna i neznam da li ima neki način da poslodavca natjeramo da nam taj novac da jer nas je on doslovno pokrao za tu svotu.
baš mi je žao ali niš od te love
ak mu je stavio odbitak za dijete, a smanjio bruto plaću, poslodavac je platio manje poreza, a tvoj muž dobio istu plaću.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:01   #53
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet.Dijete je bilo prijavljeno na muža cijelu godinu i poslodavac mu je trebao isplačivati oko 100 kuna svaki mjesec višu plaću,ali nije.Na kraju se ispostavilo da je on uredno državi plaćao manji porez,a mom mužu nije ostali dio novca isplačivao.Radi se o 1800 kuna i neznam da li ima neki način da poslodavca natjeramo da nam taj novac da jer nas je on doslovno pokrao za tu svotu.
nista od te love, ali za ubuduce: ili prijavite dijete na tebe ili ako si nezaposlena nemojte dijete prijaviti na nikoga nego ga prijavite na muza kod podnosenja porezne prijave
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:09   #54
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet.Dijete je bilo prijavljeno na muža cijelu godinu i poslodavac mu je trebao isplačivati oko 100 kuna svaki mjesec višu plaću,ali nije.Na kraju se ispostavilo da je on uredno državi plaćao manji porez,a mom mužu nije ostali dio novca isplačivao.Radi se o 1800 kuna i neznam da li ima neki način da poslodavca natjeramo da nam taj novac da jer nas je on doslovno pokrao za tu svotu.
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nista od te love, ali za ubuduce: ili prijavite dijete na tebe ili ako si nezaposlena nemojte dijete prijaviti na nikoga nego ga prijavite na muza kod podnosenja porezne prijave
ovo isto se mom mužu dogodilo.
jasno mi je da se novci ne mogu dobiti natrag...ali ne kužim ovo zadnje... što se može učiniti da i mi dobijemo na kraju eventualno iduće ili preksljedeće godine neke novce?
ako njegov poslodavac to ne odobri ... ništa? ha?
to nema veze s državom? isključivo ovisi o šefu?

na mene se ne može prijavit. ja radim samo preko student servisa.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:15   #55
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ovo isto se mom mužu dogodilo.
jasno mi je da se novci ne mogu dobiti natrag...ali ne kužim ovo zadnje... što se može učiniti da i mi dobijemo na kraju eventualno iduće ili preksljedeće godine neke novce?
ako njegov poslodavac to ne odobri ... ništa? ha?
to nema veze s državom? isključivo ovisi o šefu?

na mene se ne može prijavit. ja radim samo preko student servisa.
ja sam radila u firmi gdje smo imali ugovorenu neto placu pa se kolegi desilo ovo sto pisete - zena nezaposlena, on dijete prijavio na sebe a neto placa ista - jedini tko je profitirao bio je poslodavac
pa su mu dobre tete u racunovodstvu lijepo rekle neka dijete makne sa svoje porezne kartice i samo kod godisnje porezne prijave trazi povrat zbog djeteta (ne znam sto mu je sve od papira trebalo, to provjeri u poreznoj) ali definitivno radi
poslodavac nema veze s tim, ne moze mu to ne odobriti, olaksice prijavljujes na poreznu karticu u poreznoj upravi
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:04   #56
Ali kako se ti novci nebi mogli dobiti,ma natjerati ću mu financijsku na vrata.On je lijepo pokrao moju obitelj za te novce jer je na njemu da ako je stavljeno dijete na karticu taj dio ne plaća državi nego direktno osobi kojoj je dijete na poreznoj kartici.Privatnici tako dobro zarađuju na jadnim ljudima.Ja dijete nemogu staviti na sebe jer sam nezaposlena.Od ove godine smo ih skinuli sa kartice pa ćemo na kraju tražiti povrat od države,a ljigavac će više platiti poreza državi kao i prije nego smo stavili na karticu.
madlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:30   #57
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Ali kako se ti novci nebi mogli dobiti,ma natjerati ću mu financijsku na vrata.On je lijepo pokrao moju obitelj za te novce jer je na njemu da ako je stavljeno dijete na karticu taj dio ne plaća državi nego direktno osobi kojoj je dijete na poreznoj kartici.Privatnici tako dobro zarađuju na jadnim ljudima.Ja dijete nemogu staviti na sebe jer sam nezaposlena.Od ove godine smo ih skinuli sa kartice pa ćemo na kraju tražiti povrat od države,a ljigavac će više platiti poreza državi kao i prije nego smo stavili na karticu.
on je smanjio bruto tvom muzu tako da mu s olaksicom ostane isti neto
ne mozes nista
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 19:04   #58
Nažalost i mi imamo sličnu situaciju pa si ja sad planiram klinca prijaviti na sebe. Zna li itko kakva je tu procedura? Kontam da opet trebam hrpetinu papira skupiti,
Stilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:55   #59
Quote:
Stilla kaže: Pogledaj post
Nažalost i mi imamo sličnu situaciju pa si ja sad planiram klinca prijaviti na sebe. Zna li itko kakva je tu procedura? Kontam da opet trebam hrpetinu papira skupiti,
Nije ti komplicirano, meni je mali zdravstveno osiguran preko mene i u firmi su mi ga stavili na karticu bez da su me išta pitali.
Uglavnom, savjet za vas koji imate pokvarene poslodavce, jednostavno ne prijavite dijete ni na sebe ni na muža, nego ga prijavljujete u poreznoj prijavi kao olakšicu i lovu ćete sigurno dobiti kroz povrat poreza I još, ako ste slučajno nezaposleni a muž radi , može i vas navesti kao uzdržavanog člana u prijavi i dobiti veći povrat. Mislim da za to ne smijete ostvariti prihod veći od 10000 kn godišnje (uključujući porodiljne naknade, naknade za nezaposlene i sl.)
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:58   #60
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ovo isto se mom mužu dogodilo.
jasno mi je da se novci ne mogu dobiti natrag...ali ne kužim ovo zadnje... što se može učiniti da i mi dobijemo na kraju eventualno iduće ili preksljedeće godine neke novce?
ako njegov poslodavac to ne odobri ... ništa? ha?
to nema veze s državom? isključivo ovisi o šefu?

na mene se ne može prijavit. ja radim samo preko student servisa.
Death, baš ovo što sam rekla se može učiniti. Neka ti muž traži da mu skinu dijete s pk kartice. Kad bude predavao poreznu prijavu navesti će ga kao uzdržavanog člana i na osnovu toga dobiti veći povrat poreza. Može i tebe prijaviti ako ispunjavaš uvjet koji sam navela u prethodnom postu. Skupi se lijepa svotica povrata
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.