Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2016., 19:22   #201
Poštovanje, ishodovala sam građevinsku dozvolu za zemljište koje je upisano kao pašnjak. Nakon toga sam dobila rješenje u kojem piše da sam oslobođena plaćanja naknade za prenamjenu zemljišta. Skoro dvije godine kasnije u posjedovnom listu i dalje za parcelu piše da je pašnjak. Trebam ja negdje dati zahtjev za prenamjenu ili? Hvala
fadetoblack111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 18:44   #202
obrati se na katastar
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:16   #203
ma kakav katastar
kad se zgrada bude upisivala tada će biti upisana izgrađenost i dvorište

do tada ništa
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 00:37   #204
tko piše o zgradi ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:27   #205
ja pišem o zgradi

prenamjena zemljišta u ovom kontekstu se ne upisuje u katastar

katastar vodi evidenciju o načinu uporabe zemljišta pa ako je to pašnjak ili oranica onda tako i treba pisati u katastru

kada se upiše zgrada tada će pisati nešto drugo

ono što ljude zbunjuje je da katastar ne poznaje termin "građevinsko zemljište" kao način uporabe zemljišta te radi toga i ne može biti kao takvo evidentirano
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:03   #206
ti si relatvno stariji forumaš i preporučam i podsjećam te na kronologiju threadova forumaša. Pače zakonitosti pisanja naših dragih forumaša primjetiti ćeš da je za mandata Anke Mrak Taritaš dipl.ing. arh bilo bitno manje upita kako graditi bez građevinske dozvole odnosno kako izbjegavati zakone.
Dozvoljavam da nisi pročitao. Navodiš osobu da gradi građevinu suprotno građevinskoj dozvoli. To je opasno, u trenutku kada urbanisitički inspektor utvrdi nezakonitosti sa izdavanjem građevinske dozvole i tada građevinski inspektor ima obavezu obustaviti daljnje građenje. Stoga moja preporuka, riješiti pitanje sa katastrom i općinom na kraju , stoji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 16:02   #207
rečeno je : ishodovala sam građevinsku dozvolu za zemljište koje je upisano kao pašnjak i nakon toga Skoro dvije godine kasnije u posjedovnom listu i dalje za parcelu piše da je pašnjak.Trebam ja negdje dati zahtjev za prenamjenu ili?

iz toga sam ja shvatio da osoba želi da joj u katastru piše nešto drugo nego pašnjak

i zato sam objasnio da katastar ne poznaje termin "građevinsko zemljište" kao način uporabe zemljišta

nigdje nisam spominjao nikakvu gradnju i poštivanje/nepoštivanje zakona

a da će se jednog dana upisivati zgrada sam zaključio iz toga da je izvađena građevinska dozvola
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 19:37   #208
pašnjak u građevno zemljište - katastar

može pomoć,
imam građevnu dozvolu, imam riješenje o izvedenom stanju da je sve legalno sagrađeno 1988god, al i dalje mi se kuća vodi pod pašnjak, i katastarska slika ne odgovara stvarnom stanju. prošle godine smo radili novi projekt jer je tata od 1988 do sad nadogradija garažu, koja nije bila u projektu, platili smo kaznu. sad je sve legelno
milsim dići kredit hipotekarni, ali kuća mi se vodi pod pašnjak a katastar ne odgovara stvarnom stanju.
šta moram radit, di moram iči i ako ko zna koliko će me to sve koštat

hvala
rosalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:09   #209
Nedavno sam dobio od oca kuću i prolaz ispred kuće na poklon (229/3 i 229/6)
Problem je u 229/6
To je prolaz od 22 m2 koj se proteže duž moje 229/3 i susjedove kuće 229/5.
Da baš tako u vlasništvu sam dio prolaza susjedove kuće.
To se nekim čudom vodi kao citiram "zgr. Štala, dvorište" i kao takvo plaćam veću cijenu komunalne naknade.
Crvenom crtom sam označio gdje se nalazi metalna kapija koja odvaja taj prolaz i gdje bi trebala biti granica.

Pitanja:
1.Gdje zatražiti prenamjenu toga u prolaz jer to i je.
2.Gdje zatražiti podjelu tog prolaza (koga treba zvati da to slika, izmjeri ili što već)
3.Kako taj drugi komad (iza crvene crte) pokloniti (da pokloniti) susjedu
4.koliko ta igra otprilike košta?

Veliko hvala na pomoći!
Enrik!

__________________
what the hell?
Neqael is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:24   #210
trebas napraviti geodetski elaborat, formiranje nove cestice, (cijepanje postojece 229/6 na 2). to ti moze odraditi bilo koji geodetski ured koji ce izaci na teren, snimiti situaciju, napraviti svu papirologiju koju nose u katastar i u prostorno u grad/opcinu.

odes kod susjeda i objasnis situaciju, ionako ces trebati potpise svih susjeda cije međe dodiruje taj put 229/6. ovo ti govorim iz slicnog iskustva jer sam i sam prenamijenio oranicu u put.
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:25   #211
trebas napraviti geodetski elaborat, formiranje nove cestice, (cijepanje postojece 229/6 na 2). to ti moze odraditi bilo koji geodetski ured koji ce izaci na teren, snimiti situaciju, napraviti svu papirologiju koju nose u katastar i u prostorno u grad/opcinu.

odes kod susjeda i objasnis situaciju, ionako ces trebati potpise svih susjeda cije međe dodiruje taj put 229/6. ovo ti govorim iz slicnog iskustva jer sam i sam prenamijenio oranicu u put.
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:17   #212
Ne vjerujem da je isplativo tu šta dirati. Možeš susjedu pokloniti 1/2 da budete vlasnici po pola i to je to.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:01   #213
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
trebas napraviti geodetski elaborat, formiranje nove cestice, (cijepanje postojece 229/6 na 2). to ti moze odraditi bilo koji geodetski ured koji ce izaci na teren, snimiti situaciju, napraviti svu papirologiju koju nose u katastar i u prostorno u grad/opcinu.
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je isplativo tu šta dirati. Možeš susjedu pokloniti 1/2 da budete vlasnici po pola i to je to.
Znači i za prenamjenu u iz "štale" u prolaz morao bi napraviti taj elaborat?
Sad sam tužan.
To nikad od kad pamtim nije ništa drugo osim običnog prolaza, puteljak koj od ulaza kuće vodi ka cesti, niš drugo. Kad bi samo znao koj je to biser u knjige upisao "štala"

OK, onda prva adresa gdje bi trebao da odem je gruntovnica (zemljišnoknjižni odjel) tamo gdje vadim vlasnički list?
__________________
what the hell?
Neqael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:22   #214
Samo za prenamjenu možda i ne bi.
Prema čl. 57. st. 3. Pravilnika o parcelacijskim i drugim geodetskim elaboratima mogu i katastarski uredi izrađivati elaborate za promjenu podataka o načinu uporabe zemljišta. Ne mogu tvrditi da tvoj katastar to želi napraviti i radi, ali znam da neki rade i da to funkcionira dosta dobro. Dođeš tamo, zatražiš promjenu kulture (načina uporabne), platiš takse (utrošene sate) i oni izađu na teren, pogledaju česticu i prema tome u katastar upišu sadašnju namjenu čestice, što bi bio put ili dvorište.

Promjena upisane namjene u katastru (to što ti želiš) nema veze s namjenom zemljišta prema prostornom planu (!). Dakle, zemljište može biti livada, oranica, pašnjak, ..., a da prema prostornom planu bude u građevinskoj zoni.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:44   #215
Trebao bi pomoć/savjet. Naime pored kuće (cca 20m) imam garažu od 25 m2 koja je upisana u katastar i legalizirana kao garaža. Stražnja strana, tj. stražnji zid "leži" točno na međi od susjeda. Htio bi navedenu garažu adaptirati i prenamjeniti u apartman koji bi iznajmljivao.
Zanima me koja je procedura da se to i napravi?
hvala
Flumen007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:43   #216
Nedavno sam kupio dio šume, u gup-u pise da je to šuma gospodarske namjene...ima li ikakve šanse za prenamjenu u građevinsko?
Sonnenrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:02   #217
Zemljište je livada i vinograd, odmah pored građevinskog, nekoliko kvadrata je čak u žutoj zoni. Koji je postupak za dobivanje građevinske dozvole? Koliko se otprilike čeka prenamjena? Grad Zagreb. Hvala!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:04   #218
Prenamjene nema, GUP je nedugo donesen ak se ne varam.
Slijedeci ide valjda za 20-30godina.
Osim ako nisi u nekom UPU-u ili ako ne budes dio nekoga UPU-a ubuduce.
Dakle, ako u onom djelu koji ti je u zutom ne mozes nesto napraviti ono sto hoces ne mozes bas nista.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:04   #219
Obrati se Banderasu preko kumova ha ha. Pače svaki GUP je promjenjljiv ako postoji interes i kvorum
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 19:01   #220
ako je neka "oranica" u prostornom planu u svjetlo zutom podrucju to je onda gradjevinsko zemljiste ili poljoprivredno zemljiste?

pitam jer smo naslijedili neku zemlju pored mora, koja kad ju je djed kupio nije bila u građevinskoj zoni (u zutom), ali sad je, pa nas je nedavno zvao sin od lika koji je djedu prodao zemlju da bi on prosirio pristupni put do svoje livade, pa da li bi mi prodali dio. na spomen da je to ne bas velika parcela u gradjevinskoj zoni i da ako je jos suzimo po duzini biti ce manje "atraktivna", lik me krenuo uvjeravati da to nije gradjevinska zona.
zdravek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.