Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 23:21   #81
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Odstraniti sve ostatke starog. To će biti izvor lošeg spoja i novih gljivica. Pročitajte što sam napisala prije. Ali i pored čistača za silikon opet može biti ostataka.
Prije drugog nanosa silikona je poželjno staviti Primer zbog boljeg prijanjanj.

I ključ svega je održavanje. Nakon kupanja možete oprat likvijem za suđe sve, saprati i dobro osušiti i zračiti kupatilo.
Hvala vam svima na svemu,

Sve sam od vas poslusala i procitala kako ste radili, usvojila sam misljenja i iskustva, i izvela po vasim savjetima, @ Karitas, @Mirna@ Petra ( posebno mi je bio genijalan dio sa zicom gdje je gap prevelik za silikoniziranje izmedju kade i zida- bas Vam hvala na ideji). I Mirna- o trakama.. Sve sam to primijenila.

Potrajalo je duze nego sam mislila dok sam sve odstranila, napunih dvije vrecice starim silikonom... Mislim da mi je firma koja je radila zbrljala...
Nije bitno- sad sam ponosna na silikoniranu kadu.
Slijedeci put, upotrijebit cu ono sto Karitas preporucuje, zasad ipak onaj silikon sto sam vec kupila, specijalan za kupaone.

Forumashi majstorici, hvala vam puno, puno.

agnaby
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 05:55   #82
meni je izvor gljivica po silikonu bila velika vlaga preko zime.
s otvorenim prozorom nije bilo gljivica, ali nije bilo toplo.
kako su i kada i tus kabina u pravilnim ravnim plohama, poceo sam sve nakon svakog tusiranja brisati sirokim brisacem za prozore.
vise nema ni gljivica.
nema ni mirisa vlage, standardnog za kupaonu.
a sad se i stakla, plocice i kada stalno sjaje, jer sam se rijesio i kamenca.
prezadovoljan.

brisanje brisacem je bilo sporo na pocetku.
sada ide ok.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:09   #83
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Odstraniti sve ostatke starog. To će biti izvor lošeg spoja i novih gljivica. Pročitajte što sam napisala prije. Ali i pored čistača za silikon opet može biti ostataka.
Prije drugog nanosa silikona je poželjno staviti Primer zbog boljeg prijanjanj.

I ključ svega je održavanje. Nakon kupanja možete oprat likvijem za suđe sve, saprati i dobro osušiti i zračiti kupatilo.
da vidimo ima li pomaka s ovom stranicom?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:04   #84
Da se nadovežem...
Jučer sam prvi puta u životu silikonirao rub kade i pločica i za prvi put sam dosta zadovoljan.
Vidim da nije baš savršeno pa bih htio danas to malo popraviti.
Jel prima silikon na silikon ili mora sve dolje i ajmo ispočetka ?
Dakle taj ''stari'' silikon je jučer nanaešen.

lp.
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:34   #85
U novoj kući imamo u planu 3 tuš kade 90x90 i odlučili smo se na ugradbenu u pod - Siena model. Na te kade bi postavili sifon horizontalni u prizemlju i vertikalni za na katu fi 90. LIV, Kolpa-san, Aquastil, Geberit i Viega imaju slične za to sifone i svi završavaju sa 40 pa na 50 (malo mi je to čudno!) i protok im je oko 0,5 l/s.
No onda sam naletio na Sanit proizvođača koji nudi sifon za tuš kadu sa protocima 0,7 i 1,1 l/s.
Je li pametnije uzeti meni nepoznatog proizvođača koji ima direktni izlaz 50 i deklarirano veći protok ili to nema veze?
Ili je bolje razmišljati o tuš kadi sa širokim odvodom kao npr. ova?
Podni sifon bi bio vodeni (ne suhi) protočni. No nije mi jasno zašto se navodi da je bolje protok kroz podni sifon raditi sa tuš kadom? Ja bih više volio napraviti protok podnog sifona od umivaonika ili je to lošije rješenje?
Hvala unaprijed na odgovoru!

Zadnje uređivanje viz : 13.06.2017. at 10:48.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 08:04   #86
Malko off topic, al' da sad ne kopam po forumu i tražim gdje ovo staviti... ..tuš kanalica ili kade u visini plocica? Svi govore da su kao bolje plocice i kanalica? Koje kanalice stavit, bilo kakva preporuka ili savjet iz more den velkom

10X in advance..
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:40   #87
Primjetila sam da mi se svaki put tokom tusiranja stvara lokva vode ispod tuš kabine.
S obzirom da je sve novo (plocice i kabina) iako nitko nije zivio u stanu 5 godina zanima me gdje bi mogao biti problem?
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:07   #88
Bilo bi dobro da se stavi slika tuš kabine. Ako se može zaviriti ispod kabine sa baterijom (kod mene može) kad se netko tušira odmah ćete vidjeti gdje je problem.
Može biti spoj brtvi na cjevima, može biti da silikon na mnogo mjesta popusti. Nove fug mase su takve da se na njih ovi moderni silikoni ne priljepe. Dođe do odvajanja i propuštanja. Takođe na istim mjestima stranice koja drže klizna vrata na spoju sa zidom može prošuštati. Mi smo sve apsolutno sve spojeve silikonirali i mazali prajmerom.

I tko je radio silikoniranje?
Većina majstora niti ne zna da postoji primer. A za kupit ga je bila viša filozofija objasnit uopće što tražim. Našla sam ga u dućanu koji drži opremu za farbanje brodica. Sika primer N3 mislim da se zove.

------------

Majstor sve funkcionira savršeno kao da sam jučer silikonirala. I najvažnije nigdje nema kapi vode van kabine.

----------

Mario bla puno faktora može uticati na nešto. Recimo od zračne vlage, grijanja, održavanja, vrste upotrebljenih materijala. Teško se dva podneblja u Hrvatskoj mogu usporediti.

Živjela sam u raznim uvjetima i što ne vidite teško je razumjeti.
Inače sad živim u podneblju ekstremne vlage i pored toga mi stan nema nigdje naznake vlage. A kad se to i desi znači da je voda kroz zid ili krov probila.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:25   #89
Evo slike
https://postimg.org/gallery/2q9jjflf6/

Iskreno ne znam tko je sve skupa sastavljao jer sam se nedavno doselila.
Cini mi se da nije problem sa silikonima jer ne djeluje kao da ima gdje propustat.
Palo mi je na pamet da mozda sifon nije dobro spojen ili sl?
Strah me zvat majstora odmah da me ne opeljesi
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:54   #90
Da li netko zna gdje se moze nabavit materijal za izgradnju vrata tus kabine? Meni je tus kada sa 3 strane okruzena zidovima, trebam samo vrata sa jedne strane, a ona kostaju 1900kn najjeftinije sto sam naso. To mi je puno
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:24   #91
ponovo :
odi u Staklo , u Vlašku ulicu u Zagrebu "staklocentar" mislim li probaj elektronskom poštom odraditi kontakte

Kontakt Namjena
+385 (1) 466 4629 tel
+385 (1) 466 4071 tel/fax
www.staklozagreb.hr
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:50   #92
Quote:
google3 kaže: Pogledaj post
Evo slike
https://postimg.org/gallery/2q9jjflf6/

Iskreno ne znam tko je sve skupa sastavljao jer sam se nedavno doselila.
Cini mi se da nije problem sa silikonima jer ne djeluje kao da ima gdje propustat.
Palo mi je na pamet da mozda sifon nije dobro spojen ili sl?
Strah me zvat majstora odmah da me ne opeljesi
Moguća mjesta propuštanja su :
Na rubovima kade uz sami zid
Na vertikalama stranica od tuš kabine na zidovima
Na spoju između kade i nosačaa tuš kabine koji stoji na kadi

Otvori vodu na tušu i usmjeri tuš prema rubovima kade uz zidove ako pušta uz zid , na podu se pojavi voda. Ista stvar se treba ponoviti i na vertikalama uz zid i na rub ove od samih nosača vrata.

Kada se u toku tuširanja dok se stoji u njoj, može malo odvojiti od zida, taman toliko da voda polako prođe između i pojavi se na podu.

Uz rub kade i zida , treba sve očistiti od silikona i postaviti silikonsko ljepilo i kutnu lajsnu. Sve ostaviti da stoji 24h. Naravno prvo ipak treba ustanoviti mjesto propuštanja i zatim sve popraviti silikonskim ljepilom.

Ako možeš , ustanovi gdje curi pa onda pokušamo dati savjet kako najbolje to popraviti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:18   #93
Hvala puno! Sutra cu to testirat
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:43   #94
Da provjeriš moraš skinuti tu prednju masku koja sakriva prostor ispod tuš kade. Curci na fugama budu u tom nepreglednom dijelu.
Meni se za provjeru morao suprug otuširati pa da vidim nakon svih muka otkud voda. A on toliko špricao vodom da je premašivao vrh tuš kabine, otprilike je pogodio i plafon.

Majstor što su ti te kutne lajsne. Ako su one trake što se lijepe umjesto sanitarnog silikona, za njih mi rekoše da je to bacanje novaca pa sam to izbjegla.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:00   #95
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Majstor što su ti te kutne lajsne. Ako su one trake što se lijepe umjesto sanitarnog silikona, za njih mi rekoše da je to bacanje novaca pa sam to izbjegla.
Nešto poput ovih lajsni, imaju i gotove kutove (Feroterm), a svakako ljepilo poput ovog.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:03   #96
Ispada da stvarno curi uz oba ruba tus kabine , vjv su silikoni lose postavljeni tak da se danas bacam na posao.
Kupit cu silikonsko ljepilo i lajsne pa cemo vidjet
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:43   #97
Već 10 godina imamo postavljene kutne lajsne uz tuš kadu. Ovakve:

https://www.sanitarije.hr/aquaestil-...s-oblogom.aspx

I tuš kada je njihova. Međutim, zadnjih godinu dana se događa da ispod tuš kade iscuri voda. Vjerojatno zato što sam vrlo revno čistila gornji i donji rub tih lajsni budući da sam na njima primijetila crnilo i to mi je pilo krv. Onda sam uz taj gornji i donji rub lajsne nanijela minimalno silikona, ali s vremenom je i to crnilo. Uopće, kad se skine kutnik, tu ima najviše prljavštine i ja bih najradije sve to raskopala.
Zanima me sljedeće: kako je ta lajsna postavljana? Ima li ona ispod nekakvu samoljepivu traku ili je ljepljena npr. sikafleksom.
Drugo, prema linku ispada da je lajsna sastavljena od dva dijela. Nekakvog gumenog ispod i akrilnog izvana. Znači to da mogu prvo odvojiti samo taj akrilni dio?
Konačno, ako sve to skinem, mogu li postaviti opet to isto, ili da kupim novi komplet lajsni?

Drugi, što se tiče obloge same kade, kad se odšarafi onih par šarafića što se vide izvana (zapravo pokriveni su ukrasnom kapicom), je li onda dovoljno, tj. dozvoljeno malo sile da se obloga skine jer koliko vidim ona i nakon odšarafljivanja čvrsto stoji uz kadu. Bojim se da mi ne pukne. A tako bih je rado skinula da nakon 10 godina počistim sve što se nakupilo ispod.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:34   #98
Ajmo društvo, tko zna kak se to rastavlja? Vikend je pred vratima, pa da to riješim.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:15   #99
Najbolje je sve rastaviti i postaviti novu kutnu lajsnu koja ima originalni kutni dio i obadva završetka.

Postojeća lajsna može biti postavljena na silikonski kit ili na sebi ima ljepljivu traku koja je na suho zalijepljena na kadu i zid. Ako sve i skineš, više nema isti oblik i neće izgledati dobro.

Dakle ovako, kupiš u ferotermu Sanibord lajsnu s pripadajućim kutnicima, sve skupa cca 130,00 kn ili možda manje.
Svakako kupi silikonsko ljepilo Sika.
Sve površine treba dobro očistiti i osušiti, pripasati lajsne i kutnik po rubovima, višak skalpelom i pilom za željezo izrezati. Bitno je sve lijepo prilagoditi na suho, a zatim kad je sve pasent idemo lijepiti.

Postavi na suho lajsnu na kadu i uz zid, zatim nalijepi papirnatu pik traku po kadi i po zidu 3-4 mm iznad lajsne. Ovo je zbog toga da se silokon kod lijepljenja previše ne razvuče po kadi i pločicama, jer ga je teško čistiti. Višak se prelije na pik papir koji nakon
završetka jednostavno odlijepiš s viškom kita.

Sada nanesi dio kita po samom kutu između kade i zida, (ne treba baš tanko) i nanesi kit na lajsnu. Zatim lajsnu lagano utisni na jednu stranu, stavi kit na kut i njega lagano namjesti na tu lajsnu. Zatim stavi kita na drugu lajsnu i nju pritisni na drugu stranu, prilagodi da sve lijepo sjedne na svoje mjesto. sad možeš lajsnu od jednog kraja prema drugome malo jače utisnuti na kadu i prema zidu, dok sve nije jednako sjelo i sve se poravna.
Višak kita je izašao van, a ispod lajsne je ostalo dovoljno kita da sigurno zabrtvi bilo kakav prolaz vode ispod lajsne. Kad si sigurna dea je sve dobro sjelo i poravnato , skini papirnu traku s kade i zida. Onaj višak silikona s lajsne i okolo skini s Violeta maramicama za djecu. Te maramice vrlo lako skidaju kit. Slobodno brišeš zid, lajsnu i kadu, jer do onog sloja ispod lajsne ne možeš doći.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:14   #100
Hvala puno. Shvatila sam. Dakle, nema milosti i ova postojeća lajsna ide van na koji god način. Samo što bih ja ponovno kupila isto takvu, kao ona koju sam linkala, i tu nema puno pripasavanja jer je ona točno skrojena za tu kadu i završeci i kutnik dolaze s njom u kompletu.
Inače ovo utapanje lajsne u silikon zvuči jako vodonepropusno. To mi se sviđa. Ako zaključim da ta od Aquastila ne jamči tak dobru nepropusnost, onda joj neću dati šansu.

A što se tiče obloge? Znaš možda i to?
Rado bih prvo skinula oblogu i sve očistila, da se kasnijim razmontiravanjem ne razmrda lajsna (doduše, ne bi trebalo).
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.