Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 11:20   #61
Quote:
NisamKriv kaže:
Ok, većina vas se ovdje slaže da je pušenje štetno.
Netko me pitao da li ću jednog dana djeci pušačima čestitati rođendan.
Hoću. Bez obzira da li budu pušili ili ne.
Ali nadam se da neće. Pokušavam im objasniti da je pušenje loše.
Uz školu i poneku lijepu riječ od njima važnih osoba mislim da su to shvatili.
Ne može čovjek nikada biti siguran ali eto, ja se nadam da će izabrati život bez cigareta.

A sada molim vas koji me tu osuđujete da me uputite što točno da kažem djeci na njihovo pitanje "Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "

Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
Znaci dođes doma s posla na kojem se klonis stresa, svezes bicikl, pojedes blitvu uzgojenu u vlastitom vrtu, nahranis piceke u dvoristu, uzmes torbu za teretanu i kazes djeci 'mama zivi nezdravo, ugledajte se vi radije na tatu'?

Sto im kazes kad ti radis nesto stetno po zdravlje/okolis/tvoju besmrtnu dusu/ stogod? Kazes li im ista?

Sa sam ja klinac, vise bi me brinulo to sto mama i tata zive kao cimeri. Ionako u skoli uce sa je pusenje stetno. Ovo ih moze vise zbuniti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:21   #62
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
nikako ne mislim da je krut i uskogrudan. Prije bih rekla labilan,velikodušan i patološki strpljiv.
Osoba koja donosi zabrane i dozvoljava drugoj da se u toj zabrani ne smrzava, nije nimalo velikodušna. Ili po tebi je?
On je gazda u kući, ona je kao žena niže biće, treba biti sretna što ju uopće drži u kući kao cimericu- eto, meni to tako izgleda.
Nije mu uspjelo da je ponizi kad joj je zabranio da puši, sad je ponižava odbijanjem i epitetom cimerice. To jebtw u opisanoj situaciji oksimoron. Ljubavi smrdljiva ili ženo zadimljena bilo bi primjerenije onome što on osjeća, a ovo to nije. Ako jest, onda je ne voli. I da nisu cigarete, našao bi on nešto drugo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:24   #63
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
U stvari, tu niti ne može biti kompromisa. Jer ja sam u ovoj situaciji samo za crno ili bijelo. Uzalud mi govori ona ili vi da je to samo jedna/dvije/tri dnevno jer i pola cigarete učini svoje što se tiče mirisa/smrada/zadaha itd.
Ispada da te najmanje brine kako to utječe na njeno zdravlje.

Ti si ovdje pristao na život u sumornoj sivoj.

....

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
A sada molim vas koji me tu osuđujete da me uputite što točno da kažem djeci na njihovo pitanje "Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "

Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
Ne odgajamo djecu u teletubbies landu i klicima je jako jasno da odrasli ponekad čine i ono što nije najbolje za njih. (piva, masni odojak, pljugica, brza vožnja, motor, pun kurac prekovremenih sati...)

Puno štetnije za klince je što se vi međusobno ne "podržavate".

Da, mama ponekad zapali, to je štetno ali to je njen izbor - kada odrasteš ti ćeš birati za sebe.
Mama pazi da vas ne truje time, puši na dvorištu...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:27   #64
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Znaci ako osoba pusi na tavanu, onda je sve ok i nije vise zdravstveni problem?

bilo bi super da mi objasnis kako si dosla do ovog zakljucka.

ja sam mislila da svojim postom sugeriram da on treba razgovarati sa svojom zenom da shavti sto nju toliko muci da joj je bijeg od stresa da pocne pusiti. kakve veze ima tavan s time, ne znam.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:29   #65
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Nije ona toliko loša osoba da bih je ostavio zbog cigareta.
Quote:
Da li ću ju varati?
Moguće.
I ti bi da ona prestane pušiti?
Boktemazo, ja se čudim da se još ne pika.

Molim te, pročitaj još jednom sve svoje upise. Iskreno mi je žao tvoje žene iako ne znam njenu stranu priče. Od svog muža očekujem da mi bude podrška, da me razumije i voli i da mu budem važnija od svega na svijetu, jer on meni jeste.

Kada bih znala da moj muž okolo piše o meni kao o osobi koja "nije toliko loša", da naš dom smatra samo svojim domom i misli da od mene može očekivati da ću poštivati zabrane koje mi odredi i da bi me mogao prevariti - a sve samo zato što se ne želim odreći cigareta, slomio bi mi srce.

Vjerujem da bi stvari kod vas išle u drugom smjeru da je samo malo više voliš.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:31   #66
Quote:
luca kaže: Pogledaj post

bilo bi super da mi objasnis kako si dosla do ovog zakljucka.

ja sam mislila da svojim postom sugeriram da on treba razgovarati sa svojom zenom da shavti sto nju toliko muci da joj je bijeg od stresa da pocne pusiti. kakve veze ima tava s time, ne znam.
Nezdrava hrana i nekretanje nisu isti jer ne utjecu na druge? Ni pusenje na tavanu ne utjece na druge

Meni su zabavni oni koji toliko naglasavaju zdravlje, a iskreno sumnjam da svi ovdje zdravo zive.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:32   #67
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Ona pušač kod svakog izlaska na kavu, počela nakon rođenja drugog
djeteta,znači oko desetak godina.
...
Vjerovali ili ne, između nas dvoje ne postoji fizički kontakt već godinu i pol.
Dakle ona smrdi zadnjih godinu i pol.
Kaj nije smrdila onih 8,5 godina prije?

Neiskren, inertan....(nastavi niz).
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:34   #68
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
A sada molim vas koji me tu osuđujete da me uputite što točno da kažem djeci na njihovo pitanje "Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "

Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
Otići ćeš do ladice u kojima držiš slatkiše, izvaditi gumene bombone, pročitati sastojke i provjeriti na netu ili u knjizi E brojeva, što svi ti sastojci znače i objasniti djeci da smo svakodnevno izloženi štetnim tvarima poput ovih u cigaretama ili bonbonima. A isto tako nam škodi pretjerano gledanje televizije, igranje igrica, ne izlaženje na svježi zrak i manjak tjelovježbe.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:36   #69
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
A sada molim vas koji me tu osuđujete da me uputite što točno da kažem djeci na njihovo pitanje "Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "

Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
"ne znam zasto mama pusi. ona zna da je to jako nezdravo ali mislim da ne zna kako si pomoci. nadam se da ce pozeljeti prestati i da cemo svi troje biti tu da joj pomognemo tada."
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:37   #70
Autore, ti si u biti njoj zavidan... što uživa u nečemu što nema veze sa tobom i savršeno je boli kuki.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:40   #71
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nezdrava hrana i nekretanje nisu isti jer ne utjecu na druge? Ni pusenje na tavanu ne utjece na druge

Meni su zabavni oni koji toliko naglasavaju zdravlje, a iskreno sumnjam da svi ovdje zdravo zive.
nezdrava hrana i smanjeno kretanje ubijaju direktno osobu kojoj se to desava. cigareta ubija osobu koja ju konzumira i druge u okolini.
da, ako pusti na tavanu, ubija samo sebe.
ali zasto bi zaboga ona zeljela biti na tavanu???? nije li poanta cijelog topica da zena ne bi trebala biti na tavanu, garazi, livadi itd, nego u kuci sa svojom obitelji?!

da, pusenje na tavanu ili zderanje secera u kuhinji jedanko ubijaju samo tu jednu osobu. ali to uopce nije poanta ovog topica. poanta je da zena stoji na livadi ili garazi i da im se brak raspada.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:40   #72
Talking

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
I ti bi da ona prestane pušiti?
Boktemazo, ja se čudim da se još ne pika.

Molim te, pročitaj još jednom sve svoje upise. Iskreno mi je žao tvoje žene iako ne znam njenu stranu priče. Od svog muža očekujem da mi bude podrška, da me razumije i voli i da mu budem važnija od svega na svijetu, jer on meni jeste.

Kada bih znala da moj muž okolo piše o meni kao o osobi koja "nije toliko loša", da naš dom smatra samo svojim domom i misli da od mene može očekivati da ću poštivati zabrane koje mi odredi i da bi me mogao prevariti - a sve samo zato što se ne želim odreći cigareta, slomio bi mi srce.

Vjerujem da bi stvari kod vas išle u drugom smjeru da je samo malo više voliš.
A njegovo srce nije slomljeno jer je ona izabrala cigaretu povrh njega i njihovog odnosa??

sve sto si napisala se moze odnositi i na zenu, zar ne?

nije mi jasno ovakvo razmisljanje, ne vidin da je problem u autoru.

zena je pocela pusiti makar je znala da to muzu smeta i to je u redu?? pa onda ima brak kakav ima

edit; ne znam kako je smajli dosao gore, pisem s moba, pa mi je nepregledno
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:42   #73
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikada bio pušač. U životu sam popušio mooožda 3 cigarete.
3 komada, ne kutije.
I to kao klinac kad smo čekali da netko iz auta baci neugašeni opušak pa smo povukli koji dim ako je ostalo.
Imaš 40 godina. Zar nikad nisi bio u nekoj škvadri gdje se pušilo? U vojsci, s dečkima? Jel ti to smetalo ili si šutio i trpio?
Ovo te pitam jer znam da ima osoba koje su netrpeljive prema nekima i ono što im kod drugih ne smeta, kod ovih im je najodbojnije. Teško mi je povjerovati da je muškarac od 40 godina baš takva mimoza da mu smeta dim koji btw može osjetiti kod bilo koga osim ako živi u totalnoj izolaciji.
Ili ona puši najsmrdljivije cigarete koje postoje.

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
mnoge svađe nastanu samo zbog frustriranosti , kako njezine tako i moje, a koja je opet proizašla iz nemogućnosti dogovora oko njenog pušenja.
U stvari, tu niti ne može biti kompromisa. Jer ja sam u ovoj situaciji samo za crno ili bijelo.
Onda si u krivu. Umjesto da se svađaš, lijepo je zamoli ono što želiš. Reci da ti smeta. Nemoj joj braniti. MM je pušio puno više kad smo se upoznali nego sada, nisam mu nikad branila, samo bi se nakašljala a on bi se osjetio krivim i maknuo se ili zgasio cigaretu. Manje je više, pa tako i kod riječi. Zabrane rađaju inat, a prešutni prijekor koji u sebi sadrži molbu dovodi do toga da je osobi neugodno kad zna da drugoj smeta to što radi i to ne samo u ovom slučaju nego se može primijeniti u mnogo toga.


Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Uzalud mi govori ona ili vi da je to samo jedna/dvije/tri dnevno jer i pola cigarete učini svoje što se tiče mirisa/smrada/zadaha itd.
Vi onda imate seks samo kad si ti prehlađen ili ni tada?
Uzalud govori a uzalud govoriš i ti jer govoriš krivo tj imaš krivi pristup.

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Rastava? Odlazak? Ne.
Nije ona toliko loša osoba da bih je ostavio zbog cigareta.
Ali da sam nezadovoljan, jesam.
Znači, imamo nekakav život, dom,posao,djecu.
Ja ću živjeti ovako, kako sam naveo u uvodnom postu.
Priviknuo sam se već. Naravno da mi fali i nedostaje mnogo toga u pogledu
odnosa muškarac/žena.
Ali ja imam svoj stav i mišljenje. Koje je suprotno od njenog.
I ok. Ja poštujem njeno mišljenje ali se ne mogu složiti sa njime.
Stav i mišljenje nemaju veze s tim. AKo imaju onda si krut i uskogrudan.
Ajde se ti zapitaj jesu li tvoji stavovi doveli do osjećaja ili je bilo obrnuto. Jesi li u tu priču ušao sa stavom fuj pa ti je i zasmrdilo ili se nakon smrada rodio stav o tome da je to fuj. Ali 10 godina bez seksa nekako sumnjam da bi imali ikakav život.

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Da li me vara?
Mislim da ne. Ne mogu biti siguran. Može li tko?
Da li će me varati? Ne znam. Trenutno me nije niti briga a i da me vara samo se nadam da neću to saznati.
Kad muž odbija ženu u seksu i to traje 10 godina a brak se nije raspao, teško da bi se to održalo bez neke alternative, ali samo ti znaš koliko je njoj stalo do seksa, možda i nije.

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Da li ju varam?
Ne.
Da li ću ju varati?
Moguće. Ja ne tražim. I nisam opsjednut. Ali ako će se nekad dogoditi neka situacija gdje ću
dobiti sve ono što mi je kod kuće uskraćeno ( tj. što sam si sam uskratio ),
da, prevariti ću je.
Bez veze. Prevarit ćeš ženu zato jer puši.
Bilo bi ti pametnije da joj ponekad umjesto svađa i zabrana nabaciš neki kompliment uz dodatak da bi to bilo i bolje da nema mirisa dima. Potaknuti nekoga da bude bolje ne bi trebalo biti tako teško, samo treba imati dobar način a tvoj, da je bio dobar, za 10 godina bi već nešto i postigao.

Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
"Ali ako je pušenje štetno, zašto mama puši? "Ja znam što im kažem ali ajmo da čujem vas.
Ja se ne slažem da nije štetno a na to pitanje nek im mama odgovori jer to je njezin izbor. Netko ti je sugerirao da joj kupiš e- cigarete. Ne znam koliko je to štetnije od duhana, ali ako bi je to odviknulo onda je dobar početak pa probaj tako. Samo joj nemoj narediti da to puši jer će ti ih baciti u glavu.
Komplimenti (vjerujem da ih nije od tebe dobila sto godina), riječi kako bi moglo i bolje, i dar bez pametovanja, pa ako neće onda kako ti nick kaže - nisi ti kriv.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:44   #74
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
A njegovo srce nije slomljeno jer je ona izabrala cigaretu povrh njega i njihovog odnosa??

sve sto si napisala se moze odnositi i na zenu, zar ne?

nije mi jasno ovakvo razmisljanje, ne vidin da je problem u autoru.

zena je pocela pusiti makar je znala da to muzu smeta i to je u redu?? pa onda ima brak kakav ima
Zamisli da tvoj partner postane vegetarijanac i zabrani ti jedenje mesa u njegovoj kući.
I zamisli da pred drugima priča da i nisi baš toliko loša da bi te ostavio, ali bi te rado prevario.

Zbilja smatraš da su tu cigarete problem i nigdje ne vidiš obezvrijeđivanje?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:44   #75
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
A njegovo srce nije slomljeno jer je ona izabrala cigaretu povrh njega i njihovog odnosa??
Samo da utvrdimo o kakvom pušenju se priča i kojem odnosu?

8,5 faking godina mu nije smetalo.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:46   #76
kad netko mrtav hladan puši u prostoru u kojem obitavaju i nepušači/ ljudi kojima smeta prevenstveno pokazuje bezobzirnost i nametljivost. nemam tu kokoš-jaje dilemu, niti mi je to tema za lamentiranje o ravnopravnosti, toleranciji i kompromisima, sori.
isto tako, ne puše svi zbog stresa, on se često izvlači kao neupitan argument iako je mnogima jednostavno fino, i to je skroz okej, čemu mistificirati.
u kojoj mjeri se nekome okreće želudac od mirisa cigareta je skroz idividualno, zato o temi nemam šta komentirati.
naravno, isto važi i za sve ostale odbojne trigere.
da je netko moj užasno zgađen s nečim u vezi mene, na što ja mogu djelovati, bilo bi mi grozno i nastojala bi to promijeniti. ali valjda je to zato što nemam svoje ja.
pretpostavljam da bi znala ocijeniti jel ta zgađenost iskrena ili se dotični sadistički iživljava.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:53   #77
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zamisli da tvoj partner postane vegetarijanac i zabrani ti jedenje mesa u njegovoj kući.
I zamisli da pred drugima priča da i nisi baš toliko loša da bi te ostavio, ali bi te rado prevario.

Zbilja smatraš da su tu cigarete problem i nigdje ne vidiš obezvrijeđivanje?
Ja se slažem s tobom, gore sam napisala da je obezvrjeđuje na sve načine na koje stigne i da nije to bilo bi nešto drugo.
Ali treba se vratiti na početak.
Ona je počela pušiti, razgovarali su i on joj je zabranio da puši u kući. Ona taj dogovor poštuje, ali njemu to sad nije dosta i priču je proširio na štetnost po djecu koja s tim više nemaju veze osim onog pitanja. Tvoj primjer s vegetarijancem je blag jer on ne dopušta da se jede meso u njegovoj kući. Ovaj to brani bilo gdje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:56   #78
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ona je počela pušiti, razgovarali su i on joj je zabranio da puši u kući. Ona taj dogovor poštuje, ali njemu to sad nije dosta
Medena zabranu, ona poštuje zabranu.

Koliko nepoštivanja vrišti iz te zabrane.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:00   #79
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
O

Pa zato jer ja NE MOGU ljubiti osobu koja smrdi po cigaretama.
Smrdi joj iz usta, smrdi joj kosa, smrdi joj odjeća.
Kažu da je ljubiti ženu koja puši isto kao i oblizivati korištenu pepeljaru.

Oukej.
Dakle ona smrdi po cigaretama i ti to ne možeš provariti tijekom seksa i intimnosti a i općenito.
Više bi te trebalo brinuti njeno zdravlje jer ono kaj se danas puši u cigaretama ima najmanje veze sa duhanom i štetno djeluje na zdravlje.
Pušači sami sebi rade štetu. Nepopravljivu.

Razgovaraj sa njom o posljedicama pušenja... zbog nje, tebe i djece.
Pitanje je želi li ona uopće prestati pušiti.. zbog sebe i zdravlja.
Ako ne, moš' se fućkat !

Nemoj joj davati nadimke kao cimerka ako ti je to žena.
Cimeri su nekaj drugo.

Tretiraj ženu sa poštovanjem i ljubavlju.
To kaj ona puši ne znači da je loša osoba ili manje vrijedna. Ne tretiraj je tako.
Podcjenjivački.
To nemoj raditi.

Razgovaraj mirno sa njom. U krajnjem slučaju može prijeći na one e cigarete.
To niti dimi, niti smrdi.

Osobno nisam pušač ali mi ne smeta dim oko mene. Smeta mi užasan miris koji ostaje u prostoru nekoga kroner pušača, koji pali jednu za drugom.
Onda taj miris koji šire iz svoje odjeće i oko sebe nakon određenog vremena.Bljak ! Malo pušača konta koliko je to neprivlačno nepušačima i koliko smrdi.
Odmah se nafure i nadure i spominju se čak i ljuska prava. Da zakaj svi ne vole smrad... to nije demokratski.
Primjetila sam i da su pušači nešto živčaniji i nervozniji.
Možda i zbog kave koju često cuclaju uz cigarete.
Svakako postoje paste za zube, vodice za usta i tuš.
Razgovaraj sa njom i bez ucjenjivanja.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:03   #80
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tobom, gore sam napisala da je obezvrjeđuje na sve načine na koje stigne i da nije to bilo bi nešto drugo.
Ali treba se vratiti na početak.
Ona je počela pušiti, razgovarali su i on joj je zabranio da puši u kući. Ona taj dogovor poštuje, ali njemu to sad nije dosta i priču je proširio na štetnost po djecu koja s tim više nemaju veze osim onog pitanja. Tvoj primjer s vegetarijancem je blag jer on ne dopušta da se jede meso u njegovoj kući. Ovaj to brani bilo gdje.
I ja se slažem s tobom.

Cigarete nisu razlog zbog kojeg su oni postali cimeri, samo su poslužile kao naljepnica kojom se prikrivaju razlozi zbog kojih su se udaljili.

Čudi me kako to da se nitko nije zapitao zašto je žena počela pušiti tek tako odjednom. Od pušača koje poznajem, a propušili su kasnije, nitko nije propušio iz znatiželje ili jer je bio sretan.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.