Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 12:05   #1
Mars - građevine?

Nitko još nije komentirao ?

http://www.net.hr/planet-x/page/2011/06/02/0076006.html
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:15   #2
Našao sliku "građevine" na Marsu u programu Google Mars? Čini mi se da se netko igrao, jer površina na kojoj se "građevina" nalazi pikselima ne odgovara okolici. Kao da ju je netko zalijepio na postojeće.


Zadnje uređivanje Ord Mantel : 03.06.2011. at 16:25.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:00   #3
vidi vraga - kuća usred pustinje...ni ceste, ni rijeke, ni heliodroma...kako doći do te kuće? na Devama?
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:07   #4
Zanimljivo, ako se pogleda da okolo te "postaje" ima dosta brežuljaka koji bacaju sjenu, samo ta postaja ne. Hm zanimljivo.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:05   #5
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, ako se pogleda da okolo te "postaje" ima dosta brežuljaka koji bacaju sjenu, samo ta postaja ne. Hm zanimljivo.
To nisu sjene nego tamniji pjesak.
eke777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:07   #6
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
To nisu sjene nego tamniji pjesak.
misliš reć mokri pijesak (pijesak je tamniji kao je mokar)
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 04:56   #7
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
To nisu sjene nego tamniji pjesak.

A recimo ovo? Ovdje se vidi kako je na nekim mjestima trava tamnija ili su to možda sjene?

Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
misliš reć mokri pijesak (pijesak je tamniji kao je mokar)
Kako si ubio s ovime.
Eke očito ne zna da je površina Marsa također prepuna brežuljaka, planina, kratera i da oni ostavljaju sjenu kao i svako tijelo pod Suncem, ali nikad ne znaš, možda je zaista pijesak tamniji na nekim mjestima na Marsu.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 04:04   #8
ovo je definitvno nesto veliko dali je umjetna građevina ili prirodna znaju samo ameri
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 07:28   #9
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
misliš reć mokri pijesak (pijesak je tamniji kao je mokar):ne zna:
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
:facepalm:
A recimo ovo? Ovdje se vidi kako je na nekim mjestima trava tamnija ili su to možda sjene? :misli:
Eke očito ne zna da je površina Marsa također prepuna brežuljaka, planina, kratera i da oni ostavljaju sjenu kao i svako tijelo pod Suncem, ali nikad ne znaš, možda je zaista pijesak tamniji na nekim mjestima na Marsu.:rofl:
Možda zaista griješim, nisam bio tamo, ali imam nekoliko argumenata:
- Teško da je mokri pijesak jer mislim da voda ne živi dugo na površini Marsa
- Jedini razlog zašto ti dijelovi mogu ličiti na sjene je zato što su približno u istom položaju. Ipak ako malo odzumiraš od građevine vidjeti ćeš da je cijelo područje išarano tamnijim i svjetlijim nijansama koje nikako ne mogu sjene.
- Neke od tih "sjena" dugačke su kilometrima što bi zahtjevalo dosta čudno poklapanje niskog kuta sunca, stometarskih dina i iznimno ravan teren oko njih.
- Da je riječ o sjenama dine na 72°21'46.31"N 31°51'12.63"W trebale bi biti stvarno čudnog rogatog oblika.
- miki-koji-rolfaš pa zar je i na zemlji pijesak svugdje iste boje? Za razliku od saharskog kvarcnog pijeska mislim da je na Marsu malo drugačiji. Svoju teoriju o svjetlom površinskom i tamijem ispodpovršinskom pijesku temeljim na nekim drugim fotkama koje otkrivaju isto:
http://apod.nasa.gov/apod/ap100119.html
http://www.electricyouniverse.com/ey...icture&id=1507
eke777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 11:17   #10
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
vidi vraga - kuća usred pustinje...ni ceste, ni rijeke, ni heliodroma...kako doći do te kuće? na Devama?
Bong! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 18:19   #11
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Možda zaista griješim, nisam bio tamo, ali imam nekoliko argumenata:
- Teško da je mokri pijesak jer mislim da voda ne živi dugo na površini Marsa
- Jedini razlog zašto ti dijelovi mogu ličiti na sjene je zato što su približno u istom položaju. Ipak ako malo odzumiraš od građevine vidjeti ćeš da je cijelo područje išarano tamnijim i svjetlijim nijansama koje nikako ne mogu sjene.
- Neke od tih "sjena" dugačke su kilometrima što bi zahtjevalo dosta čudno poklapanje niskog kuta sunca, stometarskih dina i iznimno ravan teren oko njih.
- Da je riječ o sjenama dine na 72°21'46.31"N 31°51'12.63"W trebale bi biti stvarno čudnog rogatog oblika.
- miki-koji-rolfaš pa zar je i na zemlji pijesak svugdje iste boje? Za razliku od saharskog kvarcnog pijeska mislim da je na Marsu malo drugačiji. Svoju teoriju o svjetlom površinskom i tamijem ispodpovršinskom pijesku temeljim na nekim drugim fotkama koje otkrivaju isto:
http://apod.nasa.gov/apod/ap100119.html
http://www.electricyouniverse.com/ey...icture&id=1507
Moj jedini argument jest taj da ako je to zaista postaja, tj. nekakvo kruto tijelo, ono mora bacati nekakvu sjenu. Pošto sjene nema, onda ta postaja jednostavno ne postoji i da je slika namontirana.
Samo mi nemoj reći da je prozirna ili ima svjetla oko sebe koja osvjetljavaju sjenu, jer to sigurno ne bi držalo vodu.
I evo još jedan za tebe.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 18:49   #12
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pošto sjene nema, onda ta postaja jednostavno ne postoji i da je slika namontirana. :kahva:
Istina.
http://www.tportal.hr/scitech/znanos...-na-Marsu.html

A ako se radi o pisti?

Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
I evo još jedan za tebe.:roflić:
Hvala!
eke777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 19:12   #13
Quote:
eke777 kaže: Pogledaj post
Istina.
http://www.tportal.hr/scitech/znanos...-na-Marsu.html

A ako se radi o pisti?


Hvala!
Pista za koga? Avione? Ako već vanzemaljci imaju toliko razvijenu tehnologiju, ne bi bilo potrebno praviti piste da mogu sletiti, već bi slijetali okomito, kao Harrieri. Ajde svašta.
Pročitaj opet koje je objašnjenje, vjerojatno i najlogičnije.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:23   #14
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pista za koga? Avione? Ako već vanzemaljci imaju toliko razvijenu tehnologiju, ne bi bilo potrebno praviti piste da mogu sletiti, već bi slijetali okomito, kao Harrieri. Ajde svašta.
Gle ga, zašto si tako isključiv. Pista ne odbacuje mogućnost da slijeću i polijeću okomito. Možda im pista služi za to da kada slete i otvore vrata broda da puste "otete" (koji nisu podobni za pokuse) da bježe po pisti, a ovi ih gađaju laserima...
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:34   #15
Možda je to.. KOSTUR!

Ili bazen. Ili strop podzemne instalacije koju je otkrio vjetar. U ček, ovo zadnje bi čak imalo smisla. Površina marsa je dosta negostoljubiva pa bi bilo korisno sagradit tak nešto ispod površine. Em bi držalo toplinu bolje, em pješćane oluje ne bi razvalile. Trebali bi NASI poslat ideju za tak neš kad već planiraju gore skoknut.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 05:19   #16
prošetat ću sutra do tamo pa vam javim
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:50   #17
... vi se zaje*** na tako ozbiljnoj temi ... nego, nema li tu već slična tema o "piramidama" i "licima", s komentarima koji bi i ovdje bili prikladni ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:39   #18
Šta je sa Marsom?
Ima li tamo građevina ili nema?
Ima li lice na marsu?
Imaju li piramide na marsu?
Zašto se taj planet zove Mars? Očito da izgleda kao ratna zona. sav je bombardovan
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 14:23   #19
Da li je moguče da na marsu postoji nešto slično ovome na slikama?
Mislim na ostatke naselja.





morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:16   #20
Osnovni preduvjet za takve strukture je inteligentni život, s obzirom da ga tamo nema onda nema ni uvjeta za takve strukture,
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.