Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 00:05   #41
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
A šta sa dugoročnim uzimanjem Tegretola? Netko mi je rekao da pije T. već dosta godina i da je sve ok, no sa druge sam strane čitala da sjeda na jetru (ako se dobro sjećam).
Kod glavobolja se, u pravilu, ne očekuje (jako) dugotrajno uzimanje Tegretola u kontinuitetu. Naime, za očekivati da će Tegretol prorijediti napade glavobolja, skratiti njihovo trajanje i smanjiti intenzitet.

Obično se nakon određenog vremena (nekoliko mjeseci) evaluira učinak lijeka i onda razmatra postupno smanjivanje lijeka i njegovo ukidanje.

Prije početka uzimanja Tegretola savjetuje se kontrola laboratorijskih nalaza (osobito kompletna krvna slika i jetrene probe, ali i druga rutinska laboratorijska obrada), a za vrijeme uzimanja potrebno je periodički raditi kontrolu ponajprije kompletne krvne slike (s osobitim naglaskom na leukocite i trombocite) te jetrene enzime.

Lijek se uglavnom dobro podnosi.

Uz redovite kontrole, razloga za zabrinutost ne bi trebalo biti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 12:44   #42
Samo da se javim..
Juce sam imala nakon dugo vremena uzasnu glavobolju koja je trajala citav dan..
bolovi su bili konstantni, lagano pulsirajuci u nekim trenutcima, iznad lijevog oka, iznad cela i izmedju lijevog uha i oka (gdje vec imam kose). U nekim trenutcima sam imala osjecaj kao da mi netko gnjeci mozak.

Navecer kad sam dosla doma sam popila ibupofen (to sam jedino imala) i prestalo je tek kad sam zaspala..

bojim se danasnjeg dana, da ponovo ne krene.. Ovako mi dugo nije bilo..

Sutra se idem naruciti kod hematologa pa da vidimo sta dalje..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 13:28   #43
Samo da se javim skoro godinu dana kasnije..
Na žalost (mi smo ljudi opće poznati po tome da smo za sebe neodgovorni) nisam nastavila preglede za limfne čvorove.
Imam uputnice, za Novu bolnicu, za vađenje uzorka.

Limfni čvor ispod pazuha imam dan danas, pojavio mi se iza čeljusti ispod uha prije 2-3 mjeseca novi koji dan danas stoji. Malo se povećavao, pa se vratio u prijašnje stanje i sad ponovo stoji..

Glavobolje su još tu, no Tegretol sam prestala piti postepeno i ostala sam samo na Brufenima 600 granule, koje uzimam kada me boli glava. U 80% slučajeva pomaže pa mi je to ok. Tegretol sam prestala piti, jer sam shvatila nakon nekog vremena da sam postala užasno usporena, govor i razmišljanje mi je bilo koma..

Bolovi u trbuhu mi se više skoro ne pojavljaju, možda 2-3 puta godišnje, no mislim da je to povezano sa time što ne radim toliko fizički posao više..

A osip... pa evo vam slika koju sam danas slikala.. Očekivala sam s obzirom da se jačina sunca smanjila da će se početi povlačiti, no nije baš tako.. Sutra ću ići po uputnicu kod doca pa ponovo kod dermatologa.. Razlika između prošle i ove godine je ta što sam ove bila na moru, no uz mazanje kremom sa faktorom 50 nebrojeno puta dok sam na plaži. To mi se znalo sušiti, pa su opadali suhi dijelovi kože i čini mi se da je zato malo drugačije nego prošle godine, jer nemam nekoliko slojeva kože na tom mjestu...





Pišem iz razloga ako netko ima sličnih problema, neka se slobodno javi i zna da nije sam...
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:59   #44
Samo da javim,
bila sam na biopsiji i danas sam bila na razgovoru.
Imam kožni lupus, a ići ću u bolnicu da mi naprave pretrage da nije prešlo u ovaj drugi.
Raspitivala se jesam, no još ne znam detalje bolesti.
Umorna sam, mislim da ću si uzeti par dana odmora i zaboraviti na to neko vreme..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.