Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2012., 12:39   #121
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post



Pa "doplutao" sam i ja iz Hrvatske... u čemu je problem?

To su nebitne stvari. Jesu naši su!
Pa nitko nece ubiti za tebe niti ce se ubiti zbog tebe.

Eto neka mala razlike u vama koji ste "doplutali"
batik is offline  
Old 08.12.2012., 12:43   #122
I mojih nekoliko riječi o ovoj temi, već 50 godina živim u GB. Ne razumijem tu mržnju nekih Hrvata prema Britancima, poštuj svakoga, pa će i drugi poštovati tebe.

Što se tiče medicinske sestre, ona IMO se nije uopće trebala umješati i odgovoriti na telefonsku zvonjenje, to nije bila njena dužnost, i ispalo je kako je ispalo, i mislim da je glavni razlog njezinog samoubistva, predbacivanje njenih kolega, jer zbog nje svi su ispali glupi. Ona inače dolazi iz Indije, i već 10 godina živi u GB. Obični Englezi sa imaju puno simpatija za nju.

Što se tiče kraljevske kuće, pogrešno je misliti da su Britanci opsjednuti njima, ali to je tradicija, daje državi stabilnost, bolje nego neki bezveze predsjednik svakih par godina, dobro za turizam i imiđ GB, i oni puno rade u dobrotvorne svrhe, pa promoviraju zemlju u svijetu, ne miješaju se u politiku, a koštaju manje nego neki predsjednik sa svojim uredom.

Zato će biti na čelu države još dugi niz godina.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 08.12.2012. at 13:10.
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 12:51   #123
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
ti kao hrvat smatraš da su oni tvoja kraljevska obitelj ?
Ja sam i britanski državljanin i kada sam preuzimao državljanstvo na lokalnom Sudu sam se sa desnom rukom na Bibliji zavjetovao na vječnu odanost Kraljici Elizabeti II-oj i svim njenim zakonitim nasljednicima.

Dakle da, Windsori jesu i moja Kraljevska Obitelj.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 13:07   #124
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja sam i britanski državljanin i kada sam preuzimao državljanstvo na lokalnom Sudu sam se sa desnom rukom na Bibliji zavjetovao na vječnu odanost Kraljici Elizabeti II-oj i svim njenim zakonitim nasljednicima.

Dakle da, Windsori jesu i moja Kraljevska Obitelj.
znam da nije tema, ali baš me zanima. Kako bi ti reagirao kada u nekom ludom scenariju došlo do nekog rata u kojem bi se Britanija i Hrvatska našle na suprotnim stranama. Da li bi ti bio odan svojoj novoj zemlji i kraljevskoj obitelji ili bi pak ostao ono što jesi po rođenju.
marko86 is offline  
Old 08.12.2012., 13:10   #125
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Žena se ubila jer nije mogla nositi teret katastrofalne pogreške koju je uradila.
Možda vi Englezi sasvim drukčije doživljavate samu pojavu kraljevske obitelji, nego mi neenglezi koji nismo toliko zaslijepljeni tom pojavom, ali to ne može spadati u katastrofalne greške.

Tu je riječ o profesionalnoj grešci koja eventualno zaslužuje otkaz u toj bolnici jer je ipak riječ o kraljevskoj lozi koja se u Engleskoj doživljava kao možda samo jednu stepenicu ispod Boga ali neshvatljiv je intenzitet te greške koju je osjećala dotična žena da bi se zbog toga mogla ubiti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 08.12.2012., 13:13   #126
Prokleti oni koji se uzrujaju radi curenja informacija. Pa da se toliko pritisne jadnu ženu da pukne do samoubojstva. Britanci nisu normalni. Nitko nije umro zbog curenja informacija, zaboga.
Kojiro Izawa is offline  
Old 08.12.2012., 13:17   #127
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda vi Englezi sasvim drukčije doživljavate samu pojavu kraljevske obitelji, nego mi neenglezi koji nismo toliko zaslijepljeni tom pojavom, ali to ne može spadati u katastrofalne greške.

Tu je riječ o profesionalnoj grešci koja eventualno zaslužuje otkaz u toj bolnici jer je ipak riječ o kraljevskoj lozi koja se u Engleskoj doživljava kao možda samo jednu stepenicu ispod Boga ali neshvatljiv je intenzitet te greške koju je osjećala dotična žena da bi se zbog toga mogla ubiti.
Kakva glupost "jedna stepenica ispod Boga" to nikad nisam čuo u GB, smatraju se kao i drugi građani GB, koji savjesno objavljuju tešku i odgovornu duznonost. Rijetko koji Britanac bi ih želio zamijeniti.
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 13:19   #128
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
znam da nije tema, ali baš me zanima. Kako bi ti reagirao kada u nekom ludom scenariju došlo do nekog rata u kojem bi se Britanija i Hrvatska našle na suprotnim stranama. Da li bi ti bio odan svojoj novoj zemlji i kraljevskoj obitelji ili bi pak ostao ono što jesi po rođenju.
Nadam se da nikada neću biti suočen sa tim izborom.

Ne želim se izjašnjavati, ali mislim da se iz mojih stavova na Forumu može dosta toga zaključiti. Čini mi se da me i moj kolega londonac Blues Dada nešto slično prije par mjeseci izravno bio pitao, pa ni njemu nisam tada odgovorio.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 13:21   #129
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Prokleti oni koji se uzrujaju radi curenja informacija. Pa da se toliko pritisne jadnu ženu da pukne do samoubojstva. Britanci nisu normalni. Nitko nije umro zbog curenja informacija, zaboga.
Nije se ubila medicinska sestra, koja je dala informacije, nego sestra, koja je napravila grešku i umješala se u nešto što nije njezina dužnost, i primila brojne kritike svojih kolega, nitko valjda nije ni sanjao da će se zbog toga ubiti.
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 13:25   #130
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Kakva glupost "jedna stepenica ispod Boga" to nikad nisam čuo u GB, smatraju se kao i drugi građani GB, koji savjesno objavljuju tešku i odgovornu duznonost. Rijetko koji Britanac bi ih želio zamijeniti.
A više nisam siguran. Da se smatraju kao i drugi građani GB, dali bi zbilja žena imala razlog za samoubojstvo? Zbog liječničke greške pacijenti nerijetko i umiru pa se nitko ne ubija zbog toga, a ova se ubila samo zato što je prespojila poziv da bi ova rekla nekim radijskim voditeljima kako Kate više ne povraća.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 08.12.2012., 13:26   #131
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nadam se da nikada neću biti suočen sa tim izborom.

Ne želim se izjašnjavati, ali mislim da se iz mojih stavova na Forumu može dosta toga zaključiti. Čini mi se da me i moj kolega londonac Blues Dada nešto slično prije par mjeseci izravno bio pitao, pa ni njemu nisam tada odgovorio.
PL, ne vjerujem da sam postavio to pitanje, jer je glupost se baviti hipotetskim stvarima, i jasno teško je na to odgovoriti. Ali zamisli da su te dvije zemlje u ratu, pa si mobiliziran ovdje, nemaš izbora, zna se na koj bi strani morao biti.
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 13:28   #132
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Kakva glupost "jedna stepenica ispod Boga" to nikad nisam čuo u GB, smatraju se kao i drugi građani GB, koji savjesno objavljuju tešku i odgovornu duznonost. Rijetko koji Britanac bi ih želio zamijeniti.
O iznenadio bi se... Imam ja frienda u Brightonu, starog umirovljenog vojnog časnika koji je služio u "Kraljevskoj Kenijskoj Regimenti" dok je ta postojala... i taj se savršeno uklapa u opis koji je dao Željko_RI - Njemu Kraljica jest "odmah ispod Boga" i mislim da svako jutro započinje sa kolopletom Elgarovih budnica na gramofonu - i nije jedini

London je malo drukčiji po tom odnosu prema Kraljevskoj obitelji, ali mjesta poput Henley-on-Thames ili Tunbridge Wellsa, Lyme Regisa i tako dalje... something completely different...

Pri čemu nimalo nije nevažan podatak da je preminula medicinska sestra rodom iz Bristola - dakle još jedan grad sa jakim kolonijalno-imperijalnim "štihom", i sa velikim brojem umirovljenih časnika Kraljevske Ratne Mornarice koji tamo žive, biti medicinska sestra u Bristolu, pa se onda iz Bristola zaposliti u Bolnici Princa Edwarda u Londonu iznimna je čast, pa je onda i iznimna sramota kada joj se tako nešto dogodi - vjerujem da je i taj element imao udjela u tragediji.

.

Zadnje uređivanje PowerLock : 08.12.2012. at 14:07.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 13:31   #133
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A više nisam siguran. Da se smatraju kao i drugi građani GB, dali bi zbilja žena imala razlog za samoubojstvo? Zbog liječničke greške pacijenti nerijetko i umiru pa se nitko ne ubija zbog toga, a ova se ubila samo zato što je prespojila poziv da bi ova rekla nekim radijskim voditeljima kako Kate više ne povraća.
Željko, molim te, jasno da je glupost sto se je ubila, ali kako izgleda ubila se je zbog pritiska i kritike kolega. Stavi se u njenu situaciju, imigrant, imaš odličan dobro plaćen posao, pa napraviš nešto tako da je krivo i drugo osoblje, možda netko od šefova bi bio kažnjen, dobijaš po nosu od svih....
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 13:34   #134
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
PL, ne vjerujem da sam postavio to pitanje, jer je glupost se baviti hipotetskim stvarima, i jasno teško je na to odgovoriti. Ali zamisli da su te dvije zemlje u ratu, pa si mobiliziran ovdje, nemaš izbora, zna se na koj bi strani morao biti.
Kao prvo izbor uvijek postoji i kod mene baš ništa nije pre-destinirano - a i rat se ne događa preko noći, svatko ima dovoljno vremena za donijeti odluku i istu realizirati.

Kao drugo, jesi, pitao si nešto jako slično iako ne tako izravno na onoj diskusiji o Hrvatskoj kući za vrijeme Olimpijskih Igara - takve "ispade" jako dobro pamtim. Ali davno sam ti oprostio i sve je OK

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Stavi se u njenu situaciju, imigrant, imaš odličan dobro plaćen posao, pa napraviš nešto tako da je krivo i drugo osoblje, možda netko od šefova bi bio kažnjen, dobijaš po nosu od svih....
Nije Jacinda bila imigrantica. Njeni roditelji ili čak djedovi i baka su se doselili u Bristol. Ona je rođena u Bristolu, dakle britanka je rođenjem.
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 13:37   #135
PL u Daily Mailu piše da je ona rođena u Indiji, a ne u Bristolu, govorila je engleski sa stranim naglaskom. Da je rođena u Bristolu ne bi imali strani naglasak.

Sto se tiče obožavanjem kraljevske kuće, nikad ni kod jednog Britanca nisam vidio da ima sliku kraljice na zidu, ali sigurno ima izuzetaka.
Blues Dada is offline  
Old 08.12.2012., 13:40   #136
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
samoubojstvo na mah..kako da ne...prije ce biti da je zena vec imala problema kako u radnom okruzenju , kako u privatnom zivotu, a ovo je bila zadnja kap...no vrijeme ce pokazati...zao mi je zene.

Ali ubiti se zbog jednog telefonskog poziva jednostavno je bizarno i neuvjerljivo kao razlog!

...IMHO stvari su bile puno kompliciranije u zivotu te med. sestre ...mislim da ima dovoljno medicinskog osoblja koje moze svjedochiti o dnevnim pozivima medija i vec znaju nanjushiti novinara i paparacija...a ne bi trebalo zanemariti niti ono osoblje koje zeli svojih pet minuta slave ili nesto $$ u novchaniku...
sigurno da je tako bilo i tim je tragedija veća i meni je osobno žene jako žao i ne utvaram si da mi se neki sličan gaf ne bi mogao dogoditi.

mi ne znamo što se u njezinom životu događalo, ali možemo pretpostavit i onda joj se u takvoj situaciji dogodi gaf koji iziskuje još više pritiska i to na razini cijele države, a Englezima, uz dužno poštovanje, ne manjka sarkastičnog provociranja i podbadanja da ne kažem štogod prostije. ženi se vjerojatno skupilo koječega i ovo je prelilo čašu.

naravno, ni javnost, ni kraljicu se ne tiču njezni osobni problemi. osobno bih nalazila dužnim ju smijenit s posla, no tu bi završio početak i kraj bilo kakvih daljnjih osvrtanja na nju i njezin život. nastojala bih da joj se identitet zaštiti da ne postane meta medijske histerije. no, nikakvo tjeranje iz države mi ne bi padalo napamet niti sugerirati, kamoli štogod gore.

to je meni definitivno previše i uopće mi se ne sviđa takva ideja. fućkaš državu koja ne može zaštiti svog državljana u ovakvoj situaciji. istina, pogriješila je, ali neke od ideja koje sam čula na ovom topicu su srednjovjekovne.
fairydae is offline  
Old 08.12.2012., 13:44   #137
Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
glupa su mi ovakva pitanja, to čuđenje ko pura dreku. zašto mi toliko držimo do Crkve i katoličke vjere? Pape? svi smo zaostali?najbolje da se kolektivno pomamimo po posljednjem hitu i da nas netko ne bi nazvao primitivnim i zaostalim žurno učlanimo u savez
agnostika Hrvatske.

šalu na stranu, sigurno će bolje od mene odgovoriti Powerlock i ekipa iz emigracije, ali pretpostavljam kako u samoj Britaniji postoji jak osjećaj
časti i ponosa kada je u pitanju njihova tradicija kroz prizmu monarhije. zamisli, u današnjem svijetu ironije gdje sve ima svoju cijenu,
ali nitko ne zna ili ne želi priznat ničiju vrijednost, postoje ljudi koji drže do svoje tradicije i naslijeđa. zaista čudno, zar ne?

inače, nadam se da su ono dvoje budala nešto naučile iz svog glupog, sada već morbidnog vica. ponavlja se prošlost.
zbog paparazzija je stradala princeza Diana. sada zbog medijske histerije i umjetne lomače, mlada žena koju bi, da nije počinila samoubojstvo vjerojatno pribijali, ako već i nisu počeli pribijati na medijski križ. jer znamo da smo svi mi naravno potpuno bezgrešini i nama se nikad ništa ne bi moglo dogodit. dok nam se uistinu i ne dogodi.

zapravo mislim da je posrijedi uzrok u teretu odgovornosti i pritiska koji je osjećala zbog svog propusta.
I što s tim? Da radiš kao sestra u bolnici u kojoj leži Bozanić (ili sam Papa) i napraviš ovako nešto, da li bi se ubila? Ja ne bih



Ovo je stvarno van pameti! Da, žalosno da nam takvi drže lekcije!
Zvuči nevjerovatno da bi se netko ubio iz razloga što je procurila informacija da je Kate dehidrirana i da je loše spavala.
Žena koja ima dvoje djece je počinila samoubojstvo zbog takve gluposti
Pošto u toj bolnici, kako kaže PowerLock, radi samo "cremme de la cremme medicinske profesije", nameće se pitanje kako je tamo mogla raditi tako labilna osoba, ili koliki je to pritisak morao biti (možda i nešto treće).

Ne znam zašto nam se prijeti banom, po Sj. Koreji možemo najnormalnije pljuvati, čemu dvostruka mjerila?
mimozica 7 is offline  
Old 08.12.2012., 13:49   #138
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Past će joj. Ne zbog ovog razloga koji se tu navodi - nego zbog nečeg za englesko društvo mnogo goreg. Baš ta bolest koja ju je spopala i činjenica da joj je otac trgovac već je potaknula viceve i pošalice kako je Tata trgovac Kraljevskoj obitelji uvalio "lako kvarljivu robu i skupo ju naplatio" - pa i puno neukusnije od toga.

U engleskom puku i njihovom rakursu supruga prijestolonasljednika ima samo jedan jako važan posao u životu: Roditi slijedećeg prijestolonasljednika. Ako taj posao ne može obaviti kako treba kreće razočarenje, tako da se bojim da je to krenulo.

Naime do ove bolesti bilo je samo pitanje vremena kad će se i Princ Harry početi jače zbližavati sa Kateinom sestrom Pipom. Sada se to sasvim sigurno neće dogoditi. Harry će morati tražiti drugu djevojku - jer što pobogu ako ta boleština "runs in the whole family"



Tema o aferi na britanskom dvoru začinjena sa jednim samoubojstvom? Pa nemoj se šaliti. Ova tema ima baš sve sastojke da postane jedna od najjuspješnijih ikada na ppdf Svijet
zašto bi se Harry zbližio s Pippom?
ne vidim uopće razloga. em na očigled nije njegov tip, a s druge strane je riječ o djevojci "obične krvi" koja je svojih 15 minuta slave dobila na temelju, budimo iskreni, izgleda zadnjice u bijeloj haljini na dan vjenčanja.

ok, sada je sestra Vojvotkinje Kate, ali opet...postoji kraljevstvo puno dostojnijih i vjerujem Harryu privlačnijih djevojaka.
fairydae is offline  
Old 08.12.2012., 13:49   #139
ovo sam našla među komentarima na jednom drugom sajtu, pa šta sve ljudima neće pasti na pamet:

Medicinska sestra je ubijena jer je slucajno saznala da Kejt nije trudna.Ona i ne moze ostat trudna pa su odlucili da druga zena rodi za nju a da javnosti prikazu trudnocu.Ova jadnica je slucajno to otkrila i postala opasna.Onda su je ubili i gurnuli pricu o telefonu cak su i snimili.Nema vecih lopova od Engleske kraljevske porodice
Sasha-Fierce is offline  
Old 08.12.2012., 13:52   #140
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto nam se prijeti banom, po Sj. Koreji možemo najnormalnije pljuvati, čemu dvostruka mjerila?
Usmjeravanje diskusije nije prijetnja banom, nego upravo to - moderiranje.

Nikakvih banova, pa čak ni kartona nije bilo. Dakle bez preuveličavanja ljepo bih molio.

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
PL u Daily Mailu piše da je ona rođena u Indiji, a ne u Bristolu, govorila je engleski sa stranim naglaskom. Da je rođena u Bristolu ne bi imali strani naglasak..
Da? Ja sam pak u Evening Standardu pročitao da je rođena u Bristolu. Svašta... No dobro OK - u tom slučaju bi bila imigrantica.
PowerLock is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.