Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 09:08   #201
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Tako je. Samo je moja drustvena odgovornost 0 u usporedbi s bankom.

Ili ako snizim cijenu i prodam. Kud cu s tim novcima?
Kupiti skupo od divelopera? Graditi tamo gdje ne mogu prodati? Ili u iste te banke? Ili na ZSE, gdje ne mozes nista bez brokera? Fondove i drz.obveznice? Ili u koji 'inkubator' za private equity investing (u povojima), u hrvatskim uvjetima poslovanja? Torbariti zemljista? Evo reci ti, jer ja stvarno ne znam.

Jednako sam zaglavljena kao i svi ostali.
Ja ulažem u poljoprivredno zemljište u nadi da će legalizirati marihuanu.
Begemotica is offline  
Old 12.05.2014., 09:33   #202
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ulažem u poljoprivredno zemljište u nadi da će legalizirati marihuanu.
Zakasnila si.
Ja sam počeo prije 10 godina - polako prodavao nekretnine po Zagrebu dok su cijene još divljale i kupovao poljoprivredna (i građevinska ) zemljišta u okolici. Kad sam kupovao, neki su mi se iza leđa smijali kako su 'bedastom purgeru prodali bezvrijednu zemlju. Sad se lupaju po glavi, jer sve što sam kupio natoč krizi vrijedi 5-20 puta više nego kad sam kupio.

I sad se nađe povoljno za kupiti, ali sad je jako teško povoljno prodati nekretninu u gradu da bi se došlo do kapitala.
felixx is offline  
Old 12.05.2014., 09:48   #203
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
prije 7-8 godina vlasništvo nekretnine bio je životni imperativ, sad odjednom imati stan je najgora opcija na svijetu?
i danas je za neke životni imperativ kupiti nekretninu mislim za onoga tko nema nikakav krov nad glavom...

ali kao višak novaca koji sam pretočio u zidove i nije baš nešto da mi sutra zatreba kešovina zbog bilo čega.
homosapiens is offline  
Old 12.05.2014., 10:11   #204
Ne znam čemu isključivost kod ulaganjaw VIŠKA novca - nekretnine su bezveze, štednja je bezveze - pa brate stavi malo svuda, nekretnine, dionice, obveznice, štednja, nešto u HR, nešto van HR. Naravno nećete to raditi sa 5000 eura, ali već sa 50k zašto ne? Kad ulažete u "nekretnine" ne morate kupiti stan, možete neko zemljište, garažu, znači manji iznos ulaganja.. A ko je stvarno mazohist može uložiti i u vlastiti biznis
Bankei is offline  
Old 12.05.2014., 11:42   #205
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Zakasnila si.
Ja sam počeo prije 10 godina - polako prodavao nekretnine po Zagrebu dok su cijene još divljale i kupovao poljoprivredna (i građevinska ) zemljišta u okolici. Kad sam kupovao, neki su mi se iza leđa smijali kako su 'bedastom purgeru prodali bezvrijednu zemlju. Sad se lupaju po glavi, jer sve što sam kupio natoč krizi vrijedi 5-20 puta više nego kad sam kupio.

I sad se nađe povoljno za kupiti, ali sad je jako teško povoljno prodati nekretninu u gradu da bi se došlo do kapitala.
Nemam nekretninu u gradu, imam samo pola kući na selu. I 20 ha poljoprivrednog zemljišta, još kad bi bilo sve u komadu...
Begemotica is offline  
Old 12.05.2014., 11:59   #206
To ti je nelosa ideja Begemotica. Ali imam(o) i to (zemlju djedovinu itd).
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Društvena odgovornost banke... ma de nemoj sad pretjerivati
..
Dobro dajte ukljucite taj sarkazamdetektor
Marica van nije problem sa svojim jednim stancicem. Banke i njihov nekr. portfelj jesu.

I ponavljam: ne treba mi gotov novac.

edit:
Vidi ovog. Ovaj je ko ja, slican set kriterija.

Sprijecite ga prije no sto se razocara. I popusi skoro 10 godina kao ja :fejspalmcina:

Zadnje uređivanje Marica Carica : 12.05.2014. at 12:10.
Marica Carica is offline  
Old 12.05.2014., 11:59   #207
Pa eto ti i dalje imaš kapital u vidu stana kad ne voliš gotov novac.

Mijenjaj onda za nešto drugo npr. prasce, telad, lješnjak, češnjak, orah...

P.S i ti nisi ništa popušila što nisi htjela popušiti jer da si htjela do sada bi prodala nekretninu i uložila u nešto drugo, a pošto kalkuliraš i nadaš tako možeš cijeli život
homosapiens is offline  
Old 12.05.2014., 21:50   #208
Zanimljiva analiza EK:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...njene-20-posto
CabDriver is offline  
Old 12.05.2014., 23:20   #209
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
..

Imas jako puno ljudi koji recimo zadovoljavaju sve svoje potrebe u okviru svog dijela grada..od sopinga,posla,izleta,sporta...
:
Npr moj stari koji zivi na Savici i zna me nazvat svakih par godina s istom forom " Ja sam na Trgu, vratili su bana!!!"
Ivson is offline  
Old 13.05.2014., 01:17   #210
"analize"...

Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post

jbt,to kao da je netko s ove teme pisao...

bas sam bezveze pogledao neku glupu emisiju na TV koja promovira EU-spiku..
pa kao iseljavanje bugara tema i ide "hrt-ovska anketa"....intervjuu nekih(gdje su ih samo nasli) "bugara"...kao kak je ok u bugarskoj,kak ima se buducnosti,kak se moze nac posao...
Imaju nadu tak da ce izumrijet za 20-30godina,ok je tak da je salata jeftina,a posao mozes naci samo ak imas vrh sise i facu te znas malo i radit...

jbt da nisam bio u bugarskoj prije,nakon ove emisije bi mogao uredno je pozeljet..
takvo novinarstvo nemoze nit Bozo Susec sjebat....

tako i ta anketa/"analiza"....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 13.05.2014., 08:36   #211
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
To su oni analizirali koja bi razina cijena bila optimalna za bilance njihovih banaka u HR
Bankei is offline  
Old 13.05.2014., 15:02   #212
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Mislim da se u članku nalazi najkraća i najtočnija analiza tržišta nekretnina u HRV:

Quote:
Hrvatski građani ne kupuju nekretnine jer nemaju novac za njih ni po sniženim cijenama. Neće ga tako skoro ni imati makar tržište nastavilo i dalje padati.
komutator is offline  
Old 13.05.2014., 15:37   #213
Ne da Hrvati neće uskoro imati VIŠE novca za nekretnine, imat će ga JOŠ I MANJE nego sada. Kad-tad krenut će rezovi plaća i mirovina što će našu ekonomsku aktivnost poslati još koji spiralni pomak prema dole. Eventualni pad kune izvući će još više kuna iz naših džepova za otplatu državnih i privatnih dugova. Usput će krenuti novi i povećani stari porezi, siguran porast participacija za zdravstvo i šlag na kraju, razne EU i eko takse tipa certifikati i kvote na ovo i ono.

I tada ćemo se ove 2014. sjećati kao godine u kojoj se nije uopće tako loše živjelo

PS No glavno da smo homićima spriječili ženidbu
Bankei is offline  
Old 13.05.2014., 15:51   #214
Quote:
Ivson kaže: Pogledaj post
Npr moj stari koji zivi na Savici i zna me nazvat svakih par godina s istom forom " Ja sam na Trgu, vratili su bana!!!"
Odlična fora!

I moj stari rijetko ide u centar i isto me nazove poslije i ponosno mi ispriča gdje je bio i što je radio... a jebiga, kad živiš u Dubravi to ti dođe kao izlet
ViktorViktorija is offline  
Old 13.05.2014., 16:19   #215
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
...PS No glavno da smo homićima spriječili ženidbu
Ekipa koja stoji iza tog sramotnog čina je jako dobro pofutrana i neće osjetiti sranja o kojima pišeš. Naprotiv, mogu samo profitirati od daljnjeg pogoršanja ekonomske situacije jer će narod sve više pušiti njihove zaostale fore.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 13.05.2014., 16:21   #216
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Odlična fora!

I moj stari rijetko ide u centar i isto me nazove poslije i ponosno mi ispriča gdje je bio i što je radio... a jebiga, kad živiš u Dubravi to ti dođe kao izlet

Skoro kao kad smo nekad išli u Trst ili Grac.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 13.05.2014., 18:02   #217
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
PS No glavno da smo homićima spriječili ženidbu
"Homićima" nitko nije spriječio "ženidbu". BTW, što se misli pod ženidbom u LGBT svijetu? Je l' to pokriva sve kombinacije? Samo što se nije donio zakon koji će im sve legalizirati. Naravno, SDP ga ne želi izglasati prije EU izbora kako se ne bi zamjerio "zaostaloj" većini.

Ili možda misliš da će nakon toga skočiti cijene nekretnina jer će se lakše istospolni partneri odlučivati na zajedničku kupnju nekretnine budući će biti regulirana prava oko nasljeđivanja, "rastave" i sl.
GGG is offline  
Old 13.05.2014., 20:15   #218
Ja mislim da bi nakon legaliziranja gay brakova, BDP Hrvatske skočio u nebesa, Kina bi nam gledala u leđa po kvartalnom rastu BDP-a, ispod 10-11% ne bi bilo manje od toga prihvatljivo. Počeli bi svi pederi svijeta kupovati nekretnine i ulagati u Hrvatsku.


Za 7 mjeseci bi imali standard kao Norveška i Švicarska zajedno. Ključ ekonomskog uspjeha Hrvatske stoji u biranju najbolje političke stranke na svijetu SDP- i pederima, naravno.
__________________
.
quadzilla is offline  
Old 13.05.2014., 22:04   #219
Ma nebitno, sta se palite na homice A sistematsko unistavanje hrvatske buducnosti od partitokracije i gerontokracije na vlasti i u opoziciji je manje bitno...
Bankei is offline  
Old 13.05.2014., 23:06   #220
Sam si sve rekao, ukinuti dvopartijski sistem( HDZ=SDP) i provesti lustraciju od vrha do dna, u svim aspektima javnoga života.
__________________
.
quadzilla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.