Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 16:32   #61
Moj muž isto treba na spermiogram.
Zvala danas Vuk Vrhovec i kažu da se treba naručiti i nude mi termin u 5. mjesecu
Zvala sam i na Sveti Duh i tamo se isto naručuje i imaju termine u 4. mjesecu.
U Petrovu nebi išli jer sam čula da su tamo uvjeti loši, a nije opcija da se uzorak sperme nosi od kuće.

Jel zna netko gdje još primaju na uputnicu u Zagrebu a da se ne naručuje ili da se manje čeka?

Privatno kod dr. Lučingera košta 500 kuna, a u Beta+ košta 400 kuna? Jel znate ima li negdje jeftinije privatno?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:46   #62
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Moj muž isto treba na spermiogram.
Zvala danas Vuk Vrhovec i kažu da se treba naručiti i nude mi termin u 5. mjesecu
Zvala sam i na Sveti Duh i tamo se isto naručuje i imaju termine u 4. mjesecu.
U Petrovu nebi išli jer sam čula da su tamo uvjeti loši, a nije opcija da se uzorak sperme nosi od kuće.

Jel zna netko gdje još primaju na uputnicu u Zagrebu a da se ne naručuje ili da se manje čeka?

Privatno kod dr. Lučingera košta 500 kuna, a u Beta+ košta 400 kuna? Jel znate ima li negdje jeftinije privatno?
Ja sam MM krajem 2. mj. naručila za kraj trećeg u Petrovoj, opcija je da se nosi od kuće, ali kažu da je bolje da to tamo napravi
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:47   #63
Petrova navodno ne priznaje vanjski nalaz.
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 22:07   #64
Za Petrovu sam čula da ima najlošije uvjete što se tiče davanja uzorka, tj WC gdje se to obavlja se neda zaključati i slično. ne znam koliko je to točno, ali tako sam čula. A nama nije opcija nositi od doma.

Edit: I naručila sam MM na Sveti Duh. Za tri tjedna od kad sam nazvala.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:08   #65
nalaz spermiograma

mene zanima sto tocno znaci ovaj nalaz spermiograma
unaprijed hvala.

Konc. spermija(x106/ml)

Pokretljivost (%)


Normozoospermija

> 20

> 40


Oligozoospermija

< 20

> 40


Astenozoospermija

> 20

< 40


Oligoastenozoospermija

< 20

< 40


Azoospermija

0

0
jacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:11   #66
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
Ja sam MM krajem 2. mj. naručila za kraj trećeg u Petrovoj, opcija je da se nosi od kuće, ali kažu da je bolje da to tamo napravi
sandra imas u urocentru u hajnzlovoj 20 i nalaz ti bude gotov iduci dan do 11 sati ja sam bio i cjena je 350kn uvjeti su na zavidnom nivou...
jacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:53   #67
Quote:
jacko1 kaže: Pogledaj post
mene zanima sto tocno znaci ovaj nalaz spermiograma
unaprijed hvala.
Niste nam napisali vrijednosti iz nalaza. Ne možete napraviti tablicu pa trebate nekako improvizirati da biste nam napisali vrijednosti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 18:26   #68
Molim Vas može li mi netko tko se kuži prokomentirati ovaj nalaz spermiograma? Zanima me je li nalaz loš i može li s ovakvim nalazom na prirodan način doći do trudnoće?
[IMG][/IMG]

Budući da već više od godinu dana pokušavamo bez uspjeha (godine: muž 40, ja 39) moj ginekolog je preporučio da muž napravi spermiogram. Ja sam napravila papu koja je uredna i vaginalne briseve. U brisevima je bila ešerihija i popila sam turu antibiotika. Sada je došao nalaz spermiograma i zanima me koji nam je slijedeći korak. Da li se naručiti u neku kliniku za MPO ili kome se prvo obratiti?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 14:07   #69
bok svima, evo slucajno sam sad nasla ovaj forum i ne mogu vjerovat sve ovo sto sam procitala...muz je takodjer radio spermiogram u novom rodilistu u splitu i isto je dijagnoza bila oligoasthenozoospermia, a sad vidim tu da svi imaju tu dijagnozu koji su tamo isli raditi...plus sto mu je doktor preporucio odma terapiiju koja kosta kao suho zlato i to ne moze garantirati da pomaze, ali je siguran da su te tablete najbolje (sve mi je jasno cim je toliko nagovarao mm-a da bas to pije), da bi kasnije saznali da te tablete u vecini slucajeva ne prave veliku razliku u spermiogramu, kod vecine cak nikakvu.ja vjerujem da se tu radi samo o zaradi...odjednom svi imaju iste dijagnoze, svima se preporucuju skupe terapije, i umjetna oplodnja iako se umjetna oplodnja preporuca samo ako i zena i muskarac imaju tezih problema..vise ne znas kome vjerovati..
jojo2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:12   #70
Quote:
jojo2012 kaže: Pogledaj post
bok svima, evo slucajno sam sad nasla ovaj forum i ne mogu vjerovat sve ovo sto sam procitala...muz je takodjer radio spermiogram u novom rodilistu u splitu i isto je dijagnoza bila oligoasthenozoospermia, a sad vidim tu da svi imaju tu dijagnozu koji su tamo isli raditi...plus sto mu je doktor preporucio odma terapiiju koja kosta kao suho zlato i to ne moze garantirati da pomaze, ali je siguran da su te tablete najbolje (sve mi je jasno cim je toliko nagovarao mm-a da bas to pije), da bi kasnije saznali da te tablete u vecini slucajeva ne prave veliku razliku u spermiogramu, kod vecine cak nikakvu.ja vjerujem da se tu radi samo o zaradi...odjednom svi imaju iste dijagnoze, svima se preporucuju skupe terapije, i umjetna oplodnja iako se umjetna oplodnja preporuca samo ako i zena i muskarac imaju tezih problema..vise ne znas kome vjerovati..
napravite u ZG spermiogram
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:43   #71
malo nam daleko od splita do tamo xD.otici cemo privatno u CITO kliniku u splitu, navodno da su odlicni, privatno 300 kn, mislim da se razumijemo naravno da ne mora znaciti nista, mozda njemu zaista je takvo stanje, ali jednostavno kad nasla ne samo na ovom forumu nego na puno stranica o tome, stvarno mi je sumnjivo da svi imaju iste dijagnoze.i jos nesto mi nije jasno..kako moze netko tko ima 50 % brzopokretnih i netko tko ima 90 % nepokretnih, imati istu dijagnozu oligoasthenozoospermiju..a doktori hvala Bogu nemaju nikad vremena za objasnjavanje..
jojo2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:48   #72
Quote:
jojo2012 kaže: Pogledaj post
malo nam daleko od splita do tamo xD.otici cemo privatno u CITO kliniku u splitu, navodno da su odlicni, privatno 300 kn, mislim da se razumijemo naravno da ne mora znaciti nista, mozda njemu zaista je takvo stanje, ali jednostavno kad nasla ne samo na ovom forumu nego na puno stranica o tome, stvarno mi je sumnjivo da svi imaju iste dijagnoze.i jos nesto mi nije jasno..kako moze netko tko ima 50 % brzopokretnih i netko tko ima 90 % nepokretnih, imati istu dijagnozu oligoasthenozoospermiju..a doktori hvala Bogu nemaju nikad vremena za objasnjavanje..
naravno da je to nemoguće
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 16:09   #73
pa da, upravo to, neka zena je napisala da joj suprug dobio dijagnozu sa 50 % brzo pokretnih, ostalo nesto sporo pokretno i nesto sitno nepokretnp, sto je po mojoj logici, ne moras biti doktor za to da bi znao da to nije los nalaz i da zena bez problema moze zatrudniti prirodno, ali joj je receno da mu je dijagnoza oligoasthenozoospermija i da ce najvjerojatnije morati na umjetnu..onda ne znam sta je s nama ostalima ciji su nalazi daleko gori od njihovoga sa istom dijagnozom...katastrofa...ma najbolje uopće ne ici vaditi nalaze nego se opustiti i uzivati, jer ovo samo poremeti psihu, dok imamo puno slucajeva gdje su ljudi kojima su doktori rekli da je nemoguce da ce imati dijete prirodnim putem, najnormalnije zaceli ne jedno dijete, nego dvoje, troje..pa kako onda vjerovati onome sto ti kazu...
jojo2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:55   #74
Unhappy MOLIM POMOĆ

Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Moj muž isto treba na spermiogram.
Zvala danas Vuk Vrhovec i kažu da se treba naručiti i nude mi termin u 5. mjesecu
Zvala sam i na Sveti Duh i tamo se isto naručuje i imaju termine u 4. mjesecu.
U Petrovu nebi išli jer sam čula da su tamo uvjeti loši, a nije opcija da se uzorak sperme nosi od kuće.

Jel zna netko gdje još primaju na uputnicu u Zagrebu a da se ne naručuje ili da se manje čeka?

Privatno kod dr. Lučingera košta 500 kuna, a u Beta+ košta 400 kuna? Jel znate ima li negdje jeftinije privatno?
Molim vas ako netko zna ako nosimo uzorak za spermiogram od kuće dali se i tada treba naručiti???? jer to nam nema logike...

.

Zadnje uređivanje tanveer : 01.07.2013. at 21:28. Reason: q
ivanabudinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 11:25   #75
Spermiogram nalaz

Pozdrav,
jeli moze netko procitat nalaz od spermiograma mog muza?
Nakon 5 dana apstinencije.

volumen sjemena: 5 ml
ph sjemena: 8
koncentracija spermija: 61 mil/ml
broj spermija: 305 mil
pokretljivost: progresivno pokretni 53%, pokretni 26%, nepokretni 21%
oblik: 52% patoloskih oblika
stanice spermatogeneze +
leukociti, eritrociti, bakterije, - nema nikakav znak, samo prazno polje

Unaprijed zahvaljujem
Lilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 13:26   #76
pozdrav,

urolog sa Merkura mi je rekao da na Vuk Vrhovcu imaju loše uvjete za spermiogram, i da odem drugdje. gdje se još može napraviti spermiogram ? u Zagrebu. dakle preko HZZOa.
Zvao sam Petrovu za koju kažu da nose na Vuk Vrhovac.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 14:15   #77
pozdrav, gdje se u zagrebu privatno moze napraviti spermiogram i koliko se cekaju nalazi?
medisecer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 17:10   #78
jel bi mi netko htio reci kakav mi je nalaz?

murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 17:22   #79
Imas temu Los nalaz spermiograma pa pogledaj tu jer je aktivnija, ja sam totalni laik pa se ne usudim komentirati. Tema se nalazi u podforumu Roditelji i djeca/Medicinski potpomognuta oplodnja.
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.