Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 09:08   #1
Šta 400 kg uranija radi u Zagrebu?

Šta 400 kg uranija radi u Zagrebu?

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-uranij-435679

Mislim, kako se može "ne znati" za 400kg uranija. Koliko sam ja upučen, dobijanje radioaktivnog materijala je dugotrajan i skup proces.

A ova količina je prevelika, da bi to bilo za potrebe instituta.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 10:55   #2
Pročitaj malo gdje se skladišti sav radioaktivni otpad, koliko ga nastaje i kako, pa možda skužiš da "novinari" u nedostatku senzacija izmišljaju nepostojeće.
Razumio bih zabrinutost oko tona radioaktivnog otpada NE Krško, ali ovo...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:11   #3
Radimo nuklearnu bombu koju ćemo baciti na neku od susjednih država. Još nismo odlučili na koju.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:55   #4
Bilo je u novinama, To nije uranij od instituta nego iz INA laboratorija iz Kutine koji je srušen negdje 2007-me. Bačve su prevezene 1992 zbog opasnosti od ratnih djelovanja, Radi se o 4 bačve, u dvije se nalazi žuti uranijski kolač od obogaćnog uranija, a u dvije rudača u granulama. Očito se eksperimentiralo sa obogaćivanjem uranija.

Nije jasno koliko je taj kolač uranija obogaćen (u prirodi se U235 standardno nalazi u rudači u iznosu 0,711%), niti gdje je obogaćivan kao niti odakle uopće uranijska rudača.

Nije isključeno da se pokušavalo usvojiti proizvodnju uranijskog kolača kao poluproizvoda za gorive šipke u Krškom. No sve da su i uspjeli obogati uranij u dovoljnoj mjeri, sama tehnologija gorivih šipki je daleko zahtjevnija.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:58   #5
Pssst Grunfe, to je tajna!
Nemoj nikom reći, ali samo zagrebačka kućanstva koja su se grijala ugljenom su tijekom godina proizvela hrpetinu niskozračećeg otpada, koliko su ga proizveli Plomin i kutinska Petrokemija da i ne spominjem.
Pogone centrifuge tako smo dobro prikrili Končarevom proizvodnjom vešmašina da nas ni Ameri nisu skužili. Polako ali sigurno postajemo nuklearna vele, sila mi je
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:13   #6
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Šta 400 kg uranija radi u Zagrebu?

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-uranij-435679

Mislim, kako se može "ne znati" za 400kg uranija. Koliko sam ja upučen, dobijanje radioaktivnog materijala je dugotrajan i skup proces.

A ova količina je prevelika, da bi to bilo za potrebe instituta.
24sata

Institut Rudjer Boskovic Pa nije uranij nadjen kod skole jebo ga. Nadjen je na najprirodnijem mogucem mjestu (ako ne racunamo rudnike)

To nije uranij nego yellowcake. Zasto trabunjate gluposti ako o tome nemate pojma? Imao sam ja za vrijeme studija farmacije bocu uranijevog reagensa u labosu pa nikom nista nije bilo od toga.
Depozitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:19   #7
Možda su poslali iz Vinče?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.