Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 14:24   #5641
Za čitanje na tabletu naprimjer pdfa instalirati adobe reader i koristiti opciju text reflow ( preslagivanje teksta na veličinu ekrana) . Tapkanjem po sredini ekrana može se odabrati veličina slova. Istu opciju ima i Moon+reader . Poigrati se s postavkama , odabrati boju pozadine, boju slova i veličinu slova.
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:27   #5642
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ako je samo (uglavnom) čitanje, onda 4:3 ekran svakako i mislim da dalje od samsunga 555/550 ne trebaš tražiti dalje.
E nema baš tog 550 u oglasima, a bio bi mi dovoljan jer mi ne treba LTE i samo bi ga bez veze plaćao.
fiume123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:32   #5643
model 555 se prodavao uz produženja ugovora kod naših operatera i zato se uglavnom njih može naći na njuškalu. no, čak i da ga uzmeš (mislim da su od 1200-1600 nekorišteni modeli), ti ne moraš plaćati nikakav pristup internetu preko LTE mreže jer ne moraš niti staviti sim karticu u njega. nema sim kartice, nema LTE, nemaš trošak. no, kada ti se ukaže potreba, standardna sim kartica ide u njega, naravno, uz pristup internetu, tablet se najnormalnije ponaša i kao klasični mobitel. znači, taj sim slot je samo prednost, ali nikako mana.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:51   #5644
Imam par pitanja kaj se tiče tableta... Sve manje koristim laptop koji mi je jednostavno nezgrapan, a iphone mi je premali za gledanje serija, filmova i čitanje knjiga. Pa sam mislio nabaviti neki windows tablet na koji bi mogao spojiti prikladnu tipkovnicu i zamijeniti laptop u office-u (ili libre-u) i gledanju videa. Još me zanima kako to ide sa vanjskom memorijom? Ima li svaki USB utor preko kojeg mogu priključiti hard drive sa serijama? Vidio sam da ima onaj kabel konverter, ali kako tablet čita takve stvari ako ni nema ulaz za to? Dakle mora imati dobru rezoluciju, 2GB RAM memorije, 16-32GB dostupne memorije i solidan procesor.
Također ne zanima mogu li okretati Adobe Lightroom (4.4) na bilo kojem od ovih tableta? (Em što se tiče memorije i procesora, em zbog prilagođenosti aplikacije (rade li svi programi kao i na laptopu?))
I sve to za 2500kn
Pitam malo glupava pitanja, ali ne pratim duže vrijeme tehnologiju ovakvu pa ne znam na što je sve došlo...
Razmišljao sam u Acer predator 8 tabletu, iako piše da je to android gamerski tablet, baš zbog toga bi trebao moći raditi sve što sam naveo (dobra grafička i procesor + rezolucija?). Jedino me taj android muči, želio bih biti u mogućnosti pisati dokumente koji su mi potrebni, a koje inače na laptopu radim, na tabletu. Hvala unaprijed, lp.
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:36   #5645
pitanje slično tvome: #5630 i odgovor #5631
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:03   #5646
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
pitanje slično tvome: #5630 i odgovor #5631
Okej hvala, znači sve aplikacije su prilagođene za taj windows, pa ne mogu koristiti iste aplikacije sa licencom koje npr. imam sad na laptopu? (mislim na taj photoshop)
Što misliš o ovima:
Lenovo MIIX 300-10IBY (http://www.ekupi.hr/Lenovo-MIIX-300-...lo-839776.aspx)
Toshiba L9W-B-100(http://www.emmezeta.hr/multimedija/i...-b-100-tablet/)
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:13   #5647
jesi koristio W10 na računalu? imaš metro aplikacije koje su "light" verzije u odnosu na desktop. ako nisi, možeš naći na YT-u kako to sve izgleda.

kada sa tabletom uđeš u standardno windows desktop sučelje, sve se počinje ponašati kao normalni pc ili laptop. dakle, tvoje licencirane aplikacije bi u pravilu morale raditi, no, pitanje je, je li licenca za aplikaciju samo za jedno računalo i drugo, ima li tablet dovoljno mjesta da ju i instalira. a sve to pod uvjetom da te aplikacije ne zauzimaju previše rama. i to su ti dva glavna razloga zašto se windows tableti nisu "primili" kod korisnika - premalo memorije (koja u pravilu nije nadogradiva) i premalo storage prostora (16, 32 ili 64gb u najboljem slučaju).
tako da je tvoj miix 64gb ok izbor.
ali, kako sam i stranicu unatrag napisao, vidi malo asusove i acerove modele koji u tipkovnici imaju dodatni hard disk, dodatnu bateriju (asus) i još dva ili tri usb porta. naravno, kada koristiš tablet kao tablet, tj. bez tipkovnice, onda sve ono što je na tom vanjskom disku postaje nevidljivo.
ovo mi je google na brzinu izbacio kao prvi rezultat kod nas: http://goo.gl/kOyO3L
još jedan, ali amazon: https://goo.gl/IIDbe4
ugl, da vidiš o čemu se radi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:25   #5648
Nisam, na laptopu imam windows 8.1, ali baš ni s njim nisam upoznat previše radim 3 stvari i to je to.
A što se tiče portova, mogu li to preko kakvog konvertera nadomjestit? I misliš li da je 1280x800 rezolucija premala za gledanje filmova?
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:36   #5649
w10 i w8.1 u metro aplikacijama zapravo nema neke veće razlike. ali, to ti je to. dva sučelja, pa koristiš ono koje ti više paše.

portove u pravilu možeš nadograditi sa bilo kojim usb hubom. samo je pitanje hoće li tablet moći isporučiti dovoljno struje da ih sve pokrene. usb 2.5" hdd i miš/tipkovnica će raditi. no, da sada još nadodaš, ne znam, 3g stick, pa usb tv karticu ili nešto četvrto, tu bi moglo biti problema.

nije premala, ali, kako si vidio u prijepodnevnim porukama, nekome je i FHD premalo. samo kao ilustracija - imaš hi-fi uređaj od par tisuća €, a ti na njemu slušaš mp3. isto tako ti je i sa videom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 22:40   #5650
Kupljen tablet samsung 555, jako mi se sviđa na prvu. Hvala na savjetima...
fiume123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 22:45   #5651
drago mi je da si zadovoljan. još koji dan, i dobiti će 6.0 nadogradnju. uživaj!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 09:00   #5652
Ajd da se malo javim da ne ispadne da svi dođemo na ovu temu ,Viking pomagaj i onda posle ktj
Dakle nakon 4 mjeseca korištenja Vivax TPC-800 dual OS tableta 8" dojmovi su ajmo reči generalno pozitivni u smislu da sam zadovoljan sa procesorom i 2GB Ram-a. Koristim ga isključivo u Windows modu a na Android prebacujem samo kad sa kompa prebacujem datoteke i tu sam primjetio odmah od prvog dana jednu grešku, naime windows to android boost ide glatko ali u obrnutom smjeru uvijek zapne tj krene i stane i onda ga moram na gumb paljenja upaliti u windows modu, nije da mi sad to nešto jako smeta da bi ga nosio na servis zbog tog ali me zanima dali sam usamljen u tom problemu.Tu sam također primjetio još jednu stvar kad ga kao Android spojim na komp i kad sam gotov i hoču ga isključiti sa kompa uopće mi ga ne nudi dolje na traci kao opciju "sigurno ukloni usb" kao kad normalno bilo koji mob ili stick isključuješ iz kompa
Pretpostavljam da je posljedica toga to što ga isključujem bez tog da kad nakon tog ponovno upalim tablet u Windows modu da mi uopće ne prepoznaje micro-sd karticu i tada ga moram restartati (nekad i 2x) i tek onda u my comp učita micro sd
Također ne prepoznaje ga komp kad je u Windows modu spojen ali to je možda normalno tako da to ne smatram nekom greškom.
Koristim ga isključivo za surfanje i gledanje fimova na njemu i sa Vlc playerom mogu pokrenuti sve moguće formate na koje sam do sad naišao , kaj se tiće diagonale ,ha bilo bi bolje da je 9 ili čak i 10" ali tada nebi sigurno koštao 849 kn kolko sam ga ja platio u 2. mjesecu.
Sve u svemu moj prvi susret sa Vivaxom generalno za sad ide više manje ok jer sam se malo bojao budući da sam pročitao na net-u svakakva iskustva i to pretežno loša u smislu "nikad više Vivax" i sl.Ako nekog nešto još zanima u vezi ovog Tableta slobodno nek pita
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 11:28   #5653
Pozdrav @viking,
dolazi rodbina iz amerike pa imam mogucnost da dobijem nekoliko tableta, a kad gledam cijene skoro pa su duplo jeftiniji nego kod nas, a neki modeli i tri puta jeftiniji. Mozes li mi preporuciti par tableta do 200$ koji su se do sad pokazali najbolje? Vidim da se po netu dosta hvali nexus 7, Lenovo Tab 2 A10-70, ipad 2, microsoft surface 2 i 3. Mislio sam ih prodavti ovdje, kad vec imam priliku da zaradim, sto da ne samo ne znam koje da narucim.
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:20   #5654
ma da, nisu to loši modeli koje si naveo (osim lenova), međutim, sve nabrojano ne već malo pregazilo vrijeme. ipad2 bi se mogao prodati, ako staviš dobru cijenu (na njuškalu su malo overpriced). nexus (novija verzija, 2013) bi relativno lako utopio, jer još uvijek imaju svoju publiku. možda bi još privlačniji bio LTE model, samo, prije eventualne narudžbe bi trebalo vidjeti koje frekvencije podržava, odn. hoće li raditi kod nas. trebao bi, ali...
surface nekako ne vidim da bi mogao kupiti za 200$, osim ako su rabljeni i/ili refurbished. kod nas ih imaš u svim verzijama i modelima, no cijene su jaaaaako daleko od tvojih 200$. tako da možda tu imaš nekog prostora za zaradu.
možeš još vidjeti i koji asus model.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 09:30   #5655
Za 200$ u USA je Nvidia Shield tablet best buy.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 19:18   #5656
Molim vas pomoc.nakon update graficke i wifi drivera na tabletu win8 imam problem.i to nakon samostalnog gasenja ekrana kad nekoristis duze vrijeme tj screensaver nemogu ga vise upaliti.moram ga restartat.tablet je dualboot.pa ako moze pomoc.hvala.
santel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:23   #5657
Ljudi ajde mi pomozite.dvoumim se izmedu LENOVO Tab 2 A10-30. Ili acer Iconia one 10 B3-A20.tablet mi triba za internet youtube gledat filmove.nista vise.fala vam na odgovoru.
3n4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:40   #5658
od ova dva, imho, lenovo.
ne znam kolika im je cijena, odn. do koje cifre ideš, ali svakako pogledaj ima li štogod u tom rangu sa 1.5gb ili čak 2gb rama.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:06   #5659
A do 1500kn.nebi vise.jer koristit ce ga i mali za crtane pa mi se neisplati.mislim da za tu cijenu nema od 1.5 ili 2gb
3n4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:12   #5660
ima, ima. na njuškalu potraži samsung modele 555 ili 560/561.

ili trgovine:
ZenPad Z380C
ZenPad Z300-C

Acer Iconia Tab 10 - A3-A40

I.ONIK GLOBAL TAB W1051 (windows)
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.