Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 22:35   #361
Quote:
bibiivan kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti plastične posudice za voće ali mala količina (cca 100-200 kom)?
Probaj "helana pak" na trnju, imaju i web.

Ima i proizvođača kod nas, jedan u Zaprešiću ali ne znam podatke trenutno.
Pogledaj i u trgovinama za kolače poput "sve i svašta" ili "dora usluge" jer imaju raznih kutijica sa i bez poklopca... U takvima kupujemo jagode, maline , ribizle itd po dućanima.
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:12   #362
Da li se ima negdje u Hrvatskoj kupiti certificirano organsko sjeme biljaka, pitam generalno? Ja na to dosada nisam naišao, želim da ima onaj organski certifikat EU, drugo me ne zanima... Do sada sam to sve nalazio jedino preko e-baya, ali bilo bi lijepo da to mogu naći i u Hrvatskoj, neka online trgovina barem ako ništa drugo... Hvala i pozz
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 21:25   #363
http://www.bejo.hr/hr/asortiman/organsko-sjeme.aspx
Oni imaju,samo što ga jako malo ljudi kupuje,jer je skupo...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:11   #364
Zahvaljujem!
Ma nije problem ako je skuplje, ne bih uzimao velike količine nekoliko vrsta povrća, samo za osobne potrebe. Jedino bih volio da imaju malo veći izbor tog organskog sjemenja...

Zadnje uređivanje Braand : 27.07.2016. at 14:23.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:24   #365
Pdrav jeli supijeva u nas avoikado i gdje ga se može nabaviti?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 09:25   #366
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pdrav jeli supijeva u nas avoikado i gdje ga se može nabaviti?
Ako misliš na avokado, mogao bi uspijeti na krajnjem jugu, Dubrovnik i okolica.

Sadnica nema za kupiti ali biljku možeš uzgojiti iz sjemenke iz ploda.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:24   #367
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
da li netko zna gdje se mogu nabaviti sadnice za žutu rajčicu.

ili sjeme. ali nemojte me upućivati na miću dušanovića jer sam od njega naručila sjeme i niknule su samo tri četiri sadnice, od jedno dvadesetak posađenih sjemenki, a od kako su dosegle cca dva cm visine više se ne miču. ne venu, ne trunu, ne suše se, ali to je to - bonzai paradajz.


https://www.aukcije.hr/prodavatelj/Zdenka/29518/

Dobar izbor sjemenja i sadnica
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:16   #368
Zna li netko jel ima kupiti sadnica bugenvilije u nekom centru?
I jel sad vrijeme za sadnju(srednja Dalmacija)
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:55   #369
Obečao sam susjedi da ćemo zajedno urediti komadić zemlje ispred zgrade, tj posaditi neko cvijeće, da prilaz zgradi bude lijepši. Izričito mi je naglasila da budu neke trajnice koje lijepo cvjetaju, po mogućnosti većih cvjetova.
Trebao bih preporuku koje da kupim u nekom centru, možda tulipane ?, neke lučice koje se mogu u jesen ili sada posaditi?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:29   #370
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Obečao sam susjedi da ćemo zajedno urediti komadić zemlje ispred zgrade, tj posaditi neko cvijeće, da prilaz zgradi bude lijepši. Izričito mi je naglasila da budu neke trajnice koje lijepo cvjetaju, po mogućnosti većih cvjetova.
Trebao bih preporuku koje da kupim u nekom centru, možda tulipane ?, neke lučice koje se mogu u jesen ili sada posaditi?
imaš u Lidla lukovice jedno 7-8 vrsta.Ja sam prošli vikend posadila narcise,zumbule i još neke(ne mogu se sjetiti)
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:15   #371
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Obečao sam susjedi da ćemo zajedno urediti komadić zemlje ispred zgrade, tj posaditi neko cvijeće, da prilaz zgradi bude lijepši. Izričito mi je naglasila da budu neke trajnice koje lijepo cvjetaju, po mogućnosti većih cvjetova.
Trebao bih preporuku koje da kupim u nekom centru, možda tulipane ?, neke lučice koje se mogu u jesen ili sada posaditi?
Jel taj komadić zemlje preko dana osunčan ili je u sjeni?
Orjentiran na koju stranu svijeta?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:23   #372
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jel taj komadić zemlje preko dana osunčan ili je u sjeni?
Orjentiran na koju stranu svijeta?
Orijentiran prema jugu, tj sa njegove sjeverne strane je zgrada. Ima i mali zidić na istočnoj starni tog komadića zemlje.
Uglavnom osunčan je full od cca 10-11 h, pa do 17-18 h tokom ljeta.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:10   #373
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Orijentiran prema jugu, tj sa njegove sjeverne strane je zgrada. Ima i mali zidić na istočnoj starni tog komadića zemlje.
Uglavnom osunčan je full od cca 10-11 h, pa do 17-18 h tokom ljeta.
Misliš samo tulipane ili neku kombinaciju?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 08:39   #374
Hvala svima na odgovoru.
Ako bi tulipani uspijevali, bilo bi više nego dovoljno dobro.
Ruža i vrtnih hibiskusa ima dosta kod druge zgrade i po kvartu, pa smo mislili neš malo drugačije, da nije isto.
Već imamo zimzelene, samo oni su niski i malih cvijeova, i super su prekrili tlo, i sada još par većih crvenih il žutih cvjetova, koji bi se malo izdigli i upjepšali sliku.
Tulipani su super mislim, il neš slično, ak bi uspjevali i prezimljavali uzeti ću tulipane.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:25   #375
Tulipani će uspijevati.
Obavezno sadi lukovice u skupinama, barem 5 u skupini.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:42   #376
Radimo zelenu gnojidbu na 2,5ha oranica gdje će na jesen biti podignut dugotrajni nasad.
Preporuka iz savjetodavne je kombinacija leguminoze i neleguminoze a nakon malo proučavanja odlučili smo se za jaru zob i jaru grahoricu. Gdje se može kupiti sjeme? RWA nema grahoricu.
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 02:22   #377
Quote:
Gramzon kaže: Pogledaj post
Radimo zelenu gnojidbu na 2,5ha oranica gdje će na jesen biti podignut dugotrajni nasad.
Preporuka iz savjetodavne je kombinacija leguminoze i neleguminoze a nakon malo proučavanja odlučili smo se za jaru zob i jaru grahoricu. Gdje se može kupiti sjeme? RWA nema grahoricu.
Službeno nigdje jer koliko znam, nema ni jedne priznate sorte kod nas, ako se nije nešto promjenilo. Probajte googlati grahorica EBENA sjeme i zvati oglašivače, makar i na neaktivne oglase, možda nađete sjeme
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:20   #378
Pozdrav, gdje u okolici Zadra naći nekoga tko prodaje voćne rakije? Ili nekog tko šalje poštom a da je cijena "realna"!?
keira22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:59   #379
Imam zemljište od oko 7500m2 između Zagreba i Jastrebarskog (Goli Vrh/Kozlikovo). Recimo da je oko 7000m2 mješovita šuma stara oko 30-35 godina. Zemljište ima pristup putu s dvije strane.

Oko 500m2 je na uzvisini ravno;
Oko 5000m2 je veoma lagana kosina u kojoj ima velika uvala/udubina.
Oko 2000m2 je u nizini ravno i imalo je malo jezero koje treba ponovno iskopati (nije održavano);

Planiram urediti zemljište, posjeći svu šumu i zasaditi kestene, orahe, lješnjake i ukratko sve plodonosne biljke koje mogu rađati u našem podneblju.

Koliko kuna mogu dobiti za šumu?

Koliko be me koštalo "duboko malčiranje" da se riješim panjeva?

Koliko bi me koštalo iskapanje jezera s time da se zemlja koja se iz jezera uzme samo zatrpa uvala i
poravna tako da imam lagani pad cijelo vrijeme?

Mogu li okvirno od posječene šume platiti ove ostale radove?

Imaju li tvrtke koje to sve mogu obaviti i kontakt podatci?

Kako barem okvirno izračunati cijenu? Drvo na panju? Sat vremena rada stroja? Koliko stroj može u satu uraditi? etc.


Što mi više podataka date, to bolje.

Zahvalan sam za bilo kakve upute.


Bio sam postao u podforumu, ali nisam dobio niti jedan odgovor. Ako ovo nije prava tema gdje trebam postati?

Zadnje uređivanje Barrex : 01.09.2017. at 17:39.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:06   #380
Gledala sam danas Vrtlaricu i spomenula je pripravke EM1 i EM5, efikasni mikroorganizmi. Zanima me ima li netko iskustava s tim? I prodaje li netko ta sredstva u trgovini, ili je isključivo webshop? Našla sam dvije firme: EM tehnologija Rijeka i EM-TEH Valpovo
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.