Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 00:03   #1
Suha koža lica

Imam problem sa suhom kožom lica, prvenstveno nakon tuširanja.
Nakon što se otuširam koža na licu mi bude baš jako suho, najviše oko usta, a dosta i po čelu i nosu.
Bude suha do te granice da površina bude onako bjelkasta i baš se osjeti kako zateže.
Probao sam mazati raznim hidratantnim kremama ali mi od njih najčešće izbiju prištići.

Sve je počelo onda kad sam bio kod dermatologinje zbog prištića po čelu koja mi je prepisala gel za umivanje lica, alkohol 40% i neki antibiotik, ali mi nije rekla da nakon toga moram stavljati hidratantnu kremu.
Tu terapiju sam provodio oko 2 tjedna i od onda mi je koža jako suha.
Tokom vremena sam probao par raznih hidratantnih krema ali od svih izbiju prištići, tako da moram birati ili prištiće, ili suhu kožu...

Imate li vi kakvo rješenje da mi koža ne bude suha?
liteningg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 01:47   #2
Evo ja ću ti predložiti. Naime, meni se zimi koža lica jako peruta, a ovo mi je stvarno pomoglo. Inače koristim hidratantnu kremu od kamilice i zelenog čaja od Afrodite, jako je blaga i neće ti od nje ništa loše biti i u dm-u ti je 47 kn, a sad sam si uzela i Avene termalnu vodu.

E, nakon umivanja i nakon što posušim lice, odmah se naprskam tom vodicom i ostavim da 5 minuta stoji, a onda na to mokro nanesem kremu. Primijetim da tako koža upije puno više vlage i stvarno mi je koža mekana i ne ljušti se. Inače, ta voda ti je obogaćena mineralima, a ne sadrži kalcij i kamenac kao ova obična. Imaš u svakoj ljekarni. Malo pakiranje ti je 20kn a to ti stvarno nije puno da vidiš jel ti paše.

A ova krema, nju ti svi hvale. Ako malo pretražiš forum, vidjet ćeš da su dosta pisali o njoj.
A ovo ti je link u slučaju da odlučiš kupiti da je znaš prepoznati.

http://www.kozmetika-afrodita.com/sl...21e2c8_big.jpg
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 09:01   #3
meni lice tako reagira na klor iz vode da sam se potpuno prestala umivati s vodom iz pipe i počela koristiti avene termalnu vodu. stvarno mi se je lice oporavilo. probaj. i meni je bilo toliko suho, oko usta i očiju, da je zatezalo i koža je pucala. sada, je sve super!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 09:39   #4
Ja sam se priklonila Dr. Hauschka kozmetici. Sviđa mi se praćenje ciklusa kože, tj. da se treba izbjegavati nanošenje kreme prije spavanja jer se po noći otvaraju pore i koža diše.
Druga stvar, stalno podmazivanje suhe kože ulijeni prirodni mehanizam. Kao kad se stalno furaš s autom, pa ti postane problem duža šetnja. Tako masnu kožu dodatno zamaste da ti reagira unutarnji mehanizam i prestane izlučivati masnoću.

Za suhu kožu koriste prirodne lagane hidratantne kreme.

Termalne vode su super, a još se pošpricam Dr. Hauschka tonikom. Mislila sam da moja suha koža to neće izdržati (naviknuta na masne noćne kreme), ali sve štima super. Još da nađem nešto za usne.

Svakako izbaci alkoholne preparate. A i tvrda voda, kakvu ja imam, je koma.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:28   #5
Hvala vam na savjetima, mislim da bih mogao isprobati kombinaciju termalne vode i Afrodita kreme od kamilice i zelenog čaja...

Zadnje što sam koristio su Avene Cleanance gel za umivanje i Cold krema... Na neko vrijeme sam jednostavno odlučio prestati koristiti ih, a nakon izvjesnog vremena sam primjetio da imam puno manje prištića. Onda mi je jednog dana nakon tuširanja lice bilo jako suho, a taman sam išao van pa sam morao nečim namazati. Stavio sam tu Cold kremu po nosu i oko usta i odmah sutradan sam primjetio da je izbilo par prištića upravo na namazanom području, po tome sam zaključio da mi ta krema smeta.

Inače, volim se tuširati sa dosta toplom vodom i svaku večer se "namačem" pod tušem (), a kažu da u vodi iz bojlera ima i dosta olova, pa možda i to utječe negativno na kožu, naravno uz klor.

Eto, još jednom hvala... Svaki savjet je dobrodošao.
liteningg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 17:51   #6
Probaj fakat ne mazat lice prije spavanja. Od začepljenih pora i nastanu prištevi, tj. mini upale.
Također, od preparata za isušivanje koža će ti reagirati tako da se još više masti. Pusti da se sve samo izregulira.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:34   #7
probaj apaisac emulziju, nista bolje za suvu kozu ne postoji. dovoljno ti je da znas da se koristi u terapiji roaccutanom, kada je koza dehidrirana do maksimuma
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:58   #8
Suha koža

Pozdrav,

Prije nego odem dermatologu možda mi ovdje netko uspije pomoći.
Naime imam jako suhu kožu lica i stvar je ovakva... Tokom i oko ljeti od 5.tog do 10.og mjeseca nemam nikakvih problema radi stalnog kupanja i izlaganja suncu. Čim se prestanem neko vrijeme izlagazi suncu imam problema, dakle suha koža, rane, posebice u predjelu oko usta i slično. Primjetio sam dakle da mi sunčanje izrazito pomaže kao i kupanje, međutim sada za mjesec dva ću imati problema.
Inače nisam ni debel ni ništa, treniram redovito i hranim se dosta kvalitetno.
Silvertown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:12   #9
Ja bih ti predložila kreme gdje ima UREA s odrešenim postotkom npr. 5 za početak, ali najbolje je otići dermatologu da otkrije o čemu se radi. Jel kad zahladi imaš suhu kožu koja se crveni?
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:13   #10
Zaboravila sam reći da je jako dobro staviti u vodu kojom se pereš par kapi maslilovog ulja.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 10:15   #11
Nije mi do zahlađenja... Znači ljeti dok sam na suncu i kad sam na skijanju je sve uredu, dakle sunčanje izrazito koristi. Dok nije tako imam problema. Recimo trenutno je sve ok al ima naznaka da neće biti za mjesec dana (manje sunčanja)...
Silvertown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:11   #12
Možda je seboreja, ali je teško ovako reći. Imaš i temu baš o tome.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:59   #13
..imala sam jako suhu kožu kao i neki od Vas...već duže vrijeme koristim kremu Lysaskin > Xerolys+ za izrazito suhu kožu > jedan od satava je ureja...spasila me...probajte...
monika26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 16:10   #14
lagana dnevna kremica za obnovu suhe koze?

Dali imate savjet za neku laganu kremu za lice.
Nema prištiće, nit mi je masna...ali imam suho kožu od vjetra itd.
imam 19 godina, pa neku na slabiju ako imate za prijedlog.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 01:30   #15
Nivea soft, fino se upije i nije masna. Dobra je i za lice i za tijelo. I ima neka iz dm-a, baleina, baš za lice sa uljem suncokreta i još nečega, ta je malo masnije al meni je fantastična.

Ja se mučim s time zbog štitnjače, ove dvije su se pokazale kao najbolje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 08:42   #16
Question

Znam da na ovoj temi nije bilo nikog neko vrijeme ali se svejedno nadam da ce mi netko pomoci. nakon sto ocistim lice (garnier exfo brusher),stavim kremu (garnier pure active) nakon nekog vremena na licu (posebno na podrucju cela mi se stvori bijela koza??ne znam sto je to ali izgleda kao ono kad vam se koza ljusti nakon sto pocrnite,samo sro se meni ne ljusti nego je samo na tim mjestima. prvo sam mislila da su to mrtve stanice pa sam zato i kupila exfo brusher ali ocito je problem u necem drugom. molim vas pomozite mi,ovo je uzasno izadem van i opet mi se to stvori
__________________
“Once you eliminate the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.”
Miss Ivy' is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:58   #17
Quote:
Miss Ivy' kaže: Pogledaj post
Znam da na ovoj temi nije bilo nikog neko vrijeme ali se svejedno nadam da ce mi netko pomoci. nakon sto ocistim lice (garnier exfo brusher),stavim kremu (garnier pure active) nakon nekog vremena na licu (posebno na podrucju cela mi se stvori bijela koza??ne znam sto je to ali izgleda kao ono kad vam se koza ljusti nakon sto pocrnite,samo sro se meni ne ljusti nego je samo na tim mjestima. prvo sam mislila da su to mrtve stanice pa sam zato i kupila exfo brusher ali ocito je problem u necem drugom. molim vas pomozite mi,ovo je uzasno izadem van i opet mi se to stvori
moguće da ti je od garnier proizvoda jer su oni dosta agresivni
anathema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.