Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 16:38   #41
da, M-9, gusti sklop sadnje. navodnjavam vec danima ko sasava, potretirali korove, raspalio mraz, ma da podivljas od muke.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:46   #42
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
da, M-9, gusti sklop sadnje. navodnjavam vec danima ko sasava, potretirali korove, raspalio mraz, ma da podivljas od muke.
Znam znam tko to ne radi ne zna kako je to.
A sada krastavost čeka kišu
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 18:13   #43
sve me strah ove kise. do sada nije bilo primarnih infekcija, spore su zrele da zrelije ne mogu biti. opet cu buljiti 24 h na dan u satelit i kak mi se cini, ne gine mi zastita na sma uskrs. sistemik+kontaktni pa kak mu bog da.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 16:26   #44
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ma oko točke 1 i 2 se slažemo potpuno. Trave žderu dušik i leglo su nametnika. To je dovoljno da travu držim podalje od bilja

Samo velim da nisam siguran kako djeluju na vlažnost tla. Znam da mi je i po ljetu kada sunce zaprži zemlja ispod travnjaka još koliko toliko vlažna, dok se ona na kojoj ne raste ništa osuši toliko da se krampom ne može kopati..
Slažem se tetom-elzom. Trava je dobar izolator za golo tlo. Međutim, ako ste u proizvodnji tada se smatra korovom (korov=svaka biljka koja se nalazi u usjevu ili nasadu, a nije cilj uzgoja) i štetna je kako je teta-elza i napisala.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 16:29   #45
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nisam još počeo. Ne stižem sastaviti sistem. Malo stisle stvarnoživotne obaveze. Budem kroz kojih mjesec dana. Nadma se da će me kiše izvuči do tada.

Razmišljam kako izvesti navodnjavanje uz ribiz. Kada bi crijevo postavio na zemlju i pokrio crnom folijom, riješio bi se neželjenog korova, a i smanjio bi na minimum isparavanje vode. Međutim, bojim se da bi se od blata i prašine kapaljke čepile, a ispod folije ih nebi mogao stalno kontrolirati. S druge strane, ako postavim cijev u zrak, dio vode će nepotrebno isparavati, a i morat ću se nasilnijim metodama rješavati korova. Međutim, u tom slučaju kapaljke nisu u doticaju sa zemljom, a i lakše je kontrolirati.
Možda biste mogli pokušati sa prirodnim malčem umjesto folije???
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 16:41   #46
Quote:
force32 kaže: Pogledaj post
Za sada nisam koristim prije sistema filter koji ima mikro filter,svaki dan očistim i sve OK.
Svake godine koristim nove cijevi za rasadu a stare za mrkvu,peršin,kupus idr. koji se neprekrivaju folijom.
Ja kruške već 15 dana navodnjavam,jabuke ne jer se smrzli cvjetni pupovi (-29)
> jabuke ne jer se smrzli cvjetni pupovi > Pretpostavljam da se razumijete u voćarstvo ! Da li su se smrzli tučci u cvjetnim pupoljcima ??Ja sam to imao jedne godine na višnjama !Višnje su cvale ali nije bilo oplodnje zbog smrznutih tučaka !Raskinite nekoliko tučaka , ako niste pa će te znati stanje !
OROŠAVANJE VOĆAKA , neki to rade prije mraza da se zalede puopljci jer se tako povećava temperatura i kritična masa za izmrzavanje !
Ako je to TETA ELZA radila ili netko drugi , molim da opiše iskustvo !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 17:13   #47
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
> jabuke ne jer se smrzli cvjetni pupovi > Pretpostavljam da se razumijete u voćarstvo ! Da li su se smrzli tučci u cvjetnim pupoljcima ??Ja sam to imao jedne godine na višnjama !Višnje su cvale ali nije bilo oplodnje zbog smrznutih tučaka !Raskinite nekoliko tučaka , ako niste pa će te znati stanje !
OROŠAVANJE VOĆAKA , neki to rade prije mraza da se zalede puopljci jer se tako povećava temperatura i kritična masa za izmrzavanje !
Ako je to TETA ELZA radila ili netko drugi , molim da opiše iskustvo !!
Na he jabuka će biti možda 500kg jabuka a lane 25 tona
Krušaka će biti oko 20-tak tona mlađi nasad pa vi prosudite šta se dogodilo?
Radi se o velikoj hladnoći zimus u našim istoćnim krajevima stradale su u nizinama jabuke,breskve,marelice jako tako da se može očekivati dobra cijena tog voća.

Zadnje uređivanje force32 : 08.04.2012. at 17:18.
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 18:24   #48
imamo temu o jabukama pa prepisku preselimo tamo. hvala.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 14:29   #49
što mislite o ovom?

http://www.amazon.co.uk/IRISO-DRIPPE...5428196&sr=1-2

evo i video...http://www.youtube.com/watch?v=YPbZby9KxOQ oko 50 eura je ako se naruči a može se namjestiti po želji i vjerovatno bolje radi nego domaća izrada od izbušenih cijevi
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:07   #50
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
što mislite o ovom?

http://www.amazon.co.uk/IRISO-DRIPPE...5428196&sr=1-2

evo i video...http://www.youtube.com/watch?v=YPbZby9KxOQ oko 50 eura je ako se naruči a može se namjestiti po želji i vjerovatno bolje radi nego domaća izrada od izbušenih cijevi
Ma to ti je samo za balkone,šta misliš koliko ti treba tih kitova za 50-tak m2 300 eura a cijev kpk met 50-70 lipa dužni .
Ja uzeo 100 met 60kn svakih 10 cm kapaljka
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:03   #51
ekipa, palite pumpe, opcenito sustave za navodnjavanje stavljajte u puni pogon. najavljuju nam od 1-5 mm kiše, to znači od 1 do 5 litara po kvadratu. temperature su strava, vlage nema. voda treba,
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:10   #52
Primjeti se, pao pritisak, škvadra zalijeva ko luda.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 06:31   #53
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ekipa, palite pumpe, opcenito sustave za navodnjavanje stavljajte u puni pogon. najavljuju nam od 1-5 mm kiše, to znači od 1 do 5 litara po kvadratu. temperature su strava, vlage nema. voda treba,
A šta da zaljevamo mi kojima je mraz obrao cijeli urod
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 12:46   #54
Quote:
force32 kaže: Pogledaj post
A šta da zaljevamo mi kojima je mraz obrao cijeli urod
ajoj majko mila daj malo vode za boga miloga, moras pomoci biljci, pa kak ce ti diferencirati cvijetni pupovi za iducu godinu? zastitu isto tak moras odraditi, leti miner, savijac odlaze jaja a kad mi je stigao racun za runner skoro sam opala u nesvijest.

daj malo vode.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:10   #55
Khm... jesam ja ovdje jedini koji navodnjava iz vodovoda?

Budem danas probao sastaviti sistem, pa ću sutra navodnjavati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:24   #56
ego, pa ono doma kod hladnjace takodjer se navodnjava iz vodovoda. ima 0.68 ha, sistem kap na kap. pa videl si. navodnjavam 2 po 2 reda i dobro.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:24   #57
Aha... mislio sam da i to ide iz nekog bunara.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:30   #58
jasno da ide iz bunara.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 20:45   #59
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
jasno da ide iz bunara.
Čekaj, jel ide iz vodovoda ili iz bunara ono kod hladnjače? Sad me zbuni...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:07   #60
ono kod hladnjace ide iz seoskog vodovoda cije odrzavanje placamo nas nekoliko. voda nije za pice jer je zagadjena i smrdi, pa ju rabimo za navodnjavanje i napajanje stoke. inace, da navodnjavam iz gradskog vodovoda gdje je voda po kubiku, lose bih s eprovela.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.