Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 14:38   #1
Kako...?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-tako/6768873/


Odnos religija prema osobama sa posebnim potrebama postavlja niz pitanja.

Da li je njihovo učešće u stvarima koje teško razumiju, samo odraz poželjenih društvenih veza gdje je svaki član automatikom vjernik (dok sam svjesno i odgovorno ne dokaže drugačije)?

Kako bi oni trebali prihvaćati religiju kad su teško u stanju shvatiti društvene odnose...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:45   #2
Ne trebaš biti pametan da bi nekoga volio, voljeti Boga može svatko.

Svatko dobiva prava i obaveze prema evolutivnom stupnju u karmičkom lancu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:29   #3
Životinja.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:51   #4
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Životinja.
ih, kud bas! Bozji covjek pa zivotinja da l je to moguce taj isti Bog kao i vas? naravno da nije

jezik oce pravo!
ti ko i majka te djevojcice: kazem ti dok mi ne kazes:


Quote:
Nismo samo ostavili dijete prek crkvom bez razloga
upravo to
trebalo joj je sat vremena mira od male





svecenik je idiot kad je dozvolio da novinarima dade povoda. trebao je zvati casnu da mu pomogne s malom koja je navjerojatnije bila zahtjevna, sto je ocigledno bilo previse za ćudljivog i nestrpljivog svecenika pored ostale djece

najveci idiot je majka koja je trebala biti tamo sa svojom djevojcicom, ili sjedjeti ispred crkve na parkingu, a ne ostaviti ju na dadiljanje na vjeronauku dok je ona isla kozmeticarki po akrilicke nokte, ili na kavicu mira (od male) s frendicom
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:48   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne trebaš biti pametan da bi nekoga volio, voljeti Boga može svatko.

Svatko dobiva prava i obaveze prema evolutivnom stupnju u karmičkom lancu
Da bi nešto ili nekog volio moraš ga upoznati, ili recimo jednostavnije, treba stvoriti u vlastitoj glavi neki sadržaj o nekome.
Sadržaj se dakako može kopirati ali je krucijalno pitanje kako se ono shvaća.

Pitanje je kakav sadržaj stvaraju ljudi sa umanjenim mentalnim potencijalom...

O karmi tu ne bih...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:15   #6
I ovo je katastrofalan odnos prema djeci s Downovim sindromom - čovjek se pita kako je to moguće u 21. st.

Vodeći evolucionist Richard Dawkins: Roditi dijete s Downovim sindromom je nemoralno. Pobaci ga! http://nacija.hr/2015/11/25/vodeci-e...lno-pobaci-ga/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:00   #7
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
I ovo je katastrofalan odnos prema djeci s Downovim sindromom - čovjek se pita kako je to moguće u 21. st.

Vodeći evolucionist Richard Dawkins: Roditi dijete s Downovim sindromom je nemoralno. Pobaci ga! http://nacija.hr/2015/11/25/vodeci-e...lno-pobaci-ga/
Ovdje to nije tema...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:26   #8
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
I ovo je katastrofalan odnos prema djeci s Downovim sindromom - čovjek se pita kako je to moguće u 21. st.

Vodeći evolucionist Richard Dawkins: Roditi dijete s Downovim sindromom je nemoralno. Pobaci ga! http://nacija.hr/2015/11/25/vodeci-e...lno-pobaci-ga/
Čak da je to što je Dawkins rekao (i neporekao) istina, on si to može priuštiti jer nije kršćanin. Je li ti sada jasno zašto svećenici i ultrakonzervativci kmeče za embrijima? Zato što embriji ne koštaju vremena, živaca i novaca, a takvog su statusa da se uvijek njima može manipulirati u korist neljudske katoličke ideologije (recimo, jednog dana kad im to bude koristilo, pričat će da embrij nije čovjek i nitko ih neće smatrati negativcima; da Katolička Crkva nema fleksibilnosti u svom nauku, ne bi opstala dobrih 1500 godina). A ako ima ljudi koji bez molitve, sakramenata i vjere u Boga mogu i jesu dobri ljudi u odnosu na društvo i bližnje koji ih okružuju, postavlja se vrlo logično pitanje čemu onda te silne mise, časoslovi, hodočašća, pričesti, primanje sakramenata, krunice, ako trula jabuka i dalje ostaje trula (mislim i na svećenike i na vjernike)?
Samo jedan primjer (a ima ih na tisuće) Sanadera; "čovjek" je iz katoličke obitelji, brat svećenik, sestra redovnica... https://www.jutarnji.hr/komentari/ne...ljudi/6757770/

Dagi, ovo si trebala staviti pod Skandali KC (iako me kod KC više ništa ne može iznenaditi; prije malo vremena jedan se svećenik javno poveselio Goldsteinovoj smrti. Zar od takvih spodoba čovjek može očekivati ljubav i milosrđe prema slabijima i nemoćnima? "Draži" su mi nacisti, ne u smislu da ih simpatiziram, već odmah znaš na čemu si s njima jer se ne skrivaju iza Isusa Krista i njegovog evanđelja).

Zadnje uređivanje konjokradica : 24.11.2017. at 11:50.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:27   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovdje to nije tema...
Kako je moguće da netko u 21. stoljeću ima takav monstruozan odnos prema djeci s genetskim poremećajem? Kako...?
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:35   #10
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Čak da je to što je Dawkins rekao (i neporekao) istina, on si to može priuštiti jer nije kršćanin.

Draži su mi nacisti, ne u smislu da ih simpatiziram, već odmah znaš na čemu si s njima jer se ne skrivaju iza Isusa Krista i njegovog evanđelja).
"Čak da je to što je Dawkins rekao (i neporekao) istina, on si to može priuštiti jer nije kršćanin." Auuuu...

Tvrdnja evolucionista ateista Dawkinsa da je roditi dijete s Downovim sindromom nemoralno i otvoreno pozvati majku da ubije svoje dijete s Downovim sindromom je monstruozno. Dawkins je prilično u skladu s dražim nacistima, i draži nacisti su to vjerovali o takvoj djeci i to su si mogli priuštiti.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:44   #11
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
"Čak da je to što je Dawkins rekao (i neporekao) istina, on si to može priuštiti jer nije kršćanin." Auuuu...

Tvrdnja evolucionista ateista Dawkinsa da je roditi dijete s Downovim sindromom nemoralno i otvoreno pozvati majku da ubije svoje dijete s Downovim sindromom je monstruozno. Dawkins je prilično u skladu s dražim nacistima, i draži nacisti su to vjerovali o takvoj djeci i to su si mogli priuštiti.
Tvoje selektivno čitanje mog posta me umara.
Kao prvo, stavljaš antiteista Dawkinsa na istu ravan s katoličkim svećenikom, čime obezvređuješ vlastito vjerovanje (isto staviš primjer dobrog ateista i dobrog katoličkog svećenika i potvrdiš tezu da Bog nije potreban za osobnu dobrotu).
Pod drugo, jasno sam napisao da naciste ne prihvaćam, ali im se mora priznati da nisu licemjeri. Odmah znaš što oni predstavljaju. Kod lažljive i licemjerne Katoličke Crkve trebaš maknuti celofan da bi vidio njeno pravo lice ili još bolje, iskusiti ono što se krije u celofanu na sebi, jer nema boljeg učitelja od vlastite kože.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:48   #12
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da netko u 21. stoljeću ima takav monstruozan odnos prema djeci s genetskim poremećajem? Kako...?
Sve je moguće onome tko vjeruje: https://www.24sata.hr/news/svecenik-...sindrom-522376
S time da su katolički svećenici npr. u SAD-u bili optuženi za spolno zlostavljanje gluhe djece itd.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:14   #13
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
S time da su katolički svećenici npr. u SAD-u bili optuženi za spolno zlostavljanje gluhe djece itd.
Koji su po uvjerenju svi do jednoga teistički i deistički evolucionisti koji su pogrešno uvjereni da je makro-evolucija činjenica i da je Biblija puna povijesno netočnih podataka i da je netočan od Boga objavljeni i od Katoličke Crkve naučavani moralni zakon. Isključivo takvi ljudi u redovima Crkve su radili takve zločine.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:22   #14
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
.. Kod lažljive i licemjerne Katoličke Crkve trebaš maknuti celofan da bi vidio njeno pravo lice..
Tu je uključeno puno ljudi, i svi su različiti. Generalizacija je skroz pogrešna, zato jer ekstrema ima na obje strane, to jest, katolička crkva ima i ekstremno dobre ljude.
Kao organizacija koja ima relativno veliki utjecaj, jasno je da su na udaru i pod velikim pritiskom tamne strane, baš kao što je to slučaj i s institutima, sveučilištima, medijima i s državnim vlastima i njenim drugim institucijama. Cijeli sustav je duboko zabrazdio, na globalnoj razini. Naravno ima i svijetlih primjera, i ima ih u svim navedenim institucijama, pa i u k.c.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:22   #15
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
:klap:

Usporediti zbrku oko pričesti i javni Dawkinsov poziv na ubojstvo djeteta s Downovim sindromom je...

Ta zbrka oko pričesti se ni slučajno ne može usporediti s javnom izjavom evolucionista ateista Dawkinsa da je roditi dijete s Downovim sindromom nemoralno i otvoreno pozvati majku da ubije svoje dijete s Downovim sindromom.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:33   #16
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Tu je uključeno puno ljudi, i svi su različiti. Generalizacija je skroz pogrešna, zato jer ekstrema ima na obje strane, to jest, katolička crkva ima i ekstremno dobre ljude.
Kao organizacija koja ima relativno veliki utjecaj, jasno je da su na udaru i pod velikim pritiskom tamne strane, baš kao što je to slučaj i s institutima, sveučilištima, medijima i s državnim vlastima i njenim drugim institucijama. Cijeli sustav je duboko zabrazdio, na globalnoj razini. Naravno ima i svijetlih primjera, i ima ih u svim navedenim institucijama, pa i u k.c.


Razuman stav, LLSkylights...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:43   #17
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
I ovo je katastrofalan odnos prema djeci s Downovim sindromom - čovjek se pita kako je to moguće u 21. st.

Vodeći evolucionist Richard Dawkins: Roditi dijete s Downovim sindromom je nemoralno. Pobaci ga! http://nacija.hr/2015/11/25/vodeci-e...lno-pobaci-ga/
Budući da tvoja ideologija tvrdi da su embrij i fetus čovjek, neću te nazvati lažljivcem. Dawkins je spominjao pobačaj fetusa s Downovim sindromom, što nije isto kao i zagovarati ubijanje djece s poteškoćama u razvoju. Čak se ispričao: https://www.theguardian.com/science/...syndrome-tweet.
U razvijenim i civiliziranim zemljama se trudnicama ostavlja na volju žele li roditi ili pobaciti fetus s Downovim sindromom; Kanada, Island itd. Mene zanima bi li takvi kao ti, zajedno s prebogatim biskupa i povlaštenim ratnim veteranima kmečali o zaštiti fetusa s Downovim sindromom kada bi oni (zajedno s tobom) trebali svoje vrijeme, živce i novac dati za doživotnu skrb djece i odraslih s Downovim sindromom ili bi okrenuli ploču?
Evo prilike za humanizam i renesansu hrvatskih biskupa, svećenika i povlaštenih ratnih veterana: Dječja bolnica u Klaićevoj treba 10.5 milijuna kuna za liječenje djece od neuroblastoma: http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...om/979159.aspx
Evo i djece sa spinalnom mišićnom atrofijom. Jedna injekcija košta 80 000 eura. U prvoj godini života dijete treba primiti 7 doza (560 000 eura), svake slijedeće godine manje. To je samo za jedno dijete. Mislim da ih je u Hrvatskoj desetak (govorim napamet): https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---496846.html
Ja čvrsto vjerujem da su biskupi, svećenici i povlašteni ratni veterani pravi domoljubi spremni pomoći bolesnoj hrvatskoj djeci novcima iz svojih krcatih riznica, a ne pokvareni, sebični, lažljivi i gramzljivi južnoeuropski white trash.
Evo prilike domoljubima da se isprse: http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...e/1005781.aspx. Ali mislim da će ta sirotinja prije dočekati riječi "Neka crknu" od bivše ministrice i redovnice Bernardice Juretić, nego očekivati da će im hrvatski biskupi, svećenici i povlašteni ratni veterani plaćati grijanje čitavu zimu. Neka me razuvjere i dokažu da sam prljavi, pokvareni i lažljivi kučkin sin.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:45   #18
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Tu je uključeno puno ljudi, i svi su različiti. Generalizacija je skroz pogrešna, zato jer ekstrema ima na obje strane, to jest, katolička crkva ima i ekstremno dobre ljude.
Kao organizacija koja ima relativno veliki utjecaj, jasno je da su na udaru i pod velikim pritiskom tamne strane, baš kao što je to slučaj i s institutima, sveučilištima, medijima i s državnim vlastima i njenim drugim institucijama. Cijeli sustav je duboko zabrazdio, na globalnoj razini. Naravno ima i svijetlih primjera, i ima ih u svim navedenim institucijama, pa i u k.c.
Naravno, i u kukolju ima žita. Kako je nacistička partija imala svojeg Oscara Schindlera, tako i Katolička Crkva u Hrvata ima i svojeg. Pardon, imala ga je. Njegovo ime je bilo Ivan Grubišić.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:57   #19
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Budući da tvoja ideologija tvrdi da su embrij i fetus čovjek, neću te nazvati lažljivcem. Dawkins je spominjao pobačaj fetusa s Downovim sindromom, što nije isto kao i zagovarati ubijanje djece s poteškoćama u razvoju. Čak se ispričao: https://www.theguardian.com/science/...syndrome-tweet.


Uh, dirljivo. To bi trebala biti isprika?

Evolucionist Dawkins se pol posto ne kaje što je otvoreno pozvao majku da ubije svoje dijete s Downovim sindromom.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:46   #20
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da netko u 21. stoljeću ima takav monstruozan odnos prema djeci s genetskim poremećajem? Kako...?
Iskreno...ne znam!

No ovdje nije to pitanjw već kako se djecu sa takvim posebnim potrebama gura u religiju u kojoj ipak neke stvari treba shvatiti i prihvatiti.

Oni možda prihvaćaju ali da li shvaćaju što prihvaćaju...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.