Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2016., 10:19   #1861
Quote:
Njapra kaže: Pogledaj post
javiš telefonski naravno, nije moguće ovo, ne mogu ti nametati takvu obvezu
Očito da mogu, s obzirom da sam razgovarao s različitim ljudima, npr.
- s dečkom koji je svoju zabranu morao guliti na način da se u drugom gradu u kojem je radio (Dubrovniku, preko ljeta) morao javljati u policijsku postaju svaki puta kada bi Dinamo igrao, dok ga začuđeni polikajki nisu zamolili da prestane dolaziti, olfo na njihovu odgovornost. A u Zagrebu je jednom zakasnio u postaju 15-ak minuta nakon početka utakmice, s tim da je javio da će kasnit i oni su čak rekli OK, ali su na kraju ipak zatražili da mu se sankcija produlji za još godinu dana zbog toga
- postoje sudske odluke poput odluke Visokog prekršajnog suda Jž-2895/2010, u slučaju gdje se čovjek žalio da ne samo što su mu odredili da se mora javljati na svaku utakmicu hrvatske reprezentacije i najkasnije pola sata prije početka određenog sportskog natjecanja pristupiti u nadležnu policijsku postaju, nego da doslovce, to po nižem prekršajnom sudu, ne samo da vrijedi za A, nego i za B selekciju hrvatske reprezentacije kao i na sve mlađe uzraste.
Dakle, sud je odlučio da se on mora javljati u policijsku postaju kada igra bilo koji uzrast hrvatske reprezentacije, a to ide onda ovako. Za sve tekme koje u godini dana igraju:
Hrvatska A reprezentacija
Hrvatska U-21
Hrvatska U-19
Hrvatska U-17
Hrvatska U-15
Hrvatska A (Ž)
Hrvatska U-19 (Ž)
Hrvatska U-17 (Ž)
Hrvatska A (futsal)
Hrvatska U-15 (Ž)

Čovjek bi morao imati preko cijelog zida u sobi shemu kada igraju svi uzrasti i ništa drugo ne raditi nego fizički odlaziti u policijsku postaju po cijele dane.
Zaboravi na posao.
Zaboravi na privatni život.
Isto ti je ko kazna zatvora.

Mislite da se šalim, da ta bolest, ta umreženost represivnog sustava ne ide tako daleko? Citiram presudu:

"Neosnovan je žalbeni navod povrede materijalnog prava koja bi se očitovala u činjenici daje okrivljenik pravno neuka stranka te daje bio u zabludi jer da iz zaštitne mjere ne proizlazi da se ista odnosi i na B reprezentaciju jer iz navedene zaštitne mjere jasno proizlazi da je svrha izricanja zaštitne mjere sprječavanje nereda na športskim natjecanjima pa je potpuno nevažna primjedba da bi se ista trebala odnositi samo na A nogometnu reprezentaciju a ne i na mlađe uzraste jer je svrha izrečene zaštitne mjere sprječavanje nereda bez obzira o kojim se nogometnim sastavima radi."

Mutatis mutandi, ako bi dobio zabranu za Dinamo, onda ne samo da se moraš javljati u postaju svaki puta kada GNK igra, nego i kada igraju svi njegovi limači, selekcija po selekcija.

Jer je u suprotnom, izgledno da dobiješ novu godinu istih sankcija.

I onda mi netko priča "j..ala vas represija".
Nisi probao, prijatelju.
__________________
Quod nocet, saepe docet

Zadnje uređivanje štancer : 26.04.2016. at 10:32.
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 12:21   #1862
štancer nemoj me krivo svatit, ali lik spominje rad u iznozemstvu, a ti dajes primjer rada u Dubrovniku

tribalo bi biti kao sto je ZGV napisao...

ovo ostalo sto spominjes, znan da je istina, vise slucajeva ima i u nas...
ola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 13:51   #1863
Javiti telefonom u konzulat drzave u kojoj radis eventualno, negdje u magli mi je i slucaj jednog armadasa sa zabranom koji je isao vani raditi pa je, ako se dobro sjecam, imenovana osoba (clan uze obitelji) koja se javljala umjesto njega (ili jamcila da je u inozemstvu dok je trajala zabrana, nisam siguran )
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:46   #1864
Pisete sranja.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 16:14   #1865
Kakav mrtvi konzulat... Javis se na hrvatskoj granici svaki put kad izlazis ili ulazis iz drzave i u drzavu. I kazes im da imas tu i tu mjeru i da onda oni s granice jave u tvoju nadleznu PP i potpises se. I obavezno uzmes potvrdu kad izlazis iz drzave. I to je sve.
captagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 16:43   #1866
Quote:
ola kaže: Pogledaj post
štancer nemoj me krivo svatit, ali lik spominje rad u iznozemstvu, a ti dajes primjer rada u Dubrovniku...
Netko je napisao "ne mogu ti nametnuti takvu obvezu", ja sam samo napisao kako, hipotetski gledano i kakvih je sve suludih slučajeva i sudske prakse već bilo, možda i mogu nametati i takvu debilanu.
Kada se raspravlja o pravu i kaže se kako se nešto "ne može", onda to može biti samo rasprava na temelju čega i kojeg propisa ili sudske prakse se nešto ne može ili može. Teško na temelju mišljenja ili stava - pa niti logike. Nemam vremena ulazit dublje u tematiku, pa da mogu nešto decidiranije tvrditi zabranjuje li i što pravo propisuje u takvim slučajevima ili kakva je praksa koju određuju sudovi u interpretaciji, je li to javljanje na granici ili konzulat, bla.
No, čisto sam naveo do koje travestije, sve legalno, može ići rastezanje ili interpretiranje prava od strane sudova. Pa tako i za nečije babe brašno, čisto da se nekim pomete temeljito pod.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:58   #1867
Pošto sam jedan od sudionika koji je završio u zatvoru u Milanu (utakmica Italija-Hrvatska).
Ovim putem javljam se za pomoć jer sam u dilemi?
Uzeo sam odvjetnika i uskoro je ročište.Talijanski zakon je drugačiji od Hrvatskog a uz to kod njih se radi o krivičnom djelu.
Predmet se ne odnosi na pojedince nego se tereti kao grupa.
Dokaza protiv mene nemaju a priveli su me nasumično.
Nakon utakmice su nas odveli u neku prostoiju ispod stadiona i doveli zaštitare na prepoznavanje.
Ni jedan zaštitar nas nije prepoznao, u prostoiji se nalazila i kamera.
U spisu stoji izjava jednog zaštitara Ukrajinca da mu se čini da smo mi bili u toj grupi.
Zvao me je odbjetnik i nudi mi 3 opcije:
1.da priznam krivicu i dam 500 eura te da bude jedno ročište
2.da budu dva ročišta u kojem će sudac odlučiti o odluci (800e), i odvjetnik kaže da će nas sigurno osloboditi jer nemaju nikakve dokaze
3.da budu 4-5 ročišta uz pozivanje svjedoka koja dođe 1200-1300 eura

Pošto sam do sada već puno izdvojio za odvijetnika nisam u mogućnosti podmiriti toliki trošak pa me zanima kakva je daljnja procedura ako ga više ne mogu platiti
OnTour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 22:32   #1868
Ako ga nemoš više plaćat otkazi punomoć i nemoj priznat krivicu jer ako je to istina sto si napisao i sto ti je on sam rekao onda ti sigurno ide oslobadjajuca presuda.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:05   #1869
ima li tko iskustva s tim odvjetnicima koje sud dodijeli?
OnTour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:35   #1870
Quote:
OnTour kaže: Pogledaj post
ima li tko iskustva s tim odvjetnicima koje sud dodijeli?
Imam ja, dode ti covjek na sud,ne odslusa uopce koji su dokazi protiv tebe,bane unutra i veli "mislim da nema nikakvih materijalnih dokaza da je optuzeni kriv i trazim da se odbaci optuznica", mozda malo bolje formulirano ....i to ti je to od njega ....rade se raspitaj kod koga za kakav savjet i brani se sam, bit ces uspjesniji

PS: besplatnog odvjetnika mozes dobit samo kad je u pitanju kazneno djelo
Karlovac_fan_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:10   #1871
Quote:
Karlovac_fan_1 kaže: Pogledaj post
Imam ja, dode ti covjek na sud,ne odslusa uopce koji su dokazi protiv tebe,bane unutra i veli "mislim da nema nikakvih materijalnih dokaza da je optuzeni kriv i trazim da se odbaci optuznica", mozda malo bolje formulirano ....i to ti je to od njega ....rade se raspitaj kod koga za kakav savjet i brani se sam, bit ces uspjesniji

PS: besplatnog odvjetnika mozes dobit samo kad je u pitanju kazneno djelo
A platio sam drugi postupak i vise nedam ni eura mada nisam ni sad mislio.
Da sude nam ko kazneno djelo.
OnTour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:35   #1872
http://www.index.hr/sport/clanak/jan...je/894015.aspx
__________________
Nevolim Zdravka, ALI Daei mi je najdraži igrač!
Dum-Dum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:26   #1873
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
u zakon su neustavno ubacili takozvano koristenje "evidencije" prekrsitelja, te za davanje zabrana tj, trazenje zabrana koje drapaju sudovi na trazenje murije, oni koriste podatke stare 10 godina(makar je po vazecim zakonima period rehabilitacije dvostruko duzi od trajanja moguce kazne) i svejedno im je da li je netko uopce procesuiran ili pravomocno kaznjen za evidentirana djela.

drugim rjecima, kod nas se de facto krsi ustav jer ljudi dobivaju zabrane za djelo za koje su vec odgovarali(po ustavu se nikome ne smije suditi dva puta za isto djelo) ili za koje uopce nisu osudjeni, tj za koje su pravomocno osloboljeni(ustav kaze da su svi nevini dok se suprotno pravomocnom sudskom presudom ne osudi).

panduri traze zabranu na temelju tih famoznih saznanja i nerijetko u zahtjevu navode izmisljene podatke tj izmisljene prekrsaje a suci uopce to ne provjeravaju te na temelju rekla kazala drapaju kazne, tj nove zabrane.
Je netko dobio zabranu po tim saznanjima ovih dana?

Nikada nisam kažnjen za ništa po zakonu o navijačima, ali sam u toj njihovoj evidenciji od 2005 i traže godinu dana zabrane uz javljanje u policiju.
BAU is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:17   #1874
Quote:
BAU kaže: Pogledaj post
Je netko dobio zabranu po tim saznanjima ovih dana?

Nikada nisam kažnjen za ništa po zakonu o navijačima, ali sam u toj njihovoj evidenciji od 2005 i traže godinu dana zabrane uz javljanje u policiju.
Žali se i zabrana će ić u ladicu. Dobilo je još par naših klinaca svršetkom ove sezone.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:49   #1875
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Žali se i zabrana će ić u ladicu. Dobilo je još par naših klinaca svršetkom ove sezone.
Dobilo je zabranu ili zalbu? Jer znam da zalbe ne prolaze za ovo.
Slaavonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:14   #1876
Quote:
Slaavonija kaže: Pogledaj post
Dobilo je zabranu ili zalbu? Jer znam da zalbe ne prolaze za ovo.
Taj dio oko tog članka 34a na kojeg se pozivaju je tako uopćen da suci prekršajnog suda to tumače tako da svakom lupe zabranu.

Ostaje žalba Visokom sudu koja meni osobno ne ulijeva preveliki optimizam.

Nevjerojatno da je tako nešto moguće ali kada si navijač u Hrvatskoj sve je moguće.
BAU is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 09:28   #1877
Sto je vec spomenut o ovim zakonom se krse 3 prava, prvo ono da ne moze 2 put za isto, zatim zabrana retroaktivnog izricanja jer taj je zakon donesen nakon prekrsaja za koje se izrice, a 3 je da se izrice nakon sto je istekao rok za rehabilitaciju.

Ali koliko ja znam na visokom prekrsajnom sve uredno odbijaju. Ne znam da se netko zalio na ustavnom, ali vjerujem da bi ovo vrlo lako proslo na europskom.

Sent from my PSP5453DUO using Tapatalk
Slaavonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:39   #1878
Quote:
Slaavonija kaže: Pogledaj post
Dobilo je zabranu ili zalbu? Jer znam da zalbe ne prolaze za ovo.
Zabrana ide u ladicu. Odgovor na žalbu ne dolazi iako je već odavno trebao doći, što bi značilo da policija čeka s tim zabranama. Onaj kome više odgovara odmah odraditi zabranu, bolje neka se ne žali jer će samo prolongirat agoniju.

Novost je da je dosta naših na crnoj listi Rujevice Policija ne dozvoljava prodaju pretplata/ulaznica svima koji su kažnjeni ili su prije kažnjavani. I to bi isto u svakoj uređenoj državi palo na sudu, ali tu smo gdje smo.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...

Zadnje uređivanje casualRi : 08.06.2016. at 13:13.
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:32   #1879
Kakve veze ima policija sa odgovorom na zalbu?

Stvar je pravosuđa, a ono ima odgovor na svako od ovih krsenja, al ne da mi se sad na mobu o tome, ali i krivo je razmisljanje da se ne treba zalit, pitanje je samo vremena kad ce ovo proci vani na sudu.
Slaavonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:12   #1880
Quote:
Jolteon kaže: Pogledaj post
Ima li nekog da je imao zabranu a da radi i zivi u drugoj zemlji? Kakav je proces s javljanjem?
bio covjeke vec vani kad mu stigla zabrana,znaci ne pali ovo s granicom
i maltretirali ljude püo gradu da di je on,ovo,ono i svi kazu covjek radi vani.
I dalje ga trazili i covjek sazna to i ode na govornicu i nazove nadleznu pu i sve objasni dezurnom i ovaj mu kaze da se mora javiti sud koji mu je dodjelio zabranu i da se ne mora javljati svaki vikend u postaju dok to ne rijesi.
Misli on super a drugi dan dode sljedeci panglu na posel i opet hajka,nazavinje,trazenje...i onda covjek popizdi posalje punomoc odvjetniku i on ode na pu i kaze kog kurca mi kijenta naganjate,covjek radi vani da moze preziviti i oni kao pa ne trazimo ga i sve stane ipak je otisao i na sud odvjetnik poznavajuci ove gore al mir i tisina poslje odvjetnika :klap:
W.S. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.