Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 17:10   #181
Moze pomoc. Mislim da mi treba preporuka za sve.

Imam problem da mi se stvaraju mrlje na zubima u roku par sati nakon ciscenja kamenca kod zubara,pusac sam i pijem kavu,ali sve umjereno.

Koristim el.cetkicu 2,3 puta dnevno,zubni konac,vodicu(onu iz lidla) i Paradontax,zanima me u cemu grijesim i sta da kupim,neugodno mi je jer doslovno imam smeđe fleke po prednjim zubima i kao da ne vodim racuna o zubima
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:12   #182
Quote:
Amelie77 kaže: Pogledaj post
Okp ili ne - baš me briga, nema karijesa zadnje 3 godine od kad sam na ovom režimu.
I ja sam na režimu pa niš od rezultata.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:28   #183
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
curaproxice..pasta za zube- važno mi je da ima za izbjeljivanje u sebi, najčešće je to colgate..tuš za zube..vodica za usta curasept..strugač za jezik..
svakih par dana grgljam nim otopljen u vodi..jednom tjedno operem/masiram meso sa nimom..
zubeke perem oko 4 puta dnevno..
jedna četkica je doma, druga u ladici na poslu..
nakon doručka, nakon ručka, poslijepodne nakon kave i prije spavanja..
trudim se prati onim sistemom od 3 minute..
nježno, masiranje, polukružni pokreti..
sa curaproxicama je to moguće jer su izrazito nježne..moje meso ih odlično prihvaća..
sve četkice prije njih su mi traumatizirale meso..tada se četkanju i masiranju nisam mogla posvetiti kao sa curaproxicama..
i moja mi 2 puta godišnje da neke pastile da cuclam za dodatno povećanje higijene..
Drago mi je da ima još netko kao ja. Doduše ja nemam ovaj strugač jezika, ali zato uz četkicu doma i na poslu imam jednu i u torbi, pa onu malu četkicu za implantate i sve ovo što si i ti nabrojala.
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:45   #184
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Uz danas prisutne interdentalne četkice, superfloss, zubni tuš itd. zubobran je po meni nekako manje dobra opcija, baš zbog manjkavosti u dizajnu
Zubobran? Ja prvi put čujem za to. Može li mi tko objasnit o čemu se radi?
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:06   #185
Molim preporuku za najbolje interdentalne cetkice. Bitno mi je da imaju najmanju velicinu-0.4 mm.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:53   #186
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za najbolje interdentalne cetkice. Bitno mi je da imaju najmanju velicinu-0.4 mm.
meni su veliko razočaranje interdentalne od curaproxa
za novce koliko dođu, cca 60-80kn, tako nešto, daleko dulje bi trebale trajati i ne kidati se, ispadati i slično..

osobno koristim i jako sam zadovoljna sa dmovskim pakiranjem, cca 5 komada za nekakvih 20kn

traju i traju, bolje sjedaju u ruci, stabilne, ne trgaju se, daleko kvalitetniji osjećaj..ma neusporedive sa curaproxovima..ne znam koji je vrag curaproxu da ima tako loše interdentalne..i to sam čula na više strana..

evo ti ove dmovske 0.4, preporučam..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:03   #187
Hvala TheProvense!
Nova sam u tome. Do sad sam redovito koristila konac jer sam mislila da kroz moje zbijene zube ne moze cetkica.
I kupim danas u Mulleru Curaprox 0.6 i neke TePe 0.4....uglavnom, ove TePe se bolje drze...mada mi se cini da bi mi duze trajale neke cvrsce.
Curaproxova se nakon par provlacenja svq unistila...ispale dlacice...ne mislim ih vise kupovat.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:08   #188
ma vidjet ćeš kako će te ove dmovske dobro u ruci i među zubima sjest, ja nakon njih ne koristim više ni jedne, odlične su!
a cijena neka smiješna, cca 22kn, mislim da više nije, od 20-22kn, tako nešto..

ja kada sam krenula sa interdentalnima, prvih par dana mi je meso jako krvarilo, ono, kolinje..ali znala sam da je to dobra stvar, samo pokazatelj koliko sranja u ustima ima i da budem ustrajna..nakon par dana, krvarenje stalo, više se nije ponovilo, osjećaj u ustima neprocjenjiv

javi kakve su ti ove iz dma..baš me zanima..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:32   #189
Uzela danas interdentalne Mullerove, pa od jos neke firme iz muller, i 2 dm-ove - jedno vece pakiranje (povoljnije) i manje.
Sinoc nakon prvog koristenja se nisam mogla nadiviti cistoci zuba. Super osjecaj!
Htjela sam uzeti i jos neki gel u koji se umace i. cetkica, ali nisam vidjela da toga ima nit u dm-u, nit u mulleru.
Nego...kak je pravilno? Prvo klasicno oprati zube pa sa interdentalnom?
Inace kad koristi konac, idem prvo koncem pa klasicno cetkanje.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:51   #190
Da li netko ima iskustva sa Therabreath pastom i vodicom?Navodno je najbolja za uklanjanje kronicnog zadaha,ja to koristim vec dvije godine ali nista ne pomaze.Inace imam zdrave zube i unutarnje organe ali imam stalan zadah kojega se nikako ne mogu rijesiti.Probao sam bezbroj proizvoda ali nista ne pomaze
MarkoCrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:41   #191
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Hvala TheProvense!
Nova sam u tome. Do sad sam redovito koristila konac jer sam mislila da kroz moje zbijene zube ne moze cetkica.
I kupim danas u Mulleru Curaprox 0.6 i neke TePe 0.4....uglavnom, ove TePe se bolje drze...mada mi se cini da bi mi duze trajale neke cvrsce.
Curaproxova se nakon par provlacenja svq unistila...ispale dlacice...ne mislim ih vise kupovat.
ako imaš zbijene zube onda će ti interdentalne od 0.4 bit dobre. tepe je dobra marka i osobno koristim te njihove, zadovoljan skroz. jednu četkicu koristim dva tjedna, ali obude već lagano ishabana nakon tjedan dana. tako mi je sa svim markama koje sam isprobao. tepe je uglavnom dobar omjer cijene, kvalitete i količine.. obične četkice za zube su im isto dobre.

kak je pravilno? kolko znam, prvo ideš međuzubne prostore, zatim zube običnom četkicom i na kraju strugač za jezik.

moja večernja rutina je: interdentalna četkica samo tamo gdje mi konac nije dovoljan, zatim konac između svih zubi, zatim četkanje zuba običnom četkicom, nakon toga po potrebi nekad koristim tepe ili curaprox single četkicu na nekim mjestima tipa kod sedmica i osmica ili ako primijetim da negdje ne očetkam dobro*, na kraju strugač za jezik.. ujutro samo običnom četkicom očetkam.

ako sam umoran i hoću što prije zaleć, zna se dogodit da navečer jednosavno samo prođem interdentalnom na kritičnim mjestima i nakon toga četkanje običnom četkicom. nisam primijetio nikakvu razliku u zdravlju zubnog mesa pa i ako se dogodi više takvih dana zaredom.

*tu izbjegavam ponovo prolazit četkicom jer tada imam neku podsvjesnu potrebu jače pritisnuti četkicom kako bi se uklonio zaostali plak, zato ove single četkice lagano uklanjaju plak koji se nalazi na području uz zubno meso, bez jakog pritiskanja ih držiš pod kutem od devedeset stupnjeva u odnosu na zub na području uz zubno meso i radiš lagane pokrete od jednog do drugog zuba prateći liniju zubnog mesa i na mjestu gdje se zubi spajaju povućeš prema griznoj površini, i to je to, mjesto očišćeno.. dobre su ako se slučajno pojavi upala ili je zubno meso negdje previše iritirano npr zbog tvrde hrane pa prelazak četkicom na tom mjestu može biti neugodan (čak i sa curaprox četkicom)

edit: još da dodam, imao sam oduvijek osjetljivo zubno meso, dijelom genetika a dijelom zbog godina jakog pritiska, tvrde četkice i prečestog četkanja zuba (četkao sam 4x dnevno). zadnjih jedno 6 godina otkad koristim mekane četkice (tepe, curaprox) + gore opisana rutina i dva i pol četkanja dnevno (ovo "pola" je posljepodne nakon jela i kave, na brzinu pređem četkicom samo griznu površinu, čisto da maknem koji ostatak hrane), zubno meso mi se oporavilo dosta i nikad nije zdravije izgledalo (naravno ostalo je malo povučeno na nekim mjestima s obzirom na godine loše tehnike četkanja i tvrdu četkicu), a zubi su dobro.

preporuka svima da odu na curaprox stranicu i pročitaju članke o higijeni zuba (mislim da postoji par članaka više na stranici koja je na engleskom jeziku). zanimljiv mi je bio članak o tome da je prema studijama, za zdrave zube dovoljno (temeljito) očetkat zube jednom dnevno navečer. mislim da je juji o tome pisao ali je preporučio dva put dnevno čisto zbog toga što mnogi ne četkaju temeljito.

Zadnje uređivanje Young Lad : 02.10.2017. at 16:57.
Young Lad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:17   #192
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Htjela sam uzeti i jos neki gel u koji se umace i. cetkica, ali nisam vidjela da toga ima nit u dm-u, nit u mulleru.
Nego...kak je pravilno? Prvo klasicno oprati zube pa sa interdentalnom?
ja operem normalno pa nakon toga masiram meso sa najmekšom curaproksicom i gengigelom, ta mi je samo za masažu () i onda dok su mi puna usta gengigela, prođem sa interdentalnima..onda sve dobro isperem i onda još jednom izmasiram sa gengigelom i to ostavim u ustima, samo ispljunem, to ne ispirem..

eh sad, taj gengigel je jako dobar, mana mu je naravno cijena..malo sranje košta 80kn, a ja tog trošim

i sad si ja razmišljam, zašto ja ne bi uzimala kapsule hijalurona

došlo bi me jeftinije nego ovaj gel, unijela bi u tijelo, a ne koristila samo u vanjskoj upotrebi, a još bi se uz to i pomladila

kakva mi je ideja?

juji, kaj ti veliš?

evo malo o gengigelu i hijaluronu:

"Gengigel je medicinski proizvod na bazi hijaluronske kiseline proizvedene patentiranim biotehnološkim procesom koji osigurava visoku kvalitetu i čistoću hijaluronske kiseline. Formulacija hijaluronske kiseline koja se nalazi u Gengigelu jednaka je onoj koja se prirodno nalazi u zdravim desnima.

Gengigel proizvodi sasvim su sigurni i svi ih mogu upotrebljavati. Nemaju kontraindikacij, nuspojava i interakcij s drugim lijekovima. Posebno su važni za ljude s povećanom potrebom za hijaluronskom kiselinom, kao što su trudnice, dijabetičari, stariji ljudi, djeca i pušači."

"Hijaluronska kiselina, glavni sastojak proizvoda Gengigel, fiziološki je najvažniji proteoglikan koji se nalazi u izvanstaničnom matriksu sluznice. Zajedno s drugim sastojcima vezivnoga tkiva osigurava njegovu čvrstoću i elastičnost, koje su vrlo važne za zdravlje usne šupljine.

Hijaluronska kiselina u Gengigelu pri lokalnom nanosu smanjuje krvarenje desni, pospješuje zacjeljivanje gingivalnoga tkiva, ima antiedemski učinak i djeluje protuupalno. Poboljšava regeneracijske procese u tkivu, pomaže u reepitelizaciji i potiče oblikovanje krvnih žila. Djeluje kao pregrada pred makromolekulama i stranim tijelima. Učinkovit je protiv Candide albicans."


https://www.gengigel.hr/gengigel-u-ordinaciji/
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:15   #193
Da li od vas netko koristi zubni konac na čačkalici, ili kako se to već zove?
Gledao sam na ebayu ih ima jeftino za kupiti. Mislim na ovo:

Čišćenje običnim zubnim koncem i prstima mi nije najsretnije rješenje, imam mala usta i ne odgovara mi nikako guranje ruku u usta.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:10   #194
Ima ih i u mulleru, dmu.
Isto nije skupo
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:34   #195
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
ja koristim sensodyne četkice, male mekane, već godinama. kad se sjetim kako sam loše godinama prala zube i s kakvim sve četkicama, nije ni čudo da se sad s nekim zubima mučim. ne mogu više koristiti jeftine tvrde četkice, preagresivne su. s mekanom masiram polako i kad se zubi peru 2-3 minute, najbolje 3, zaista se sve skine.


Odlične su i te i curaprox i paradontaxove isto
slično i izgledaju
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:20   #196
nisam imala dm u blizini, samo muller i uzela tepe interdentalne..
majko mila žali bože bačenih 30kn u vjetar..ovo je gore od curaprox interdentalnih, presavitljive, trebalo mi je valjda minutu i pol da uguram među dva zuba koliko se pigalo, na kraju sam očistila par zuba i bacila ih u smeće..

dmovske interdentalne su stvarno najbolje, sve preporuke..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:14   #197
meni su te tepe (0.4 veličina) najbolje koje sam probao (od dm-a, do curaproxa itd.). inače mi se savijanje i teško provlačenje isto događalo, neovisno o proizvođaču, ako bih promašio kut ulaska (koji mi nije skroz isti kod svakog zuba) ili koristio preširoku četkicu (a kod prednjih zubi ih ni ne koristim nego samo konac, jer i te najtanje teško prolaze tu). al to je bilo u početku korištenja i dok nisam našao veličinu koja mi je savršena, sad samo pazim kak ih držim i bez žurbe i ide glatko.
Young Lad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 10:55   #198
Vec godinama imam stalan zadah iz usta,osjeti se na sumpor.Bio sam na svim pretragama ali nijedan lijecnik i zubar ne znaju kako to izlijeciti.Da li je netko ovdje imao takav zadah uspio ga izlijeciti?
MarkoCrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 05:54   #199
ste vidjeli negdje kod nas u drogerijama JORDAN Expand Floss

__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2021., 10:45   #200
Zanima me kada,u koje vrijeme perete zube?
Procitao sam vise clanaka i pise da je dokazano najbolje ocetkati zube prije jela i nista ne jesti 1h nakon toga,ili ih ocetkati nakon 1h pri zavrsetku jela.
Pa eto reci te me kako vi praktikujete?
Idem npr na posao ustajem u 6h...
Prvo zelim oprati zube pre jela,sto bi znacilo cekanje 1h nakon cetkanja i 1h ustajanja ranije,sada obrnuto...prvo jelo/kafa pa cetkanje,opet bio morao cekati 1h nakon jela i tek onda prati zube sto opet znaci ustajanje 1h ranije lol,a bez dorucka sam osamucen.Jel praktikujete ovo pravilo 1h?
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.