Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 20:44   #861
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Nakon koliko vremena vas je protjerao X-Prep? U uputama piše da u roku 5-8 sati poslije pijenja izaziva čišćenje. Ja sam ga popila u 15h, ali još ništa.
Izgleda da mi ne ginu 3 vrećice soli ipak.

Bila kod anesteziologa, radi se o sedaciji intravenozno; dakle bit ću budna, ali omamljena.
Ja imam isti problem popila sirup x-Prep u 16h ,a sad je 21h i nista .
__________________
što ga više lome to ga volin jače!
wb-tr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 20:02   #862
Prije tri godine radio sam prvi put kolonoskopiju bez anastezije, nije me nitko ni pitao hoću li je uzeti, a sada mi nude mogućnost s anastezijom, po mom izboru ako je hoću. Uspavali bi me na oko 10 minuta. Što je bolje da istrpim na živo ili s anastezijom? Meni prva kolonoskopija nije bila baš ugodna, ali ja bih radje bez anastezije sve to istrpio nego da me uspavaju zbog tog pregleda. Kakva su vaša iskustva s tim?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 20:08   #863
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
Prije tri godine radio sam prvi put kolonoskopiju bez anastezije, nije me nitko ni pitao hoću li je uzeti, a sada mi nude mogućnost s anastezijom, po mom izboru ako je hoću. Uspavali bi me na oko 10 minuta. Što je bolje da istrpim na živo ili s anastezijom? Meni prva kolonoskopija nije bila baš ugodna, ali ja bih radje bez anastezije sve to istrpio nego da me uspavaju zbog tog pregleda. Kakva su vaša iskustva s tim?
Ako možeš podnijeti, u pravilu je bolje bez anestezije.

Dobro se pripremi, ako treba, konzultiraj se sa svojim liječnikom opće prakse o event. primjeni kakvog anksiolitika, neka on donese procjenu koji bi za tebe bio najbolji (npr. alprazolam vs diazepam ) i koliko vremena prije pretrage trebaš uzeti th.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 20:09   #864
10 minuta??
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 20:50   #865
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako možeš podnijeti, u pravilu je bolje bez anestezije.

Dobro se pripremi, ako treba, konzultiraj se sa svojim liječnikom opće prakse o event. primjeni kakvog anksiolitika, neka on donese procjenu koji bi za tebe bio najbolji (npr. alprazolam vs diazepam ) i koliko vremena prije pretrage trebaš uzeti th.
To bi mi mnogo više odgovaralo, pitat ću liječnika. Osjećaj jest čudan u trbuhu i pomalo boli, ali i prvu sam dobro podnjeo, a nisam uzeo ništa ni za smirenje.


Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
10 minuta??
I meni je nejesno za tih 10 minuta, no to mi nije rekao liječnik, nego sestra onako usput, pa je možda pogriješila.

Zašto i daju anasteziju, ako se moraš okretati na stranu pri pregledu, pa vraćati na leđa? Bar sam ja morao.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:53   #866
MOJE ISKUSTVO SA KOLONOSKOPIJOM

Dakle, danas sam bila prvi puta na kolonoskopiji (27 god.) i ne mogu vjerovati ali ništa me nije boljelo! Iskreno, meni je puno teže bilo podnijeti 2 dana bez hrane i pijenje one grozne gorke soli, ali i to se izdrži jer sam trebala popiti sveukupno toga jednu litru.

Prvo sam si mislila da ću ići sa anestezijom pošto sam pročitala ovdje svakakva ružna iskustva ali sam onda popričala sa dosta ljudi koji su išli na to i nitko nije rekao da ga je boljelo (a i cijena sa anestezijom je paprena).

Baš sam hepi, hepi, hepi što je tako super ispalo

E da, inače ja nemam visok prag boli i za sve tražim injekciju, i sada mi uopće baš ni nije jasno kako sam se usudila ići na to na "živo"

EDIT: Pošto je meni ta gorka sol bila odvratna, ja sam čim bi popila oko deci te tekućine popila isto toliko soka da isperem taj gadan okus pa bi vam to preporučila
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 12:53   #867
imam pitanjce naručen sam za sutra na kolonoskopiju u Sunce, ako me slučajno bude boljelo jako da se ne može nastaviti, hoću trebati za sljedeći put opet platiti ?
streamg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 07:54   #868
Imam pitanje za sve.Prije godinu dana počela sam osjećati bol na lijevoj strani(pokraj pupka) ali samo u stanju mirovanja. Povremeno je bol bila jača, povremeno potpuno nestala. Ultrazvuk abdomena uredu, krv uredna, ginekološki sve u redu. Ginekologinja preporučila kolonoskopiju (pokazala sam joj gdje me boli-područje jajnika, no rekla je da je s jajnikom sve ok). S vremenom se bol počela pojačavati (samo kad mirujem), počeli su povremeni grčevi, povremeno napuhavanje i stalni vjetrovi. Vjetrove imam trenutno od svega, a najviše od povrća i voća, ali i ako ništa ne jedem. Primijetila sam prije par dana par kapi krvi.Odlučila sam kolonoskopiju obaviti u privatnoj poliklinici slij. tj. Moje je pitanje: koji su mogući uzroci ? Da li je imao netko nešto slično?
ljut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 22:49   #869
Ja sam danas bila na kolonoskopiji privatno kod dr.koji dolazi iz ST 2 puta mjesečno,crkavala sam od bolova za 30 sekundi PREROLAO 2 trećine crijeva,ne uvažavajući ni najmanje bolove i moju molbu da malo zastane da dođem k sebi!Nakon čega sam ga zamolila da prekine pregled jer mi je dolazio zlo od bolova. Dva i pol dana nisam ništa jela i čistila se! Nisam je radila sa anestezijom niti sam što dobila za s

mirenje.Postavio mi je 2 pitanja,a nedavno je izdao knjigu Komunikacija s pacijentom(Haos kao krava sam se osjećala),Kad sam došla k sebi pročitala sam da mi je propisao Rudakol 2x1,30 dana(a za vremensku upotrebu sam ga morala dodatno zvati jer nije upisao,a ni rekao).Od kolonoskopije je prošlo 11 sat ,a ja i dalje imam bolove i u sat vremena sam otišla osam puta na WC,imam pun o veću potrebu za čišćenjem crijeva nego prethodna 2 dana.Je li to ok?!
olifra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 23:26   #870
ne znam je li to normalno ali hvala ti na informaciji - sad sam još sigurnija da ću, ako mi se ikad išta igdje u rvackoj dogodi, inzistirati da me vrate u zagreb, pa makar umrla putem. ovo što opisuješ je katastrofa

btw, komunikacija s pacijentom veliš?
pa i ja s jednim uvaženim hrvatskim gastroenterologom imam ne baš lijepa iskustva - ne tako ružna kao što je ovo tvoje, ali već na drugi pogled je jasno da mu je karijera važnija od struke i čovjeka ali to je tako - šareni artikal karton i plastika, naravno da više vrijede oni koji šute i rade od onih koji iskaču iz paštete ali kvalitetu je teško naći.

žao mi je što si to proživljela.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 13:31   #871
Smile

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ne znam je li to normalno ali hvala ti na informaciji - sad sam još sigurnija da ću, ako mi se ikad išta igdje u rvackoj dogodi, inzistirati da me vrate u zagreb, pa makar umrla putem. ovo što opisuješ je katastrofa

btw, komunikacija s pacijentom veliš?
pa i ja s jednim uvaženim hrvatskim gastroenterologom imam ne baš lijepa iskustva - ne tako ružna kao što je ovo tvoje, ali već na drugi pogled je jasno da mu je karijera važnija od struke i čovjeka ali to je tako - šareni artikal karton i plastika, naravno da više vrijede oni koji šute i rade od onih koji iskaču iz paštete ali kvalitetu je teško naći.

žao mi je što si to proživljela.
Hvala ti na utješnim riječima!
Danas je četvrtak a ja još osjećamm bolove,ne onako intenzivne,ali...
Više ne želim ni da prepričavam,jer sam uistinu doživjela strašno iskustvo,ali sve je to škola kako kažu!
Ali nikad više na takav način!
olifra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:24   #872
Evo ja sam jučer bio drugi puta na kolonoskopiji na Rebru. Prije dvije godine su mi odstranili polip pa sam jučer išao ponovo na kontrolu.
Uglavnom, pregled je bio "bezveze". Po mom osjećaju ni 3 minute. Bolovi? minimalni, čak možda manje nego kad ti krv vade. I ustvari kad sam se nadao da će počet bolit kak treba, doktor kaže gotovi smo, na to sam ga pitao je li on to ozbiljno ili se šali.

Za razliku od ovog prije dvije godine su mi curili grašci znoja s čela, al ne bi to opisao kao tako strašnu bol, a ovo jučer nije bilo ni do koljena onom od prije.

E sad, kažu da sam sada bio dobro očišćen za razliku od prije dvije godine. A trajalo je kraće jer nije bilo vađenja polipa. Na ovaj pregled me nije bilo ni malo strah ići za razliku od onog prije. Ustvari jedva sam čekao da to što prije svrši da se najedem ko čovjek. I k svemu tome doktor i sestra zafrkanti samo takvi. I još se setra čudi kako sam došao skuterom. Pa reko, ionako neću dobit anesteziju pa nema beda za vožnju.

I da, na šalteru ima jedna zgodna sestra. Da čovjek poželi doći još koji put.

Tak da je moje iskustvo ove kolonoskopije izrazito pozitivno.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:49   #873
Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
Puno hvala još jednom na odgovoru. Danas mi je konačno stigao PHD nalaz, pa bih Vam prepisao nalaz u cijelosti (da ne morate pretraživati po temi):

Kolonoskopija:
Perianalno nalaz je uredan
Digitorektalno: sfinkter čvrst, ampula prazna, vijenac malih hemoroida
Kolonoskopija: do cekuma sluznica je uredna, valvula mala, terminalni ileum normokoloriran, čini se normalan no na arealu promjera 1 cm nešto grublja granulacija te je učinjena biopsija, materijal I.
U sigmoidnom dijelu kolona, na oko 30 cm od anokutane linije mali polip, promjera 5-6 mm koji se odstrani, materijal II.

DIAGNOSIS: K52.1.. POLYPUS COLI SIGMOIDEI
Polypectomia facta est

PH nalaz:
2 Adenoma tubularae.

1. Primljen je površinski komadić sluznice tankog crijeva. Na površini su duge i tanke resice obložene pravilnim epitelom, intraepitelno se vidi po koji limfocit. Lamina proprija je dijelom edematozna, prožeta srednje obilnim kroničnim upalnim infiltratima.
2. Materijal je polip promjera 0.6 cm koji je građen od fibrovaskularne strome u koju su uložene tabularne žlijezde. Žlijezde su obložene blago displastičnim cilindričnim epitelom.
Unaprijed se zahvaljujem na tumačenju nalaza. Za kontrolu su mi rekli da je potrebno obaviti za godinu dana.
Lijep pozdrav!
Pod 1-nema patologije.
Pod 2 radi se o tubularnom adenomu koji je građen od tubularnih/razgranatih žlijezda.
Najvažnije komplikacija adenoma je maligna pretvorba. Jer postoje jasni dokazi da su adenomi prehodnici karcinoma. Maligni potencijal adenoma korelira sa slijedećim parametrima veličini polipa,histološkom tipu, stupnju displazije epitela,a obzirom na to možete biti relativno zadovoljni nalazom jer
1. Karcinomi su iznimno rijetki u tubularnim adenomima manjih od 1cm
2.Rizik nastanka korelira s udjelom vilozne sastavnice,jer tubularni adenomi sadrže manje od 25 posto vilozne sastavnice,, dok recimo tubulovilozni između 25 i 50 posto, a vilozni više od 50 posto vilozne sastavnice.
3. Vrlo mali stupanj displazije epitela.

Quote:
viktoriya kaže: Pogledaj post
Srdačan pozdrav,
Quote:
viktoriya kaže: Pogledaj post
za tlak uzimam ujutro Co-Diovan 80/12,5 mg. Tlak se kreće oko 140/80, uz terapiju se zna spustiti na i do 120/80. Tu terapiju uzimam zadnjih godinu dana, a prije sam uzimala lacipil ujutro od 3 mg, Co-Diovan u podne, concor od 1,25 mg, i opet uvečer lacipil od 3 mg.
Nakon zadnje kontrole kod kardiologa (uz sve pretrage) terapija je smanjena.
Odg od tanveer.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 21:02   #874
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Pod 1-nema patologije.
Pod 2 radi se o tubularnom adenomu koji je građen od tubularnih/razgranatih žlijezda.
Najvažnije komplikacija adenoma je maligna pretvorba. Jer postoje jasni dokazi da su adenomi prehodnici karcinoma. Maligni potencijal adenoma korelira sa slijedećim parametrima veličini polipa,histološkom tipu, stupnju displazije epitela,a obzirom na to možete biti relativno zadovoljni nalazom jer
1. Karcinomi su iznimno rijetki u tubularnim adenomima manjih od 1cm
2.Rizik nastanka korelira s udjelom vilozne sastavnice,jer tubularni adenomi sadrže manje od 25 posto vilozne sastavnice,, dok recimo tubulovilozni između 25 i 50 posto, a vilozni više od 50 posto vilozne sastavnice.
3. Vrlo mali stupanj displazije epitela.
Puno Vam hvala na odgovoru. Jasno, bilo bi bolje da nije bilo tog polipa, ali što je - tu je. Kontrolirat ću se redovno i vjerujem tako spriječiti bilo kakvu daljnju komplikaciju.
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:28   #875
Po preporuci liječnika trebala bi napraviti kolonoskopiju.Zanima me da li je netko radio u Poliklinici Nola i kakva su iskustva?Ima li netko neku preporuku za privatnu polikliniku u Zagrebu jer bi to radila pod anestezijom.
Anita4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:02   #876
Quote:
Anita4 kaže: Pogledaj post
Po preporuci liječnika trebala bi napraviti kolonoskopiju.Zanima me da li je netko radio u Poliklinici Nola i kakva su iskustva?Ima li netko neku preporuku za privatnu polikliniku u Zagrebu jer bi to radila pod anestezijom.
Poliklinika Bates.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:36   #877
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Poliklinika Bates.
Hvala Vam lijepa na odgovoru.
Anita4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 13:22   #878
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Poliklinika Bates.
Trebala bih savjet, pa se javljam.
Prije 8 godina obavila sam kolonoskopiju u rijeci kod dr. ivaniša. Odvratno iskustvo. Dakle, na ''živo''.
Dijagnosticiran mi je atipični kolitis. Na kolonoskopiji saam završila zbog bolova nepodnošljivih u trbuhu i proljeva golemih. Ivaniš mi je propisao terapiju salofalka.

Neki dan sam bila u Suncu na sistematskom i između ostalog mi je doktor na ultrazvuku rekao da ima zraka u crijevima i poslao me podosta površnom gastroeneterologu koji mi je sugerirao kolonoskopiju jer je kao prošlo 8 godina od prošle.
Ostalo sve ok. Krvna slika, jetrene probe, hormoni štitnjače, ultrazuk abdomena...
Ovaj gastro iz Sunca mi je odmah prepisao colpospa retard iako sam mu rekla da nemam bolova nikakvih.
Povremeno sam otečena - napuše mi se trbuh. I znam imat proljeve. Manje u zadnjih godinu dana.
Ono što bih ja pitala je savjet.
Ići ili ne kolonoskopiju?
Realno, nemam pretjeranih problema. I ako bih išla, svakako bih išla privatno jer tu dramu - bez anestezije, kao prije 8 godina, više ne bih ponavljala.
Vidim da ste skloniji poliklinici bates od Nole, pa me zanima zašo?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 20:19   #879
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Trebala bih savjet, pa se javljam.
Prije 8 godina obavila sam kolonoskopiju u rijeci kod dr. ivaniša. Odvratno iskustvo. Dakle, na ''živo''.
Dijagnosticiran mi je atipični kolitis. Na kolonoskopiji saam završila zbog bolova nepodnošljivih u trbuhu i proljeva golemih. Ivaniš mi je propisao terapiju salofalka.

Neki dan sam bila u Suncu na sistematskom i između ostalog mi je doktor na ultrazvuku rekao da ima zraka u crijevima i poslao me podosta površnom gastroeneterologu koji mi je sugerirao kolonoskopiju jer je kao prošlo 8 godina od prošle.
Ostalo sve ok. Krvna slika, jetrene probe, hormoni štitnjače, ultrazuk abdomena...
Ovaj gastro iz Sunca mi je odmah prepisao colpospa retard iako sam mu rekla da nemam bolova nikakvih.
Povremeno sam otečena - napuše mi se trbuh. I znam imat proljeve. Manje u zadnjih godinu dana.
Ono što bih ja pitala je savjet.
Ići ili ne kolonoskopiju?
Realno, nemam pretjeranih problema. I ako bih išla, svakako bih išla privatno jer tu dramu - bez anestezije, kao prije 8 godina, više ne bih ponavljala.
Vidim da ste skloniji poliklinici bates od Nole, pa me zanima zašo?
Istotako sam bio na kolonoskopiji i to sa 20 godina. Meni je to super iskustvo bio necu reci da sam uzivao ali zanimljivo mi je bilo gldati tu sondu kak prolazi kroz crjevo.Bolilo me kod strahovito kod terminalnog ileuma ali da mi neko kaze da ce mi opet tak biti i gore opet bi iso bezbroj puta na to, fora je. Ako mislis da te nesto muci odi ponovo dosta je ovo dug period kolko sam cuo toj sluznici u crjevu treba dosta dugo da bi se nesto promjenilo ali 8 godina je stvarno dosta. Ne mogu ti preporuciti kliniku, po meni su sve dobre. Sto se tice anestezije ja bi ti ipak sugerirao da odes na zivo. Ja se uvijek sjetim ljudi koji su zivjeli prije 19 stoljeca pa sve nadolje i kroz kakve su oni torture sve prolazili a mi se dns na injekciju vec zalimo i trazimo sto blaze... Naravno sve ovisi o tebi ako stvarno zelis anesteziju uzmi ali nije to bas lijepo davati takve lijekove svome tjelu...
I pij caj od iđirota , kosta ti 10kn , stavis salicu vode i posipas taj iđirot i ostavis preko noci. Slijedeci dan uzmes gutljaj nakon ili prije obroka kak god hoces , ukupno 6 gutljaja dnevno. Ne vise. Drz se toga mjesec dana i vidjet ces promjene. Ja sam se preporodio. O prerahni nemoram ni govoriti. to moras paziti znam da nije lako i da se covijek dosta puta zanese ali opet, opcenito se moras drzati prehrane.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 16:42   #880
Molim pomoć..
u petak u pol 9 ujutro naručena sam na kolonoskopiju, dobila sam upute kako dan prije moram jest zadnji put u 10 i onda u 11 pa u 15 popiti gorku sol....zanima me jel problem ako sol popijem u 14 pa onda u 18 ili se striktno moram držati vremena? jela bi, naravno, zadnji put u 10..
Hilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.