Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 10:53   #1161
Nisu, pričam o firmama sa 8-10, 20 zaposlenih, ne rade oni svi sve...
Ovo prvo sam imala u sadašnjem stanu, kojeg smo adaptirali 2011. i nikad više to ne bi. Pogotovo poznanike.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:02   #1162
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Nisu, pričam o firmama sa 8-10, 20 zaposlenih, ne rade oni svi sve...
Ovo prvo sam imala u sadašnjem stanu, kojeg smo adaptirali 2011. i nikad više to ne bi. Pogotovo poznanike.
a kaj da radim ak mi je muž strujić? pa nebum plaćala nisu to poznanici jer s takvima ne želim imati posla
__________________
Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin
vrazichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:08   #1163
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Da li uzeti za nadzor inžinjera građevine i ako da- kakvog? Da li je bolje da radi samo to ili oni imaju svoje firme za adaptacije, pa je onda tu problem konkurencija...nemam pojma o tome, pa pucajte...

Nadam se uzeti firmu koja će odraditi sve sve, osim parketa, postavljanje želim sve preko firme odakle je parket, jer su odradili dosta takvog slaganja parketa.
Stručnog, iskusnog u završnim radovima, pedantnog, da nije angažiran na 100 drugih poslova, da adekvatno cijeni svoj rad i potpuno ne povezanog s izvođačem.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:02   #1164
Na koji trošak bi otprilike mogao računati da se u potkrovlju od cca 70m2 plafonske obloge poskidaju I zamijene sa knaufom? Mozda bi cak I razvukao struju ispod pa da plafonjere I ostalo zamijenim onim ugradbenim Led osvjetljenjem? Zanima me čisto okvirno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:46   #1165
Prijatelj je radio istu kvadraturu prije tjedan dana, skinuto sve u potkrovlju sa stropa, ubacena vuna, stavljen knauf i razvedena struja. Na to dodatno su stavljena jos dva pregradna zida. Ponude su isle od 12 000 -30 000 kn.
Na kraju je uzeo nesto izmedu i platio nekih 17 000 kn. Sve njihov materijal.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:31   #1166
Pozdrav, iduće godine planiram raditi adaptaciju kuće građenu početkom 90-tih. Znači treblo bi sve promjeniti, od krova, starih drvenih prozora i vrata, parketa, drvene lamperije po zidovima, vjer grijanje itd itd... Ako je netko imao iskustva kod obnove takvih kuća, da li bi bilo pametno da zamjene električne i vodovodne instalacije po kući?

Bojim se da kad sve završim i uredim da za koju godinu ne prsne neka stara cijev ili utičnice da počnu krepavat pa opet rovaj ispočetka i stvaraj dodatne troškove Može savjet u vezi toga?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:50   #1167
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Prijatelj je radio istu kvadraturu prije tjedan dana, skinuto sve u potkrovlju sa stropa, ubacena vuna, stavljen knauf i razvedena struja. Na to dodatno su stavljena jos dva pregradna zida. Ponude su isle od 12 000 -30 000 kn.
Na kraju je uzeo nesto izmedu i platio nekih 17 000 kn. Sve njihov materijal.
hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:26   #1168
Savjet molim vas!!

Radi se o adaptaciji derutnog stana u strogom centru Splita, 1.kat, 60m2, stropovi 3.5m. Iznad nas je stan u kojem živi obitelj, podovi/stropovi su drveni i naravno čuje se buka, hod i sve. Na koji način odraditi zvučnu izolaciju stropa?

Imamo razne prijedloge, staklena vuna, knauf, spušteni stropovi...ali zanima me ako ima netko tko zna iz iskustva što je najbolje..
Agnees is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:37   #1169
Sve sto si naveo je dio istog rjesenja. Dakle spusteni strop sa knaufom, ispunjen mineralnom vunom. Za najbolji rezultat recimo 20-25cm je dovoljno.

Osim zvucne izolacije dobit ces dosta i na toplini stana (ako ti je bitno) jer ti toplina nece pobjeci tako lako kroz strop susjedu iznad.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:48   #1170
Recimo, a buka ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:58   #1171
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Sve sto si naveo je dio istog rjesenja. Dakle spusteni strop sa knaufom, ispunjen mineralnom vunom. Za najbolji rezultat recimo 20-25cm je dovoljno.

Osim zvucne izolacije dobit ces dosta i na toplini stana (ako ti je bitno) jer ti toplina nece pobjeci tako lako kroz strop susjedu iznad.
Hvala

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Agnees is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:48   #1172
Quote:
Agnees kaže: Pogledaj post
Savjet molim vas!!

Radi se o adaptaciji derutnog stana u strogom centru Splita, 1.kat, 60m2, stropovi 3.5m. Iznad nas je stan u kojem živi obitelj, podovi/stropovi su drveni i naravno čuje se buka, hod i sve. Na koji način odraditi zvučnu izolaciju stropa?

Imamo razne prijedloge, staklena vuna, knauf, spušteni stropovi...ali zanima me ako ima netko tko zna iz iskustva što je najbolje..
Pogledati knjigu ĐURO PEULIĆ- KONSTRUKTIVNI ELEMENTI ZGRADA II.
IMa tamo krasan primjer. Radi se dvostruki strop. Tj jedan, gornji nosi slojeve poda, parket i ostalo. Ispod njega se radi drugi strop- znači grede koje stoje na zidu i s donje strane strop.
Ta dva stropa ničim nisu povezana, pa stoga se ne prenosi zvuk ni vibracije gornjeg stropa/poda.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:43   #1173
Da pomognem Baustelac 99 sa ovim :https://www.scribd.com/doc/76780848/...2dio-Peulic-A4 a na 3,5 metara visine da se čudo napraviti
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:18   #1174
Ljudi, treba mi savjet.
Renoviramo potpuno stan od 60 kvadrat.
Podovi su razlicitih visina, sobe jedna, hodnik druga, dnevni treca, blagovaona cetvrta, a kuhinja peta visina.

E, sad, na sve povrsine osim kuhinje, ide parket. Ispod njega OSB ploce tako da dobijemo istu visinu u svim prostorijama.
U kuhinju idu plocice, trebamo dobiti nekih 2 cm ispod njih da bi bile u ravnini koja nam treba.

Imate li ideju sto staviti ispod? OSB? Kako se keramika ponasa na njima? Ili postoji neko bolje rjesenje? Inace, radi se o cca 8m2.
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:53   #1175
Mi smo slican problem rjesili samonivelirajucom masom. Kod nas je bilo cca 3 cm u igri
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:15   #1176
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Mi smo slican problem rjesili samonivelirajucom masom. Kod nas je bilo cca 3 cm u igri
3cm sa samonivelirajucom masom? To ste isli u dva sloja ili cak vise?
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:24   #1177
LB-Knauf Nivo 10-30. Jedan sloj.
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:52   #1178
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje pa ću ovdje, ako ne paše molim premjestiti

Naime ove godine planiram adaptaciju cijele kuće (od krova, zidova, parketa, pločica, soba, kupaonice, kuhinje, grijanja i svega ostalog) pa mi je sad sinulo kuda sa svim stvarima kada će se raditi adaptacija? Mislim ne možemo se svi iseliti iz kuće u kojoj trenutno žive, baka, otac i ja bi si s curom posebno napravio svoj dio... Inače živim 40 km od Zagreba.... Nemam nikakvog iskustva s tim pa ako je netko bio u sličnoj situaciji da podijeli svoje iskustvo
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:54   #1179
Dio po dio.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:37   #1180
Pozdrav svima, evo ja imam hrpu nedoumica i pitanja pa bih molila dobre duše da mi pomognu bar oko dijela mojih pitanja. Znači u procesu smo (pokušaja) prodaje sadašnjeg stambenog prostora od 70m2. Nije da nam nešto fali, imamo malo dvorište i tri spavaće, ali gospođa bi tjerala luksuz. Ogroman problem u glavi nam predstavlja to što sada živimo u montažnoj kući, a jedino što si možemo priuštiti je kupnja i adaptacija nekakve naravno ciglene kuće. Za gradnju nemamo, to otpada. Jeftinije je kupiti staru kuću nego gradilište ovdje. Kupili bi starinu kojoj su vanjski zidovi i temelji zdravi (bar koliko građevinac može vidjeti prije kopanja) znači ne neku čiji zidovi naginju kružnici :-D Razumijem da već postavljam gotovo nemoguće uvjete jer stare kuće imaju vlagu i pukotine. Pregledali smo većinu nekretnina u gradu i većina ih ima ciglene temelje. Nekako mi zdrav razum govori da bježim od toga ako ništa zbog hidroizolacije, ili se varam? Znači pitanja i moj zamišljeni troškovnik u zamišljenoj kući od 120 kvadrata u kojoj bi dodali kat tj tavanske sobe:

1. cigleni temelji da ili ne? Izbjegla bih podrezivanje temelja ako mogu i nije mi ni u "troškovniku" - dakle potraga je za suhom kućom - sretno mi bilo
2. kuća u kojoj se više nije živjelo nego što je - opet strah od vlage koja nije izbila jedino zato što se nije stalno grijalo, ja sve sredim i zatvorim te dobijem bazen u kući prvu sezonu grijanja.
PLAN:
3. skinuti krov i trstinu, porušiti apsolutno sve unutarnje zidove, novi međukat od drveta radi nosivosti, možda dići za koju šaru cigle (uz dozvole), koji krovni prozor ako se ne može izbjeći i izbijanje nekakvog balkona u prizemlju jer obično postoje samo ulazna vrata. Demontažu krova i međukata bismo prepustili građevinicma, ostalo rušimo i trgamo sami, znači nema troška osim odvoza. Ja sam za novi međukat i limeni krov sa komplet građom izračunala 100.000 kuna. Jesam li fulala za stotku? Mislim da jesam.
4. vanjska stolarija 20.000, montaža mi.
5. izolacija zidova iznutra vunom i knaufom kako bi dobili feeling montažne kuće i zaštitili eventualnu rustikalnu vanjštinu fasade. Plan bi bio brana, vuna 20cm, osb, knauf. Obzirom da je osb paronepropusan i dihta vjerojatno bi izazvali uništenje vune, možda neke daske da ima lufta ili samo pregristi pa staviti 2x knauf i biti blago nezadovoljni tim rješenjem? Naravno u te nove zidove bi potrpali instalacije, a u starima bi samo sve otkačili i zaštopali i ne bi vadili van jer ne vidim smisla (osim odvod - dovod vode). Obzirom da to znamo sami, imamo samo trošak materijala. 10.000 kn bez gletanja i farbe.
6. pregradni zidovi profili, vuna, osb, knauf. Bar 10.000 - samo 2 sobe i kupaona.
7. struja i izrada uzemljenja ako je potrebno nemam pojma koliko košta (help).
8. voda + jedna kupaona 30.000, pločice montiramo sami, a ne bi ih baš ni bilo puno.
9. podno grijanje prizemlje. Hidorizolacija, stiropor 5cm+stiropor za podno 5cm (sami), postava grijanja i glazure od strane majstora. Materijal 60.000 sa bojlerom, kaminom na drva, manjim kotlom. Ruke? 10.000? 20? Tu može cijena skočiti još za 10 ako ćemo ići na neke alternative za grijanje i morati ugrađivati posebno rješene za ptv.
10. podne obloge bi radili sami, 12.000
11. unutarnja stolarija mora biti po mjeri, nekih 7.000 i može baš i čekati, samo jedna vrata za wc :-D
12.stepenice 10.000
13. dimnjak 6.000
14. kuhinja 20.000, optimizam
15. izolacija potkrovlja 15.000? Malo? Opet sami, znači samo materijal.

znam da hrpu stvari nisam uračunala, struju, gletanje stropa što ja ne mogu, a muž nije vičan, probijanje tih nekih balkonskih vrata, ojačavanje temelja u slučaju potrebe, namještaj, vanjsku fasadu, ogradu... Ako sam još nešto zaboravila, pucajte. Želim kritike, zašto neka ideja ne valja itd. Ne želim si napraviti glupost sa tim zahvatom i živjeti opet u 70 kvadrata, ali po puno većoj cijeni :-D Budžet: 60 000 eurića. Moj troškovnik: 40.000 eura. Već vidim da se radi krova sigurno penje na 50. Čisto sumnjam da bi mi 10 ostalo. Prije da bi 10 falilo. Znači nisam optimist, to je "troškovnik" samo za prizemlje od 120m2. Potkrovlje bi sredili nekako, etapno, odvukli bi pripremu vode, struje i grijanja do gore i vjerojatno bi tako stajalo dok ne skucamo neku lovu. Ograda bi nam trebala radi djeteta i ljubimaca.

I da odmah odgovorim zašto ne odmah kupiti katnicu, zato što koštaju 30-50 tisuća eura više. I opet treba sve trgati i čupati van jednako kao i u mojoj soluciji. Jedino već ima međukat. za 30 tisuća eura ga sama izlijem od plemenitog materijala.

HVALA!
maja00011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.