Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 15:02   #6141
Quote:
Sunčica7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.. evo i da se ja malo javim.
Dakle, s Atkinsom sam startala u 6. mjesecu prošle godine i u 2 sam mjeseca izgubila 18 kilograma. I još 2 kile u fazi održavanja. Danas, skoro godinu dana kasnije nije se vratilo ništa. Izgledam si bolje nego ikada. Jedem uglavnom sve, ali pazim da unos UH mi ne skoči iznad 80g UH na dan. Raznim eksperimentima u prehrani došla sam do zaključka kako je to moja gornja granica do koje se ne debljam. Ok, varira mi kilaža unutar raspona od 2kg, ali to ima veze i o unosu tekućine i periodu dana kad se važem. Jako sam sretna.
Ono u čemu mi je još dijeta pomogla je tlak.. uvijek sam imala blago povišeni tlak.. recimo oko 145/90. S izgubljenim kilama i tlak se normalizirao. Vježbam 2-3 puta na tjedan, dosta se istrošim i na poslu i kile se ne vraćaju.
Ljudi i ja sam imala zastoja, ali nemojte onda odustati. Metabolizam se ulijeni, ali krene opet i onda kile drastično padaju. Ljeto je blizu, zato.. u nove pobjede nad viškom kilograma! Sretno i zapamtite - ne živimo da bi jeli, jedemo da bi živjeli.
sretno i tebi.....kaj sam samo ja na ovom forumu
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:35   #6142
Pa radi se samo o siru Dalmatinac sa 2g UH na 100g ili feta sa 1g UH
Šunka PIK cijeli but? Jel dopušteno
Maljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:54   #6143
Quote:
Maljavi kaže: Pogledaj post
Pa radi se samo o siru Dalmatinac sa 2g UH na 100g ili feta sa 1g UH
Šunka PIK cijeli but? Jel dopušteno
šunka mislim da je,vidim da sir nema puno UH,ali bez obzira na to neki ljudi ga nesmiju jesti ako primjete da ih koči,neki ga mogu jesti svaki dan a nekima radi probleme odnosno koči ih u mršavljenju,sam češ najbolje primjetiti probaj ga ne jesti par dana pa ako kg krenu dole onda znaš da te koči.pa ga onda probaj jesti u još manjim količinama ili jednom tjedno.vjeruj mi našla sam se u svakakvim situacijama u ovih godinu dana i stvarno svako mora sam otkriti koliko i šta smije jesti..znala sam po mj dana ne skinuti ni grama a onda u tj dana i po 5 kg...samo strpljenja i puno puno volje.što se tiče šunke ja si isto u dučanu uzmem pečenu šunku ili kuhanu ali to tek toliko da imam kaj u prolazu prožvakat kad me ulovi,pogotovo sad kad sam se vratila u prvu fazu nakon što sam za vikend jela kolače,ušla sam u ketozu danas i crkajem od glavobolje i ne pada mi napamet više jest slatko!!!!još dan dva i vračam se na održavanje.ako ti još kako mogu pomoči tu sam.
kosjuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:11   #6144
Pozdrav,
otac mi drži Atkinsa već 4 tjedna, i mogu reći da je sasvim fino smršavio. Sa 106 kg došao na 97 kg, i sve bi bilo super da se nisu počeli javljati lagani zdravstveni problemi. Ništa preozbiljno, ali niži šećer, veliki umor, i odlučio je, u dogovoru s doktorom, da se skida s dijete.
Međutim, kilogrami koje valja skinuti su ostali, tako da namjerava krenuti na UN dijetu, koja djeluje zdravija (mada sama sintagma zdrava dijeta gotovo da ne postoji). E sad, ono što mene zanima, i što bi volio istražiti - da li je pametno skakati s Atkinsa na UN dijetu?
I to, (A) je li šok na organizam u zdravstvenom smislu; (B) je li je pametno a propos mršavljenja (zbog toga što se UN temelji na UH, a već u organizmu postoje stanice koje su zasićene mastima ili kako to već ide, govorim laički, pa može doći do naglog debljanja)?

Hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:44   #6145
Onda mu je bolji projelaz na montignac. Na un se lakse mrsavi (bar ja) ali monti se zasniva na puno proteina i ugljikohidrata s niskim glikemijskim indexom a to je odlicno za odrzavanje razine secera u krvi. Un ne pita kakve secere jedes pa mozes svaki 4 dan jesti bilo kakve kolace a zbog toga bi mu secer mogao lakse divljati. E a iz osobnog iskustva un je super po ljeti kad ima puno svjezeg voca za vocni dan.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:04   #6146
Quote:
kosjuraj kaže: Pogledaj post
da da slavimo rođendan!jesam postigla sam težinu koju sam htjela ali i dobila višak kože..ha ha ali vježbam sad dva puta tjedno da se to malo učvrsti ,pa sam kao dobila 1,5 kg ali trener kaže da je to od vježbanja jel se mišić probudio a on je teži od sala itd.kužiš kaj hoču reč.nego kad češ imat vremena napiši što ti papaš u zadnjoj fazi..nikako da uhvatim ritam sve me strah obogatit jelovnik da ne pretjeram..standard jedem meso,jaja,povrče i priuštim si bademe ali mislim da bi smjela još štošta pa pomagaj!!!
Oprosti što tek sad odgovaram, u zadnje vrijeme nemam vremena za ništa, tek sam sad išla čitati zaostatke.
Kužim šta hoćeš reći u vezi te težine mišića i da su oni teži od sala, naravno. Slažem se s time šta kaže tvoj trener.
U vezi hrane kako ja sad jedem: Pa evo, spomenula si bademe. Osim njih dobro je, dopušteno i korisno jesti i orahe, lješnjake, makadamija oraščiće (posebno su dobri i korisni na našoj dijeti), suncokretove, bučine sjemenke i sl. Korisni su, zdravi i dopušteni, ali oprez je potreban jer nemaju baš malo UH. Zato s time oprez, ali svakako ih jedi.
Sad u ovoj IV FAZI, tamna čokolada s visokim postotkom kakaoa je nešto što si isto priuštim.
Isto tako, priuštim si povremeno voće, nešto što si baš zaželim, dosta često to bude ananas jer ga obožavam.
Povremeno si pojedem neko pecivo sa sjemenkama. Ponekad pojedem i krumpir, rižu, tjesteninu, onako možda jednom tjedno nešto od toga.
Inače, u fazi održavanja Atkins dopušta tri "odstupanja" tjedno (ne tri dana u tjednu, nego tri obroka), od uobičajenog Atkins jelovnika, no meni se to čini previše (mislim za mene). Bojim se da me ne bi "povuklo" pa da bi bilo problem - šta je sigurno, sigurno je - bolje ne riskirati .
Volim si pojesti jogurt, B aktiv, kefir i sl. od mliječnoga.
Ugl. i dalje pazim šta jedem, dopustim si tu i tamo nešto nedopušteno, strogo pazim na vagu, važem se obavezno svako jutro, dopuštam si dva kg +-, tj. držim se između 58-60 kg. Čim pređe 60 kg, vraćam se u strogu I fazu i to rješavam za 2-4 dana, pa onda opet u IV fazu.
Kombiniram sve Atkins faze po potrebi.
Fešte, rođendani, blagdani više nisu dani kad se i dalje odričem slatkoga, nego tu onda imam day off.
I ovaj Uskrs je bio takav. Nije baš da se prežderem svega ali ne odričem se komada torte ili kolača koji me privuče. No, druga dva do tri dana "ispravljam pogrešku" - "plaćam svoj dug Atkinsu" i tada sam opet u strogoj I fazi.
Ugl. u svemu treba ići oprezno, polako, jako polako, vagati se svaki dan, kontrolirati kako se tijelo ponaša, kako se osjećaš kad uvedeš neku promjenu ili neku novu namirnicu u prehranu - sve je bitno.
Atkins je rekao da se u IV fazi kombiniraju sve faze po potrebi i meni tako zaista i odgovara, mogu tako funkcionirati, ne gladujem a nisam niti željna ničega, bitno je da održavam težinu i da sam zadovoljna. Šta' š više?
Lijep pozdrav i tebi i ostalim Atkinsovcima.
Nadam se da ću se moći uskoro opet javiti, nedostajete mi.
Želim svima puno uspjeha na ovoj dijeti.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:52   #6147
od sutra sam na atkinsu.moram skinuti 20kg. bila bih zadovoljna i sa 10. samo da se smanji ova trbusina.nista vise ne mogu obuci imam jednu molbicu. posto ima mnogo postova, a vremena imam malo da li imaju stranice sa receptima?
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 01:47   #6148
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
od sutra sam na atkinsu.moram skinuti 20kg. bila bih zadovoljna i sa 10. samo da se smanji ova trbusina.nista vise ne mogu obuci imam jednu molbicu. posto ima mnogo postova, a vremena imam malo da li imaju stranice sa receptima?
Ovdje imaš recepte: https://www.forum.hr/showthread.php?t=618625
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:41   #6149
hvala, snjezana.
danas prvi dan. skuhala dva jaja za dorucak, rucak bijelo pilece meso, zelena salata, a za veceru ce biti ponovo piletina sa salatom od mladog kupusa.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:45   #6150
u prvoj fazi da li je dopusteno vrhnje za kuhanje? ili ga je bolje izbjeci?
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 21:29   #6151
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
u prvoj fazi da li je dopusteno vrhnje za kuhanje? ili ga je bolje izbjeci?
po atkinsu vrhnje je dopusteno u ogranicenim kolicinama
no oprez
postoje ljudi koje vrhnje i mljecno usporava ili dovodi do zastoja
ja pripadam u tu kategoriju pa su moji svi eksperimenti sa sirom i vrhnjem zavrsili ignoriranjem istog
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 00:17   #6152
Quote:
santa13 kaže: Pogledaj post
po atkinsu vrhnje je dopusteno u ogranicenim kolicinama
no oprez
postoje ljudi koje vrhnje i mljecno usporava ili dovodi do zastoja
ja pripadam u tu kategoriju pa su moji svi eksperimenti sa sirom i vrhnjem zavrsili ignoriranjem istog
Srećom, ja ne pripadam u tu kategoriju i sretna sam zbog toga.
Meni su sir i vrhnje jako često na meniju.

Slabo se nešto opet tu piše. Gdje su svi?
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 00:18   #6153
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
hvala, snjezana.
danas prvi dan. skuhala dva jaja za dorucak, rucak bijelo pilece meso, zelena salata, a za veceru ce biti ponovo piletina sa salatom od mladog kupusa.
Super za prvi dan. Ne zaboravi "nalijevati se" vodom.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 22:11   #6154
Quote:
snježana0301 kaže: Pogledaj post
Super za prvi dan. Ne zaboravi "nalijevati se" vodom.
evo me ko bacvica. pijem vode,pijem i caja,danas sam ponovo imala jaje za dorucak, za rucak piletinu sa 1/2 rajcice,a za veceru 2 jadranske lignje,divlje sparoge i mlada salata.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 22:17   #6155
vise volim konkretno meso nego salame ili neke mesne proizvode za koje ne znam sastav. slaninu ne mogu bez kruha, niti bilo sta suhomesnato.-
piletinu spremim na gril tavi i ponesem na posao.
za sutra planiram pljeskavicu...fasirano sa malo luka
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:59   #6156
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
vise volim konkretno meso nego salame ili neke mesne proizvode za koje ne znam sastav. slaninu ne mogu bez kruha, niti bilo sta suhomesnato.-
piletinu spremim na gril tavi i ponesem na posao.
za sutra planiram pljeskavicu...fasirano sa malo luka
I bolje je da ne jedeš kupovne salame.
OK, tu i tamo, malo, ali kao što kažeš - u njima ne znaš čega sve ima, vjerojatno svega a najmanje mesa.
Ne znam jesi li probala ili naletjela na recept, u nedostatku boljeg - imaš Oopsiće, to je nešto što može donekle "glumiti" kruh, ali moram priznati da je ta "gluma" loša.
Mislim nisu Oopsići loši nego loše glume kruh. Ali u nedostatku pravog kruha - može poslužiti a i dobro dođu kao promjena na jelovniku. Ja ih volim jesti da si mažem maslac na njih, a i znala sam si napraviti sendvič od njih.
Mljeveno prolazi ali pazi se luka. Nije zabranjen ali strogo pazi na količinu, nema baš malo UH.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:42   #6157
sustigao me zastoj
to me uvijek demotivira no vec sam pomalo navikla
idemo dalje....
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:46   #6158
Smile

Quote:
snježana0301 kaže: Pogledaj post
Srećom, ja ne pripadam u tu kategoriju i sretna sam zbog toga.
Meni su sir i vrhnje jako često na meniju.

Slabo se nešto opet tu piše. Gdje su svi?
voljela bih da mogu jesti sir i vrhnje
nazalost nisam te srece, u ranoj fazi kada sam pocela sa atkinsom definitivno me kocilo pa sam si to ukinula
drago mi je da postoje ososbe koje mogu sir i vrhnje, to uvelike pomaze u prehrani
__________________
sreca je tamo gdje si ti ........
santa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 13:30   #6159
Quote:
santa13 kaže: Pogledaj post
voljela bih da mogu jesti sir i vrhnje
nazalost nisam te srece, u ranoj fazi kada sam pocela sa atkinsom definitivno me kocilo pa sam si to ukinula
drago mi je da postoje ososbe koje mogu sir i vrhnje, to uvelike pomaze u prehrani
Da, slažem se, ja kad više meso ne mogu niti pogledati, onda jedem sir i vrhnje ili čak samo vrhnje.
Čekaj, a ove sireve, tvrde tipa Gauda, Trapist i sl., to te isto koči ili ne?

A gle, moguće je da ćeš sir i vrhnje smjeti jesti u III ili IV fazi.
Kad izgubiš sav ili skoro sav višak možeš opet probati s malom količinom dnevno, prvo 100 g, pa možda ne bude problema.
Zapravo, u IV FAZI ti bude najvažnije da eventualnim jedenjem mliječnog kile ne počnu opet rasti, cilj ti bude da praktički stojiš na svojoj kilaži koju ćeš postići, tako da postoje šanse da ćeš onda moći i ti uživati u siru i vrhnju.
A do tada, nažalost, sir i vrhnje :no no: a kaj ćeš, kad si takve "sreće".
Zastoj - jooooj daj, pričaj mi o tome. Mene su ti zastoji jako demotivirali, najdulji ikad mi je bio dva tjedna, pitam se šta bi bilo da je trajalo dulje kao što neki ovdje pišu da su imali.
No, dobro, bitno je da znaš da kroz to moramo povremeno prolaziti i da se svejedno mršavi i tijelo se stanjuje makar vaga ne pokazuje manju brojku.
Izdrži, krenut će opet.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:25   #6160
malo mi nedostaje kuhana hrana. kupila sam junetinu,koju cu skuhati sa kupusom(skuhat cu 1/4 manje glavice).necu stavljati ni luka ni mrkvicu zbog UH. ne znm sastav kocke za supu ima li prostora da je stavim dalici na jelo.

snjezo,moze li proci?
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.