Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2019., 12:30   #1
Ideje sa zaradu sa ili bez ulaganja

Tema je vise nego opsirna i znam da je internet prepun sadrzaja na ovu temu. No odmah cu skratiti temu i reci sta me konkretno zanima.

Uposlen sam i radim puno radno vrijeme i u potrazi sam za nacinom dodatne zarade, tocnije htio bih odredjeni dio svog dodatnog vremena sa ili bez dodatnim ulaganjem, pretvoriti u novac koji mi je potreban.

Bio sam dugo u potrazi za tim ali sa idejom da ne ulazem svoj novac i nazalost nisam uspio i na kraju sam shvatio da je mozda bilo najbolje da sam u startu potrazio drugi ili dodatni posao jednostavno. Bio sam dugo u dropsgipping folu ali se to ispostavilo kao losa ideja jer u odnosu na abnormalno mnogo ulozenog vremena ostvario sam vrlo malo, tocnije neznatan profit i jednostavno taj profit bio bi visestruk da sam svo to vrijeme ulozio u bilo kakav posao. Razmatrao sam i druge nacine kako da se zaradi novac bez ulaganja i sve se to svodi na to da tu nema nikakve bas garancije ili na to da se moze ostvariti neredovan ili neznatan profit.

Stoga se okrecem ovoj ideji da pokusam pronaci nacin zarade sa manjim ulaganjem. (do par tisuca eura)..

Bilo koji vid igre na srecu nije aktuelan da to omdah kazem jer sam i to pokusavao i zavrsio sa katastrofalnim posljedicama.

Dalje su mi bila aktuelna ulaganja u dionice , fondove ili bitcoin ali od toga me odbijaju dvije cinjenice, prvo je da to nije moja struka i da nemam nikakve sanse u konkurenciji sa ljudima iz te struke i koji su u tom poslu godinama vec, a drugo da iako bih ulozio u to i naucio, opet mislim da je tu neredovan i nezagarantovan profit, tocnije desavalo bi se da jedan mjesec mzoda gube i sa gubitkom pa sljedeci sa malim neznatnim profitom pa tek onda da nesto zaradim i sve tako...

Stoga me zanima da li vi imate ideju poslova gdje bih mogao sa tim manjim ulaganjem doci do nekog stabilnog profita?

Ne morate opsirno objasnjavati, samo iznosite ideje pa cu ja sam dlaje potraziti odgovore na internetu....

Mnogo vam hvala na prijedlozima...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 12:36   #2
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Stoga se okrecem ovoj ideji da pokusam pronaci nacin zarade sa manjim ulaganjem. (do par tisuca eura)..
Reality check, recimo da je zarađivanje kao piramida. Najmanje znanja treba na dnu piramide ali je i konkurencija najžešća i zarada najslabija (dropshipping). Na vrhu je slaba konkurencija ali treba puno znanja/vještina.

Vidi gdje si u kojem području. Mislim da sve u donjoj polovici piramide ne vrijedi vremena ni novca. To je rezervirano za one koji nemaju izbora.

Što se tiče tvoje sume koja je vrlo mala, na pamet mi pada ulaganje u indekse dionica. Nije ih teško pratiti jer postoji samo recesija i oporavak a oni traju dovoljno dugo da ih se može uočiti.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 12:49   #3
Ulozi u sebe. Neznam koje si struke, pa cu pisati opcenito. Ukratko, pogledaj sto se trazi u tvom poslu, sto ti fali za napredovanje ili vecu placu i ulozi vrijeme i novac u sebe kako bi stekao ta unovciva znanja i vjestine. Rolandus je vec sve dobro objasnio. Ovo je vise nacin kako da se popnes vise na toj piramidi.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 13:40   #4
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ulozi u sebe. Neznam koje si struke, pa cu pisati opcenito. Ukratko, pogledaj sto se trazi u tvom poslu, sto ti fali za napredovanje ili vecu placu i ulozi vrijeme i novac u sebe kako bi stekao ta unovciva znanja i vjestine. Rolandus je vec sve dobro objasnio. Ovo je vise nacin kako da se popnes vise na toj piramidi.


Radio sam i na tome i imam rezultata i tocnije ostvario sam maksimum. Rijesenje bi bilo traziti novi posao ali to je vec malo veci projekat i ne bih sada to. ..No i dalje imam i odredjeno vrijeme spremno za uloziti dalje a i dio novca kojeg mogu uloziti abez bojazni da cu dozivjeti katastrofu ako ga izgubim.

Dionice i fondovi i opcenoto ta kretanja na trzistu mi izgledaju primamljivo ali se malo bojim razocarenja jer znam koliko vremena treba uloziti u sticanje znanja i iskustva a na kraju se bojim da ne bude isto kao i u dropshippingu da spoznam koliko si ti kao individua mali u tom sistemu i koliko ovisis od velikih i njihovih zakona i regulacija koji su napravljeni da stite prije svega njihove interese. Radije bih probao nesto sto je za "male ribe" u ovom nepostenom svijetu....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 14:09   #5
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Radio sam i na tome i imam rezultata i tocnije ostvario sam maksimum. Rijesenje bi bilo traziti novi posao ali to je vec malo veci projekat i ne bih sada to. ..No i dalje imam i odredjeno vrijeme spremno za uloziti dalje a i dio novca kojeg mogu uloziti abez bojazni da cu dozivjeti katastrofu ako ga izgubim.

Dionice i fondovi i opcenoto ta kretanja na trzistu mi izgledaju primamljivo ali se malo bojim razocarenja jer znam koliko vremena treba uloziti u sticanje znanja i iskustva a na kraju se bojim da ne bude isto kao i u dropshippingu da spoznam koliko si ti kao individua mali u tom sistemu i koliko ovisis od velikih i njihovih zakona i regulacija koji su napravljeni da stite prije svega njihove interese. Radije bih probao nesto sto je za "male ribe" u ovom nepostenom svijetu....
Keramicarski posao ili slicno..
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 15:49   #6
Kada bi netko ovdje i imao ideju kako sa malim ulaganjem, po mogućnosti bez rizika, doći do profita, mislim da bi taj to zadržao za sebe osim ako samo širenje takvih informacija i pecanje novih sudionika nije oblik takvog "ulaganja".

To je otprilike kao da pitaš zna li tko gdje leži neka novčanica na cesti da je ja pokupim.

Ulaži u neku vještinu pa probaj to unovčiti ali niti tu ne očekuj ništa preko noći. Možda ti se posreći pa se otvore nakon toga i neki novi ulagački horizonti.
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.