Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2013., 22:32   #281
Katjes, to je dijete od 2 godine, ne moze se ocekivati neko "normalno" socijalno ponasanje.
Meni se sve sto opisujes cini normalno ponasanje, cak bi rekla da ti je dijete "dobro"--prilagodjeno u vrticu, lijepo se ponasa s vama...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 19:08   #282
možda nije prava tema - ali koliko je loše puštati djetetu od 2 godine pjesmice na youtubeu? s tim da on gleda u ekran slike u "spotu" koje izmjenjuju kao slideshow, iznimka je fifi što ima crtani i još nešto što ima snimku kao spot? slušamo/gledamo možda pola sata do sat vremena dnevno, odnedavno. idem linijom manjeg otpora jer on to zbilja voli (čak i kasnije pred spavanje traži da mu isto i ja pjevam te pjesmice, zapravo smo počeli tako da sam ja pjevala dok ga laptop nije zanimao previše prethodne 2 godine), a i jer je u toj fazi da ima tantrume ili bar žešće epizode urlanja kad mu nešto ne dam (naravno ako ga je tantrum uhvatio već, ne popuštam, ali prije nego ga uhvati, ono.. pustim mu).
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 19:14   #283
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema - ali koliko je loše puštati djetetu od 2 godine pjesmice na youtubeu? s tim da on gleda u ekran slike u "spotu" koje izmjenjuju kao slideshow, iznimka je fifi što ima crtani i još nešto što ima snimku kao spot? slušamo/gledamo možda pola sata do sat vremena dnevno, odnedavno. idem linijom manjeg otpora jer on to zbilja voli (čak i kasnije pred spavanje traži da mu isto i ja pjevam te pjesmice, zapravo smo počeli tako da sam ja pjevala dok ga laptop nije zanimao previše prethodne 2 godine), a i jer je u toj fazi da ima tantrume ili bar žešće epizode urlanja kad mu nešto ne dam (naravno ako ga je tantrum uhvatio već, ne popuštam, ali prije nego ga uhvati, ono.. pustim mu).
Moj je tako nekad krenuo slušati i gledati spotove, nisam primijetila nikakve negativne posljedice, smao pazim što ću mu pustiti.

Dijete inače obožava glazbu...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 20:57   #284
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema - ali koliko je loše puštati djetetu od 2 godine pjesmice na youtubeu? s tim da on gleda u ekran slike u "spotu" koje izmjenjuju kao slideshow, iznimka je fifi što ima crtani i još nešto što ima snimku kao spot? slušamo/gledamo možda pola sata do sat vremena dnevno, odnedavno. idem linijom manjeg otpora jer on to zbilja voli (čak i kasnije pred spavanje traži da mu isto i ja pjevam te pjesmice, zapravo smo počeli tako da sam ja pjevala dok ga laptop nije zanimao previše prethodne 2 godine), a i jer je u toj fazi da ima tantrume ili bar žešće epizode urlanja kad mu nešto ne dam (naravno ako ga je tantrum uhvatio već, ne popuštam, ali prije nego ga uhvati, ono.. pustim mu).
Zasto mislis da bi bilo lose?

Mislis da izmjenjivanje slika ima negativne neuroloske posljedice? Ne vjerujem, odnosno ne znam da je ista pokazano za toddlere.

Ili te muci vrijeme ispred ekrana? Pa ako je dijete inace aktivno, ne cini mi se puno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 22:17   #285
ma muči me i ekran, neznam, nisam fan; a muči me zapravo više što kad je u jaslicama i ja ga kupim, budemo vani pola sata do sat i pol, dva, ovisno o vremenu i situaciji na igralištu, i onda to malo vremena doma potrošimo na kupanje i večeru, i ako ostane što vremena on gleda pjesmice. msilim, ja uglavnom sjedim s njime i dj-am, pjevušim mu i tako to, ali nema tu neke kreativnosti, razvijanja motorike ili govora.. ono, uveseljava ga ali nepoticajno je totalno. i nemam puno lufta za ubaciti "poticajne" aktivnosti, tipa slikovnice, crtanje, slaganje kockica i slično, a nemam ni volje previše kad on tuli da bi on fifi ili gusara s porporele. iskače se on puno jer je živahan, ne brine me nedostatak kretanja, velim.. nego ove druge stvari.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:21   #286
A koliko to dugo traje? Jer moj ima tako neke faze, sad se napikirao na mickey mousea i stalno bi da mu bude upaljeno na tvu, tak je bilo i sa peppom i bumbom i pocoyom. Onda se nakon par dana kao izdovolji i kao da zaboravlja na to, a i ako se sjeti i bas inzistira onda mu pustim i gleda par min pa se dalje igra, ali voli da bude u pozadini. Velim to jer mozda ga pusti uskoro, ak se izdovolji...
Al ja svom uspijem uvaliti neku aktivnost dok gleda, slažemo oblike ili legice uredno dok se vrti nekaj na telki...
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 23:54   #287
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ma muči me i ekran, neznam, nisam fan; a muči me zapravo više što kad je u jaslicama i ja ga kupim, budemo vani pola sata do sat i pol, dva, ovisno o vremenu i situaciji na igralištu, i onda to malo vremena doma potrošimo na kupanje i večeru, i ako ostane što vremena on gleda pjesmice. msilim, ja uglavnom sjedim s njime i dj-am, pjevušim mu i tako to, ali nema tu neke kreativnosti, razvijanja motorike ili govora.. ono, uveseljava ga ali nepoticajno je totalno. i nemam puno lufta za ubaciti "poticajne" aktivnosti, tipa slikovnice, crtanje, slaganje kockica i slično, a nemam ni volje previše kad on tuli da bi on fifi ili gusara s porporele. iskače se on puno jer je živahan, ne brine me nedostatak kretanja, velim.. nego ove druge stvari.
Kjavica te dobro pita, koliko ta faza traje?

Mi smo prosli kroz puno faza izmedju 2. i 3. rodjendana, i faze zaludjenosti TV-om, crticima (pa razne vrste crtica--zadnja faza je bila My little ponies obsession), kad je nismo mogli odlijepiti od TV, do u zadnje vrijeme, iako je vrijeme u biti ruzno (kod mene je jesen sto ovdje znaci monsunska kisa), zeli gledati TV samo kratko ujutro kad se probudi i jedan crtic nakon kupanja navecer, i sama trazi da idemo u njezinu sobu se igrati (u biti vise trazi muza nego mene on nagrabusi), ili vadi plastelin, ili bojice ili lutkice...

Osim toga, jos je malen. Ti mu nudi kockice, crtanje, itd, pa 5 minuta, 5 minuta, vidjet ces, kako odrasta ce ti se sve vise zanimati za druge stvari, samo nek zna da su tu. Jako se puno promijeni u nekoliko mjeseci u tako male djece, ne treba se previse brinuti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 10:36   #288
a traje cca 2-3 tjedna, okej, bili smo doma od toga prošli tjedan radi viroze pa tih sat vremena mi je dobro došlo da i ja malo pustim mozak na pašu a opet smo radili i druge stvari, ali čini mi se da je taj tjedan samo "utvrdio gradivo" da želi na laptop i pjesmice.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 12:27   #289
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
a traje cca 2-3 tjedna, okej, bili smo doma od toga prošli tjedan radi viroze pa tih sat vremena mi je dobro došlo da i ja malo pustim mozak na pašu a opet smo radili i druge stvari, ali čini mi se da je taj tjedan samo "utvrdio gradivo" da želi na laptop i pjesmice.
Anon, mislim da ne trebaš biti zabrinuta.
Moj je isto dvogodišnjak i dozvolim mu da pogleda crtić i posluša koju pjesmicu. Njima je to sad postalo interesantnije jer kuže šta se priča u crtiću, kuže riječi pjesme, pokušavaju ih ponoviti, plešu i sl.
Pa on je dijete, mora pogledat crtić dva dnevno
Isto tako im je zanimljiv i laptop i ostala tehnologija, mada moram priznati da ja malcu to ne dozvoljavam. Što zbog raznih zračenja, što zato što za to doista nema potrebe. Crtić i pjesmice može pogledati na telki i to je to: ne zna:
Naravno, općenito se trudim što više se igrati s njim nekih "pametnih igara", ali crtići i spotovi mi dobro dođu da malo predahnem, dovršim ručak ili slično, a njemu je dovoljno pola sata da zadovolji tu svoju potrebu za telkom.
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:45   #290
Moja je isto jedno vrijeme bila opsjednuta kompom... ali kako je došlo toplije vrijeme više se igra a manje gleda...
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:51   #291
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
Anon, mislim da ne trebaš biti zabrinuta.
Moj je isto dvogodišnjak i dozvolim mu da pogleda crtić i posluša koju pjesmicu. Njima je to sad postalo interesantnije jer kuže šta se priča u crtiću, kuže riječi pjesme, pokušavaju ih ponoviti, plešu i sl.
Pa on je dijete, mora pogledat crtić dva dnevno
Isto tako im je zanimljiv i laptop i ostala tehnologija, mada moram priznati da ja malcu to ne dozvoljavam. Što zbog raznih zračenja, što zato što za to doista nema potrebe. Crtić i pjesmice može pogledati na telki i to je to: ne zna:
Naravno, općenito se trudim što više se igrati s njim nekih "pametnih igara", ali crtići i spotovi mi dobro dođu da malo predahnem, dovršim ručak ili slično, a njemu je dovoljno pola sata da zadovolji tu svoju potrebu za telkom.
mi sve gledamo na laptopu, mada imamo tv al meni je ovo prvi put da čujem da laptop štetno zrači, mislim, znam da su oni stari CRT monitori zračili, ali za laptop ne

i još sam ja dobar dio trudnoće što sam morala mirovati ležala sa laptopom u krilu, svi (doktori, ekipa koja se bavi kompjuterima) koje sam pitala su rekli da je okej, da ne može štetiti

gledamo na laptopu jer on bi usred jedne pjesme neku drugu, pa za deset sekundi desetu, pa bi nešto gledao opet, i tako.. jednostavnije mi je odmah kad mi je miš u ruci.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:40   #292
Nema te tehnologije koja ne zrači- stari kompjuteri, tv-i, mobiteli, laptopi... samo za razliku od starih monitora, kod laptopa je minimalno zračenje... al opet, zračenje.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:56   #293
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
mi sve gledamo na laptopu, mada imamo tv al meni je ovo prvi put da čujem da laptop štetno zrači, mislim, znam da su oni stari CRT monitori zračili, ali za laptop ne

i još sam ja dobar dio trudnoće što sam morala mirovati ležala sa laptopom u krilu, svi (doktori, ekipa koja se bavi kompjuterima) koje sam pitala su rekli da je okej, da ne može štetiti

gledamo na laptopu jer on bi usred jedne pjesme neku drugu, pa za deset sekundi desetu, pa bi nešto gledao opet, i tako.. jednostavnije mi je odmah kad mi je miš u ruci.
Ma možda laptop i ne zrači, jednostavno mi je to za kikića
Ne želim da mi se navuče na to, ono krene sa gledanjem, onda krenu igrice i sl,, pa počne neprestano buljit u monitor, tog je mene strah
Ali mi imamo youtube na telki, da nemamo, tko zna možda bih i ja njemu puštala na laptopu.
Uglavnom, ono što sam htjela reći je da mislim da nije nikakav problem da se malac od 2 godine pola sata dnevno "druži s tehnologijom"
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 18:56   #294
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
Ali mi imamo youtube na telki, da nemamo, tko zna možda bih i ja njemu puštala na laptopu.
koja je razlika? Poanta je crtić, nebitno na kojem uređaju

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 23:34   #295
I mi imamo internet na telki pa je YouTube u pogonu
Al je interesantno da ne traži svugdje gdje dođe crtiće niti tamo gdje traži ne traži uvijek iste. Recimo, kod svekrve ne traži. Kod nje ne gleda jer ona nema takvu telku, crtici koji su na dvdu su kod nas gore, laptop joj nije u boravku i ne gleda crtiće dolje jednostavno. Osim ak je bas nekaj slučajno na telki.
Kod mojih gleda ponekad jer imaju telku ko mi, ali traži najčešće bumbu kojeg doma ne traži... Izgleda kao da je bas sve stvar navike! Doma se navikao da radi telka, da je neki crtić u pozadini, pitanje je samo sto je in. Uspijem ga odvratiti ponekad, navečer mu kažem da gledamo dnevnik i program za odrasle i onda ne traži crtić, to mu je ok ko da zna
Sve u svemu, obzirom da je tek nedavno počeo dozivljavat telku, sad ima 21mj, nije ju gledao uopće, mene ne smeta to kaj radi i kaj vrti neki crtić tokom dana sve dok je to njemu sekundarno. Sluzi mu tek toliko da sjedne i odmori svako toliko, a da pritom ne zuri u strop...
Fine by me
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 23:36   #296
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
Ma možda laptop i ne zrači, jednostavno mi je to za kikića
Ne želim da mi se navuče na to, ono krene sa gledanjem, onda krenu igrice i sl,, pa počne neprestano buljit u monitor, tog je mene strah
Ali mi imamo youtube na telki, da nemamo, tko zna možda bih i ja njemu puštala na laptopu.
Uglavnom, ono što sam htjela reći je da mislim da nije nikakav problem da se malac od 2 godine pola sata dnevno "druži s tehnologijom"
Igrice ce krenuti sigurno, pa socijalne mreze ili sto vec bude postojalo za 5-7-9-10 godina.
To je jednostavno svijet u kojemu dijete zivi

Ja nekako ne vidim nacina da se to izbjegne, a da ne promijenim radikalno i svoj nacin zivota (sto dijelom ne mogu a dijelom ne zelim). Hoces li se ti odreci foruma ?

Jedino sto mi se cini izvodivo, a sto je u krajnjoj liniji i bolje za sve nas, je modificirati nacin zivota, i smanjiti slobodno vrijeme provedeno za kompjuterom i TV-om, i uvesti vise drugih aktivnosti.

Ali kazem, ne mislim da se treba previse unaprijed uzrujavati, interesi se kod male djece jako brzo i puno mijenjaju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 08:07   #297
Ja mislim isto... Recimo, ne palit samoinicijativno crtiće i tako to nego ako bas traže. Ok, nemojmo si lagat, i nama roditeljim dobro dođe tura crtića, stignem završit ručak koji bi i inace završila, ali bih u međuvremenu pitajbogakolikoputa morala ici sim-tam kuhinja-boravak, dizat ga da vidi jel gotovo i tak to...
I isto si mislim, pa to je realnost danasnjice, crtici, igrice... I bit ce mi fora za koju godinu skakat s njim pred nintendom wii ili sta ce vec biti aktualno. Al se sada trudim naučiti ga ipak na neke druge aktivnosti kao primarne i vec se sad dogovoramo oko toga kako cemo pogledati, ali poslije idemo spavat/jest/sta vec, u nadi da ce mu ti dogovori ostat zabilježeni pod normalno i u kasnijoj fazi kad dođu i igrice i ostalo.
Ruku na srce, ne bi bilo kod mene tako vrlo vjerojatno da nisam trudna pa mi eto crtić olaksava svakodnevnicu. I ja se sjednem s njim i odmorim malo... Ali cesto i sudjelujem u gledanju, govorim mu sta je sta, tko je tko, ako je na eng (a cesto je) prevodim mu...
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:37   #298
ma nama crtići i nisu napeti koliko pjesmice

a što se navikavanja kasnije tiče, pa, za očekivati je da će imati dozu vremena i za igrice, i za društvene mreže, i za, ne znam, photoshop ili corel ili što ga već bude zanimalo.

a ja se nadam da će biti tip od boravka na zraku, muž je dugo bio, pa i sad je samo što je nažalost sve više sklon visiti i on pred tvom ili kompjuterom, ali da će mu biti zanimljive "outdoor" aktivnosti, šetnje po prirodi, penjanje na sljeme, vožnja biciklom i slično.

a i sklona sam jako bude li imalo interesa i smisla poticati sviranje nekog instrumenta i glazbeno obrazovanje, bilo u školi bilo da je samouk, kao i likovno izražavanje, i da se bavi borilačkim vještinama ili plivačkim sportovima ili plesom i slično, zapravo zazirem od onih koje uključuju loptu, sama sam se bavila godinama judom i plesala balet i žao mi je danas samo što nisam nastavila i dulje. i nekako se mislim, valjda će imati interesa za to. al treba dovoljno rano početi i treba naći nešto u čemu uživa, uglavnom je da bi uživao potrebno biti dobar u tome.. ali još je rano za to. već "svira" tatin bas doduše, za šaranje pastelama nije previše zainteresiran, pokušat ću na ljeto sa temperama kad odemo na more jer vidim daim u vrtiću daju tempere ili vodeneboje, uglavnom slikaju s nekim bojama. a za godinu dana ili dvije kad već bude znao što ga zanima, i da se krene baviti time.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:54   #299
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
koja je razlika? Poanta je crtić, nebitno na kojem uređaju
Meni nije nebitno na kojem uređaju.
Crtići su ok, laptop i slično izbjegavamo radi više razloga.


Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Igrice ce krenuti sigurno, pa socijalne mreze ili sto vec bude postojalo za 5-7-9-10 godina.
To je jednostavno svijet u kojemu dijete zivi
Slažem se.
Ali on sad doista nema šta raditi na laptopu, jednostavno nema potrebe. Što kasnije počne igrat igrice i visit na društvenim mrežama, to bolje!
Ne namjeravam dijete zakinut za bilo što, ali dok je mali, ja sam ta koja će kontrolirati koliko se koristi internetom, igricama i sličnim.
Kao što sad kontroliram koliko gleda crtiće i pjesmice na telki.
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:28   #300
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
Crtići su ok, laptop i slično izbjegavamo radi više razloga.
Pa kojih?

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.