Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 03:46   #2281
POMOĆ!!!

Imam neke male žućkaste bubice po stanu??? Skroz su male i izlaze samo po noći. Šetaju po zidovima najčešće uz rub parketa, ali na parketu ih nema samo po zidu... Najvise ih ima kod radijatora za centralno, ali ima ih i u wc-u i oko sudopera. Znaci di je vlažno i toplo i kad ih ubijem punku samo malo i ostane trag kao Vodica.... Ima malo većih cca 0,5mm ali njih je malo, a ovih drugih (bebe) ima vise one su toliko male da se jedva vide. Sta je to i kako se riješiti toga???? Molim vas Upomoć!!!!!
druga sreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 14:42   #2282
Što bi ovo moglo biti?
Dakle kao da ima ljušturu u koju uvlači glavu.
Ovo kao dlake (izgledaju kao da su sa khm...) su paučina i prljavština koje je pokupio gdje je bio zavučen.
I da, nije veći od 1 cm.




hrvojeOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 14:47   #2283
Izgleda kao nocni leptir u nastajanju.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 14:39   #2284
Bok, zna li netko možda koji je ovo gušter ?

oryx7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:32   #2285
Quote:
oryx7 kaže: Pogledaj post
Bok, zna li netko možda koji je ovo gušter ?

macaklin
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 16:26   #2286
Pozdrav, zna li možda netko koji je ovo pauk (fotkan je ljetos u okolici Dubrovnika)
https://z-1-scontent-vie1-1.xx.fbcdn...49473818_o.jpg

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 15.12.2015. at 23:13.
vila Amalka is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.01.2016., 23:22   #2287
prozirne smećkaste bubice po zidovima

Heelp!

Pojavile nam se po zidovima ove gadarije, ne znam ni sto su ni otkud, al se ne da rijesiti.
-proljetos krecili, majstori donijeli neku cudnu boju, nije imala bas neki miris
-poslije toga nam procurilo s krova (zadnji kat, ispod tavana smo) i onda je bilo vlage u 2 kuta. Razvila se plijesan, ali i gadne velike crne i male prozirne bube.
-uklanjali plijesan, cijelo proljece spricali Biokillom zidove. Crne nestale, prozirne se nisu lako dale, al ih preko ljeta nismo viđali. Sad su se opet pojavile, i to i na ostalim zidovima - osim u sobi, sad su i u kuhinji i u kupaonici

Zna li netko sto je to i kako ih se rijesiti? Slikala sam sto sam blize migla, al su velike milimetar-dva i šeću po zidovima, sad dosta brze nego proljetos.

Majstori su onda radili i u Gunji, pretpostavljam da nisu radili istim priborom, al ipak - da nisu donijeli to nama? Ili se mozda moglo razviti u preostaloj boji kojom je nakon 10 dana popravljao greske?
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:45   #2288
bube 2

Otkrili ih po svim zidovima...prignječim prstom pa ostane smeđa flekica. Bježe od prsta već

Ponovno pokušavam dići slike, vlajda će uspjeti
http://s238.photobucket.com/user/vis...12255.jpg.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20151205_112255.jpg‎
Views:	76
Size:	9.4 KB
ID:	16036  
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 06:28   #2289
Nažalost nemam fotku jer je bilo presitno za snimanje. Čisteći glavicu zelene salate na radnoj se plohi pojavio mali škorpion veličine 2-3 mm. Pokušah ga vrhom noža maknuti a on je uzdignuo zadak prijeteći mi i prilično brzo "odvozio" u rikverc.
Može li mi netko upućen pojasniti o kojem se kukcu radi.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 17:38   #2290
O skorpionu?



__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 18:27   #2291
ma prije neka uholaža -.-
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 20:56   #2292
Quote:
luna_lunatik kaže: Pogledaj post
ma prije neka uholaža -.-
2-3 mm? Nema sanse, a za nimfe je prerano, tek na proljece dolaze.
Uostalom, kad si ikada vidio bilo kojeg kukca da hoda natraske?
Al mislim, suludo je raspravljati bez fotke.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 04:16   #2293
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
2-3 mm? Nema sanse, a za nimfe je prerano, tek na proljece dolaze.
Uostalom, kad si ikada vidio bilo kojeg kukca da hoda natraske?
Al mislim, suludo je raspravljati bez fotke.
Sad mi je žao što ga nisam pokupio u neku kutijicu i doma uslikao s pravim fotkačem.
Još uvijek me vid dobro služi i zaista je bilo tako kako napisah.
Salata je jamačno iz nekog staklenika gdje je toplo pa možda se i ciklus razmnožavanja prilagodio.

Glede hodanja kukaca natraške, daj proguglaj malo pa ćeš naći. Škorpioni se u namjeri obrane mogu povlačiti u rikverc a jednako tako i pauci.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:32   #2294
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Glede hodanja kukaca natraške, daj proguglaj malo pa ćeš naći. Škorpioni se u namjeri obrane mogu povlačiti u rikverc a jednako tako i pauci.
Ni skorpioni ni pauci nisu kukci.
Point za staklenik stoji.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:04   #2295
Da li netko zna koja je ovo buba? Primjecujem ih zadnjih par mjeseci u stanu a prije ih nije bilo

MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:44   #2296
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koja je ovo buba? Primjecujem ih zadnjih par mjeseci u stanu a prije ih nije bilo

neka pipa, teško ovako odrediti koja
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:21   #2297
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koja je ovo buba? Primjecujem ih zadnjih par mjeseci u stanu a prije ih nije bilo
Provjeri si zalihu kuruze i ukrasne kukuruze ako ih imas u stanu, vuce mi na kukuruznog zizka. I opcenito pogledaj po teglicama sa zitaricama koje dugo nisi otvarao.
Mislim da te ceka neugodno iznenadjenje.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:04   #2298
Hvala! Idemo prekopati sve
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 22:09   #2299
Koja je ovo jebena buba. Svake godine u ovo vrijeme ih imam po sobi. Nekidan sam maka cili krevet koji je fiksiran praktički za zid, i iza tog kreveta ih je bilo 3 ili 4. Stalno ih ubijam ali ko da su se negdi raskotile. I imam ugrize ko da su od komarca, ali tek je treći misec.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...85&oe=56F5B5B2

Pazi na veličinu fotke!

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 24.03.2016. at 13:35. Reason: Fotka
petljahistereze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 22:33   #2300
[QUOTE=petljahistereze;57781107]Koja je ovo jebena buba. Svake godine u ovo vrijeme ih imam po sobi. Nekidan sam maka cili krevet koji je fiksiran praktički za zid, i iza tog kreveta ih je bilo 3 ili 4. Stalno ih ubijam ali ko da su se negdi raskotile. I imam ugrize ko da su od komarca, ali tek je treći misec.

QUOTE]

http://ento.psu.edu/extension/factsh...tle-dermatitis
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.