Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2006., 08:25   #1
Lokacije u Hrvatskoj za fotografiranje

Bok
Mislim da bi ovaj topic bio ok za sve landscape fotografe u Hrvatskoj
Zasto ne bismo napravili listu dobrih lokacija za fotografiranje

Evo da ja pocnem sa Rijekom i okolicom
Sveta Ana - iznad Gornje Vezice (kod zvjezdarnice) ima jedna krasna crkva na vrhu brda
Uvala Crisnjevo ispod Krckog mosta -super zaa slikati most
Grad Kastav za slikanje panorame Kvarnera
Cesta Meja-Gorski Kotar (ima jedna pruga na pola puta sa srusenom kucicom) super lokacija
Fuzine - ispod vijadukta auto ceste Rijeka Zagreb
Izvor Rijecine - Martinovo selo - super sa slike slapova i brze rijeke ako snimate sa long shutter speed.Slike vode ispadnu super mutne. Kod Cavli skrente desno prema Drazicama i samo vozite ravno do (Martinovo selo) 10 km od centra Cavli
Preluk - auto camp super za snimane panorame Opatije
roberto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 01:09   #2
Quote:
roberto007 kaže:
Bok
Mislim da bi ovaj topic bio ok za sve landscape fotografe u Hrvatskoj
Zasto ne bismo napravili listu dobrih lokacija za fotografiranje

Evo da ja pocnem sa Rijekom i okolicom
Sveta Ana - iznad Gornje Vezice (kod zvjezdarnice) ima jedna krasna crkva na vrhu brda
Uvala Crisnjevo ispod Krckog mosta -super zaa slikati most
Grad Kastav za slikanje panorame Kvarnera
Cesta Meja-Gorski Kotar (ima jedna pruga na pola puta sa srusenom kucicom) super lokacija
Fuzine - ispod vijadukta auto ceste Rijeka Zagreb
Izvor Rijecine - Martinovo selo - super sa slike slapova i brze rijeke ako snimate sa long shutter speed.Slike vode ispadnu super mutne. Kod Cavli skrente desno prema Drazicama i samo vozite ravno do (Martinovo selo) 10 km od centra Cavli
Preluk - auto camp super za snimane panorame Opatije

super, i onda ti nekom kažeš, odi tamo, stani kod one kućice, stavi stalak pored vrata, po mogućnosti stavi taj i taj filter, sto asa, 1/8 sec, ali da ti se potrefi za blendu 8, onda okini.nakon toga možete uspoređivati fotografije, ima li razlika.
Klon Prvog Vozača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 01:50   #3
i sta imas ti od toga sta si nasao dobru lokaciju. sve si slikao i onda spremio u kompjuter. Kome mozes pokazati te slike. Ti si nasao lokaciju i samo ti znas za nju, Bojis se da ce konkurencija napraviti bolju sliku ili sto...

Ja sam postavio ovaj topic za amatere fotografe koji slikaju cisto iz hobija.
Ako netko moze napraviti bolju slike od mene na lokaciji koju sam ja rekao onda super svaka mu cast. Zasto bih ja skrivao lokacije. Ionako nece nitko vidjeti moje sliek osim mene.
roberto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:50   #4
evo par zgodnih lokacija:

Umag ---> Stella Maris, imas slikat do mile volje, iz svih uglova, da ti pamet stane....dalje... Mali Losinj ---> Suncana i ine uvale, posebice u sumrak.... Rovinj ----> s mora, izgleda ko mala Venecija, predivno!... onda s vrha Rovinja, sa Bazilike Sv.Eufemije, puca pogled na uvalu i otocice...
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 00:19   #5
fotkanje...

najbolje fotke su u planinskim predjelima, mir, tišina i nedirnuta priroda (biokovo, velebit...)
vespera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 08:37   #6
svaka lokacija je dobra lokacija za fotografiranje!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 17:01   #7
Talking SvUgDje

Svaugdje se moze slikati ako se zna slikati
:
__________________
We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
Albert Einstein
hack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 09:21   #8
Nisu toliko bitne lokacije koliko detalji. Iz gotovo svake lokacije se može dobiti dobra fotka. Samo treba imati motiv koji slikaš. ako si u Moulin ROugeu i nemaš dobar motiv (žice iznad, antene, automobili), fotka svejedno može biti lošija od neke koju napraviš u svome kvartu. Bitno je prepoznati detalj i motiv. Osim ako se ne radi o čisto "turističkom" tipu "snapshota". Tu onda nema rasprave....
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 16:50   #9
Prostori i lokacije za fotografiranje

Na www.fotomodel-art.com/prostor.html ima dosta razno raznih lokacija i prostora za fotografiranje, a ako imate i vi neki prostor možete ga tamo dodati
foto_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.