Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 08:53   #121
Neki dan radila pizzu i hvala heureki na savjetu da prvo pecem tijesto premazano maslinovim uljem i s malo umaka od paradajza... prekrasno se diglo i onak malo speklo, pa sam dodala ostalo...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:05   #122
Kako radite pizzu sa suhim kvascem? Da li se taj suhi isto otapa u mlijeku i diže ili...?
Da li jedna vrećica suhog zamjenjuje jednu kockicu svježeg?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:25   #123
Quote:
heureka kaže: Pogledaj post
.... i stavila peci oko 20tak minuta na 200 stepeni..
hmmm, ja pečem 12-15 minuta na 200 i pica je ok
BTW. kad razvaljam tijesto, premažem ga uljem, pa na to paradajz sos, pa sir, pa šunku, pa šampinjone, pa luk, pa opet sir, pa vrhnje za kuhanje, posolim, popaprim, stavim masline i origano
Šunku i sir naribam
Najbolja mi je ona šunka iz trokutaste konzerve, a sira stavim i 3 vrste...gaudu, dimsi, tilzit....kad je pizza gotova, posipam ju parmezanom
PS, nije uopće kalorična
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:41   #124
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Najbolja mi je ona šunka iz trokutaste konzerve
Jel to ona sunka iz djetinjstva?? prava kuhana presana sunka, otvara se onak da se frce na mali otvarac i okruzena je onom prozirnom zelatinom????

linslin: to mi je sveta uspomena iz djetinjstva... jos to rade? di ima za kupiti??
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:52   #125
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Jel to ona sunka iz djetinjstva?? prava kuhana presana sunka, otvara se onak da se frce na mali otvarac i okruzena je onom prozirnom zelatinom????

linslin: to mi je sveta uspomena iz djetinjstva... jos to rade? di ima za kupiti??
da....ne frče se nego se samo povuče
recimo Mercator
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:04   #126


morat cu potraziti
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:11   #127
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post


morat cu potraziti
drže ju gore gdje su oni gotovi umaci i razne salate, desno od kruha....u jednom od frižidera
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:11   #128
Kako radite pizzu sa suhim kvascem? Da li se taj suhi isto otapa u mlijeku i diže ili...?
Da li jedna vrećica suhog zamjenjuje jednu kockicu svježeg?
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:27   #129
pomijesas s brasnom suhi kvasac, malo secera, malo soli, dodas mlacne vode, zamijesis tijesto, pricekas da se digne

jedan suhi kvasac dovoljan za cca 1/2 kg brasna (tijesto za 1 protvanj koji standardno stigne s pecnicom)

(moj 3000-ti post )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:44   #130
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
jedan suhi kvasac dovoljan za cca 1/2 kg brasna (tijesto za 1 protvanj koji standardno stigne s pecnicom)
Ovo mora bit neka jako debela pizza

Meni je tijesto od pol kila brašna dovoljno za dva takva protvana, i još bi mi ostalo al mi je žao baciti pa druga pizza obično ispadne malo deblja
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 14:37   #131
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Ovo mora bit neka jako debela pizza

Meni je tijesto od pol kila brašna dovoljno za dva takva protvana, i još bi mi ostalo al mi je žao baciti pa druga pizza obično ispadne malo deblja
nije
potrosim manje od 1/2 kg brasna po komadu - ne znam tocno koliko, pa sam ovak napisala otprilike
(uvijek radim dvije - jednu ljutu , jednu obicnu - i nikad ne uspijem potrositi kilu brasna)

radim jaaaaako bogate pizze pa mi je tijesto duplo tanje od gornjeg dijela
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:07   #132
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
radim jaaaaako bogate pizze pa mi je tijesto duplo tanje od gornjeg dijela
To još uvijek ne znači da tijesto nije prilično debelo
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:25   #133
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
To još uvijek ne znači da tijesto nije prilično debelo
ne bi rekla da je debelo (radim sa cca 2.5 dcl vode, pa racunaj koliko to brasna moze "popiti"...)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 18:34   #134
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Kako radite pizzu sa suhim kvascem? Da li se taj suhi isto otapa u mlijeku i diže ili...?
Da li jedna vrećica suhog zamjenjuje jednu kockicu svježeg?
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Kako radite pizzu sa suhim kvascem? Da li se taj suhi isto otapa u mlijeku i diže ili...?
Da li jedna vrećica suhog zamjenjuje jednu kockicu svježeg?
ok, da ne ispadne da sam bezobrazna i nestrpljiva ....ali, jeste li ikad imale u ruci vrečicu suhog kvasca ? kad drugi put budete, okrenite ju - na poleđini u dvije jednostavne rečenice stoji uputstvo za upotrebu i doziranje
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:06   #135
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
moja tajna je u tome da imam prekrasnu peć na drva s malom pećnicom. u pećnici stoji kamena ploča koja se jako ugrije i na nju direktno ide pizza. bez papira, lima, ulja i ostalog. krenuli smo s tim kameno sasvim slučajno, a sada svaki vikend zimi imamo goste na pravoj, domaćoj pizzi. a ono što se stavi na nju tu je manje bitno. luk, paprika, slanina, kukuruz, sir........ whatever!

vratila sam se na ovaj stariji post jer me jako zanima ova kamena ploča koju imaš u peći na drva - gdje se može nabaviti ta ploča i koliko košta?
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:00   #136
prava domaća salsa umjesto kečapa i već gotovih umaka! ona salsa koja se koristi i za paštu s pomadorama
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:37   #137
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ok, da ne ispadne da sam bezobrazna i nestrpljiva ....ali, jeste li ikad imale u ruci vrečicu suhog kvasca ? kad drugi put budete, okrenite ju - na poleđini u dvije jednostavne rečenice stoji uputstvo za upotrebu i doziranje
Ok. Samo što si mogla napisati TE "dvije rečenice" umjesto ovih gore. Hvala, u svakom slučaju, mislila sam na iskustva žena koje rade sa suhim kvascem.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:49   #138
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Ok. Samo što si mogla napisati TE "dvije rečenice" umjesto ovih gore. Hvala, u svakom slučaju, mislila sam na iskustva žena koje rade sa suhim kvascem.
Baš sam ti mislil odgovorit, ali tek sad vidim da te zanimaju samo mišljenja žena... A onda niš
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 19:43   #139
Savršena temperatura za pizze

Muku mučim sa pečenjem pizze; naime, nemam pojma na kojoj temperaturi se peče!
Uvijek pečem na 180°C i uvijek sir bude tvrđe zapečen. Probao sam smanjit na 150°C no to je ispalo još gore...
Inače, provjeravam pečenost prema donjem dijelu pizze i spremna je za jelo tek kad dno poprimi onu lijepu oker boju, no do tada je gornji dio već debelo prepečen. Tijesto je obično debljine od 0,5-1cm, preko cijelog protvana

Daklem, molio bih preporuku za najbolju temperaturu za pripremu pizze, s ciljem da sir bude onako divno gumenast razvlačljiv
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 20:35   #140
Ovisi ti dosta o pećnici,ali pravilo bi bilo, peći na prvoj donjoj rešetki, pećnica prethodno zagrijana, temp.180-200 ventilirana, 15-20 min.
Ako ne želiš zapečeni sir stavi ga u drugoj polovici, odnosno kad je pizza već napola pečena.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.