Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2011., 00:25   #1
Prva utakmica 3. pretkola LP: HJK Helsinki - Dinamo Zagreb 1:2

VS

27.07.2011. 18h


Helsinki,Finnair(Sonera) Stadium





HJK Helsinki

Malo povijesti
HJK Helsinki(punim imenom Helsingin Jalkapalloklubi) je najtrofejniji finski klub osnovan 1907. godine.U svojoj kolekciji ima cak 23 naslova finskog prvaka,10 naslova u kupu te 4 naslova u liga kupu.Najznacajniji europski uspjeh im je prolazak u grupnu fazu Lige Prvaka 98/99' kada je zadnji nastup u elitnom drustvu zabiljezio i njihov protivnik,nas Dinamo.

Jos nest o klubu
U svojoj momcadi nemaju previse zvijezda,no njihov je kolektiv njihova najveca snaga.U momcadi imaju samo 2 stranca Rafinhu i Baha,dok ostatak momcadi cine manje poznati Finci izuzev legendarnog Jarija Litmanen koji je svojedobno zario i palio u dresu Ajaxa i Liverpoola.Oni zagrizeniji ljubitelji nogometa sjetit ce se i Riihilahtija koji je dugo nosio dres Crystal Palacea.Domace utakmice igraju na vrlo lijepom Finnair Stadiumu koji prima 11 tisuca gledatelja.Otegotna okolnost za Dinamo bit ce i umjetna trava na koju ce se morati priviknuti vrlo brzo.Domace utakmice igraju u plavo-bijeloj kombinaciji,dok u gostima igraju u nekoj žutoj kombinaciji(fotke su par cm ispod).



Europa
Ne bih vas htio zamarati s manje bitnim statistikama,pa cu samo nabrojati klubove od kojih su ispali i koje su prosli u Europi u proteklih 5 godina.
Ispali su od Droghede s 2-4,od Aalborga s takoder 2-4,od Vetre 2-3,od Partizana 1-5 i od Bešiktaša s 0-6.Prosli su Etzellu iz Luksemburga s 3-0,Ekranas s 2-1 i Bangor s 13-0.Treba napomenuti da je momcad Partizana imala dosta velikih problema s privikavanjem na umjetnu travu,pa je za njih olakotna okolnost bila to sto su vec doma rijesili pitanje pobjednika.

Dinamov tabor
Za utakmicu u Finskoj bit ce na raspolaganju i novopridosli Dino Škvorc koji ce biti dobar backup za Vidu i Tonela.Do srijede bi se mogao oporaviti i iskusni Cufre,no pitanje je bi li on bio u prvom sastavu da je zdrav.Ocekujem sastav koji je istrcao u obje tekme protiv Neftchija,ali to ne znaci da ga i prizeljkujem

Ocekivanja
Moje misljenje je da je Dinamo dobio jednog od najslabijih mogucih protivnika protiv kojeg je favorit u obje utakmice.Dinamu na ruku ide i to sto Finci igraju poprilicno napadacki nogomet,a ne neki bunker poput Neftchija.Da sam kojim slucajem ovo pisao jucer,rekao bih da ocekujem dvije mirne utakmice i lagani prolaz,no danasnja pobjeda Finaca od čak 10-0 me ipak malo zabrinula,no vjerujem da Dinamo ovo ipak moze rijesiti vec u Helsinkiju.

Daleko je ovaj uvod od Moralesovog,ali nisam imao drugog posla,pa sam se malo pozabavio ovime.Slike sa sastavima i nastupima u Europi nisam stavio jer nekak ne vjerujem da bi ikog osim navedene dvojice prepoznali,a oni rezultati vise nisu nesto releventni. Nadam se da mi Morales nece zamjeriti na krađi šeme
Uncle Jonny is offline  
Old 20.07.2011., 00:27   #2
očekujem poraz dinama, x na maxu, glatki poraz u Finskoj
__________________
"Ostavih iza sebe svet, zablude, promašaje koji tište. Prosto, lako, ko neko beznačajno pristanište..."
Najdek is offline  
Old 20.07.2011., 00:30   #3
10:0
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 20.07.2011., 00:36   #4
Lijep uvod
Ajutokintumi is offline  
Old 20.07.2011., 00:54   #5
Dinamo je kvalitetniji i gotovo sigurno prolazi. Prva utakmica moze da bude neizvesna, ali u Zagrebu Finci nema sta da traze.
__________________
Neka bude što biti ne može!
Benzema86 is offline  
Old 20.07.2011., 01:06   #6
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Lijep uvod
Tenks
Uncle Jonny is offline  
Old 20.07.2011., 01:17   #7
očekujem prolaz, bar gol dinama u gostima, i onda neki hendikep doma, čisto sumnjam da se finci mogu ozbiljnije suprotstaviti, bez obzira na ovih 10-0 protiv velšana.

inače dobar uvod, skoro kao na hnl-u

Zadnje uređivanje Lowryder : 20.07.2011. at 01:18. Reason: 10-0
Lowryder is offline  
Old 20.07.2011., 01:23   #8
idemo Jari
qkac is offline  
Old 20.07.2011., 01:29   #9
Jari

Očekujem muke, Isusove. Ovi zabijaju ko na traci i takva serija (68 golova u 21 utakmici) me uvjerava da će Helsingin Jalkapalloklubi uvaljat gol sigurno.

Dobar uvod.
mitch is offline  
Old 20.07.2011., 01:33   #10
Stvarno lijep uvod .....a bome i stadion im je jako dobar

nadam se da nece biti kanta i da ih nece ovi nasi podcjenjivati kao sta znaju to uciniti i pojesti g*vno
No fog is offline  
Old 20.07.2011., 01:36   #11
Dobar stadiončić.
Chiro is offline  
Old 20.07.2011., 01:38   #12
ajde ozbiljno, ja stvarno mislim da ćemo mi teško ovo proć. Kao prvo, ulazimo u utakmicu s Hendikepom. Kao drugo, igranje na umjetnoj travi na sjeveru Europe nam sigurno nejde u prilog, izgubili smo u sličnim uvjetima i od Branna, a bojim se da bi nam poraz u prvoj utakmici mogao unijeti nervozu u momčad, a svi dobro znamo kako to onda završava. Također, proturaju se priče da je HJK neka slaba ekipa, no međutim momčad koja je u stanju bilo kome u Europi zabit 10 komada zasigurno zaslužuje veliki respekt. Nisam gledao ni jednom tu momčad pa ne mogu sa sigurnošću reć kakvi su, ali mislim da sigurno nisu mnogo slabiji od nas, ako su uopće. Kad se sve to uzme u obzir te se još u formulu doda i naša "uspješnost" u trećem pretkolu, dolazimo do situacije u kojoj se mi ni po čemu ne trebamo svrstavati u favorite, jer bi nas i najmanja nonšalantnost i neozbiljnost mogla jako skupo koštati. Ovo ćemo proć samo uz maksimalno ozbiljan pristup i naravno nezaobilaznu dozu sreće
__________________
"Ostavih iza sebe svet, zablude, promašaje koji tište. Prosto, lako, ko neko beznačajno pristanište..."
Najdek is offline  
Old 20.07.2011., 01:39   #13
Tamo x doma pobjeda i idemo dalje
__________________
The emptier your head is, there is more room to fill it with dreams
Vex is offline  
Old 20.07.2011., 01:40   #14
http://www.index.hr/video/film.aspx?id=13431



jari sine
Yurinov is offline  
Old 20.07.2011., 01:42   #15
Vrlo lijepo napisan uvod

Inače, zanimljiv klupčić, čak je i stariji i od Dinama i od Hajduka
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Old 20.07.2011., 01:45   #16
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Vrlo lijepo napisan uvod

Inače, zanimljiv klupčić, čak je i stariji i od Dinama i od Hajduka
od dinama je vecina klubova starija
__________________
JEDAN ČLAN - JEDAN GLAS
DSQ is offline  
Old 20.07.2011., 02:37   #17
Quote:
Najdek kaže: Pogledaj post
ajde ozbiljno, ja stvarno mislim da ćemo mi teško ovo proć. Kao prvo, ulazimo u utakmicu s Hendikepom. Kao drugo, igranje na umjetnoj travi na sjeveru Europe nam sigurno nejde u prilog, izgubili smo u sličnim uvjetima i od Branna, a bojim se da bi nam poraz u prvoj utakmici mogao unijeti nervozu u momčad, a svi dobro znamo kako to onda završava. Također, proturaju se priče da je HJK neka slaba ekipa, no međutim momčad koja je u stanju bilo kome u Europi zabit 10 komada zasigurno zaslužuje veliki respekt. Nisam gledao ni jednom tu momčad pa ne mogu sa sigurnošću reć kakvi su, ali mislim da sigurno nisu mnogo slabiji od nas, ako su uopće. Kad se sve to uzme u obzir te se još u formulu doda i naša "uspješnost" u trećem pretkolu, dolazimo do situacije u kojoj se mi ni po čemu ne trebamo svrstavati u favorite, jer bi nas i najmanja nonšalantnost i neozbiljnost mogla jako skupo koštati. Ovo ćemo proć samo uz maksimalno ozbiljan pristup i naravno nezaobilaznu dozu sreće
Ja sam ih pogledal prošle god s partizanom i mogu slobodno reći da pišeš gluposti.Oprez nikad ne škodi,al glupo ih se bojati jer je to razina niže od dinama,čak i njihova liga od hnl-a.

Teško,gotovo nemoguće je da su od onda izrasli u neku respektabilnu ekipu koja bi dinamu mogla pomrsit račune.

A strka oko ovih 10-0,vi se šalite?
I varaždin je uvaljal andorcima 5 komada,a mogel je isto tak i 10 u prvoj utakmici pa to ne znači da ga se sad dinamo bukurest mora bojati..



Očekujem ovo:

Quote:
Benzema86 kaže: Pogledaj post
Dinamo je kvalitetniji i gotovo sigurno prolazi. Prva utakmica moze da bude neizvesna, ali u Zagrebu Finci nema sta da traze.
lik_vž is offline  
Old 20.07.2011., 07:35   #18
Ako Dinamo nije u stanju proči Helsinki, onda stvarno nie ni zaslužio igrati Ligu prvaka jer smatram da su Finci 2 klase slabiji protivnik od Dinama ako će Dinamo odigrati onako kako može. Ova uzvratna utakmica me brine jer Dinamo nije odigrao baš nešto.
markop619 is offline  
Old 20.07.2011., 07:54   #19
Quote:
yurinov kaže: Pogledaj post
litmanen, jedan od meni nadražih napadača ikad, uopće... taj je bio smrt za protivnika... šteta što je iz finske, a ne iz neke nogometne nacije...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 20.07.2011., 08:32   #20
Mislim da će biti muke Isusove gore u Finskoj, em su ovi usred sezone, em su u dobroj formi, em naši ne znaju po umjetnoj travi (btw. ne kužim zašto Uefa dopušta igranje na umjetnoj travi, prije 10 godina nije se ni pomišljalo na tako što, čak su i Rusi igrali na prirodnoj travi ). Ovi će nam uvaljat gol 100%, pa mi moramo također zabiti da ne bi na Maksimiru morali ganjati nekakvih 1:0.
Uglavnom nisam optimist
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.