Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2009., 18:26   #1
Neželjena trudnoća - što i kako dalje?

negdje da si olakšam dušu malo...

jutros saznah da sam trudna točno 17 tjedana i 4 dana naravno,neočekivano...još dolazim sebi i ne mogu da shvatim...

već danima,a i noćima plačem..osjećam bol u cijelom tijelu..tešku psihičku bol! doma su svi to prihvatili,mama je sretna i već planira šta i kako treba za bebu..drago mi je da su uz mene i da ih to čini sretnima!

al problem je u tome što ja imam tek 20 godina,što nisam planirala to dijete i što čovjek s kojim imam to dijete nije psihički stabilan,jer mi je radio velike probleme dok smo bili zajedno i neću ni da čujem za njega jer bojim se kako bi to završilo. no..nisam sama,imam mamu,brata,prijatelje...svi su uz mene a ja opet tako sama

planirala sam upisati sad fax,uživati u cijelom ljetu...jednostavno uživati kao i do sada jer sam takva osoba...volim život,i stalno visim negdje i radim nešto i zato se sada..o da...sada se toliko bojim te činjenice da ču za koji mjesec imati dijete u naručju!

dali ja to mogu,kako ču izdržati taj pritisak ovog malog grada kad sve oči budu uperene u mene...dali ču i dalje hodati uzdignute glave kao do sada?
toliko je tih pitanja a ni jednog odgovora...svi uz mene,a ja tako sama! ne osjećam tugu,nego osjećam bol..kao da mi se cijeli svijet ruši i sve moje nade,moji snovi...sve nestaje jer je sad to dijete najbitnije!

napisala sam eto...dosta slova meni bitnih,jer se uistinu osjećam sama i tako se bojim,i bilo bi vam puno zahvalna kad bi čula koji savjet..nešto šta da uradim da ova bol postane sreća...hvala puno
karamelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 18:36   #2
Nemaš se šta bojat bitno da su svi uz tebe, zamisli da obitelj nije uz tebe, Za sve u životu ima vremena, za faks, za karijeru za sve, a beba kad se desi to je naj veća sreća bez obzira planirana ili ne, znam par cura koje su neplanirano zatrudnile, i danas sa par godina odmaka, odlučno kažu da im je to naj bolja stvar koja im se u životu dogodila, a što se okoline tiče ko ih jebe, ako te neko zbog toga odbaci onda ni ne zaslužuje da ti se obrati a kamoli da ti bude prijatelj.

P.s. Kako si dogurala do17. tjedna i nisi znala da si T?
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 18:42   #3
Slušaj, toliko je ovdje cura koje bi dale sve da uspiju zatrudniti! Tebi je uspjelo iako ti uvjeti nisu naj ali beba je beba. A za faks imaš vremena, tko kaže da ga moraš upisati s 18 ili 19? Glavno je da su tvoji uz tebe, to će ti biti ogromna pomoć! Jedna naša asistentica je uspjela faks završiti i magistrirati, a ima troje djece (prvo je rodila na prvoj godini faksa), obitelj joj je pomogla i uspjela je. Zato, uživaj u trudnoći i raduj se onome što dolazi.
Gospođa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 18:49   #4
Sto bi se reklo, sve se moze kad se hoce
Imam i ja 20 godina, a ima ih jos gro na forumu naseg godista, pa i mladje, koje cekaju bebice. Imas podrsku familije, sto je vec jako puno, i sto ce ti sigurno olaksati situaciju ako zelis sebi i djetetu napraviti nekakvu buducnost, sto te ocito muci. Bit ce zrtve i odgadjanja, ali tako je to sa bebicama i kada ti je 35, i ako imas volje i ljubavi, nikako nije nemoguce.
A sad pomazi busu i uzivaj
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:02   #5
Quote:
karamelaa kaže: Pogledaj post
negdje da si olakšam dušu malo...

jutros saznah da sam trudna točno 17 tjedana i 4 dana naravno,neočekivano...još dolazim sebi i ne mogu da shvatim...

već danima,a i noćima plačem..osjećam bol u cijelom tijelu..tešku psihičku bol! doma su svi to prihvatili,mama je sretna i već planira šta i kako treba za bebu..drago mi je da su uz mene i da ih to čini sretnima!

al problem je u tome što ja imam tek 20 godina,što nisam planirala to dijete i što čovjek s kojim imam to dijete nije psihički stabilan,jer mi je radio velike probleme dok smo bili zajedno i neću ni da čujem za njega jer bojim se kako bi to završilo. no..nisam sama,imam mamu,brata,prijatelje...svi su uz mene a ja opet tako sama

planirala sam upisati sad fax,uživati u cijelom ljetu...jednostavno uživati kao i do sada jer sam takva osoba...volim život,i stalno visim negdje i radim nešto i zato se sada..o da...sada se toliko bojim te činjenice da ču za koji mjesec imati dijete u naručju!

dali ja to mogu,kako ču izdržati taj pritisak ovog malog grada kad sve oči budu uperene u mene...dali ču i dalje hodati uzdignute glave kao do sada?
toliko je tih pitanja a ni jednog odgovora...svi uz mene,a ja tako sama! ne osjećam tugu,nego osjećam bol..kao da mi se cijeli svijet ruši i sve moje nade,moji snovi...sve nestaje jer je sad to dijete najbitnije!

napisala sam eto...dosta slova meni bitnih,jer se uistinu osjećam sama i tako se bojim,i bilo bi vam puno zahvalna kad bi čula koji savjet..nešto šta da uradim da ova bol postane sreća...hvala puno
ajme pa šta ti je.
ako imaš podršku obitelji stvarno se nemaš oko čega brinuti.

osjećaš se usamljeno vjerojatno zbog oca tvog djeteta, ali s obzirom da su tvoji bližnji tako dobro reagirali, mislim da te on i ne treba previše brinuti.
ja imam podršku i obitelji i svog partnera pa unatoč tome se osjećam ponekad jako usamljeno, ali to sve pripisujem hormonima-dakle, osjećaj je prolazan i besmislen.
a vjerujem da čim ti dijete zaplače da se više nećeš niti sjećati što je to usamljenost.

trudnoća i poroda NE ZNAČE NUŽAN PRESTANAK STUDIRANJA.

sve će bit super samo ti imaj vjere u sebe.

i čestitam na trudnoći!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:04   #6
Quote:
karamelaa kaže: Pogledaj post
dali ja to mogu,kako ču izdržati taj pritisak ovog malog grada kad sve oči budu uperene u mene...dali ču i dalje hodati uzdignute glave kao do sada?
toliko je tih pitanja a ni jednog odgovora...svi uz mene,a ja tako sama! ne osjećam tugu,nego osjećam bol..kao da mi se cijeli svijet ruši i sve moje nade,moji snovi...sve nestaje jer je sad to dijete najbitnije!
Naravno da ćeš moći!!! Imaš veliku podršku obitelji, što je izuzetno važno i dobra je "podloga" za tebe i tvoju bebicu.

Nemoj biti tužna, ispod tvoga srca kuca joj jedno maleno srce koje te neizmjerno treba i kojem ćeš biti sav njegov svijet. Ti ćeš biti ta koja će toj bebici staviti ogroman osmijeh na lice kada te ugleda i osjeti. Bebe imaju posebne osmijehe samo za svoje mame. Ona će biti samo tvoja i ti ćeš biti samo njezina.

Naravno da će oči grada biti uperene u tebe i svi će ti biti zavidni jer hodaš uzdignute glave sa svojom bebicom i ne kaješ se ni zbog čega.

Život je ponekad nepredvidiv no ovo što se tebi dešava je najljepši osjećaj koji je samo tvoj.

Samo polako, sve će sjesti na svoje mjesto.

__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:10   #7
prva i najbitnija stvar - imaš obitelj uz sebe i potpunu podršku. to je veeeeeelika stvar i budi svjesna toga. moja frendica je na prvoj godini faksa opstala trudna i saznala oko 20. tjedna. neću ti lagaat, nije joj bilo nimalo lako, bila je u komi, iako je također imala podršku obitelji. ali imala je s kime razgovarati i dijeliti brige. pričale smo i pričale, na svako pitanje pokušale naći odgovor, razmatrale situacije, kako bi to moglo izgledati. što smo više pričali imala je više samopouzdanja i vjere. da, smetali su joj pogledi ljudi na faksu i ljudi u susjedstvu, ali to smo opet rješavali pričanjem i pričanjem, jednostavno, u svemu smo pokušali naći dobru stranu, brijat na pozitivu. a ljudi su svašta pričali iza leđa. i koliko god netko rekao ma kaj te briga, nije to lako. zato ti savjetujem, ako imaš nekog tko te razumije i tko ti je blizak - pričaj s tom osobom, otvori joj srce,pričajte o svemu što te brine, ljuti, probajte u svemu naći pozitivnu stranu. ali odaberi nekog kom potpuno vjeruješ , ne nekog tko će se time još više naslađivati (vjerujem da svi znamo bar jednu takvu osobu u svom životu) . ono što tebi treba sad je puuuuno puno samopouzdanja i vjere, u sebe i budućnost. vjerujem da ti njie lako, svaki početak je težak. što je tu je, dalje moraš i moraš skupiti snage, a imaš ju sigurno, samo je treba "obnoviti" , da se tako izrazim... i pokušaj ne gledati sve crno, sigurno nije nimalo lako ali pokušaj. nemaš što izgubiti, a dobiti možeš puno...
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 20:27   #8
Sumnjivo ovo meni nešto...
17 tjedana, bez simptoma trunoće. Ooookej.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:05   #9
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Sumnjivo ovo meni nešto...
17 tjedana, bez simptoma trunoće. Ooookej.
ako je moguce, skidam kapu...ja od 5. tjedna imam sve moguce simptome
__________________
znatizelja je ubila macku...ali ja nisam macka....
Noel 28.12.09.
dabrica2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:19   #10
pa iskreno, ja nisam imala apsolutno nikakvih simptoma, osim sto sam skuzila da mi M kasni (ali sam poslije opet svako malo krvarila, pa, da se desilo upravo onda kad sam trebala dobiti, lako moguce da mi ne bi palo na pamet )
sto bi se reklo, stranger things have happened
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:31   #11
Ni meni nije jasno, kako nisi kroz ova 4 mjeseca znala da si trudna. Pa šta nisi imala menzis? Nisi primjetila da ti trbuh raste? Inače i ja sam trudn 17 +3.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:34   #12
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Sumnjivo ovo meni nešto...
17 tjedana, bez simptoma trunoće. Ooookej.
evo moja frendica iz priče je primjer. baš sam pričala sad maloprije s njom. početak 21. tjedna je bio kad je saznala. svaki mjesec je imala krvarenja, koja je ona shvaćala kao mengu naravno. i zašto ne bi bila bez simptoma trudnoće? evo ja svih 9 mjeseci nisam imala ni jedan jedini simptom koji se pripisuje trudnicama (od metalnog okusa, mučnina, vrtoglavica, nesanice, strija, naotečenih nogu i da ne nabrajam dalje). osim što sam bila umorna u prvom tromjesečju, ali da nisam znala da sam trudna to bih pripisala prvenstveno radnom vremenu - od 7 do 7, nekad ranije, nekad kasnije sve je moguće
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 23:45   #13
Quote:
karamelaa kaže: Pogledaj post
negdje da si olakšam dušu malo...

jutros saznah da sam trudna točno 17 tjedana i 4 dana naravno,neočekivano...još dolazim sebi i ne mogu da shvatim...

već danima,a i noćima plačem..
A meni je čudno ovo.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:09   #14
Quote:
Burmanska mačka kaže: Pogledaj post
A meni je čudno ovo.
bravo, burmanska, upravo sam to htela napisati dok sam citala postove iznad tvog...

prvo je JUTROS saznala, a onda pise kako DANIMA I NOCIMA place i o tome kako su njeni to prihvatili itd itd.



i zabrinjava me toliki broj ljudi koji ce mnogo manje vremena i paznje posvetiti citanju samog posta i problema nego sto ga posvecuju pisanju odgovora na ono sto su od posta uspeli shvatiti...

dajte, cure, udubite se malo...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:21   #15
pa ak cu trazit rupe u svacijim postovima i izmisljat toplu vodu i teorije zavjere za svaku otvorenu temu, za koji kuki sam na forumu ok, ak je troll, njoj ovo sto je receno nece trebati, ali fala bogu svaki treci dan identicno pitanje, pa nek se nadje onome koga ce vec zanimati.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:35   #16
A šta ja mogu kad sam naivna!
Gospođa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:56   #17
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
i zabrinjava me toliki broj ljudi koji ce mnogo manje vremena i paznje posvetiti citanju samog posta i problema nego sto ga posvecuju pisanju odgovora na ono sto su od posta uspeli shvatiti...

dajte, cure, udubite se malo...
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
pa ak cu trazit rupe u svacijim postovima i izmisljat toplu vodu i teorije zavjere za svaku otvorenu temu, za koji kuki sam na forumu ok, ak je troll, njoj ovo sto je receno nece trebati, ali fala bogu svaki treci dan identicno pitanje, pa nek se nadje onome koga ce vec zanimati.
@imi18 ... upravo tako ... ne mislim svaku temu i post analizirati ... ako je priča izmišljena, kaj da ja sad radim... nemam se čega sramiti ... da postoje takve priče, postoje ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 01:01   #18
ja mislim da je cura mislila kako je jutros saznala da je trudna 17 tjedana i 4 dana.... vjerojatno vec koji tjedan zna za trudnocu, ali je bitno koliko tjedana..mozda je mislila na pobacaj za kojeg je sada prekasno...
noellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 01:26   #19
Quote:
noellee kaže: Pogledaj post
ja mislim da je cura mislila kako je jutros saznala da je trudna 17 tjedana i 4 dana.... vjerojatno vec koji tjedan zna za trudnocu, ali je bitno koliko tjedana..mozda je mislila na pobacaj za kojeg je sada prekasno...
mozda.

mozda cura ima i neko drugo logicno objasnjenje.

ali - kako to da nijedna cura nije uvidela nelogicnost i pitala o cemu je rec?

a ako se pod analizom posta podrazumeva citanje s razumevanjem prve dve recenice...onda super.

dobro, mozda sam pregruba, ali stvarno je previse ovakvih i ovako dozivljenih tema.
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 01:35   #20
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
mozda.

mozda cura ima i neko drugo logicno objasnjenje.

ali - kako to da nijedna cura nije uvidela nelogicnost i pitala o cemu je rec?

a ako se pod analizom posta podrazumeva citanje s razumevanjem prve dve recenice...onda super.

dobro, mozda sam pregruba, ali stvarno je previse ovakvih i ovako dozivljenih tema.
je. u pravu si. i ja sam isto nasjela fakat sam glupa. idem pobrisat post svoj sad odmah.

ili neka moderator pobriše čitavu temu najbolje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.