Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.03.2012., 02:25   #1
EU - Režim EU graničnih kontrola za hrvatske građane

Ovako imam jedno relativno brzo pitanje , pošto nisam baš stručnjak za te integracije u svim aspektima ne vjerujem da ce ljudima koji se nesto vise kuze u tu domenu biti problem odgovoriti na to pitanje.

Naime glasao sam ZA na referendumu u EU jer sam mislio da ce to 1.7.2013-e Hrvatskim građanima otvoriti granice. Znaci cim udemo, u ponoc se na Slovenskoj granici gase one rampice i niko te više ništa ne pita. I sad me sokirao jedan tekst sa srpskog B92 u vezi Bugarske i Rumunjske koje su vec dosta dugo clanice EU-a

Link teksta mozete vidjeti ovdje

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=586975

I pitam se wtf sad to znaci ? kakav šengen i granice za clanicu EU-a ?

Kad sam prosle godine u 12 mjesecu isao u Njemacku nakon prođene granice sa Slovenijom kroz Austriju i Njemacku sam proletio bez da me iko išta pitao, nije bilo nikakve granice, zaustavljanja. Naprosto kućice na granici su bile ugašene i tamo ni ziva dusa nije radila. Ohrabrenim viđenim zamišljao sam si istu stvar za Hrvatsku 1.srpnja.2013-e. Znači već de fakto 2.srpnja.2013-e kao građanin Hrvatske proletim kroz Slovensku granicu autobusom ili autom bez da mi u PUTOVNICU GRANIČNIK LUPA ŠTAMBILJ kad sam ušao i da onda mogu ostati samo 3 mjeseca uz to , za mene je to ogromno poniženje jer se osjećam kao gorila iz Afrike, a ne građanin centralne Europske države da mi neko uvjetuje smijem li ostat 3 mjeseca ili ne u protivnom će mi Slovenac tamo na granici raditi scenu i sramotu, ako si ostao samo 1 dan duze od 3 mjeseca koliko po pravilima sada smiješ kao građanin RH.

Zamisljao sam si 2.srpnja.2013-e za mene kao Hrvata nema stambilja i datuma ulaska u putovnici niti zaustavljanja na granicnim kućicama i de fakto u EU mogu ostat koliko mi srce pozeli pošto više nema lupanja štambilja u putovnicu.

I sad kad sam vidio ovaj clanak u vezi Bugarske i Rumunjske ostao sam zaprepasten.

Znaci li sad to da sam ja sve krivo shvatio i da i nakon 1.srpnja.2013-e granice za nas Hrvate i dalje ostaju ? znaci nema "leta" autom ili busom preko granice Slovenije bez zaustavljanja ?

Ak je tak , izujem se na tu EU i mene koji sam glasao "ZA" nadajuci se da cu kao gradanin Hrvatske preletit granicu sa Slovenijom isto kao sto Slovenac prelazi onu sa Austrijom.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.