Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2013., 19:27   #221
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Šta znači ovo sporazumi? Ti njima daješ otkaz? Onda nemaš pravo na naknadu na burzi.

Ako oni tebi daju otkaz ili ako ti istekne ugovor na određeno onda imaš pravo na naknadu.
Nema ni u tom slučaju, osim ako je kao tehnološki višak ili ako dokaže nekakvo skrivljeno ponašanje poslodavca - ovo drugo možeš zaboraviti.

Dakle, jedino ako istekne ugovor ima se "automatsko" pravo na naknadu, ali i to ima uvjete neke, osim 9 mjeseci rada u zadnje dvije godine, samo ljudima je teško čitati stranice hzz-a.

Kod sporazumnog se nema pravo na naknadu, kao ni ako sam daš otkaz, a da nije opet, zbog nekog prekršaja poslodavca.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:18   #222
@Cilim i ostali znalci

vjerojatno mi ugovor neće biti produžen pa molim za pomoć.

prosjek neto plaće mi je 7500kn,ukupno 8g staža kod raznih poslodavaca.
prije 3 godine sam primao 4 mj. naknadu na burzi.


Koliko cca mogu očekivati neto prva 3mj, a koliko kasnije? Koliko dugo mogu primati naknadu?


od srca hvala
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 19:16   #223
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
@Cilim i ostali znalci

vjerojatno mi ugovor neće biti produžen pa molim za pomoć.

prosjek neto plaće mi je 7500kn,ukupno 8g staža kod raznih poslodavaca.
prije 3 godine sam primao 4 mj. naknadu na burzi.


Koliko cca mogu očekivati neto prva 3mj, a koliko kasnije? Koliko dugo mogu primati naknadu?


od srca hvala
Prva tri mjeseca možeš očekivati 3834,60 jer je to 70% od prosječne hrv. plaće odnosno 5478,00. To je maksimum koji se može dobiti.

Dalje očekuj 35% prosječne hrv. plaće.

Koliko dugo, to ne znam s obzirom na prekid.

Moraš im donijeti 3 zadnje platne liste ovjerene od poslodavca, ali moraju biti čiste (bez bolovanja).
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 20:24   #224
imam ukupno 6 g radnog staža, zadnje 4g kod jednog poslodavca pa prekid od 2,3 tj i onda sam se opet zaposlila nakon ta 2,3 tj tako da mi nije stiglo još ni rješenje o naknadi.. e sad ovaj ugovor mi je na određeno na mj dana.. ukoliko mi ga ne produže imam li opet pravo na naknadu? i koliko dugo?
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 14:31   #225
Ako nisi koristila naknadu (a kako tvrdis rijesenje nisi dobila) imas pravo na naknadu, ako si prosla 6 godina imas pravo na 240 dana, ako ipak dobijes rijesenje i novcanu naknadu za tih 2-3 tjedna, nakon sto ponovno ostanes bez posla nastavljas koristiti preostali dio naknade za preostalo vrijeme do 240 dana.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:30   #226
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ako nisi koristila naknadu (a kako tvrdis rijesenje nisi dobila) imas pravo na naknadu, ako si prosla 6 godina imas pravo na 240 dana, ako ipak dobijes rijesenje i novcanu naknadu za tih 2-3 tjedna, nakon sto ponovno ostanes bez posla nastavljas koristiti preostali dio naknade za preostalo vrijeme do 240 dana.

hvala!!

imam još jedno pitanje.. nešto na stranicama hzz piše da u slučaju preseljenja imam pravo na naknadu iako ja dam otkaz znate li možda pod kojim to uvijetima??
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:54   #227
jel se naknada računa za ukupan staž ili za staž samo kod zadnjeg poslodavca?

ukupno imam 6 a kod zadnjeg 4g
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:55   #228
Jedino ako si mislila na ovo:
"Iznimno, pripada pravo na novčanu naknadu nezaposlenoj osobi kojoj je prestao radni odnos, odnosno služba pisanim sporazumom, ako je do prestanka radnog odnosa, odnosno službe, došlo zbog premještaja bračnog druga u drugo mjesto prebivališta po posebnim propisima, te promjene prebivališta iz zdravstvenih razloga."

Ukupni staz, ako do sad vec nisi koristila naknadu sa HZZ-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 19.08.2013. at 17:00.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:58   #229
eee da baš to.. ionako se mislim udat znači ako se ja udam i odselim kod njega a ovdje dam otkaz zbog toga imam li pravo na naknadu?
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:02   #230
Koristila sam 2008.g mjesec dana a imala sam pravo na 3.

onda mi se sad računa sam zadnji poslodavac jel.. uskoro će biti 4g. znači 6mj + ta 2 mj koja nisam iskoristila jel
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:06   #231
Ako dobro citam moras biti udana, a on je dobio premjestaj u drugo mjesto prebivališta pa ti ides za njim.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:09   #232
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ako dobro citam moras biti udana, a on je dobio premjestaj u drugo mjesto prebivališta pa ti ides za njim.
onda to ne vrijedi za moj slučaj.. on je u vojnoj mirovini i ostaje u svom gradu a ja selim njemu. samo et posao me drži a sve si misim da ima nešto da imam pravo na naknadu.. osim da mi šef da otkaz kao tehnoliški višak a to nije moguće
bmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:11   #233
16 godina neprekidnog staža do 31.12.2012. Primana naknada s biroa do 1.5.2013. i tada zaposlen na određeno do 1.9.2103.
Skužio sam da idem ponovno na biro i nastavlja mi teći period odobrene naknade od prije xy dana. Istina?
A što je a iznosom? Da li ću dobivati 70% prosjeka zadnja 3 mjeseca ( ova na određeno) pa dalje 35% od ta tri mjeseca ili i cifra ostaje od prije ( dobivao sam 35 % oko 1600 kn ).
NisamKriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:17   #234
Quote:
bmare kaže: Pogledaj post
Koristila sam 2008.g mjesec dana a imala sam pravo na 3.

onda mi se sad računa sam zadnji poslodavac jel.. uskoro će biti 4g. znači 6mj + ta 2 mj koja nisam iskoristila jel
Bojim se da ce to biti samo 180 dana za pune 4 godine rada. Ovdje govorimo o slucaju da Vam se ne produzi ugovor ili dobijete otkaz kao tehnoloski visak ili zbog poslovno uvjetovanog otkaza.
Ako vi date otkaz ili potpisete sporazumni otkaz, nema naknadne na burzi .
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:21   #235
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
16 godina neprekidnog staža do 31.12.2012. Primana naknada s biroa do 1.5.2013. i tada zaposlen na određeno do 1.9.2103.
Skužio sam da idem ponovno na biro i nastavlja mi teći period odobrene naknade od prije xy dana. Istina?
A što je a iznosom? Da li ću dobivati 70% prosjeka zadnja 3 mjeseca ( ova na određeno) pa dalje 35% od ta tri mjeseca ili i cifra ostaje od prije ( dobivao sam 35 % oko 1600 kn ).
35% od osnovice
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 17:43   #236
Zovem danas burzu i kažem da ću se zaposliti sa 2.9 i pitam hoću li dobiti naknadu (s obzirom na to da ju imam pravo primati do 19.9) za taj jedan dan, dakle, samo za 1.9.

Kaže meni gospođa da neću dobiti jer je 1.9 nedjelja. Kao, da se naknada ne isplaćuje za subote i nedjelje.

Pa mi nije jasno jer sam se prijavila na burzu sa 21.6 i u 8. mjesecu su mi isplatili naknadu za 7. mj i zaostatke za 6. mjesec i to točno 9 dana, što znači da su bile uključene i subote i nedjelje.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 08:54   #237
Trenutno primam naknadu od hzz-a (imam pravo na 3 mjeseca - za 7,8 i 9 mjesec. Međutim radim neki prijevod koji će mi biti isplaćen preko ugovora o autorskom djelu (ili kako se to već zove). Sad mene zanima hoće li mi ukiniti naknadu kad ja dobijem lovu za prijevod. Negdje sam pročitala da postoji određeni iznos koji se može 'zaraditi' dok primaš naknadu od hzz-a.
Hvala unaprijed na odgovoru.
pequenita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 10:55   #238
Jedino sto se spominje u zakonu je:

"Prestanak prava na novčanu naknadu
Pravo na novčanu naknadu prestaje nezaposlenoj osobi ako:

-ostvari naknadu po posebnim propisima u iznosu višem od utvrđene novčane naknade,"

E sad sta to znaci, neznam.
A da ti oni lovu za prevodjenje isplate u 10 mj. kao da si prevodila u 10 mjesecu pa si mirna.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:01   #239
Quote:
pequenita kaže: Pogledaj post
Trenutno primam naknadu od hzz-a (imam pravo na 3 mjeseca - za 7,8 i 9 mjesec. Međutim radim neki prijevod koji će mi biti isplaćen preko ugovora o autorskom djelu (ili kako se to već zove). Sad mene zanima hoće li mi ukiniti naknadu kad ja dobijem lovu za prijevod. Negdje sam pročitala da postoji određeni iznos koji se može 'zaraditi' dok primaš naknadu od hzz-a.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Ako se dobro sjećam mislim da ti taj iznos ne smije biti veći od 2 tisuće kuna mjesečno, inače si sigurna. Ali nemoj me uzimati za riječ.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 12:32   #240
Quote:
pequenita kaže: Pogledaj post
Trenutno primam naknadu od hzz-a (imam pravo na 3 mjeseca - za 7,8 i 9 mjesec. Međutim radim neki prijevod koji će mi biti isplaćen preko ugovora o autorskom djelu (ili kako se to već zove). Sad mene zanima hoće li mi ukiniti naknadu kad ja dobijem lovu za prijevod. Negdje sam pročitala da postoji određeni iznos koji se može 'zaraditi' dok primaš naknadu od hzz-a.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Doznala danas da je iznos 1570kn,vise od toga i brisu te sa zavoda na neko odredjeno vrijeme.
Valjda cu uspjet dogovorit isplatu u 10.mj.
pequenita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.