Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 06:42   #21
Dobro, nemaju svi servisni interval na 5-6 godina, to pise u knjizici odrzavanja i treba se drzati toga. Nekima je i 10 godina sto mene osobno cini malo nervoznim
Iskreno, ja bih promijenio sve pa sam miran. Ne znam kolika je cijena ali ne vjerujem da je nesto strasno za Twingo, makar u ovlastenom mijenjao. Ako novac nije neki veliki problem promijenis sve pa se ne moras misliti hoce li sto biti sa pumpom vode. Mogao bi i samo remen promijeniti i to bi sigurno bilo dosta ali to je sklop koji moze dosta stete nanijeti motoru pa nije za igranje, pogotovo ako auto ipak sluzi kako treba i nema problema sa njim.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:42   #22
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Hmmmmm???
A što ako pumpa procuri a zatezač pukne prije idućeg velikog servisnog inzervala?Zar nije bolje zamijeniti sve u kompletu,preventivno,kad je već rastavljeno?
Ako si takav paranoik onda najbolje preventivno ubaciti novi motor, zar ne?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:55   #23
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Ako si takav paranoik onda najbolje preventivno ubaciti novi motor, zar ne?
Ne znam je li bolje,ali znam da takve vječne pumpe od samo X0 000 km. počnu curiti,pa onda opet sve dole,pa kakav je sada zupčasti,čuje li se zatezač,pa plaćaj meštra....
Cijena pumpe i španera nije tolika da boli glava,zašto ih ne bi promijenio?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:01   #24
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Hmmmmm???
A što ako pumpa procuri a zatezač pukne prije idućeg velikog servisnog inzervala?Zar nije bolje zamijeniti sve u kompletu,preventivno,kad je već rastavljeno?
Ma nema šanse - pa španer je običan lager, koji lager strada od vremena? Strada od kilometara.

Slično sa pumpom - istina semering MOŽE otvrdnut s vremenom ali je daleko više vjerojatno da će se pojest (ili u slučaju kineskih sranja - da će pojest osovinu).

Dakle ako je lova problem nek mjenja remenje i ostavi ostalo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:29   #25
SKF na svojim stranicama preporuča zamjenu španera nakon 6 godina zbog promjene kemijskog sastava masti koja se nalazi u ležaju. Eto nije moja izmišljotina nego tvornička preporuka.
A svatko od nas je odgovoran za svoj auto i ako se nešto sa autom dogodi sami smo si krivi
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:33   #26
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma nema šanse - pa španer je običan lager, koji lager strada od vremena? Strada od kilometara.

Slično sa pumpom - istina semering MOŽE otvrdnut s vremenom ali je daleko više vjerojatno da će se pojest (ili u slučaju kineskih sranja - da će pojest osovinu).

Dakle ako je lova problem nek mjenja remenje i ostavi ostalo.
Ma lova uopce nije problem, nego eto, zanimljiva situacija koja se ne srece bas svaki dan, pa pitam sto u situaciji kad imas relaivno novi i redovito odrzavan auto s mizernom kilometrazom. Svakakve ideje ima ta ekipa u servisima, a meni nije sram pitati kad nesto ne znam ili nisam siguran.

Bit ce dakle, menjaj lepi sve sto treba!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:38   #27
Kad smo kod pitanja, evo jos jednog, da ne otvaram novu temu. Prve plocice na Skodi su mijenjane na nekih 45K kilometara, ako se dobro sjecam, auto se sam pobunio da su istrosene, i stavljene nove... Odrali me ko zeca, mislim nekih 1800 kn je bio list price, pa sam izbunario neki ''popust'' od 25%... uglavnom, mijenjao sam gume prije par dana i bacio oko na plocice koje su sada odoka potrosene mozda do pola? Pojma nemam sta je tvornicka ugradnja, ali sada je gore TRW, stavljen u ovlastenom servisu kao (valjda) originalni dio, a nalupao sam od tada skoro jos 40K (auto sad ima nekih 83K).

U cemu je fora? Ili ja auto vozim bitno drugacije (not), ili su ove bitno kvalitetnije od tvornicke ugradnje?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:46   #28
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Kad smo kod pitanja, evo jos jednog, da ne otvaram novu temu. Prve plocice na Skodi su mijenjane na nekih 45K kilometara, ako se dobro sjecam, auto se sam pobunio da su istrosene, i stavljene nove... Odrali me ko zeca, mislim nekih 1800 kn je bio list price, pa sam izbunario neki ''popust'' od 25%... uglavnom, mijenjao sam gume prije par dana i bacio oko na plocice koje su sada odoka potrosene mozda do pola? Pojma nemam sta je tvornicka ugradnja, ali sada je gore TRW, stavljen u ovlastenom servisu kao (valjda) originalni dio, a nalupao sam od tada skoro jos 40K (auto sad ima nekih 83K).

U cemu je fora? Ili ja auto vozim bitno drugacije (not), ili su ove bitno kvalitetnije od tvornicke ugradnje?
Vjerojatno misliš na prednje disk pločice? Meni traju cca. 80K kilometara. Vozim golf5 a i na šesticu idu iste i na A3. Stime da su me u servisu tražili 800 kuna za originalne(prva ugradnja) i nemaju ih na skladištu nego moraju naručit, pa su mi ponudili zamjenske ATE za 400 kuna ,njih imaju.Takve iste ATE kod Tokića 350 kuna. TRW su cjenovno ispod ATE ,a dali je to prva ugradnja za Škodu ne znam.Za tu lovu su ti trebali zamjenit i prednje i zadnje pločice. A te nove ti se manje troše jer su tvrđe od onih sa prve ugradnje, ali i jače deru diskove
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:50   #29
Remenje ima vremenski rok trajanja, doslo je vrijeme za zamjenu, zamijeni.

Lock na temu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:30   #30
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ma lova uopce nije problem, nego eto, zanimljiva situacija koja se ne srece bas svaki dan, pa pitam sto u situaciji kad imas relaivno novi i redovito odrzavan auto s mizernom kilometrazom. Svakakve ideje ima ta ekipa u servisima, a meni nije sram pitati kad nesto ne znam ili nisam siguran.

Bit ce dakle, menjaj lepi sve sto treba!
Šteta je to dirat.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Kad smo kod pitanja, evo jos jednog, da ne otvaram novu temu. Prve plocice na Skodi su mijenjane na nekih 45K kilometara, ako se dobro sjecam, auto se sam pobunio da su istrosene, i stavljene nove... Odrali me ko zeca, mislim nekih 1800 kn je bio list price, pa sam izbunario neki ''popust'' od 25%... uglavnom, mijenjao sam gume prije par dana i bacio oko na plocice koje su sada odoka potrosene mozda do pola? Pojma nemam sta je tvornicka ugradnja, ali sada je gore TRW, stavljen u ovlastenom servisu kao (valjda) originalni dio, a nalupao sam od tada skoro jos 40K (auto sad ima nekih 83K).

U cemu je fora? Ili ja auto vozim bitno drugacije (not), ili su ove bitno kvalitetnije od tvornicke ugradnje?
Pa prvi put su ti vjerojatno mijenjali diskove pitaj boga zašto ... (ako nisi pločice na vrijeme promijenio pa pojelo diskove).

Nakon 40 tisuća to je ok ... jer ovisi o stilu vožnje.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:15   #31
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Pa prvi put su ti vjerojatno mijenjali diskove pitaj boga zašto ... (ako nisi pločice na vrijeme promijenio pa pojelo diskove).

Nakon 40 tisuća to je ok ... jer ovisi o stilu vožnje.
Ma nisu, samo plocice... s diskovima je to veselje preko 5K kuna...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:31   #32
Quote:
Miro slavko kaže: Pogledaj post
zasto bi procurila?
Jednostavno ponekad hoće Kada sam radio veliki servis skinuta je pumpa koja nije curila, stavljena je nova, a ta je proslinila nakon cca godinu dana Sreća nije curila jako, vozio sam s njom, pa je otišla na sljedećem velikom servisu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:30   #33
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ma nisu, samo plocice... s diskovima je to veselje preko 5K kuna...
PA kaj su to onda keramičke za soma i 800
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:50   #34
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
PA kaj su to onda keramičke za soma i 800
Rekao bih presvucene jelenskom kozicom :-)

Pojma nemam, PIA standardno dere na potrosnim dijelovima.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:55   #35
Ja za 5000kn isto kupio keramicke plocice. Al za cijelu kupaonu.. i to do plafona je islo.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:00   #36
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ja za 5000kn isto kupio keramicke plocice. Al za cijelu kupaonu.. i to do plafona je islo.
Vjerovatno nisu iste kao kod 1.6d motora..netko spomeni skupo odrzavanne BMW vozila

Mjenjaj zupcasti i neka vozilo ostane u obitelji
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:28   #37
Kakvih par tisuća kuna, jeste vi pijani.
Za taj motor sve skupa nije preko 1500kn sa radom.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:59   #38
Kad je ova tema već otvorena, pitao bih koji je propisani interval zamjene svjećica za Twingo 1.2 8V 2010. godište?
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:54   #39
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
Kad je ova tema već otvorena, pitao bih koji je propisani interval zamjene svjećica za Twingo 1.2 8V 2010. godište?
pitaj u servisu, ovdje svatko ima svoju teoriju
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:51   #40
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
Kad je ova tema već otvorena, pitao bih koji je propisani interval zamjene svjećica za Twingo 1.2 8V 2010. godište?
Svakih 60000 km
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.