Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 13:22   #2001
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ne znam bas to sa narazenim vocem, posusit ce ti se to ako doneses ujutro, mislim da slave obicno iza rucka (nek tete narezu)
radile su roditeljice razne torte od kartona (ne moraju biti onak kriske, nego bude cijela) i onda u nju potrpas sve sto si mislila castiti. da diejte ipak "ima tortu"

pazi sa orasastima, pitaj tete da nema neki alergicar u grupi

mislim da ti je status kiflica isto ko i domaca torta, mora imat deklaraciju, a ne iz kucne radinosti
Nemam nista protiv voca svjezeg ili suhog, samo mi nije jasno kako je to nesto posebno, kad djeca ionako jedu voce za uzinu ili desert? Ili nije bitno da bude neka nesvakodnevna hrana?

(kod mene su puno labavija pravila, mogu donijeti i kupljenu tortu i kucnu radinost, samo trebam napisati sastojke da se zna za alergicare)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 14:03   #2002
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Nemam nista protiv voca svjezeg ili suhog, samo mi nije jasno kako je to nesto posebno, kad djeca ionako jedu voce za uzinu ili desert? Ili nije bitno da bude neka nesvakodnevna hrana?

(kod mene su puno labavija pravila, mogu donijeti i kupljenu tortu i kucnu radinost, samo trebam napisati sastojke da se zna za alergicare)
Ja uvijek nosim voće, ali ono koje...skoro sam rekla "cvjeta" , dakle koje zrije u proljeće (jer je rođen krajem svibnja), a to u vrtiću ili ne dobiju ili dobiju rijetko.

Tako da kupim dvije - tri kile jagoda i donesem trešanja sa svekrvine vikendice, sve pažljivo proberem, očistim i operem i donesem u kutijama. Aha, zna tada biti već i malina (prošle godine, samo što su skupe ko kuga), pa se tu istrošim, ali ne nosim ništa drugo, ni sokove, ni grickalice.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:18   #2003
Ja bi obično složila od voća oblik torte, i tako poslala. Onda pušu svjećicu utaknutu među voćke pa tete narežu to voće. Imala sam boljih i lošijih uradaka. Možeš od kartona napraviti obruč i ukrasiti ga, napuniti voćem pa tako poslati u onom zvonu za tortu. Nemam na žalost fotke.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:24   #2004
Koliko sam ja shvatila-barem je tako kod mojeg, hrana je najmanje bitna jer ionako u vrticu i rucaju i uzinaju. Bitno im je da pusu svjecice, napusu balone, stave rodjendanske kapice na glavu i sl. Ja zadnji put donijela rolade da se mogu nataknuti svjecice, sok, stapice, suhi ananas,balone i rodjendanske maske za oci.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:05   #2005
Ima djece koja idu na zimovanje s vrtićem ove godine, ili su bila prije?
Jel to bilo prošle godine kad smo se raspravljali treba li dopustiti dolaženje po uplakano dijete koja zaziva roditelje?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:39   #2006
U zg idu na tjedna dana u grad mladih i uvijek ih bude koji odu doma

pa nije to vojska jbt
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:44   #2007
Ček, iz Zagreba idu na zimovanje u Zagreb?

Naši će dosta putovati, idu u Liku.

Na sastanku su nam rekli da neće biti dolazaka po dijete, jer da to remeti čitavu grupu, one će ih smiriti i to je to.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:47   #2008
to je tradicionalno vec u gradskim vrticima mozda zvuci "kao zagreb" ali to fakat nije zagreb
inace ima skijanja koja se placaju, isto s vrticima, ali ovo je za predskolce od grada subvencionirano

btw, da mi tako kazu ne bi slala dijete
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:50   #2009
Ma meni je to ok, ako ga smire super, ako ne, pretpostavljam da će ipak zvati, to valjda kažu da matere na budu svih 5 dana spremne u svakom trenutku odjuriti po dijete
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:54   #2010
meni nije, ne zelim da ju smiruju ako ne zeli vise tamo biti nego da me nazovu da dodjem po dijete
to nije bolnica u kojoj dijete mora biti nego lijep i ugodan dogadjaj
ako joj nije lijepo i ugodno, ide doma
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:58   #2011
A ne znam, imam povjerenja u tete, starije su i već su x puta bile s grupama djece. Pretpostavljam da svako dijete malo krizira u nekom trenutku, te da smatraju da u takvim situacijama ne treba dolaziti, jer inače ni jedno dijete ne bi ostalo na čitavom zimovanju.
Također, kod nas izravno kažu ako smatraju da dijete nije za odlazak na put, tj ako smatraju da nije spremno na razdvajanja od roditelja (pa i ako je dijete školarac, tj ovo mu je zadnja godina u vrtiću).

Moj se jako veseli i jako želi ići, pa se nadam da će sve biti ok i da će mu biti lijepo.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:02   #2012
ma ok, ja samo kazem svoje misljenje a to je da je ovo kako je receno za mene neprihvatljivo.
naravno da ce pokusat utjesiti smiriti ako je dijete u nekon trenutnom losem modu, palo je pa zove mamu ili slicno, ali ovo"nema dolazenja po djecu" meni ne bi bilo prihvatljivo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:33   #2013
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
to je tradicionalno vec u gradskim vrticima mozda zvuci "kao zagreb" ali to fakat nije zagreb
inace ima skijanja koja se placaju, isto s vrticima, ali ovo je za predskolce od grada subvencionirano

btw, da mi tako kazu ne bi slala dijete
pa kak nije majku mu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:35   #2014
nije i to cak ne po mom misljanju djeteta iz centra da je zg do britanca i kvatrica
to je suma na rubu zagreba, nemas tamo bas osjecaj da si u gradu, zar ne?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:37   #2015
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

Na sastanku su nam rekli da neće biti dolazaka po dijete, jer da to remeti čitavu grupu, one će ih smiriti i to je to.
Na Rodinom forumu gdje je topik o Gradu mladih svi kažu da se može doći po dijete ukoliko je drama. Nitko nije imao problema s tim (od onih koji su pisali), a samo je jedna mama imala slučaj gdje je svaku večer dolazila po malu i ujutro je vodila tamo.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:41   #2016
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nije i to cak ne po mom misljanju djeteta iz centra da je zg do britanca i kvatrica
to je suma na rubu zagreba, nemas tamo bas osjecaj da si u gradu, zar ne?
Pa mi smo gledali neko zemljište za kupit u blizini toga tak da ono

Iza te šume ljudi žive

Al ja sam iz Sesveta, meni je to sve Zagreb
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:50   #2017
Naravno da je zagreb. 15minuta autom od centra.
Nego, pa neka djeca ne zele ici niti u vrtic svaki dan pa ne izlazis s posla po njega/nju zato sto ne zeli vise biti. Ali dobro, ja recimo ne bih da me zovu ako je dijete reklo da ne bi vise bilo, jer su tu tete da ih animiraju, objasne im zasto su uopce na izletu. Drugo je nekakva ozbiljna drametina ali to je onda dublji problem. Jer nisu to vise mala djeca.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 12:54   #2018
ali u vrtic mora ici a ovo saljes dijete da mu lijepo bude a ne zato jer moras na put.

btw, onda je i sljeme zagreb jebi ga, spada sve to pod zagreb ali ej priroda i suma, nije to grad
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:41   #2019
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ima djece koja idu na zimovanje s vrtićem ove godine, ili su bila prije?
Jel to bilo prošle godine kad smo se raspravljali treba li dopustiti dolaženje po uplakano dijete koja zaziva roditelje?
Razgovarali smo, ja sam se javila.

Što se tiče dolaženja po dijete, uvijek sam za, ako je djetetu preteško nakon njihovih pokušaja, da se po dijete ode, otišla sam po svoje.

Ono za što nisam jest da, kao u našem slučaju, klinca koji nije bio 2 mjeseca u vrtiću navrat-nanos povedu, ovaj napravi dramu cijeloj grupi i onda puste da ga dovoze i odvoze svaki dan.

Nakon toga što je s nama bilo, razgovarala sam s tetama (neću pisati detalje jer mi je muka kad se sjetim svega) i upozorila ih da se sljedeće godine angažiraju više i ne rade tako stupidne pogreške.

Nije klinac kriv, ali ako je već toliko dramatizirao da se moje dijete i tuđa djeca saseru od straha, a kojima je sve to bilo leglo, onda ga nije trebalo pustiti da se vraća, jer poslije su roditelji po parkićima njurgali kako su im klinci doma govorili da nije fer što su oni morali biti gore, a on je dolazio i odlazio.

Mom djetetu nije dragi bog mogao objasniti kako on ne može spavati doma pa ići tamo jer nismo imali auto i taksi do tamo i natrag koštao nas je kao svetog Petra kajgana kad smo išli po njega. Prebolio je, na kraju se svašta ispostavilo, bez problema je išao poslije sam na nešto slično.

Edit: djeca kuže kad netko zbog zdravstvenih razloga mora ići doma, ali evo u nas su svi roditelji imali stav da ih se nema što zvati osim nas, čak i roditelji tog klinca. Ja sam svom rekla da ću doći na metli ako treba i da se ništa ne brine, uživao je prvo veče, striček nam je poslije svašta ispričao, neću iznositi detalje, ali bilo je ružno.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:48   #2020
e s tim se slazem, ili ides doma ili ostajes
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.