Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 16:25   #1
teleportacija virusa

gleda san bio nedavnu onu emisiju na rubu znanosti, bilo je nesto o tehnologiji buducnosti...pa su spominjali mogucnosti teleportacije u buducnosti
do sada su uspjesno izvedene teleportacije fotona i laserske zrake, a u buducnosti bi trebali pokusat teleportirat bakterije i viruse.
meni se nekako cini da bi bilo opasno tako prebacivat, moglo bi doc do zloupotrebe...ostvarenje sna za teroriste...samo teleportiras neki virus na bushovu cetkicu za zube...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:26   #2
mislim da bi prije teleportiranja ogromnih molekula bjelančevina trebali pokušati s teleportacijom protona, vodikovih atoma i tako to...

ali, uvijek možemo kompenzirati
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:43   #3
Iako je ovo s bushom jako ljepa ideja teleportacija kao takva je danas nemoguća (ako gledaš ono na star treku "beam me up scotty"). Možda uskoro.
Nedavno mi je frend pričao da je na netu čitao da su uspjeli teleportirati neku masenu česticu, al u pogledu toga sam Nevjerni Toma.
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 18:51   #4
Neznam baš. Sve što sam ja do sada vidio je koristilo heisenberga za "teleportaciju".

Za zagadit busha bi rađe nešto malo sigurnije i djelotvornije
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 18:12   #5
Quote:
Endimion17 kaže:
mislim da bi prije teleportiranja ogromnih molekula bjelančevina trebali pokušati s teleportacijom protona, vodikovih atoma i tako to...

ali, uvijek možemo kompenzirati

Ja sam nekako mislila da su vec uspjeli teleportirati neku masenu cesticu, ocito sam bila u krivu.

Ja bih isto prvo radije krenula s nekim anorganskim molekulama, sto bi recimo falilo oksidu nekog metala ili tako necemu.
Osobno mi se cini da je virus ili bakterija prekomplicirana stvar odmah nakon laserske zrake.

Ali ono sto ja govorim vec par godina je da je krajnje vrijeme da se izumi teleportacija. A ovo mi barem daje nade da tamo neki moji praunuci nece trosti gomilu vremena na putovanje do posla, itd.
bfh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 18:43   #6
kako je netko na forumu rekao, prije će oni dovesti u red teleportaciju nego će Zagreb dobiti metro sustav
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.