Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 14:14   #41
pogledaj ovo ten

http://www.youtube.com/watch?v=oj2S-Rr_X_o

http://www.youtube.com/watch?v=fLtr_ovyVzQ
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:44   #42
Ok. Pogledaj ti ovo:

http://www.biblijski-krscani.com/GA/GA006.htm
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:53   #43
Parafraziranje Biblijskih stihova se ispuštaju bitni detalji koji govore upravo suprotno!

Jedini arugment mu je Post. 1 gdje kaće "načinimo" - međutim nije se zardžao pogledati koliko je ljudi svoreno nakon na sliku te "množine". Jedan! A taj jedan je bio duhovan čovjek i još nije bio u tijelu da bi obrađivao zemlju (tako kaže Post. 2:5).
Dakle Bog kaže "načinimo" i čini JEDNU OSOBU!
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:58   #44
pa jednu osobu jer je JEDAN BOG! ali u Tri Osobe...ali to nema veze jer je rekao Bog načinimo ČOVJEKA na svoju sliku...to znači da su oni Isti ali ipak Različiti

ma dobro, vjeruj u što god hoćeš, ja se bojim Boga i znam da su Njegove misli i postojanje na puno većoj razini od moga postojanja i shvaćanja i ako ne mogu razumjet Trojstvo u ovom tijelu, kao što mnogo toga ne mogu razumjet jer sad gledamo kao kroz ogledalo a poslije licem u lice, tako da ne želim više raspravljati s tobom o tome...

ti vjeruj u što god ti hoćeš i i bilo kojeg Boga ti hoćeš...Bog će imati zadnju Riječ
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:17   #45
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
to znači da su oni Isti ali ipak Različiti


Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
znam da su Njegove misli i postojanje na puno većoj razini od moga postojanja i shvaćanja i ako ne mogu razumjet Trojstvo u ovom tijelu
Ne možeš razumjeti trojstvo kao što ne možeš razumjeti da je Zemlja ravna ploča... Da se ubiješ - ne ide.

Ali dobro, već si nekoliko puta rekao da ne želiš o tome razgovarati, stoga imaš pravo ostati u svom ne znanju! Ljudska prava
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:21   #46
Bog će te poniziti ten...nemoj tako govoriti kao da znaš i poznaješ Boga...

inače pogledao sam onaj prvi film...

dobro je napravljen, onaj starac dobro govori, i može lako zavesti one koje malo bolje nisu upoznati sa citatima Trojatva iz Biblije...

inače moj savjet je da promjenite ovog lika koji priča, ima užasno iritantan glas....
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:28   #47
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
pa kako da analiziram uvodni post kada meni Duh ne govori da je to točno...
ali u redu je, to je stvar između tebe i Boga...ti vjeruj u što god ti hoćeš...
Teško mi je sve to za pratitit, ali ovo mi se čini jako dobrim rezimeom.

__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:39   #48
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
Bog će te poniziti ten...nemoj tako govoriti kao da znaš i poznaješ Boga...
Ne znam što je tu loše reći da poznaješ Boga! Smisao kršćanskog života je upoznati Boga!

Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
dobro je napravljen, onaj starac dobro govori, i može lako zavesti one koje malo bolje nisu upoznati sa citatima Trojatva iz Biblije...
A koji su to citati Trojstva! Ti još nisi naveo ni jednog!
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:26   #49
Prop 12:13

Čujmo svemu završnu riječ: "Boj se Boga, izvršuj njegove zapovijedi, jer - to je sav čovjek."

-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:42   #50
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
Prop 12:13

Čujmo svemu završnu riječ: "Boj se Boga, izvršuj njegove zapovijedi, jer - to je sav čovjek."

@ ten: Ne znam što je tu loše reći da poznaješ Boga! Smisao kršćanskog života je upoznati Boga!


Eto kako se ista religija shvaća na dva potpuno suprotna načina.

I ten je u pravu! Smisao, ne samo kršćanskog već svakog života je, upoznati- ili bolje reći- ponovno spoznati Boga.

A učenje da se Boga treba bojati, je najperfidnija manipulacija koju je čovjek smislio.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:07   #51
kršćanstvo u svojoj pravoj formi nije religija, nikada bila, nikada neće...

ma nije bitno kako se ti hoćeš ponašati prema Bogu, nego je bitno kako će se Bog ponašati prema tebi...

Mk 12,30 ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje!"
Mk 12,31 "Druga je: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Nema druge zapovijedi veće od tih."
Lk 6,31 "I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima."
Iv 14,15 "Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati.

Ef 2,8 Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar!
Ef 2,9 Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao.

ako vjeruješ i činiš ovo, Bog će imati Milosti prema tebi...zato jer Njegov Sin SVE NAPRAVIO već na Križu...

to je cijela "religija"...odnosno nije religija već je životni Put
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:39   #52
E sad ja vas pitam TKO je onda Duh Sveti?
Sektaši tvrde da je to Božja sila,a zašto se onda uvijek u Bibliji o Duhu Svetom govori kao osobi ? Ako ste pročitali Bibliju ama baš svugdje je Duh Sveti osoba, a ne nekakva sila.
Meni je onda jedini logički zaključak da mora postojati trojstvo jer ako ne postoji trojstvo TKo je onda Duh Sveti tj. gdje on pripada?
Uostalom u cijeloj Bibliji se sve vrti oko brojke 3.
To da smo stvoreni na Božju sliku odražava u nama Sveto Trojstvo zato jer se i čovjek sastoji od tri komponente: duha,duše i tijela....Dobro se prema meni trojstvo može svatiti kad Pavao govori o tijelu i udovima.

Uostalom treba pročitati što su o tome zapisali starokršćanski oci: Klement(drugi papa),Origen i drugi...ipak su oni najbolje znali jer su primili svoju nauku direktno od apostola.
Matach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.