Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 20:17   #1841
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Ostaje činjenica da je Alija Jr. prijetio i baljezgao. Šumski oligarsi ne puštaju vlast a ovom debilu očigledno više ne pomažu koliko su prije putem zaoštravanja interetničkih odnosa.
Kad su u pitanju njegove izjave ja sam u dilemi da li je on zaista želio da njima malo uzburka javnost kako bi izbio u prvi plan ili je zaista toliko glup da daje onakve odgovore.

Ako je ovo prvo u pitanju, možemo reći da je uspio (odnosno da su uspjeli) jer je priča i pažnja skrenuta sa egzistencijalnih pitanja na tobože zaštitu nacionalnih interesa i praktički predizborne babaroga šupljake.

Ako je on zaista ono rekao u nekakvom afektu, onda je još jednom dokazao da je totalni politički i diplomatski idiot nedorastao zadatku i funkciji koju obavlja jer je dao povoda kontra strani, da u ovom osjetljivom trenutku kad se čeka izricanje presude Mladiću, i dozvolio da ovi pređu u medijsku ofanzivu. Isti slučaj kao i onomad sa dženazom u Srebrenici kad je dozvolio da dođe Vučić i to nakon što je isti upregao sve lobiste i diplomatske napore da ospori rezoluciju o Srebrenici u UN. Meni se ipak čini da je ovo drugo u pitanju. Mulac je htio da se svojima predstavi kao nekakav zaštitnik, a doveo se još jednom do toga da ga spinuju, a da ga zatim svi redom vade iz govana. U najkraćem: Politički glup ko qrac.

Toliko je bio glup da su mu novinari bukvalno trpali u usta šta će da kaže i on je to sve kusao i kusao. Diletant koji se uopće ne zna postaviti da on vodi razgovor, nego dozvoljava da bude objekat zahebancije.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel

Zadnje uređivanje COD2 : 16.11.2017. at 20:33.
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 20:28   #1842
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Pitanje za bosnjake ovdje: Sta mislite o gospodinu Zlatku Dizdarevicu i mom omiljenom konceptualcu, ali bogumi i politicaru Damiru Niksicu? Naravno i ostali su pozvani iznijeti svoj sud.
Zlatko - Diplomata. Profesionalac. Možda nema nikakvih političkih ambicija, a i kad bi imao Bakiri ili ala-Bakiri bi mu dohakali.

Nikšić - shvatio gdje živi, razočaran do bola. Njegova publika je relativno uzak krug ljudi koji razumiju šta govori. Ali mala fajda.

Ima ona stara...."Narod je stoka", ... on (Damir) je sto shvatio, ali čini mi se ne do kraja, jer stoka ne razumije intelektualnu priču, konceptualiste i ostala "preseravanja", ....stoka razumije samo kandžijanje, a to je, s druge strane, shvatio Milorad jer je sam iznikao iz nekog seoskog jarka ispod plota pa umjesto intelektualne priče i filozofije hoda po šatorskim dernacima, pjeva i urla, lupeta gluposti, kandžija i to mu prolazi. Ako već soc. situacija postane previše zapaljiva, on ponese gajbu pive i litar viljamovke sjedne među raju (raja - turcizam koji znači stoka), cugne malo s njima i riješi problem i još ispadne konceptualista i umjetnik.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 21:00   #1843
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Zlatko - Diplomata. Profesionalac. Možda nema nikakvih političkih ambicija, a i kad bi imao Bakiri ili ala-Bakiri bi mu dohakali.

Nikšić - shvatio gdje živi, razočaran do bola. Njegova publika je relativno uzak krug ljudi koji razumiju šta govori. Ali mala fajda.

Ima ona stara...."Narod je stoka", ... on (Damir) je sto shvatio, ali čini mi se ne do kraja, jer stoka ne razumije intelektualnu priču, konceptualiste i ostala "preseravanja", ....stoka razumije samo kandžijanje, a to je, s druge strane, shvatio Milorad jer je sam iznikao iz nekog seoskog jarka ispod plota pa umjesto intelektualne priče i filozofije hoda po šatorskim dernacima, pjeva i urla, lupeta gluposti, kandžija i to mu prolazi. Ako već soc. situacija postane previše zapaljiva, on ponese gajbu pive i litar viljamovke sjedne među raju (raja - turcizam koji znači stoka), cugne malo s njima i riješi problem i još ispadne konceptualista i umjetnik.
Zlatko mi je impresivan covjek, smiren, expertskog znanja posebno na polju medjunarodnih odnosa koji sa zadivljujucom lakocom rasclanjuje i objasnjava kada izlaze. Ono sto je veoma vazno je da on svojom pojavom jednostavno zraci ljudskoscu i razumom i to u kombimaciji s profesionalizmom bi jednostavno zbrisalo svu tu skramu koja se kojekuda nahvatala.
Damira sam "upoznao" sa onim "balkanska hipnoza" i tako povremeno gledajuci sve vise njegovog "preseravanja" na jubituu uvidio da se radi o genijalcu koji na vrlo plastican nacin priblizava i demistificira sve teme oko "vodjenja drzave i drzavnog" u bosni a i sire. Mene licno je dobio 100% kad je obradio neke teme-probleme koji su meni profesionalno bliski na veoma produktivan i smislen nacin rugajuci se mojim kolegama na diletantizmu. I sve to opet uradjeno sa mjerom da se niko previse ne vrijedi.
Pozitiva 100%.
Narod je prevrtljiv i ko zna, mozda prevrne na pravu stranu. Mislim da svaki mlad covjek u bh, malcice obrazovan lako moze prihvatiti i shvatiti o cemu se radi nakon samo par sati gledanja klipova ovog izuzetnog covjeka.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 21:14   #1844
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Zlatko mi je impresivan covjek, smiren, expertskog znanja posebno na polju medjunarodnih odnosa koji sa zadivljujucom lakocom rasclanjuje i objasnjava kada izlaze. Ono sto je veoma vazno je da on svojom pojavom jednostavno zraci ljudskoscu i razumom i to u kombimaciji s profesionalizmom bi jednostavno zbrisalo svu tu skramu koja se kojekuda nahvatala.
Damira sam "upoznao" sa onim "balkanska hipnoza" i tako povremeno gledajuci sve vise njegovog "preseravanja" na jubituu uvidio da se radi o genijalcu koji na vrlo plastican nacin priblizava i demistificira sve teme oko "vodjenja drzave i drzavnog" u bosni a i sire. Mene licno je dobio 100% kad je obradio neke teme-probleme koji su meni profesionalno bliski na veoma produktivan i smislen nacin rugajuci se mojim kolegama na diletantizmu. I sve to opet uradjeno sa mjerom da se niko previse ne vrijedi.
Pozitiva 100%.
Narod je prevrtljiv i ko zna, mozda prevrne na pravu stranu. Mislim da svaki mlad covjek u bh, malcice obrazovan lako moze prihvatiti i shvatiti o cemu se radi nakon samo par sati gledanja klipova ovog izuzetnog covjeka.
Što se naroda tiče, nisam optimista. Čak i kad bi svaki pojedinac iz naroda bio intelektualac to bi bilo veliko sranje.
A kod nas daleko od toga da je svako intelektualac.
Kod nas je još uvijek temeljna deviza: U se, na se i poda se - kako god se pisalo, a to znači da su još uvijek primarni egzistencijalni, da ne kažem, životinjski refleksi.
To sve je recimo znala komunistička elita. Oni su znali kako vladati tom aždajom - narodom, kad joj dozvoliti da malo grakne da se ispuše, a kad je iskandžijati.
Kad su na vlast došli oni polukomunisti (koje mi danas zovemo nacionalistima, a oni su samo loši đaci komunista), oni su mislili da znaju kako se to radi. Pokazalo se da ne znaju i da su diletanti.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 21:19   #1845
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Što se naroda tiče, nisam optimista. Čak i kad bi svaki pojedinac iz naroda bio intelektualac to bi bilo veliko sranje.
A kod nas daleko od toga da je svako intelektualac.
Kod nas je još uvijek temeljna deviza: U se, na se i poda se - kako god se pisalo, a to znači da su još uvijek primarni egzistencijalni, da ne kažem, životinjski refleksi.
To sve je recimo znala komunistička elita. Oni su znali kako vladati tom aždajom - narodom, kad joj dozvoliti da malo grakne da se ispuše, a kad je iskandžijati.
Kad su na vlast došli oni polukomunisti (koje mi danas zovemo nacionalistima, a oni su samo loši đaci komunista), oni su mislili da znaju kako se to radi. Pokazalo se da ne znaju i da su diletanti.
Skoro da se slazem. Ja jedino mislim da se stvari konstantno mijenjaju i da promjena u samom narodu bude pozitivna i to u smislu da se shvati sta se uistinu desava. Takodjer gajim nadu da sibicarenju polako dolazi kraj. Istorija ne puna ovakvih preokreta koji naizgled dodju niodkuda.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 21:34   #1846
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Skoro da se slazem. Ja jedino mislim da se stvari konstantno mijenjaju i da promjena u samom narodu bude pozitivna i to u smislu da se shvati sta se uistinu desava. Takodjer gajim nadu da sibicarenju polako dolazi kraj. Istorija ne puna ovakvih preokreta koji naizgled dodju niodkuda.
Preokret može biti na bolje, a može i na gore. Sjetimo se nacizma u Njemačkoj itd. Ko bi razuman mogao predvidjeti toliko bestijalno ubijanje?

Svašta je moguće, ali opet kažem, kad je narod u pitanju - nisam optimista.
Možemo se isto tako sjetiti hipi pokreta u USA... i gdje je to danas? Ne mislim na hipi pokret, mislim na neke humane ideje. Danas su glavni "umjetnici" nekakvi tipovi iz podzemlja koji nose pištolje, za sobom vodaju čopor kurava. I oni su uzori. Uzori kome? Nepismenoj većini naroda kojim se može manipulisati na bezbroj načina. Nisam optimista.

Čak mi se čini da što tehnologija više napreduje, narod postaje gluplji.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 21:38   #1847
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Zlatko - Diplomata. Profesionalac. Možda nema nikakvih političkih ambicija, a i kad bi imao Bakiri ili ala-Bakiri bi mu dohakali.

Nikšić - shvatio gdje živi, razočaran do bola. Njegova publika je relativno uzak krug ljudi koji razumiju šta govori. Ali mala fajda.

Ima ona stara...."Narod je stoka", ... on (Damir) je sto shvatio, ali čini mi se ne do kraja, jer stoka ne razumije intelektualnu priču, konceptualiste i ostala "preseravanja", ....stoka razumije samo kandžijanje, a to je, s druge strane, shvatio Milorad jer je sam iznikao iz nekog seoskog jarka ispod plota pa umjesto intelektualne priče i filozofije hoda po šatorskim dernacima, pjeva i urla, lupeta gluposti, kandžija i to mu prolazi. Ako već soc. situacija postane previše zapaljiva, on ponese gajbu pive i litar viljamovke sjedne među raju (raja - turcizam koji znači stoka), cugne malo s njima i riješi problem i još ispadne konceptualista i umjetnik.
Moguće ali Dodik to radi u svom dvorištu bez prijetnji i ugrožavanja drugih.
Pućko is offline  
Old 16.11.2017., 21:55   #1848
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Moguće ali Dodik to radi u svom dvorištu bez prijetnji i ugrožavanja drugih.
Kojih drugih?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 22:02   #1849
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Moguće ali Dodik to radi u svom dvorištu bez prijetnji i ugrožavanja drugih.
Moze biti.
Medjutim, ne treba dozivljavati napad na nekog od aktera ovog "raja" kao napad na narod sam.
Covjek je samo obrazlozio tehniku kojom Mile vlada. Nije cak ni napad u pitanju.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 22:06   #1850
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Preokret može biti na bolje, a može i na gore. Sjetimo se nacizma u Njemačkoj itd. Ko bi razuman mogao predvidjeti toliko bestijalno ubijanje?

Svašta je moguće, ali opet kažem, kad je narod u pitanju - nisam optimista.
Možemo se isto tako sjetiti hipi pokreta u USA... i gdje je to danas? Ne mislim na hipi pokret, mislim na neke humane ideje. Danas su glavni "umjetnici" nekakvi tipovi iz podzemlja koji nose pištolje, za sobom vodaju čopor kurava. I oni su uzori. Uzori kome? Nepismenoj većini naroda kojim se može manipulisati na bezbroj načina. Nisam optimista.

Čak mi se čini da što tehnologija više napreduje, narod postaje gluplji.
Mda....
Po upisima ovdje reklo bi se sve same geodete, pravnici i drzavnici.
Da, kad je kriza ovako zahvatila sve pore...svasta je moguce. Materijala ima za sve scenarije
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 22:10   #1851
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kojih drugih?
Federaciju ,Hrvatsku,Crnu Goru ... Dodik poštuje sve susjedne političke entitete i ničim ih ne ugrožava.

Zadnje uređivanje Pućko : 16.11.2017. at 22:59.
Pućko is offline  
Old 16.11.2017., 22:14   #1852
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Moze biti.
Medjutim, ne treba dozivljavati napad na nekog od aktera ovog "raja" kao napad na narod sam.
Covjek je samo obrazlozio tehniku kojom Mile vlada. Nije cak ni napad u pitanju.
Upravo. On je samo najuspješniji jer koristi tu tehniku. A koji su njegovi konkretni rezultati? Ništa bolji, ako ne i gori od ovih pandana s druge strane.

To je samo jedan modalitet makijavelističke doktrine. Čovjek, Makijavelija prilagodio lokalnim običajima.

Ovi drugi samo glume finoću, a on u stvari nema potrebu da glumi. On takav jest, to se ljudima ovog podneblja (onim kojim se obraća) sviđa i to prolazi.
Budući da u manjem entitetu industrija igra zanemarivu ulogu i da je seljaštvo to na kojem se temelji ekonomija, on se u prvom redu obraća ruralnom stanovništvu koje se u ratnim i poratnim godinama uglavnom naselilo u gradove i pošto on zna kako oni dišu, onda zna i kako im se dodvoriti kad treba i kako ih kazniti kad za to dođe vrijeme. Za takav pristup drugi nemaju muda jer su iskompleksirani. Šta je seljaka briga za nekakav standard, kulturu (koji će seljaku qrac opera ili koncert klasične muzike?), kad je vođen devizom: u se , na se i poda se.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 22:16   #1853
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Moze biti.
Medjutim, ne treba dozivljavati napad na nekog od aktera ovog "raja" kao napad na narod sam.
Covjek je samo obrazlozio tehniku kojom Mile vlada. Nije cak ni napad u pitanju.
Znamo se
Pućko is offline  
Old 16.11.2017., 22:19   #1854
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Federaciju ,Hrvatsku,Crnu Goru ... Dodik poštuje sve susjedne političke entitete i ničim ne ugrožava.
Pa i da hoće on ne može nikoga ugroziti osim sebe. To je njemu jasno, ali nije tebi jer ne razlikuješ predstavu (cirkus) od života.

Ta predstava (cirkus) koju on igra... nije ona namijenjena Bakiru, ili ovom ili onom. Ona je namijenjena njegovoj publici. Šta on može Bakiru? Skinut ga s vlasti? Ugrozit ga na bilo koji način? Kao što Bakir njemu ne može ništa, tako ni ovaj drugi ne može njemu ništa. Čak naprotiv, oni jedan drugom trebaju da budu babaroge.

Ako ti zaista vjeruješ u to što on govori... mislim naivno do bola.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 22:25   #1855
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Federaciju ,Hrvatsku,Crnu Goru ... Dodik poštuje sve susjedne političke entitete i ničim ne ugrožava.
Naravno, "Federacija, Hrvatska, Crna Gora..." s oduševljenjem gledaju na nacističko-teroristički ustroj Beogradsko-Banjalučke okupacijske zone i rezultate tog ustroja???!!!
Izmisli neki alibi za izrečeno (kaži da si bio pijan ili slično).

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 16.11.2017., 22:34   #1856
Jel to onaj Damir Nikšić što je nedavno prebijen u sred Sarajeva a nitko mu od zatečenih Sarajlija nije pritekao u pomoć?

Znači naši gradžani kažu da je narod kriv za stanje u državi, ništa tu nisu krive preobučene elite i nazovi akademici SANU sada BANU koji su skuhali i još uvijek kuhaju cijelo sranje.
Zanimljivo da netko tko gotivi konceptualca koji se zalaže za građansku BiH u kojoj se brišu kolektiviteti i identiteti misli da je narod najbolje stegnuti, dakle potpuno različiti koncepti građanskog društva na Zapadu koje je liberalno i koje dopušta da budeš što želiš, koje štiti sve manjine, rasne, vjerske, nacionalne, spolne i ono građansko u Bosni koje dotične želi ukiniti i zabraniti.

Opće poznata stvar kako naši gradžani zamišljaju tu gradžansku državu, kao diktaturu izabranog jedinog velikog vođe koji ima sve ovlasti nad narodom a građani individalnu slobodu da budu samo jedno Bosanci/Bošnjaci.
Samo jedna kultura, jedan jezik, svi smo jedno, građani odani jednom vođi i državi, veličanje države i jednoličnog stava o istoj u kojoj svako drugačije mišljenje treba uništiti i protjerati.
Ako ovo nije fašizam onda ne znam šta jeste.

Kao što je pogubnost nacizma bila jasno vidljiva u svojim začecima s mržnjom prema različitom i manjini, tako i ovaj gradžanski koncept višenacionalnu državnu zajednicu vodi u još jedno tragično razdoblje mržnje a ako mu se ne stane na vrijeme i u nešto mnogo pogubnije.
zrimo is offline  
Old 16.11.2017., 22:40   #1857
Evo ja tebi predlažem da staneš ispred ogledala i da tri puta na glas kažeš: "Čović će u narednih 10-15 godina politički isposlovati treći entitet."

Ako povjeruješ u to istinski, to će se i desiti. Ali samo ako ti povjeruješ u to.

Eto, ja te samo molim da uopće zamisliš tu situaciju da to postoji i da ima svoje granice itd. šta već očekuješ od tih bajki.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 22:44   #1858
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa i da hoće on ne može nikoga ugroziti osim sebe. To je njemu jasno, ali nije tebi jer ne razlikuješ predstavu (cirkus) od života.

Ta predstava (cirkus) koju on igra... nije ona namijenjena Bakiru, ili ovom ili onom. Ona je namijenjena njegovoj publici. Šta on može Bakiru? Skinut ga s vlasti? Ugrozit ga na bilo koji način? Kao što Bakir njemu ne može ništa, tako ni ovaj drugi ne može njemu ništa. Čak naprotiv, oni jedan drugom trebaju da budu babaroge.

Ako ti zaista vjeruješ u to što on govori... mislim naivno do bola.
Priči o borbi za vlast je priča bez kraja i smisla. Markovi konaci kako se to kod nas kaže .Bitno je da identifukujemo one koji ugrožavaju mir i skladne odnose u regionu.To sigurno nisu oni koji su fokusirani na svoje a ne na tuđe.Ne pokazuje ambicije Dodik da proširi svoju vlast ili uticaj na FBiH i neki drugi politički entitet.Takvi pokušaji dolaze iz Sarajeva prema Republcii Srpskoj.
Pućko is offline  
Old 16.11.2017., 22:46   #1859
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Priči o borbi za vlast je priča bez kraja i smisla. Markovi konaci kako se to kod nas kaže .Bitno je da identifukujemo one koji ugrožavaju mir i skladne odnose u regionu.To sigurno nisu oni koji su fokusirani na svoje a ne na tuđe.Ne pokazuje ambicije Dodik da proširi svoju vlast ili uticaj na FBiH i neki drugi politički entitet.Takvi pokušaji dolaze iz Sarajeva prema Republcii Srpskoj.
Pa nemaš zime. Milorad će vas odbrani bre.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 16.11.2017., 22:54   #1860
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Znamo se
Pozdravi ga od mene i pod hitno da promneni repertoar pod satrom.
Morten is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.