Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2008., 18:24   #1741
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
QUOTE=amis;17830287]i ja se pridružujem čestitkama i lijepim željama.a posebna želja za sve endice je da više nikad nemamo endometriozu

riječi ti se pozlatile[/QUOTE]

Pridružujem se ovoj želji!! Cure, hvala na podršci, želim vam od srca sve najbolje za Božić i Novu godinu, neka bude bolja od ove!!!! PUSam VAS Sve!!
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 08:30   #1742
dobar dan cure,

evo saznadoh da moja dobra prijateljica ima endometriozu desnog jajnika.

I kako ona živi u USA rakoše joj tri mogućnosti:

1. pratiti to i vidjeti da li će se samo povući u 6 mjeseci
2. piti neku pilulu koja će joj izazvati lažnu meno pauzu te nakon godine dana ponovno joj izazvati njezino stanje i cikluse (ta tableta je navodno nešto novo)
3. oparacija

Sva je jadna.... došlo preko noći, imate li kakvu utješnu riječ za tu bolest, te da li ta bolesti stvara probleme oko začeća te održavanja trudnoće.

I da li je istina da nastaje od stresa

Oprostite na uletu ali eto, obratila sam se vama za pojašnjenje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 17:43   #1743
također i ja vam želim sve najbolje za božić i novu 2009 i također se pridružujem željama da se riješimo endo i da nas posjeti roda
Lara što se tiče tvoje legice stvar je u tome da ako ona želi uskoro poraditi na bebi onda bolje da ne pije ab pilule no druga stvar je ako neželi u skoroj budućnosti bebača onda možda da ipak proba sa ab. Neznam stvarno nisam doktor da dajem dijagnoze no mogu reći da endo stvara probleme prilikom začeća jer mnoge od nas imaju problem dok opet nekim curama ne smeta endo i mogu ostvariti normalnu trudnoću. Uglavnom stvar je u tome da je svatko individua za sebe i mada dijelimo istu sudbinu dijagnoze su različite. Pozdravi legicu i reci joj da se ne brine previše jer stres nije poželjan no svakako neka ide kod gin i neka prati endo. pozz
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 21:57   #1744
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dobar dan cure,

evo saznadoh da moja dobra prijateljica ima endometriozu desnog jajnika.

I kako ona živi u USA rakoše joj tri mogućnosti:

1. pratiti to i vidjeti da li će se samo povući u 6 mjeseci
2. piti neku pilulu koja će joj izazvati lažnu meno pauzu te nakon godine dana ponovno joj izazvati njezino stanje i cikluse (ta tableta je navodno nešto novo)
3. oparacija

Sva je jadna.... došlo preko noći, imate li kakvu utješnu riječ za tu bolest, te da li ta bolesti stvara probleme oko začeća te održavanja trudnoće.

I da li je istina da nastaje od stresa

Oprostite na uletu ali eto, obratila sam se vama za pojašnjenje
nažalost još uvijek nitko ne zna što zapravo uzrokuje endometriozu, ali stres joj sigurno pogoduje. vjerojatno su različiti uzroci od osobe do osobe, a što se tiče trudnoće, sve je to relativno - nekome smeta, nekome ne.

a ta nova pilula - pitanje je što je to točno i je li djelotvorna te ima li kakvih nezgodnih nuspojava

isto tako, da bi se tvoja frendica odlučila za jedno od onih navedenih rješenja, treba znati kolika je cista (veličina), koliki je CA 125 (tumorski marker) i želi li trudnoću ili ne još. ili je možda već rađala

ako tumorski marker nije previsok i ako cista nije jako velika, možda bi mogla i pričekati s operacijom i pilulama - naime, nekim su curama ciste jednostavno nestale, što nakon pijenja raznih biljnih pripravaka, što zbog promjene prehrane općenito i fizičke aktivnosti. uglavnom, ja bih najprije probala alternativne metode, a onda klasične

pozdrav i sve najbolje
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:17   #1745
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
a ta nova pilula - pitanje je što je to točno i je li djelotvorna te ima li kakvih nezgodnih nuspojava

:
Misliš da je to novo,meni se čini kao ove injekcije što djevojke primaju da bih stavili u umjetnu menopauzu, samo eto,u oralnoj primjeni...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:57   #1746
pa tako nekako....

Ona živi u Parizu i tamošnji doktor joj je to rekao...pilula koja će umjetno izazvati menopauzu...tada će se sam organizam rekuperati.... te nakon stanke žće joj se dati nova terapija koja će ju vratiti u njezino prvotno stanje..

Ona je tom ginekologu rekla da ne dolazi u obzir jer je to dosta invazivno a on joj je rekao da jest a da luči dobre rezultate.

e sad ko je tu lud a ko pametan ja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:00   #1747
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa tako nekako....

Ona živi u Parizu i tamošnji doktor joj je to rekao...pilula koja će umjetno izazvati menopauzu...tada će se sam organizam rekuperati.... te nakon stanke žće joj se dati nova terapija koja će ju vratiti u njezino prvotno stanje..

Ona je tom ginekologu rekla da ne dolazi u obzir jer je to dosta invazivno a on joj je rekao da jest a da luči dobre rezultate.

e sad ko je tu lud a ko pametan ja
Pa i ovdje stavljaju djevojke u menopauzu,i rezultat je dobar dok si u menopauzi jer se ne luče hormoni i endometrioza ne može napredovati.Čim opet krene lučenje hormona eto ti mogućnosti vračanja endometrioze........
meni to ne zvuči kao nešto novo, i meni je kad sam se operisala rekao ginekolog da posteoje tablete za endometriozu koje bi me stavile u klimaks-menopauzu, ali pošto nisam rađala,smatrao je da to nije dobro jer to smanjuje poslije mogućnost trudnoće,i naravno, sa 23 godine da budem u menopauzi nije baš zvučalo primamljivo...ako ima priliku za trudnoću, ja bih,sa ovim iskustvom, se operisala i odmah počela raditi na djetetu,jer je ogromna vjerovatnoća da će zatrudniti.........to je moje mišljenje
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 16:17   #1748
draga moja ja ti stvarno ne znam.... meni je to samo bio šok kada mi je rekla a ona je plakala...i ja sam bila tužna

Ovako, ona ovog trena ne planira trudnoću, ima 28 godina....

i otišla je tu nekom doktoru koji joj je rekao da se zna sama povući i da dođe na kontrolu opet za 3 - 4 mjeseca i to je to

a homeopatija?? kaj vi kažete?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 20:17   #1749
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga moja ja ti stvarno ne znam.... meni je to samo bio šok kada mi je rekla a ona je plakala...i ja sam bila tužna

Ovako, ona ovog trena ne planira trudnoću, ima 28 godina....

i otišla je tu nekom doktoru koji joj je rekao da se zna sama povući i da dođe na kontrolu opet za 3 - 4 mjeseca i to je to

a homeopatija?? kaj vi kažete?
Ja bih isprobala, jer ja vjerujem u homeopatiju,i sama ju koristim... A gle,neka ona to ne zapušta 3,4 mjeseca,jer ja nisam čula za to da se endometrioza zna povući, štaviše,ona buja sa svakom menstruacijom, jer je to endometrij i ponaša se kao maternica, s tim da ta krv ne izlazi vani u vidu menstruacije,nego se zadržava u vidu ciste i raste..........

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 23:48   #1750
Heeeej curke gde ste mi ???Sretni praznici ,Bozic sa malim zakasnjenjem i sve najjj najjjj bolje u Novoj Godini,da se endo ne vraca i da nas ne smara nikad vise,ko zeli da zatrudni da to bude u ovoj Novoj godini!!!!!!Evo mene nisam vas zaboravila,ja sam ok isla sam na kontrolu zbog one podugacke menstruacije i kaze dr.sve ok lepo zarasle rane iznutra,a da mi je manstruacija bila takva jer su mi homoni malo podivljali od operacije i terapije,idem za 3 dana na drugu bocu diferelina,mogu vam reci da sam u dobrom raspolozenju podnela ovaj prvi mesec,ne znam kako ce biti dalje,nece biti lako...uffff ali sta je tu je,na drugu kontrolu idem 10 januara,u stvari idem svaki mesec narednih godinu dana na kontrolu..sto i nije lose dr. ce imati najbolji uvid u moje stanje.

Sta je neko spominjao posle vestackog klimaksa da se teze ostaje u drugom stanju ...auuu kuku meni i ovako sam sva sj....na sta sve to utice???Sledeci mesec ce mi dragi ici na ispitivanje sperme dr. preporucio da se sad izvidi situacija kod njega ,da bi ako nesto ne daj boze nije u redu imao vremena da izleci dok sam ja na terapiji...
zeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 10:10   #1751
Quote:
zeki kaže: Pogledaj post
Heeeej curke gde ste mi ???Sretni praznici ,Bozic sa malim zakasnjenjem i sve najjj najjjj bolje u Novoj Godini,da se endo ne vraca i da nas ne smara nikad vise,ko zeli da zatrudni da to bude u ovoj Novoj godini!!!!!!Evo mene nisam vas zaboravila,ja sam ok isla sam na kontrolu zbog one podugacke menstruacije i kaze dr.sve ok lepo zarasle rane iznutra,a da mi je manstruacija bila takva jer su mi homoni malo podivljali od operacije i terapije,idem za 3 dana na drugu bocu diferelina,mogu vam reci da sam u dobrom raspolozenju podnela ovaj prvi mesec,ne znam kako ce biti dalje,nece biti lako...uffff ali sta je tu je,na drugu kontrolu idem 10 januara,u stvari idem svaki mesec narednih godinu dana na kontrolu..sto i nije lose dr. ce imati najbolji uvid u moje stanje.

Sta je neko spominjao posle vestackog klimaksa da se teze ostaje u drugom stanju ...auuu kuku meni i ovako sam sva sj....na sta sve to utice???Sledeci mesec ce mi dragi ici na ispitivanje sperme dr. preporucio da se sad izvidi situacija kod njega ,da bi ako nesto ne daj boze nije u redu imao vremena da izleci dok sam ja na terapiji...
Hej,hej drži se vidim sve odlično podnosiš, samo tako nastavi


A to da se teže zatrudni, ma to je meni samo ginekolog rekao tako, ali bogu hvala pa ne određuju oni niti ljudi hoćemo li mi zatrudniti, pa se čuda dešavaju zato ne brini

A na šta utječe, pa ne znam,koliko sam shvatila endometrij maternice se stanjuje...ne znam,ne znam,bolje da ne govorim kad ne znam....
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 10:41   #1752
Quote:
Kad su mi odstranili cistu, liječnici su slučajno ustanovili da imam endometriozu trećeg stupnja. Do tada nisam bila ni čula za tu bolest kod koje tkivo maternice nekontrolirano raste u trbuh. Moji simptomi su odgovarali i to idealno: uvijek sam imala obilne mjesečnice s jakim bolovima i grčevima, a ponekad i grumenastim višednevnim krvarenjima.

Nakon što je ustanovljena dijagnoza, imala sam dvije laparoskopije i laserom mi je otklonjeno tkivo u području trbuha. Šest mjeseci sam uzimala hormone da bi se tkivo isušilo. Tako sam imala umjetnu menopauzu. Ubrzo iza toga sam zatrudnjela s prvim djetetom. Tada sam imala 35 godina. Danas imam 42 godine i četvero djece u dobi između jedne i sedam godina.
http://www.roditelji.hr/zelim-bebu/i...jekt-beba.html

hah,evo lijepog primjera znači,ništa od onog što sam prethodno napisala
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 11:23   #1753
hej koke Sretni praznici!!!! Zelim vam svima ono sto sami zelite. tj. onima koje zele bebu, da bude sto prije, ali svima da se rijesimo problema s endo.

Ja da se pozalim - menga bila jedna od onih gorih, s groznicom, povracanjem, bolovima i svim ruznim detaljimA. ali eto, nadam se da ce slijedeca zakasniti uglavnom sam se jos i prehladila zestoko, pa sad sumnjam. a necu da pijem aspirine i sta drugo, u nadi da se "zalomi".

vidim Zeki je bolje a i ostale cure su optimisticnije. ovi praznici stvarno djelujue - lijepo doba godine
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:11   #1754
pozdrav svim curama, tako je babygirl, neka bude bebonja i manje endo u 2009.


ja ću se požalit ka i ti..ovaj misec počela pit cilest i još nikad nisam imala ovako užasnu mjesečnicu... katastrofa, bolovi, mučnine, još me same tablete ošamutile, zujanje u ušima, tjeskoba, al polako se navikavam pa mislim da neće ubuduće bit tako

e i pozdrav zeki, nije te bilo dugo
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 01:06   #1755
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
http://www.roditelji.hr/zelim-bebu/i...jekt-beba.html

hah,evo lijepog primjera znači,ništa od onog što sam prethodno
napisala


Amis vidi vidi lepog li primera,e bas volim da cujem ovakve lepe price

Kako si mi ti Amis????
zeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:23   #1756
Quote:
zeki kaže: Pogledaj post
Amis vidi vidi lepog li primera,e bas volim da cujem ovakve lepe price

Kako si mi ti Amis????
Je´l da, prelijep primjer, a ima takvih još puno puno puno, a sve mi ćemo biti dio tog primjera

Ja sam ti super, nešto se pogotovo danas predobro osjećam, hvala bogu
evo šaljem vam svima moju pozitivnu i lijepu energiju ~~~~~~~~~~

Kako si mi ti?
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:30   #1757
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
pozdrav svim curama, tako je babygirl, neka bude bebonja i manje endo u 2009.


ja ću se požalit ka i ti..ovaj misec počela pit cilest i još nikad nisam imala ovako užasnu mjesečnicu... katastrofa, bolovi, mučnine, još me same tablete ošamutile, zujanje u ušima, tjeskoba, al polako se navikavam pa mislim da neće ubuduće bit tako

e i pozdrav zeki, nije te bilo dugo
auf. suosjecam, uz zelje da to vise prodje
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:14   #1758
Sretna nova godina

večeras slavimo
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:17   #1759
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:36   #1760
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
sve najbolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.