Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2008., 23:20   #61
Quote:
AnteZinaKo kaže: Pogledaj post
hvala, daj mi samo reci jesi ti u australiji??
Eto gosp. Vilko ti je odgovorio - nažalost nisam još, ali se nadam da ću biti tamo sljedeće godine u ovo vrijeme.

Teško će ti u ambasadi nešto reći , to moraš sam vidjeti na koju vizu da ideš.Ne znam kakvi su službenici ambasade u Hrvatskoj, jer su u Beogradu kada sam ja bila kod njih prije dvije godine bili očajno neljubazni. Da nisam donijela odštampane Booklete i bila o svemu informisana, ona službenica tamo me ne bi ni pogledala.Čak je rekla prije daljeg razgovora: "Imate sve na www.immi.gov.au sajtu, mi nismo nadležni za takve informacije".

Savjetujem ti da uđeš na ovaj sajt i dobro pogledaš sam sve.jesi li pronašao svoje zanimanje na onoj SOL listi koju sam ti dala?

Pomoći ću sve što mogu.
palma40 is offline  
Old 15.07.2008., 09:21   #62
Quote:
palma40 kaže: Pogledaj post
Eto gosp. Vilko ti je odgovorio - nažalost nisam još, ali se nadam da ću biti tamo sljedeće godine u ovo vrijeme.

Teško će ti u ambasadi nešto reći , to moraš sam vidjeti na koju vizu da ideš.Ne znam kakvi su službenici ambasade u Hrvatskoj, jer su u Beogradu kada sam ja bila kod njih prije dvije godine bili očajno neljubazni. Da nisam donijela odštampane Booklete i bila o svemu informisana, ona službenica tamo me ne bi ni pogledala.Čak je rekla prije daljeg razgovora: "Imate sve na www.immi.gov.au sajtu, mi nismo nadležni za takve informacije".

Savjetujem ti da uđeš na ovaj sajt i dobro pogledaš sam sve.jesi li pronašao svoje zanimanje na onoj SOL listi koju sam ti dala?

Pomoći ću sve što mogu.


e hvala ti puno...imas PP
AnteZinaKo is offline  
Old 17.07.2008., 13:12   #63
Evo linka australijskog biroa za statistiku (vrlo koristan link):

Molim te da stavis te linkove u nekom prihvatljivijem formatu a ne ovako da se cijala stranica mora skrolat pol km.
Hvala

Zadnje uređivanje Het : 18.07.2008. at 07:46.
palma40 is offline  
Old 31.03.2009., 10:51   #64
Ja imam jedno pitanje za sve Vas koji znate neke podatke o iseljavanju u Australiju. Moj muž, mali sin i ja želimo otići živjeti i raditi u Australiju. Ja sam po struci prodavač - imam radno iskustvo u trgovini i administraciji. Muž je ekonomist po struci a radi u Plivi - proizvodnja. Mi u Australiji nemamo nikakve rođake ( samo poznanike koji bi mogli pomoći za početak). Kakva bi bila početna procedura za dobiti vize ? Koliko to sve traje ?

Na koji naćin funkcionira život u Australiji. Plaće, cijene nekretnina (najam), vrtići - u ovom slučaju za dijete od 3. god koje ne govori engleski.

P.S. Ja engleski govorim stavrno dosta dobro ( i u privatnom smislu i poslovnom), suprug nešto malo slabije nego ja ali isto dosta ok!!!


Plizzzzz pomozite .....
Plamenko is offline  
Old 31.03.2009., 11:57   #65
Quote:
Plamenko kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanje za sve Vas koji znate neke podatke o iseljavanju u Australiju. Moj muž, mali sin i ja želimo otići živjeti i raditi u Australiju. Ja sam po struci prodavač - imam radno iskustvo u trgovini i administraciji. Muž je ekonomist po struci a radi u Plivi - proizvodnja. Mi u Australiji nemamo nikakve rođake ( samo poznanike koji bi mogli pomoći za početak). Kakva bi bila početna procedura za dobiti vize ? Koliko to sve traje ?

Na koji naćin funkcionira život u Australiji. Plaće, cijene nekretnina (najam), vrtići - u ovom slučaju za dijete od 3. god koje ne govori engleski.

P.S. Ja engleski govorim stavrno dosta dobro ( i u privatnom smislu i poslovnom), suprug nešto malo slabije nego ja ali isto dosta ok!!!


Plizzzzz pomozite .....
Mnogo toga je napisano na razlicitim temama.

Tema: Australija....ima mnogo pitanja i odgovora.

da ne ulazim i trazim sve ispocetka po stoti puta


Quote:
palma40 kaže:
Evo mogu i ja da ti odgovorim u međuvremenu dok se Vilko ne javi:
Kao prvi korak je posjeta sajtu vlade Australije : http://www.immi.gov.au/ ( Visas & Immigration) da odrediš na koji tip vize bi da ideš.
Skini Booklete sa njihovog sajta i čitaj, najbolje u papirnoj formi, pred sobom, na stolu... lakše je.
Računalni tehničar za strojarstvo je srednja sprema odnosno zanat zar ne?Da li je 4 god ili 3?
Kako stojiš sa engleskim?
Vidi, za skoro sve poslove oni traže minimum 5 god radnog iskustva, a za električare čak i 7, mada, kažem ti, sve zavisi od tipa vize.
Nađi svoje zanimanje na ovoj listi : http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf .
Kad pronađeš, imaš na kraju reda organizaciju koja procjenjuje to zanimanje ( TRA ili VETASSESS ...), a na zadnjim stranama SOL liste imaš opis svih organizacija - procjenitelja, među kojima i tvoja.Dat ti je njihov web sajt, klikni i pregledaj.
Senior citizen

Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 31.03.2009., 13:02   #66
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
[I][B]Mnogo toga je napisano na razlicitim temama.

Tema: Australija....ima mnogo pitanja i odgovora.
Dovoljno je procitati samo ovaj post i gotovo sve sto nekoga zanima je tu.
Svaka cast na trudu

Samo jos jedna odlicna, relativno nova informacija IT profesionalcima:
Computing Professionals se popeo iz MODL liste u CSL, sto znaci da nas stvarno trebaju i da se vize rjesavaju puno brze. JUHUUUU

http://www.visabureau.com/australia/...ills-list.aspx
Pero Zdero is offline  
Old 31.03.2009., 21:44   #67
ja sam dipl.ing.kemije, završila PMF.
Šta bi to bilo na njihovoj skills listi?
zrinquita is offline  
Old 01.04.2009., 01:56   #68
Quote:
Pero Zdero kaže: Pogledaj post
Dovoljno je procitati samo ovaj post i gotovo sve sto nekoga zanima je tu.
Svaka cast na trudu

Samo jos jedna odlicna, relativno nova informacija IT profesionalcima:
Computing Professionals se popeo iz MODL liste u CSL, sto znaci da nas stvarno trebaju i da se vize rjesavaju puno brze. JUHUUUU

http://www.visabureau.com/australia/...ills-list.aspx
pa no
evo kaj sam neki dan napisala na onom drugom postu o AU

IT Recruitment i pomoc u svezi vise za AU

--------------------------------------------------------------------------------

daklem, tko je ono nedavno pitao da ako ima neka agencija za zaposljavanje koja ujedno pomaze u sredjivanju visa?!

anyway..... http://www.rmaitrecruitment.com.au/

RMA Wins Overseas Labour On-Hire Agreement - vise o tome na linku

gud lak!!!!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 01.04.2009., 04:04   #69
Sa obzirom da ne odgovaram na PM...ovdje su trazeni podaci.

srdacan pozdrav
sretno
vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 03.04.2009., 16:11   #70
Government announces changes to 457 visa program

Wednesday, 1 April 2009

Today the Government announced changes to the Subclass 457 visa program in order to ensure that it continues to provide industry with needed skills, while not undermining local training and employment opportunities.

These measures were developed through 2008 following the commitment by the Government in last year’s Budget to implement a package of longer-term reforms to the 457 visa program in 2009 to improve both its integrity and ability to deliver the skills needed in the economy.

This package includes responses to recommendations from the Deegan Review into the integrity of the 457 visa program and the views of stakeholders on the Skilled Migration Consultative Panel.

The Government will be considering further measures in the context of the 2009 Budget.

The 457 visa program plays an important role in the Australian economy. It is an uncapped temporary visa program entirely driven by employer demand for skills that are not available locally. It allows employers to access the skills they need, with the overseas workers then returning home when those skills are no longer required.

The 457 visa program rapidly grew over the period 2003 - 2007 as a combination of the resources boom and a failure to invest in training saw widespread skill shortages emerge across the economy.

Given the growth in the size of the program it has become increasingly important that the 457 visa program complements domestic recruitment and training initiatives to meet the skill needs of industry and does not seek to replace them.

Alongside that growth, community concerns grew over the exploitation of overseas workers and the undermining of local wages and conditions after cases of some employers abusing the program emerged through 2005 - 2007. The vast majority of these cases involved trades’ level 457 visa holders with little or no English language skills who often lacked the technical skills claimed.

It was in response to the widespread concern about these abuses that the Government made it a priority to improve the integrity of the 457 visa and restore public confidence in the program.

The 2008 Budget included a number of immediate measures to address those concerns, including an increase to the minimum salary level (MSL) for the first time in two years, the passage of legislation to enhance monitoring and sanction powers and funding for increased compliance activity.

These 2008 measures also included the appointment of AIRC Commissioner Barbara Deegan to review the integrity of the 457 visa program through 2008 and the establishment of the Skilled Migration Consultative Panel to contribute towards the development of longer-term reforms to be introduced in 2009.

The seven measures announced today are:

The indexation of the minimum salary level (MSL) for all new and existing 457 visa holders by 4.1% on 1 July 2009, in line with all employees’ total earnings last year as reported by the ABS. This ensures that the wages of overseas workers keep pace with local wages.

The implementation of a market based minimum salary for all new and existing 457 visa holders from mid September 2009, to ensure overseas workers are not exploited and local wages and conditions are not undermined (a key recommendation of the Deegan Review).
Increasing the existing minimum language requirement from 4.5 IELTS to 5 IELTS for 457 visa applicants in trade occupations and chefs, to address concerns about the exploitation of workers from non-English speaking countries and align the 457 visa English language standard with the permanent sponsored visa for trades’ occupations.

Progressively introducing formal skills assessment from 1 July 2009 for 457 visa applicants from high risk immigration countries in trade occupations and chefs. The Government will consult with stakeholders in finalising an assessment framework that reflects Australian standards and meets the expectations of Australian workplaces.

Introducing a requirement that employers seeking access to the 457 visa program have a strong record of, or demonstrated commitment to, employing local labour and non-discriminatory employment practices. This will help address concerns that some employers may discriminate against local labour in hiring overseas workers.

The development of training benchmarks to clarify the existing requirement on employers to demonstrate a commitment to training local labour.
The extension of the labour agreement pathway to all ASCO 5 – 7 occupations, to ensure that employers using the 457 visa program to access these occupations satisfy obligations on local training and employment.
These measures were developed through 2008 in response to concerns about the integrity of the 457 visa program, at a time when the demand for skills was high and the program was growing strongly.

In the six months to December 2008 the numbers of 457 visa applications were running at historically high levels, with an average 700 primary visa applications a week lodged by people offshore seeking to come to Australia on a 457 visa.

The slow down in the Australian economy in the wake of the global financial crisis and the subsequent decline in demand for 457 visas has not diminished the need to implement these measures and restore public confidence in the program.

The first three months of 2009 has seen on average 430 primary visa applications a week lodged by people offshore seeking to come to Australia on a 457 visa. This shows that the program is responding to the changing economic circumstances.


These measures announced today represent fundamental and long-term improvements to the 457 visa program.

P.S. sa obzirom da svi Skill osobe kazu da govore veoma dobar english...nisam prevadjao na hrvatski.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 06.04.2009., 14:39   #71
Quote:
zrinquita kaže: Pogledaj post
ja sam dipl.ing.kemije, završila PMF.
Šta bi to bilo na njihovoj skills listi?
Majku mu dragu, pa je li me zezas ili...!?
Lijepo pise:

Engineer - Chemical 2129-17

na CSL linku koji sam postao. Hajde malo truda uloziti
Pero Zdero is offline  
Old 07.04.2009., 09:29   #72
G. Vilko, imate privatnu poruku
loriner86 is offline  
Old 09.04.2009., 16:12   #73
Kao sta sam prije kazao “ovakova i veoma slicna pitanja dobivam najmanje jednom do dva na tjedan.”

Jedina je razlika “koliko ja znadem jos nitko nije trazio detaljne podatke za PRAVNICKU PROFESIJU”.
===========================
Postovani g. Vilko,

primijetio sam da pruzate veliku pomoc u davanju informacija osobama koje namjeravaju emigrirati u Australiju. Djevojka ( 22. g. ) i ja ( 23. g. ) namjeravamo se uskoro vjencati, i planiramo preseliti iz Bosne i Hercegovine u Australiju, kako bismo se tamo trajno nastanili.

Krajem ove godine zavrsavamo studij pravnih nauka, nakon kojeg bismo trebali dobiti diplomu, te pripadajuce ECTS potvrde i dodatak diplomi. Poslije toga namjeravali smo raditi odredjeno vrijeme ( otprilike godinu dana ) u struci sto je, koliko mi je poznato, jedan od uslova koji se traze za dobivanje skilled migrant vize.

Ono sto nas zanima jeste, da li je ta viza pogodno rjesenje za nas, i kolike su sanse da je dobije mladi bracni par, fakultetski obrazovan, sa odlicnim poznavanjem engleskog jezika?

Ja imam rodicu u Australiji, u Sydney-u, koja bi bila voljna biti nam sponzor, medjutim za sponsored migrant vizu trazi se iskljucivi bliski tip srodstva, sto kod nas nije slucaj ( ona je kcerka ujne moga oca, dakle su moj otac i ona prvi rodjaci ).

Moze li se to i na koji nacin prihvatiti kao olaksavajuca okolnost prilikom trazenja vize? Ukoliko ambasada ili odgovarajuca institucija po assessmentu prihvati da je nasa profesija na SOL listi, imamo odgovarajuci broj bodova ( 125 ja, djevojka kao secondary applicant nesto manje ) sa kojim ne moramo cekati unapredjenje u pool-u, buduci da ispunjavamo sve ostale uslove.

Jos bi nas zanimale dvije stvari: kojoj instituciji mi mozemo predloziti diplome pravnog fakulteta na nostrifikaciju.

I da li po dolasku u Australiju postoji neka vrsta privremenog smjestaja ili novcane pomoci do pronalaska odgovarajuceg radnog mjesta?

Osim svega navedenog, jos je jedan problem, sa kojim mozda i niste upoznati: naime, u BiH ( kao i u Hrvatskoj ) postoji profesija pravnika, odnosno advokata, a u akademskoj struci bachelor i magistri ( asistenti i visi asistenti ) kao i doktori. U Australiji su to profesije barrister i solicitor.

Da li mozda znate na koju se tacno granu nase, bh. ili hrvatske profesije odnose ta dva izraza, i da li uopce pravnici sa prostora Hrvatske ili BiH mogu biti priznati kao pravnici u Australiji?

Mozda cemo imati jos pitanja, i iskreno se nadamo da vas ne opterecujemo, ali zaista imamo zarku zelju zivjeti u Australiji, i spremni smo da ucinimo sto je potrebno da to postignemo.

Sa nadom da nam mozete dati relevantne informacije, i na tome zahvalni.

===================================

.................................................. ........................

Nisam strucnjak u gornjem pitanju, ali gledam i znadem slijedece:

Zakoni koji su baze on slijedece/na engleskome/:

BiH
based on civil law system; has not accepted compulsory ICJ jurisdiction

Hrvatska
based on Austro-Hungarian law system with Communist law influences; has not accepted compulsory ICJ jurisdiction

AU
based on English common law; accepts compulsory ICJ jurisdiction, with reservations

Canada
based on English common law, except in Quebec, where civil law system based on French law prevails; accepts compulsory ICJ jurisdiction, with reservations


UK
based on common law tradition with early Roman and modern continental influences; has nonbinding judicial review of Acts of Parliament under the Human Rights Act of 1998; accepts compulsory ICJ jurisdiction, with reservations

USA
federal court system based on English common law; each state has its own unique legal system, of which all but one (Louisiana, which is still influenced by the Napoleonic Code) is based on English common law; judicial review of legislative acts; has not accepted compulsory ICJ jurisdiction

New Zealand
Based on English law, with special land legislation and land courts for the Maori; accepts compulsory ICJ jurisdiction with reservations

South Africa
based on Roman-Dutch law and English common law; has not accepted compulsory ICJ jurisdiction

Ireland
based on English common law, substantially modified by indigenous concepts; judicial review of legislative acts in Supreme Court; has not accepted compulsory ICJ jurisdiction

Primjer uzen kao usporedba sa Hrvatskom i BiH....i ostatkom podrucja koja nemaju veliki problem da prakticiraju zakon u Australiji....iako je ovisno sta i gdje su zavrsili i "sta moraju ispuniti prije nego mogu prakticirati i biti clan
"Legal Profession".

Nadam se da imamo osobu koja je prosla kroz zavrseni fakultet u Hrvatskoj i sada radi u "British legal profession".....ona ce najbolje znati kako je prosla i sta je sve morala napraviti.

Nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 09.04.2009., 16:31   #74
nastavak/
Preporucio bi da prodjete kroz slijedece:

Australian Skills Recognition Information (ASRI)


Legal Profession Admission Board (LPAB) website


POLICIES FOR OVERSEAS APPLICANTS FOR ADMISSION


LAW ADMISSIONS CONSULTATIVE COMMITTEE

note: pdf/56 stranica


New South Wales
Address The Professional Services Officer
Legal Practitioners Admission Board
GPO Box 3980
SYDNEY NSW 2001
AUSTRALIA
Telephone 61 2 9392 0300
Fax 61 2 9392 0315
E-mail [email protected]
Website www.lawlink.nsw.gov.au
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 09.04.2009. at 17:50.
Vilko is offline  
Old 09.04.2009., 23:03   #75
Nadam se da ce se naci neko ko je prosao kroz cjelokupan proces, Vama, g. Vilko, najljepsa hvala i sve najbolje
loriner86 is offline  
Old 10.04.2009., 07:36   #76
Sa obzirom da je ova tema "informativna tema"......molim da se ne pise o bilo cemu......ako se zelimo raspravljati mozemo na Australiji temi.....
Jer moze jedna tema ostati bez chating?

Ja nisam zapoceo chating...i zamoliti cu moderatore da prebace pojedine postove ,koji nemaju veze sa emigracijom na "Australia generalna tema"


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 11.04.2009., 09:44   #77
Sve o studiranju u Australiji na jednom mjestu linku.



Study in Australia


P.S.poslije kada kliknete na "interactive map"...morate kliknuti na Australija "da dobijete sve State"...i poslije izaberete sta i gdje zelite.

Sretno...Australija ne pravi razliku izmedju bilo koje vjere ili nacije.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 11.04.2009. at 10:25.
Vilko is offline  
Old 11.04.2009., 14:00   #78
[QUOTE=Vilko;12443800]prenasam jedan post koji je interesantan od nasega doktora i forumasa bronco

vilko me zamolio da se javim i objasnim mogucnosti ulaska u Australiju medicinskom osoblju.

kao doktor koji sam radio po svijetu i u zadnjih 10 godina u Australiji mogu vam objasniti detalje za doktore.

1. Australija NE treba doktore. to je oficijalni stav drzave i kao takav ne mozete dobiti vizu za australiju na regularan nacin.

2. Doktora treba i postoje nacini za ulazak.

3. Hrvatska diploma se ne priznaje sto znaci da treba polagati registracijske ispite koji nisu teski ako znas engleski prije ulaska u zemlju. vise informacija na webu.

www.amc.org.au

4. Ako imate specijalnost koja se trazi (deficitarna, sto su vecina osim oka i kirurgije) i voljni ste raditi bilo gdje u australiji (bilo kuda kiki svuda), moze se uci na "area of needs vizu" koju vam mora isposlovati bolnica kad vam ponudi posao sto znaci da vas hoce (trebaju vas vidjeti na intervjuu). To je obicno za one koji su vec dosli kod nekoga u posjetu i imaju gdje prebivati. vise info na gore navedenoj adresi.

Ako netko ima pitanje neka se javi.

PS.
Lakse je trenutno uci u UK jer upravo imaju specijalne vize za doktore/"proffesionals visa program" (strasno ih trebaju) i ako imate iskustva nema problema sa poslom/vizom. Program traje dok ne popune kvotu.

Sretno
bronco
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 11.04.2009., 14:03   #79
[QUOTE=Vilko;13392745]Bilo je dosta pitanja upuceno meni licno i na postovima.

Kakovi su poslovi i koliko se zaradjuje i sta treba da se bude PLC PROGRAMER.


Link za veoma dobre strucne odgovore od osoba koje znadu, jer su radile ili rade sa time na link:

PLC PROGRAMERI!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 11.04.2009., 14:07   #80
Australijske ambasade po svijetu!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.