Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 05:10   #1
Ljubav - Bog - Religija

Navescu jednu Istinu recima Ave Justina:

"Kroz veru, molitvu i smernost covek kazuje sebe Bogu; kroz ljubav - Bog kazuje sebe coveku.
Kroz veru, molitvu i smernost covek predaje sebe Bogu; kroz ljubav - Bog predaje sebe coveku.
Kroz veru, molitvu i smernost covek veruje u Boga; kroz ljubav - Bog veruje u coveka.
Kroz veru, molitvu i smernost covek prima Boga; kroz ljubav - prima coveka.
Ljubav je Bozji odgovor na covekovu veru, molitvu i smernost.
U odnosu prema Bogu: covek je vera, molitva i smernost;
u odnosu prema coveku: Bog je ljubav, milost i zalostivost.
Covek moze biti tvorac vere, ali nikada ljubavi.
Bog je jedini tvorac ljubavi.
Vera je podvig, ljubav je dar. "

Koliko ih ozbiljno shvatimo, toliko cemo brze i sigurnije krenuti ka svetlost na kraju ovog naseg dugog tunela. Nikad nije kasno primer tome je najveci Apostol koji je gonio, dok nije saznao sta goni, a onda je bio najvatreniji objavljivac Istine.
Gambino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 14:07   #2
Red face hopa cupa na Religiju

Pesica.... HVATAJ!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 14:50   #3
Vjera i ljubav su 'zlato žeženo u ognju' laže apostol Ivan u Otkrivenje. To je ono što je danas najpotrebnije Laodikejcima.
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 00:14   #4
ej, kao 1. zakolji se, kao 2. kakva vjera, što će ti to pomoć u životu, mislim, daj malo razmisli!!! to je samo gubljenje vremena, dok ljepo nedjeljom možeš spavat do 2, ti se moraš dizat u 8 da bi išao na neke mise... ma daj molim te! to rade samo prolupali ljudi. i mislim, kakve ti koristi od toga? šta ćeš ti dobiti time što ti visiš svake nedjelje (a neki specijalci i svaki dan) u crkvi??? nećeš NIŠTA dobit. samo ćeš se smrznut ko pi**a, i to je to!

uostalom, taj vaš "veliki bog" je kako moja frendica kaže muljator! nikad ništa ne daje, a traži puno za uzvrat. bneće iči...

WORSHIP SATAN
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 00:47   #5
Quote:
ej, kao 1. zakolji se, kao 2. kakva vjera, što će ti to pomoć u životu, mislim, daj malo razmisli!!! to je samo gubljenje vremena, dok ljepo nedjeljom možeš spavat do 2, ti se moraš dizat u 8 da bi išao na neke mise... ma daj molim te! to rade samo prolupali ljudi. i mislim, kakve ti koristi od toga? šta ćeš ti dobiti time što ti visiš svake nedjelje (a neki specijalci i svaki dan) u crkvi??? nećeš NIŠTA dobit. samo ćeš se smrznut ko pi**a, i to je to!
a sta ti to sotona "DAJE " a da ti njemu ne dajes bas nista zauzvrat?..

znaci tvoj zivot je takav da ti ne zelis nista davati,nego samo dobivati?
samim time negiras postojanje ljubavi.
Zasto bi se netko zaklao jer vjeruje?
previse kontradikcije u ovom postu...


mislim ne razumijem kako mozes prvo pljuvati po necijoj vjeri BEZ IKAKVIH PRAVIH ARGUMENATA,a onda kazati "Worship satan"

NEMA SMISLA!!!

znaci da ti zapravo ne vjerujes u sotonu,jer "kakva vjera, što će ti to pomoć u životu, mislim, daj malo razmisli!!! to je samo gubljenje vremena"------>ovo su tvoje rijeci.

Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 00:51   #6
Quote:
uostalom, taj vaš "veliki bog" je kako moja frendica kaže muljator! nikad ništa ne daje, a traži puno za uzvrat. bneće iči...

nekim ljudima(kao i meni) Bog daje snagu,vjeru u zivot,ljubav,i srecu.
Meni je Bog podrska u svemu sto cinim,prema tome,On ipak DAJE zauzvrat.
Nekima Islam daje tu snagu,nekima Budizam,nekima Paganizam,ateizam,sotonizam,bilo sta.Stvar je u tome da se

POSTUJE TUDJA VJERA i ZIVI SVOJA....

BEZ TOLERANCIJE LJUDI SE UNISTAVAJU.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 11:52   #7
Quote:
bloody kaže:
ej, kao 1. zakolji se, kao 2. kakva vjera, što će ti to pomoć u životu, mislim, daj malo razmisli!!! to je samo gubljenje vremena, dok ljepo nedjeljom možeš spavat do 2, ti se moraš dizat u 8 da bi išao na neke mise... ma daj molim te! to rade samo prolupali ljudi. i mislim, kakve ti koristi od toga? šta ćeš ti dobiti time što ti visiš svake nedjelje (a neki specijalci i svaki dan) u crkvi??? nećeš NIŠTA dobit. samo ćeš se smrznut ko pi**a, i to je to!

U pravu si, ne treba ići nedjeljom u crkvu to je gubljenje vremena.
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 15:50   #8
Quote:
bloody kaže:
ej, kao 1. zakolji se, kao 2. kakva vjera, što će ti to pomoć u životu, mislim, daj malo razmisli!!! to je samo gubljenje vremena, dok ljepo nedjeljom možeš spavat do 2, ti se moraš dizat u 8 da bi išao na neke mise... ma daj molim te! to rade samo prolupali ljudi. i mislim, kakve ti koristi od toga? šta ćeš ti dobiti time što ti visiš svake nedjelje (a neki specijalci i svaki dan) u crkvi??? nećeš NIŠTA dobit. samo ćeš se smrznut ko pi**a, i to je to!

uostalom, taj vaš "veliki bog" je kako moja frendica kaže muljator! nikad ništa ne daje, a traži puno za uzvrat. bneće iči...

WORSHIP SATAN
a šta ti imaš od štovanja sotone..
..da pojasnim ja se ne dižem nedjeljom u 8 i ne idem u crkvu na misu..ali ako nekog to ispunjava koliko mene izlasci ispunjavaju zašto ne.
I kako znaš da neće ništa dobiti...ali ja se vjerojatno raspravljam s nekim djetetom pa nevidim koristi
hvala
strider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 11:52   #9
Ljubav-Bog-Religija

Receno je da je Ljubav Bozje telo i da se kroz nju ulazi u Bozje Carstvo.
Meni licno tako i izgleda.
Ljudi preterano zamisljaju Boga kao nekakvog bradatog Dzina koji posmatra dogadjaje na nasolj liliputanskoj planeti....
Licno sam ubedjen da je telo Bozje zaista u obliku ljubavne varnice a ljubav u sustini i cini to da povezuje ljude na zemlji i cini ih svesnijim i ljudskiim.
Religija u biti nije nista drugo vec Ljubav,snaga koja uisrinu povezuje(reliare-na latinskom).
Ostale Religije koje se vezuju za Istoriju nekakvih licnosti koje su zastupale Boga u proslosti jesu "ekskluzivisticki fundamentalizmi",bili oni Hriscanski,Islamski ili Budisticki.

Tamo gde se slazu Hedonista,crkveni covek,Jogi,ateista,manastirski meditant to je da ako Boga treba predstaviti,to bilo bi u obliku ljubavi,ili osecaja iliti tople energije.

Ljubav postoji Radi ljubavi i nizbogcega drugo.Ona je spontana i siri sjaj.Sve je utopljeno ljubavi.Ona moze sve osvojiti.Nesebicna,cista ljubav vodi coveka k Bogu.Sebicna utegnuta ljubav vezuje coveka za svet.Nesposoban da shvati cistu i svetu prirodu LJubavi,covek je danas plen beskrajnih briga zbog vezanosti za svetovske objekte,dogadjaje(objektivni svet).
Covekova prva obaveza jeste da razume istinu sto se principa Ljubavi tice.Kada Covek bude razumeo nece se gubiti vise u djungli neznanja.;
sesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 14:05   #10
Da sad budem zao i napomenem da je ljubav tu zbog produljenja vrste?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 14:32   #11
Question Ljubav je Bog ?

Quote:
sesha kaže:
Receno je da je Ljubav Bozje telo i da se kroz nju ulazi u Bozje Carstvo.
Nisi napisao čije je to, ali jasno je da se ljubav interpratira preko Boga.
Dakle nešto poznato i čovjeku dostupno preko nečega što je nespoznatljivo.

Kada se kaže: "Bog je ljubav" to je besmislica kao i svak tvrdnja tipa "Bog je .... (nešto/netko)".
Svaka je takva tvrdnja laž jer Bog (Apsolut) ne može biti nešto.

Ako pak pod "Bog" mislimo na Baba Rogu tipa YHWH, Baal, Posejdon, Odin ili sl. onda je besmisleno izjednačavati ga s ljubavlju, čak i ako bi se radilo o božici/bogu ljubavi.

No zato ima smisla reći: "ljubav je Bog", ali samo ako tako i djelujemo.

Moram primjetiti da oni koji kažu "Bog je ljubav" obično djeluju suprotno od toga pa bi primjerenije za njih bilo da kažu: "Bog je dominacija, srdžba, mržnja, osvetoljubivost, oholost ..." ili slično.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 15:43   #12
Quote:
Ego kaže:
Da sad budem zao i napomenem da je ljubav tu zbog produljenja vrste?
Aha, ti si jedan od onih ljudi koji drze da se ljubav svodi na guranje kurca u pitchku. Ah kako je lijepo biti maloljetan
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 20:41   #13
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Aha, ti si jedan od onih ljudi koji drze da se ljubav svodi na guranje kurca u pitchku. Ah kako je lijepo biti maloljetan
Nope... niti to tvrdim, niti sam maloljetan, niti sam to tvrdio kad sam bio maloljetan.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 09:17   #14
Ma naravno da nisi
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 14:02   #15
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Ma naravno da nisi
Ozbiljno... ma časna pionirska
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 19:36   #16
Re: Ljubav je Bog ?

To je po jednačbi Bog = Jednost; mnoštvenost/rascijepljenost... = ne-bog.
Pa kako ljubav sjedinjuje, utoliko u njoj ima nešto osobito božansko.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 06:46   #17
ja mislim da više uopće nije adekvatno upotrebljavati riječ ljubav u ovakvim usporedbama....jer je ta riječ toliko postala izlizana za sve i svašta da je uopće izgubila svoj smisao...pa tako eto i tu neki "pametnjakovići" poistovjećuju ljubav sa sexom....iako je jako bitna u sexu....ali ipak
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 12:35   #18
Ima tu istine. Kršćanstvo jest religija ljubavi. Bog je pun ljubavi, milosti i praštanja što znači budemo li i mi takvi prema svojoj braći put u Raj nam je zagarantiran.

Ljubav u svrsi produljenja vrste?
To je bullshit ja kažem. U tu svrhu su čovjeku urođeni primitivni nagoni za parenjem. Ljubav nije nužno sex, nit je to ikad bila.
__________________
SANKONTESOU!!!
Sesshoumaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 11:17   #19
Re: Ljubav je Bog ?

Quote:
adriatic kaže:
Nisi napisao čije je to, ali jasno je da se ljubav interpratira preko Boga.
Dakle nešto poznato i čovjeku dostupno preko nečega što je nespoznatljivo.

Kada se kaže: "Bog je ljubav" to je besmislica kao i svak tvrdnja tipa "Bog je .... (nešto/netko)".
Svaka je takva tvrdnja laž jer Bog (Apsolut) ne može biti nešto.

Ako pak pod "Bog" mislimo na Baba Rogu tipa YHWH, Baal, Posejdon, Odin ili sl. onda je besmisleno izjednačavati ga s ljubavlju, čak i ako bi se radilo o božici/bogu ljubavi.

No zato ima smisla reći: "ljubav je Bog", ali samo ako tako i djelujemo.

Moram primjetiti da oni koji kažu "Bog je ljubav" obično djeluju suprotno od toga pa bi primjerenije za njih bilo da kažu: "Bog je dominacija, srdžba, mržnja, osvetoljubivost, oholost ..." ili slično.
Ljubav je nacin na koji se skida egoizam u coveku,To sto ostane kada sve izgori u plamenu ljubavi jeste u neku ruku Bog,Apsolutna svest,Logos,Otac na nebu....bilo kago da se nazove mislim da je okej.
Naravno Ljubav se ne uzima u obliku pilule pa se ceka efekat.
Ne, cini mi se da se praksa obavlja u duzem vremenskom periodu kde su iskusenja, poteskoce velika...
Cini mi se i vise individualnih zivota su ponekad potrebna za definitivno oslobodjenje egoizma u coveku.
sesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 11:42   #20
Quote:
Sesshoumaru kaže:
Ima tu istine. Kršćanstvo jest religija ljubavi. Bog je pun ljubavi, milosti i praštanja što znači budemo li i mi takvi prema svojoj braći put u Raj nam je zagarantiran.

Ljubav u svrsi produljenja vrste?
To je bullshit ja kažem. U tu svrhu su čovjeku urođeni primitivni nagoni za parenjem. Ljubav nije nužno sex, nit je to ikad bila.
Mislim da sve sto se radi bez ljubavi jest negativno pa i sex.
Naravno ljudi kazu kako mozes voleti pre nego sto imas sex sa nekim?
Na kraju krajeva moze se uci u sexualni spoj radi istinskog angazmana u vidu zivotne zajednice udvoje.
Ako se ulazi u sex iskljucivo radi telesnog uzitka ili egoisticnog interesa(dokazivanja,hvalisanja,straha) dolazi se do unutrasnjeg bola i nezadovoljstva a kasnije do velikih psiholoskih i zdravstvenih komplikacija.
Mislim ipak da je sex jedan od mnogobrojnih zakona ljubavi i u sebi nema nista prljavo...
Ono sto ga uprlja to su zle namere kao i prostitucija ljudske duse radi materijalnog interesa.
Cin samim tim postaje egoistican i stetan za drugog.
sesha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.