Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 12:32   #61
-je,o brojci ćemo se složit
-otok?
-ispalili ste vi signalnu i 11.9.05. kad ste gađali kranjčara u korneru pa pogodili zapad
-koreo netočno.slično da,ali ne ovako
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:12   #62
ok.brojku smo riješili, sjećam se ko danas a i na slici se vidi popunjene 3/4 juga na tom derbiju 2002., zadnju četvrtinu ste "popunili" transparentima po stolicama ( A OPĆEPOZNATO DA JE VALJDA SVAKI 3. ILI 4. HAJDUKOVAC U TO VRIJEME NOSIO TRANSPARENT!! )a jedan naš sa istoka je pred kraj tekme htio to iskoristit bacanjem baklje sa istoka na taj dio juga ali zamalo je promašio jer je pala na stepenice koje vode gore na tribinu. ( šteta)

ponavljanu ISTU koreografiju sa vaše strane smo riješili. a to u doba dok ste se kao "dizali iz mrtvih" iliti razdoblje "dizanja" torcide, ma nebitno...
to za kranjčara ne pamtim, al nije to ni bitno, BITNO JE DA VI PRATITE SRPSKU SCENU I VELIKI STE POZNAVATELJI SRPSKE ĆIRILICE

kaj se tiće OTOKA, htio sam samo skrenut pozornost na dio iz torcidinog magazina o toj tekmi u kojem piše da "MOMCI IZ TORCIDE OTOK NAPALI NAVIJAČE DINAMA NA POVRATKU ...." dokazuje samo da OTOK nije grad nekih jazavaca nego grad torcide tako da pad transparenta OTOK nije bezvezan neki transp, a siguran sam da otok godinama ima dobru ekipicu "momaka iz torcide" baš kao i dan danas..
+ još jedna stvar na tom derbiju, šora na vrhu istoka, vjerojatno neki hajdukovci na istoku pa zato i šora, ali brzo je završilo iako je bio dosta opasan fajt.
ZGBd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:30   #63
kao što rekoh,slično ,ne isto.
nemoj me tirat da kopan po vašoj prošlosti,ovo sve shvaćan i prihvaćan kao laganu provokaciju ususret derbiju desetljeća
http://img16.imageshack.us/img16/990...nhaj017zg1.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/200...jpg/1/w700.png
http://img21.imageshack.us/img21/781...osj0007ml4.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/200...jpg/1/w700.png
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:48   #64
ako ovo nije isto ja sam sv.Petar.
pa samo ste zalijepili ove 3 bijele u sredini i dodali 2 nove bijele sa strane.. ista stvar.
a kad si već takva enciklopedija nabaci mi sliku vaše koreografije ( čitaj: iste ove šetalice na prethodne 2 slike ) na tekmi KAMEN INGRAD-HAJDUK, čini mi se 2003. ( završilo je 1:1 )

slobodno ti kopaj po našoj prošlosti, dapile, izazivam te da u dogledno vrijeme otvoriš temu povijest HRVATSKE NAVIJAČKE SCENE!

nije lagana provokacija ( nema smisla da potkurujemo derbi, za to se ionako živi na obje strane ) već lagana raspravica o nekim zanimljivim činjenicama.
ZGBd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:13   #65
reci š(t)efe?
http://img22.imageshack.us/img22/606...mpimageub4.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/new...jpg/1/w611.png
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:48   #66
dobro dobro, razuvjerio si me.
iako ja još uvijek sumnjam.
sumnjivci dubrava
nego, nije to bila noćna tekma, pod refleksima? nekako mi je dan iza. vjerojatno je na početku tekme još bio.
ali dobro, sad kad vidim ove slike shvaćam kako se sve promijenilo...ove zadnje 2 godine naše grupe su europski vrh organizacije, nemamo brojnost marseljeza ali naš derbi je vrh.
ZGBd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 17:10   #67
a da,dubrava.
ko zna možda je 22. upravo vaš dan
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:40   #68
kad smo već kod vremeplova, ovako su počeli white stonesi

http://img201.imageshack.us/img201/4839/bbbvzdj0.jpg
http://img201.imageshack.us/img201/b...jpg/1/w700.png
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:14   #69
Vidim slatki smiješak kraj teksta

Mislim da svatko ko imalo prati scenu ili je na njoj od 90-ih i ranije zna da su White Stones-i nastali 03.03.1990 godine na inijacitivu par tada golobradih momaka koji su do onda drukali isključivo za dinamo i bili jedna od večih podružnica BBB-a van Zg-a kaj može i potvrditi netko od starijih BBB-a koji se sječa ekipe iz Vž-a.
Nitko ne bježi od tih činjenica,ali vrlo je pohvalno za našu grupu da je od te 90-ete došlo do velikog zaokreta u Varaždinu i prilikom pračenja tada još trećeligaša Varteksa uz naravno neizbježan odlazak na svaku dinamovu tekmu odlučeno je da če se pratiti isključivo samo jedan klub i to nogometni klub Varteks.Stvari su se brzo počele mijenjati i od ekipe od 40-50 ljudi koji su tada pratili dinamo stvorena je navijačka skupina WS koja je do 95-te stvorila takav ugled i ime u gradu Varaždinu da je bilo svakome na ponos biti navijač Varteksa.
Na utakmicama se skupljalo do 450 stonesa kaj je pohvalna brojka za grad koji je tada imao 40 000 stanovnika.
I zato zaključujem svoj post sa komentarom da mi je uvijek drago vidjeti sliku nekadašnjeg juga na kojem je sve počelo,ali mi je još draže živjeti danas u gradu gdje se više skoro pa i ne navija za dinamo,i osim mjesta i sela iz županije koji su dinamovci samo na derbijima i u europi nema nijednog interesa za drugi klub osim za Varteks.
1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 02:56   #70
jageri, šta je to neka ekipa, kvart !?!?
Eightyeight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 03:05   #71
koje je ovo godine bilo?po transparentima bi reka 94/95,a vidi se da ste još dobri s purgerima,ovo je utakmica protiv nas,uz isticanje oduzetih transparenata "antitalenti" i "ekipa vinkovci" ,vide se i 2 purgerska transparenta potpore, "mad team kvatrić" i " podravina boys" .
http://img125.imageshack.us/img125/1...zdin044dk3.jpg
http://img125.imageshack.us/img125/v...jpg/1/w575.png
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 03:22   #72
Quote:
ZGD kaže: Pogledaj post
ako ovo nije isto ja sam sv.Petar.
.
po toj logici interovci stalno imaju skoro istu koreo
narugrim78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:05   #73
Quote:
1990 kaže: Pogledaj post
Mislim da svatko ko imalo prati scenu ili je na njoj od 90-ih i ranije zna da su White Stones-i nastali 03.03.1990 godine na inijacitivu par tada golobradih momaka koji su do onda drukali isključivo za dinamo i bili jedna od večih podružnica BBB-a van Zg-a kaj može i potvrditi netko od starijih BBB-a koji se sječa ekipe iz Vž-a.
a ekipa sloga? nije baš da su bili golobradi momci
ugl, zbog kasnijeg razlaza riki-sloga ste pali, šteta za scenu...
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:04   #74
Pa Riki,Kosta i Štrule su i bili nekad ti koje navodim pod BBB VŽ,a Sloga je priča za sebe,ali je također tada bio mlad sa svega 18-19 godina.Raskol između Sloge i Rikija je preteška tema koja još dan danas razdvaja grupe ultrasa u gradu Varaždinu.

Kaj se tiče transparenata mad team i podravina boys ti su transparenti bili na jugu u više navrata.Mad team je trans od ako se ne varam dobrog prijatelja sa nekim od naših članova koji je tada slikao skoro sve naše domače tekme,pošto mi nismo imali službenog fotografa,a stavljan je na ogradu uz odobrenje nekih naših članova.Ovim mu se putem i zahvaljujem za sve slike napravljene tih 90-ih,jer bez njegovog fotića bi vrlo malo fotka izašlo u časopise tifo i tribina.
Podravina boys ti je nosila ekipa koja ti se je kasnije razdijelila u dvije frakcije,dio su ostali stonsi(Ludbreg),a dio je otišao među purgere,pa je i zato transparent bilo moguče vidjeti i na našem jugu i kasnije na maximiru.
1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 02:20   #75
Ajd nek smo se u ovim romanticnim danima sjetili i nekih lijepsih dana i uspomena

Kad pominjemo legende, evo copy paste sa foruma KN BBB

Klokan je dobio inspiraciju

Rodjen sam 1966 , a odrastao sam u Dubravi tocnije u Retkovcu . Skvadra se sastojala od 20-25 decki rodjenih od 1964-do 67. Sam podatak da som tek dvojica od nas zavrsili srednju skolu govori o tome o kakvoj je skvadri rijec. Izlazili som u pocetku u Ben, (ljeti u struklu i tukli se sa hasomanima iz centra ) , a kasnije i Centar i Saloon . U vrijeme ranog puberteta sto ce reci od 1979 do 1982 som bili strah i trepet grada Zagreba i uz Rudes som bili najjaca skvadra u gradu. Uz to vecina redara u poznatijim diskotekama su bili stariji decki iz Retkovca……..
Sama skvadra je djelovala na poznati nacin ”tko jaci taj kvaci” . Ja sam bio dosta miran tako da se i nisam bas isticao osim u sorama protiv drugih skvadri. Uz to sam bio i jedini koji je bio stalan posjetitelj Maksimira…..
Vecina decki je bila vise zainteresirana Brake Danceom pa se Retkovec zbog nasih sakackih i plesackih pothvata prozvao na kraju Bronxom.

Kaj se tice samog nogometa i mog interesa za tekme sve zahvale idu mome starom. On je kao rodjeni bosanac bio veliki navijac FK Sarajeva tako da me vec kao jednogodisnjeg klinca vodio na Maksimir i u Kranjcevicevu da gledam Fazlagica, Haseta i ostale.
Tako sam normalno i poprimio interes za nogomet i posto je u to vrijeme (rane 70-et) Jugoslavijom harao Velez iz Mostara tako sam i ja postao Velezovac…
Nakon odredjenog vremena ljubav je ipak prirasla Dinamu ,a Velez mi je ostao simpatija sve do 1985 no o tome drugom prilikom …..
1976 , za moj deseti rodjendan stari mi je kupio moju prvu godisnju kartu. Malu zaslugu ima i susjeda Sijak koja je u to vrijeme radila u Dinamu tak da je to ona sredila… Mislim da je ta prva godisnja karta kostala 100 dinara. Od tada je sve i krenulo sa Dinamom. Na tekme sam isao sa deckima iz ulice. Oni nisu bili dio ”Bronx skvadre” ali posto su bili decki iz ulice znaci da som bili dobri frendovi. Jaksa koji je i prvi susjed mi je i nadio nadikam Klokan. Sve je u biti pocelo s time da su u foru usli nadimci i ….. Posto sam ja fakat dobro skakal tak je Jaksa prozvao Zokan-Klokan da bi na kraju ostalo samo Klokan. Mislim da se to dogodilo tam negdje 1974-75. Nitko u kvartu ili u gradu me nije znao po imenu ili prezimenu , da je netko pitao za Zorana Puvacu u kvartu …. Tesko da bi tko znal koji je to frajer… normalno najblizi frendovi da ali ostali su me poznavali samo kao Klokan.

Na tekmama som sjedili na svom stalnom mjestu i pretezito samo gledali nogomet bez navijanja i zelje za navijanjem. 1978 je u Maksimir dolazio Partizan … bili su fakat strasni .. Na golu onaj majmun Borota koji je za cijelu sezonu primio mislim samo 17 golova i grobari su rusili sve pred sobom. Debeli krmak Vukotic nam je zabil jedan i ne sjecam se vise tko drugi i zgubili smo 2:0. Decki iz ulice nisu isli na tekmu jer su se bojali pizdarija (Grobara je bilo pun k) tak da sam dosel sam i na kraju se pridruzil ”ekipi” Tu su bili Lican, Sime, Scrlec , Rale i ostala ”prastara” ekipa….. Nakon tekme skvadra je krenula pod Jug , skupilo se vise tisuca ljudi i skandiralo sucu koji je fakat zeznul Dinamo… Od jednom su sa starog Istoka krenuli Grobari… Pala je sora da to nije normalno … Lican me je drzal za ruku i rekao mi ”mali ak ja padnem – pali“ znam da je u ruci imao trozubac koji je pobral sa pomocnog igralista (u to vrijeme su se koristili kao stative) . Sora je bila veeeeeeeeeliiiiiiiiiikaaaa , a ja sam na kraju zapalio ispod Zapada--- Da za malo pa sam zaboravio … uz mene je bio jos jedan klinac kojeg se sjecam , a to je bio Toni Frkica…. Legenda dinamovih navijaca . Decko koji je poginul i prije nego sto smo se organizirali … da je ostal ziv bio bi ista lagenda kao i Dugi ili Buba….. u svakom slusaju ta je tekma na kraju bila moje vatreno krstenje i na neki nacin pravi ulazak u navijacke vode… od tada sam bio ”mali ” starijoj skvadri i to je potrajalo do tamo negdje 1981-82 kad som Dugi i ja poceli sami organizirat doceke ili oprostajke gostujucim navijacima….
Prvo gostovanje mi je bilo 1982 protiv Olimpije u Ljubljani … Tu sam u biti po prvi put stupio i kontakt sa Dugim i ostalom ekipom… Na zalost od tekme sam vidio samo zadnjih 15 minuta jer me murija odfurala nekih sat vremena prije tekme….
Usli som na stadion i mali Toni Frkica je od nekud scupal loptu i normalno nasa horda kaj ce nego prek ograde na igraliste i igraj nogac… To je potrajalo nekih 10-15 minuta dok nismo riknuli i svi bili blatnjavi (tekma se igrala na jesen i padala je kisa) Sjecam se da je Sime isel skakat u vis… Na njegovu zalost nije znal da je cerada na doskocnom jastuku bila puna vode i skroz se ulegnula na sredini…. Kako je covjek pljusnul …. To je bilo gore nego kad som skakali kamikaze sa drugog stupica na sveticama… he he he … kad se digel bio jemokar od gleve do pete I cijela nasa tribina je rikavala od smijeha…. Nakon sto som se mi povukli na igraliste su uletili Zmajceki …. Hm… Budale su nas pocele provocirat i mi kaj druge nego preko ograde i deri….. Na zalost snimili su me i panduti i redari tako da su me pokupili cim sam se opet vratio na tribinu…. U Marici nas je zavrsilo 5-6 decki.... Sjecam se da kad smo izlazili iz stanice koj je u blizini Bezigrada pao i gol... Po reakcijama sa stadiona smo znali da je povela Olimpija… Na nasu srecu kad som na kraju usli na stadion skuzili som da su 2-3 ljudi na stadionu navijaci Dinama i da Dinamo vodi pogotkom Z.Cvetkovica….
Nakon tog gostovanja krenula su i ostala. Tu sezonu sam jos bio u Osijeku i Beogradu (s Partizanom na Marakani pred 90.000 ljudi fakat dozivljaj).

Kaj se tice Zagreba moj prvi bliski susret sa murijim sam imal jos od malih dana posto je najpopularnija igra pandura iz Dubrave bila ”Ajmo sad u Retkovec tuc i maltretirat klince” . Joooooooj kaj su nam radili…
Kaj se tice utakmica bilo je to na finalu Play-Offa. Kad je Cibona postala prvak … To je bilo mislim proljece 1982. Nakic je zabil kos u zadnjim sekundama protiv Zvezde i to je u biti bio pocetak Ciboninog haranja Europom .Slijedecu sezonu nam je dosel Drazen i postali smo prvaci Europe... U svakom slucaju.. Na tu tekmu sam ponesel licku kapicu sa Hrvatskim grbom i dva metra veliku Hrvatsku zastavu koju sam maknul pred ambulantom u Retkovcu…
Zasto sve Hrvatsko? Pojma nemam to je u to vrijeme bila fora… Normalno nakon tekme su me 3 (tri) pandura napikirala i u svom onom metezu i slavlju vidio sam samo ruku i… mrak..
Od male dvorane doma sportova do marice parkirane ispred su me razbili da to nije normalno.. Bilo je tu I samara, I saka, I koljena ma svega …..
Na kraju nist od svega… Optuzili su me da sam pjevao Marjane , Marjane i prijetili mi zatvorom. Hvala Bogu dragome ali tada nisam imao jos 16 godina tako da sam na kraju zavrsio na Rebru na nekakvoj j…. Grupnoj terapiji zajedno sa Tonijem frkicom … he he he .
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 02:21   #76
Potaknut pitanjima mladje skvadre , odlucih se evo napisat malo o gostovanjima u Beogradu.

Necu sad pisat o jednom direktnom gostovanju vec opcenito o svima .
Sama organizacija i dogovori zapocinjali su i vise tjedana prije putovanja. Tako som na primjer koristili priliku na domacim tekmama siriti informaciju o tome di cemo se naci i kada idemo. Isto tako hodali som po sjeveru i pitali skvadru ,od kvarta do kvarta, tko ide za Beograd. Prava organizacija je u biti krenula tamo negdje od 1986. Kaj se tice prijasnjih gostovanja sve su to bili dogovori po kvartovima. Ok izuzetak je bilo finale kupa sa Velezom te nas 50-ak iz takozvane uze jezgre. Za gostovanje C.Zveda-Cibona sam Vam vec napisao i mislim da se to gostovanje nemoze staviti u red sa ”normalnim” gostovanjima posto je to na neki nacin bio izazov , a bogme i dozivljaj za nas petoricu koji som se nasli na toj tekmi.

Uz nasu organizaciju krenula je i organizacija murije. Sto som se mi vise organizirali to su i oni. Snimali su nas na kolodvoru i javljali Beogradu koliko nas stize. Uz to su obicne vlakopratnje bile mijenjane sa deckima koji su dolazili iz jedinica koje su bile zaduzene za rad i pratnju navijaca. He sjecam se tako jedne tekme di su decki bili fakat guba. U jednom kupeu su se skupili mladji panduri i skoro sve redom iz Zagreba. Posao im je bio da paze na red u vlaku te na stanicama na kojima som stajali. Pojedini od njih su nam se cak i divili. A njihov sef se hvalio da se decki bolje soraju od nas. Na zalost ovi se pak nisu htjeli posorat onak solo jedan na jedan u kupeu.

Ok. Znaci sad dijelim Beograd u dvije vrste . Jedna prije 1986 i jedna nakon .
Kaj da Vam velim , sama pomisao na Beograd je bila strasna. Ipak som tada i bili klinci. Na neki nacin je to bilo i dobro posto nas nitko nije ni poznavao. Skvadra se nasla u kvartu i tu se krenulo. Je fakat je to bilo guba. Udjemo u sesvetski bus i za Dubravu. Stojis u busu a sve ti se koza jezi. Vristao bi na sve strane : ”Ljudi MI IDEMO U BEOGRAD” . Bilo bi nas od 5 do 20 u busu. U Dubravi bi se nasli sa deckima iz Klake, Studenca, Cucerja, ma cijele Dubrave tak da nas je ponekad bilo I do 50. I sjednemo se onda na cetvorku I pici za Kolodvor. Lmjudi ulaze u tramvaj i sve nas cudno gledaju. Covjece Subota 10 navecer ,a mi naoruzani salovima. “Decki , kaj je neka tekma”, “Ma ne idemo za Beograd “ odgovaramo onak vazno I hladno kao da smo u Beogradu svaki dan. For a je u tome kaj smo svi toliko preplaseni I uzrujani da se ne usudimo ni pljugu zapalit u tramvaju. I onda …… Branimirova…… Svi na prozor I gledamo prema kolodvoru…. Ma odmah se vidi koliko ce ljudi u Beograd. Narocito se to vidjelo na onom starom kolodvoru prije univerzijade …… iiiiiiii…… normalno razocarenje. Koliko god da nas se skupilo bilo je manje od ocekivanog……..
No dobro ima jos fore do vlaka , sigurno ce stici vise skvadre. I tako stojimo i propustamo sve moguce vlakove. Na kraju nema se kaj drugo nego sjest se na vlak i pici za Beograd…..
Na putu za peron pjevamo iz svega glasa nek se zna da nas ima.
U vlaku nist posebno. Netko spava, netko se karta …………. Mir i tisina.
Sve do Sida ili Rume……… Ajmo decki budjenje….. jos malo pa begis….. jooooj koji je to dozivljaj… Vlak ulazi u Novi Beograd , jutro je na cestama ni zive duse , a mi se deremo sa prozora…… DIIIIINAAAAAAMOOOOOOOOO…………
Na kolodvoru nist. Nikakav docek, sakrivamo salove i rasturamo se svako na svoju stranu u grupicama po 5-6. Ti bokca cijeli dan do tekme. Setnja do Kalemgdana, pa onda spika i dogovori. ”Moramo pricat srpski da nas ne kuze da som iz Zagreba” . Ako netko nest provali kajkavski svi odmah na njega:”budalo oces nas provalit”. Vrijeme prolazi , sve je nekako kao u magli, jedino kaj cekamo je pocetak tekme. Ljudi vjerujte mi , sve to kaj ste delali prije tekme nekako nestaje kao da ste u transu. Niti se sjecate di ste bili ni kaj ste radili. Onda treba doci do stadiona. Kaj je bolje, pjesice ili tolejbusom , ajmo pjesice. Na stadionu smo nekih pola sata prije tekme. Kupujemo karte (tada som jos sve morali sami financirati) i ulazi na stadion. Na stadionu pogledom trazimo poznatu skvadru i vojsku. Sjedamo zajedno s njima i mir i tisina. Sve dok igraci ne istrce na teren …………………. Onda napokon vadi salove i …………. DIIIIIIIIINAAAAAAMOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!
Kaj se tice tekmi pretezito som ih pusili tak da i nije bilo nekih razloga za veselje.
Nakon tekme mijesamo se sa ostalom skvadrom i pravac kolodvor………………………………..
Na kolodvoru vruci burek i skrivanje. Na vlak se ne ulazi do zadnjih 5 minuta.
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 02:21   #77
Sad dolazi onaj drugi dio.
Kaj ja znam. Ili je to bila ona velika pusiona na finalu kupa ili smo napokon odrasli ali ta godina je iz puno razloga bila prijelomna za nas.
Ok puno toga dogadjalo se zahvaljujuci uspjesima Cibone jer smo se nalazili bar 3 puta tjedno zbog raznoraznih tekmi I na taj nacin se bolje I vise upoznavali.
Kao sto vec napomenuh I prije te godine znala se skupit prava ekipa I krenut na tekmu ali sve je to na neki nacin bilo sporadicno.
1985. je bila dobra jer se uza jezgra sastavila I na taj nacin smo mogli krenuti dalje sa skupljanjem skvadre.
Sjecam se recimo Osijeka . Luda ekipa, ja sam bio jedan od mladjih. Napokon sam upoznao i pravu Vinkovacku ekipu , a grad Osijek je imao priliku upoznati pjesmu Nede Ukraden : ”Zora Je Svanula”. Koje su to bila ganjanja, sore , razbijanje, a sve uz pjesmu ”Zora Je Svanula”.
Iste godine som bili i u Ateni. Tada som se jos bolje upoznali i…….
Dokaz toga je bilo i gostovanje u Ljubljani na Olimpija – Cibona. Bilo nas je mozda 30-ak ali prava skvadra. Tukli som se i prije i za vrijeme, a i poslije tekme. Naseg decka su ulovili na tribini a mi som ga isli braniti bez obzira kaj je murija stajala izmedju nas…. Ma velim vam tad se osjecao onaj pravi feeling : ” Svi za jednog, jedan za sve”.

Nakon katastorfe sa finala kupa pao je dogovor da se takvo nesto nesmije dogoditi. Ma u biti dogovor je pao vec za vrijeme finala jer na izlasku sa stadiona JNA nisu bili oni pijani, rastureni , navijaci Dinama ,vec slozni i jaki BAD BLUE BOYSI. Zahvaljujuci toj slozi pokefali som se vise nego dobro sa srbima pri dnu topcidera……..

Kaj se mene tice ja sam nakon gostovanja u Sarajevu iste godine , picio u vojsku tako da mi je prvo slijedece gostovanje u Beograd bila Zvezda u 8. mjesecu 1987. Tada sam u biti jos uvjek bio u vojsci ali sam imao kucnu njegu pa………
Vec tada se vidjelo da ce to biti jedno cisto drugo gostovanje nego prijasnja. Skupila se cijela jezgra, uz to pali su dogovori po kvartovima tako da se taj dan na kolodvoru naslo oko 800 ljudi. To je bilo i prvo gostovanje na koje som krenuli na sam dan tekme , a ne vecer prije.
Zaso ?? Zato sto som tu vecer prije iskoristili za razbijanje cigana koji su se tu nasli. Mislim da nikada toliko cigana nije pusilo mare kao tu vecer. Mozete se i sami zamisliti. Slovenci, karlovcani, ma cak su i neki papci iz Knina isli kroz Zagreb., Za one ”domace” cigane da ne pricam. Nakon lova nismo isli doma vec som se povukli u stalne ”Baze” i tu cekali jutro.

Tada sam po prvi puta (to jutro) uocio respekt u ocima pandura. Nisu to vise bili oni bahati indijanci vec preplaseni pojedinci koji su se vise brinuli za svoju glavu nego za posao.
Skvadra je bila prava. Sve face do face. Od tih 800 ljudi bilo je mozda 30-40 koje nisam znao po imenu ili nadimku. Ostalo su bili decki koji su skupili vec juuuuhuuu gostovanja I sora.
U vlaku cisto drugacija atmosfera. Karte idu preko ferijalca, a visak love se trosi na gajbe cuge iz vagon restorana. U Vinkovcima nam se pridruzuje jos bar 100 ljudi. Sa sobom nose plijenove koji su oteti tuzlacima, sarajlijama I ostalim bosancima koji su se tu noc uputili za Beograd.
Na ulasku u Beograd cisto drugacija atmosfera. Nema sakrivanja salova. Decki bodre jedni druge i vicu ”kad izadjemo iz vlaka nema povlacenja, ako nas cekaju udri po njima”.
Dlanovi se znoje, ruke se tresu, covjece nemres zapalit pljugu preko cika jer se i tebi i onom do tebe tresu ruke. Znoj se slijeva isod pazuha ………. Ma velim vam ljudi to se nemoze opisat samo dozivjet. Izlazimo iz vlaka. Na peronu vec guzva. Muriji ni traga , nisu se nadali ovakvom necem. Jedino kaj se vidi je kamenje koje leti i cuje se lomljava stakla i huk….. UUUUUDRIIIIIII…… AJMO PURGERIIIIIII.
Trcimo kroz onaj j…… prolaz i na cestu … cigani su vec daleko. Na peronu ostaje lezat neka baba Poljakinja razbijene glave.
Izlazimo sa kolodvora i krecemo prema topcideru. Cigani se opet skupjlaju na onoj maloj uzbrdici iznad kolodvora …. Ona koja vodi prema Slaviji. Mi se opet zaletavamo i tu pada dobra sora posto lovimo neke papke koji se prave da nemaju nikaj sa zvezdom , a puni su salova. Tu uskoro uletava i murija i sve se smiruje.
Skupljaju nas u grupu i uz ”pratnju” nas vode prema stadionu. Ciganima ni traga ni glasa.


Eto tako je pocelo. Nakon te tekme vise nista nije bilo isto. U Zagrebu na kolodvoru hrpetina murije. Dogovori sa Beogradom. Sve je manje sansi za direktne kontakte. Je pala je dobra sora na stadionu JNA u WC-u na poluvremenu. Isto tako na Banjici na tekmi sa Radom te pred hotelom Palace. 1988 kad som spusili od Cigana sa 3:1 pala je dobra sora na parkiralistu prije tekme. Na zalost sve se svodilo na to da su papci bacali kamenje na nas , a mi smo ih ganjali.
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 02:22   #78
Kaj se tice prica.... pa evo npr. o Kalimeru i Beogradu.
Sad ne znam kaj je frajeru bilo sa uhom ali je jadni Kalimero morao na sud u Beograd zbog te epizode.
Ma to je bilo na finalu kupa protiv Veleza. Ufffff... grozim se kad se sjetim te tekme. ne da su nas lovili po Beogradu nego su nas razbili. Do pocetka tekme naravno.
Mi smo se rabili od cuge tokom putovanja. Nocni vlak i to jos preko Siska. mozete si misliti svaka stanica je bila nasa. Eto kako smo stigli do Beograda tako smo se nekako i razisli. Ja sam zavrsio na troumatoloskoj posto mi je netko od nase skvadre slomil nos. Hi hi . ma ja pijana budala poceo pjevat Zvezdine pjesme u vlaku i cim sam se snasao pafff.... otvorila se vrata od kupea i bum flasa u glavu.
Ja jadnog decka na pod a ono odjednom uuupssss... cipela u facu. Hvala Bogu dragome da sam bio toliko janpi da decke nisam ni vidio kak su izgledali inace bi jadni ni krivi ni duzni pusili maru na kolodvoru posto smo ih trazili.
No.... eto ja zavrsio na traumatoloskoj na ispravljanju nosa (koji je jos uvjek kriv) . Nakon njezne (mozete si misliti) njege odsetali smo se do Dedinja posto smo culi da je dosta nasih tamo. Vec tada smo sreli nase koji su pusili maru. Na Dedinju smo se legli na travu spavat. Ljudi probudio sam se a oko mene hrpetina cigana... tuku sve zivo.
U vesti sam imao zamotani lanac ,..... frajeri su me cipelarili a jedan od njih je maknul vestu (ma i tenisice su mi maknuli ... spavali smo izuveni kao Bosanci) i kak je on maknul vestu tako je ispao lanac. E tu sad stupa Kalimero. ne znam tko ga zna no oni koji ga znaju ... hm... mi smo ga u osnovnoj zvali Pile zbog prezimena i izgleda... nije bas neke krsne gradje. Odjednom taj mali picek skace na njih .... uzima lanac i lamace kao ludjak.
E tu je sad on frajera pokosio..... ma da nije to napravio najvjerovatnije bi nas razbili kao .... bojim se i pomisliti.
Eto to je to .... meni se cini da su frajeru otisli zubi, nos i oko , a ne uho ....

Da za Vasu utjehu.... nakon tekme se skupila jedna od (bar u moje vrijeme) najboljih ekipa i krenula pjesice od stadiona JNA do kolodvora. Ni panduri nam nisu nista mogli a tko je bio na Topcideru zna za onaj nadvoznjak prije dijeljenja ceste za marakanu i Jna ... e sa onog nadvoznjaka su "padali" na aute i ograde....

Laka Vam noc djecice....

P.S. da za tekmu valjda znate da nas je Velez razbio sa 3:1. ja mogu reci da mi je to najgore gostovanje. Ne samo zato kaj sam pusio maru od nasih decki nego i to sto sam raznoraznim spletom okolnosti (citaj kombinacija - travka - cuga - idiotizam - glupost - mladost - ludost) spusio : Tenisice, vestu, Becicev dres iz Atene od godinu ranije (prva titula kupa prvaka protiv Reala) , te dva zlatna lancica . jedan sa zlatnom sahovnicom i jedan sa zlatnim Dinamovim grbom. ....... Eto nije bas uvjek bilo onako kako smo htjeli....
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:41   #79
taj Bg mi je uvijek bija tlaka . draže mi je bilo po vrletima BiH . jedanput je Ć___l ukra janca na ražnju i trka s njin u bus a za njin masa gladnih bosanaca . tu je malo falilo da bude mrtvih. a jedanput smo išli za Niš i bilo je vrime ka danas snig koma. krenuli onin u subotu ujutro za Zg i računalo doć do Niša u nedilju popodne. iskrcavalo nas u Kninu, Bihaću ,Šidu i na kraju u Bg za kraj. u vlaku se ukrcali neki koji su išli u Bg na zvijezdu ili partizan ne sićan se i mi s njima oni imaju pečenog prasca i rakije. a mi bez dinara jednog gladni žedni. mislili oni da smo sirotinja u jaketi od jeansa i starkama pa daju nama ist i pit .sve dok nisu zapivali njihove borbene a mi udri. nas 5 njih 3 ubili boga u njima ali u Bg čeka milicija i adio. pustili nas navečer posli vlaka za Zg. stali smo cilu noć isprid hotela Slavija i grijali se na kantama s vatron sa nekin švercerima koji su dilali pokazne za tramvaj. e isprid mcdonaldsa. jebate od tada iman traumu iz djetinstva za big mac-om.
kad smo već kod sniga ima me na onoj slici sa rada snig, nas 20, par ih leži i spava .................................
__________________
rođen sam u Splitu , popuši mi kitu
cialtrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:45   #80
S obzirom da ove godine slavimo 20 godina postojanja naše skupine...

1. slika 1989. godina, Segesta-Mladost Petrinja, Sisak
2. slika 1992. godina, Dinamo-Segesta, Zagreb

http://img4.imageshack.us/img4/8780/at110tl0.th.jpg

...pred nama stoji život, stoji cijeli vijek, 20 nam je godina tek...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.