Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 23:26   #821
Da.

Prizemnica ima više temelja i krova, nepovoljniji odnos volumena i vanjske ploštine što daje veće gubitke na grijanju i veći trošak fasade, najčešće su i potrošači tople vode udaljeniji od izvora tople vode, teže ju je smjestiti na parcelu danas jer sve su manje i manje.
Čak i uz gubitak ~12m2 prostora na stepenište, katnica ispada povoljnija po neto kvadratu.

Ako sam u krivu neka me netko ispravi, jer nisam tražio detaljne izračune, ali to je više manje univerzalni zaključak gdje god sam čitao.

Možda to nije neka velika razlika, ali za nekoga tko je na knap, nakupi se.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:08   #822
Našao sam nekakav kalkulator na netu informativni. Stavio sam ovo https://www.architecturaldesigns.com...e-plan-11601gc i običnu prizemnicu iste površine i visoki rohbau je ispao pola cijene prizemnice.

Ne planiram graditi ništa. Samo se informiram. Mislio sam uvijek da su katnice skuplje, samo da se ljudima isplati obzirom na više prostora koji dobivaju.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:23   #823
Upola je ako se računa prizemnica sa tavanom (dakle sa betonskom plocom gore) i kuća sa potkrovljem (bez tavana nije prava katnica, bez betonske ploče gore).
Ali i prava katnica (prizemlje+kat+tavan) je jeftinija.

Kalkulator informativni inace ima na stranicama firme teradom. Zagrebacke cijene, pa nije skroz relevantno za sve nas.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:33   #824
Dobra vecer svima

Trazim neke koliko toliko vjerodostojne informacije o cijeni za sljedece:

Dakle kuca 70 kvadrata,plus ima kat od 70 kvadrata- vec stoji sagradjena,mene zanima cijena gradnje drugog kata,70 kvadrata te za kraj mali apartman kao visoko potkrovlje jos iznad toga i da ima nekih 35 kvadrata.... to je sveskupa max 110 kvadrata,i treba iza kuce napraviti te stepenice za doci do tog sta se treba sagraditi ,sadasnja kuca ide na prvi kat unutarnjim stepenistem pa za novosagradjeno ce trebati stepenice cijele napraviti

sav info vrlo dobrodosao u pitanju je Primosten ako lokacija kako utjece na cijenu gradnje
hvala unaprijed
jesenjin1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 08:17   #825
Imaš stranicu troskovnik.net
To je isto od ove firme što sam naveo, mislim. Cijena mi je ispala po tom kalkulatoru 15% niža nego što sam sam "izracunao" skupljajući ponude i informacije po forumu. Sa tim da sam ja uzimao uvijek 10-20% više u racun. Tako da pretpostavljam da je baš tako kako ti kažeš, "koliko-toliko"

Odaberi katnica, za temelj ne staviš ništa, za prizemlje 70, za potkrovlje 35. Ostalo isto sve odaberi i dodaj 20%. I onda stepenice racunaj extra, naravno, to nemam pojma koliko bi moglo biti, 20-30 000?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:00   #826
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Imaš stranicu troskovnik.net
To je isto od ove firme što sam naveo, mislim. Cijena mi je ispala po tom kalkulatoru 15% niža nego što sam sam "izracunao" skupljajući ponude i informacije po forumu. Sa tim da sam ja uzimao uvijek 10-20% više u racun. Tako da pretpostavljam da je baš tako kako ti kažeš, "koliko-toliko"

Odaberi katnica, za temelj ne staviš ništa, za prizemlje 70, za potkrovlje 35. Ostalo isto sve odaberi i dodaj 20%. I onda stepenice racunaj extra, naravno, to nemam pojma koliko bi moglo biti, 20-30 000?
hvala puno,ovo za stepenice- to je pretpostavljam 20-30 k kn?
jesenjin1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:09   #827
Ma da, ali nisam građevinac i to sam, kako ameri kažu, izvukao iz guzice
Ovisi što i kako radiš naravno, može biti velika razlika, ako su neke jednostavne ili ako su komplicirane, sa kojekakvim izbojima, terasicama, krovićima i tko zna cime, svašta ljudi rade

Naravno bilo bi dobro da stepenice ili nisu spojene previše sa kućom da nema toplinski most, ili da se isto izoliraju, a to sve poskupljuje stvar. Neka netko drugi savjetuje što i kako to izvesti.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 00:12   #828
Dobra vecer svima.
Da li je netko (ko su vec izgradili kucu) koristio ovaj troskovnik.net? Kakav je dojam, da li ima razlika u cijeni sa realnim troskovima? Jer i meni je ispalo manje nego sam izracunala po forumu.

Ispricavam se za svoj hrvatski, nisam odavdje.
hobbityulya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:59   #829
Poštovanje

U procesu sam kupnje zemlje , i to u području gdje je cijena dosta velika , radi se o Makarskoj. Radi se o kući moguće i vili koja će 7najvjerojatnije biti na 3 etaže , te s bazenom na parceli. 2 etaže će biti namijenjene u turističke svrhe , a na 3.etaži bi ja živio.

Kao prvo laik sam u ovome , znam okvirno neke stvari , ali dosta toga ne znam , pa je svaka pomoć dobrodošla. Po mojim informacijama ovo su mi neki okvirni troškovi kojim se vodim :

-Parcela zemlje će biti 400-500 m2 ( koeficijent izgrađenosti je 0,3 ) s cijenom 80 000 - 100 000 eura ( ovdje nema jeftinije i ovo je neki donji prag)

-Projekt , Dozvole , Priključci , komunalije itd. : 25 - 30 000 eura

- Iskop + Temelji : 7 - 10 000 eura

- Gradnja : 100 eura/m2
Radile bi se 3 etaže svaka po 80-100 m2 ovisno o projektu m zaokruzit cemo za ovu formulu na 90m2 znači ukupno stambenog 270m2 , s time da ne bih imao novca za napraviti odmah 3.etažu već bi se ona kasnije napravila znači za start se radi o 180m2

- Fini radovi po kući 500 eura/m2

- Okoliš ( uređenje zelenila , ograda i stavit kocku ispred kuće ... za ovo sam stvarno nisam preupućen koje su cijene pa ću okvirno lupiti cijenu ) 5000-7000 eura

- Bazen : 10 000 eura ( ne preljevni )

-Uređenje iznutra : 25 000 eura


Po mojoj laičkoj računici dolazim onda do ovih brojki :
100 000 + 163 000 ( 180m2 ) + 25 000 = 288 000 eura ; što bih zaokružio na 300 000 eura i očekivao da ide još 10-15% preko na cca 350 000 eura
Znači za početak sam uračunao gradnju samo 2 etaže

Kuća će više biti namijenjena kao villa sa bazenom u turističke svrhe koja bi se sama trebala refinancirati i isplaćivati kredit kroz rentavanje turistima jer se radi o obliku stambenog objekta koji po sezoni daje profit od +20 000 eura. Eventualno s vremenom ću živjeti na 3.etaži kada bude novca za gradnju iste.

Zanima me dali griješim u nekim troškovima ( sigurno jesam negdje, glupo je uopće reći da nisam jer se ne razumijem ) i ako me može ispraviti netko ovdje javno ili u PM bio bih zahvalan.

Lijep pozdrav

Zadnje uređivanje elastiko : 14.01.2018. at 00:25.
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:22   #830
Gradnja je daleko najjeftinija u cijeloj priči, nemoj ni razmišljati da ne sagradiš tu 3. etažu odmah ako ti treba. Jednostavno se previše toga uništi kad dođu građevinci dizati 3. etažu, trebat će štukati fasadu i garant sve pobojati jer neće biti boja ista, opet cijelo dvorište puno šute, moguća veća oštećenja fasade, stolarije, teret može oštetiti uređen okoliš kuće i sl...

Kakav krov planiraš? Ako je neki ravni s izolacijama koje su dosta skupe, prvo ih stavljaš nakon 2. etaže pa sve skupa trgaš i ponovno montiraš nakon 3. etaže.

Realno, žbukanje, glazure, uređivanje i sve drugo možeš kasnije, za sad si uračunaj roh-bau, stolariju i razliku fasade.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:43   #831
ma koja izolacija krova u makarskoj, garant planira staviti ljepljenku na tih 90m2 i pricekati da sjedne neka para pa samo na to jos jednu etazu
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:38   #832
non pasaran
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:13   #833
Ako baš ne živiš u Makraskoj, kupi zemlji di je bolji odnos uloženo-dobiveno.
Apartmanuša ima na svakom koraku.

Najveća greška u proračunu je površina/kvadratura.
Kažeš, 90m2 korisnog po etaži. Odbiješ stube, ostane 80m2, znači dva apartmančića po 40m2.
Ne znam kako se to uklapa u kategorizaciju i predviđenih 20 keka zarade godišnje?
Osim toga, treba i opremiti 4 apartmana. 4 klime, 4 kuhinje, ili solarni bojler za potrošnu toplu vodu, ili priključak od 20kw, jer treba ugrijati 5 bojlera.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:50   #834
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se to uklapa u kategorizaciju i predviđenih 20 keka zarade godišnje?.
Od jednog apartmana bez problema, ako agencija puni ili se sam trudiš, bude 5-7k€ po sezoni. I to na manje atraktivnoj lokaciji i bez bazena.

Ali treba "biti u tome", na licu mjesta, ili ostaviti dobru maržu agenciji.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:47   #835
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Od jednog apartmana bez problema, ako agencija puni ili se sam trudiš, bude 5-7k€ po sezoni. I to na manje atraktivnoj lokaciji i bez bazena.

Ali treba "biti u tome", na licu mjesta, ili ostaviti dobru maržu agenciji.
Malo ti je to preoptimisticna zarada da ne kazem nemoguca. Jedino ako si prvi red do mora.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:59   #836
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Poštovanje

U procesu sam kupnje zemlje , i to u području gdje je cijena dosta velika , radi se o Makarskoj. Radi se o kući moguće i vili koja će 7najvjerojatnije biti na 3 etaže , te s bazenom na parceli. 2 etaže će biti namijenjene u turističke svrhe , a na 3.etaži bi ja živio.

Kao prvo laik sam u ovome , znam okvirno neke stvari , ali dosta toga ne znam , pa je svaka pomoć dobrodošla. Po mojim informacijama ovo su mi neki okvirni troškovi kojim se vodim :

-Parcela zemlje će biti 400-500 m2 ( koeficijent izgrađenosti je 0,3 ) s cijenom 80 000 - 100 000 eura ( ovdje nema jeftinije i ovo je neki donji prag)

-Projekt , Dozvole , Priključci , komunalije itd. : 25 - 30 000 eura

- Iskop + Temelji : 7 - 10 000 eura

- Gradnja : 100 eura/m2
Radile bi se 3 etaže svaka po 80-100 m2 ovisno o projektu m zaokruzit cemo za ovu formulu na 90m2 znači ukupno stambenog 270m2 , s time da ne bih imao novca za napraviti odmah 3.etažu već bi se ona kasnije napravila znači za start se radi o 180m2

- Fini radovi po kući 500 eura/m2

- Okoliš ( uređenje zelenila , ograda i stavit kocku ispred kuće ... za ovo sam stvarno nisam preupućen koje su cijene pa ću okvirno lupiti cijenu ) 5000-7000 eura

- Bazen : 10 000 eura ( ne preljevni )

-Uređenje iznutra : 25 000 eura


Po mojoj laičkoj računici dolazim onda do ovih brojki :
100 000 + 163 000 ( 180m2 ) + 25 000 = 288 000 eura ; što bih zaokružio na 300 000 eura i očekivao da ide još 10-15% preko na cca 350 000 eura
Znači za početak sam uračunao gradnju samo 2 etaže

Kuća će više biti namijenjena kao villa sa bazenom u turističke svrhe koja bi se sama trebala refinancirati i isplaćivati kredit kroz rentavanje turistima jer se radi o obliku stambenog objekta koji po sezoni daje profit od +20 000 eura. Eventualno s vremenom ću živjeti na 3.etaži kada bude novca za gradnju iste.

Zanima me dali griješim u nekim troškovima ( sigurno jesam negdje, glupo je uopće reći da nisam jer se ne razumijem ) i ako me može ispraviti netko ovdje javno ili u PM bio bih zahvalan.

Lijep pozdrav
Preletio sam na brzinu preko posta, nisam gledao pojedinačno cijene, ali ova suma na kraju je OK. Sad sam završio projekt za nešto slično na Murteru i vrtimo se na oko 2 milje kuna + PDV.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:16   #837
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Kakav krov planiraš? Ako je neki ravni s izolacijama koje su dosta skupe, prvo ih stavljaš nakon 2. etaže pa sve skupa trgaš i ponovno montiraš nakon 3. etaže.
Iskreno nisam još ni razmišljao o tome , ali pametno govorite da je možda bolje odmah staviti 3.etažu , samo što naravno ne bi se ona sada opremala osim vanjske fasade , vrata i prozora , te naravno sama gradnja.

Krov bi bio vjerojatno ravan jer cijela jedinica bi trebala biti moderna vila gdje koliko vidim dominiraju ravni krovovi

@baustelac99
Ovdje bi prve 2 etaže funkcionirale kao jedna jedinica , znači ne dijele se tipa po 2 apartmana po etaži na ukupno 4 , nego su te 2 etaže cjelokupni prostor koji se iznajmljuje s bazenom kao vila. Cijena noćenja takvih s 3-4 sobe (6 osoba minimum bez pomocnih ležajeva ) uz bar 2 kupatila i bazen varira ovisno o datumu od 200-400 eura za oblik smještajne jedinice kakav ja planiram , s time da cijene mogu ići samo gore jer ima puno skupljih vila , a ovo je neki donji prag. Stoga 20 000 eura dobiti je neću reći minimum , ali je realnost.

Što se tiče toga da gubim na stepeništu svjestan sam toga , ali još nije definirano kolika će kvadratura biti po etaži , zanimalo me samo po procjeni troškova dali griješim.
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:04   #838
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Malo ti je to preoptimisticna zarada da ne kazem nemoguca. Jedino ako si prvi red do mora.
Nisam sa mora, i nemam apartmane, ali imam u obitelji iznajmljivace i po tome što znam, zarada nije uopće preoprimisticna.

Moji su u Rapcu kod Labina, kilometar od mora, i to na brdu, u manje atraktivnom mjestu i nemaju bazen, i prosjek im je 5-7000 eura po sezoni po apartmanu cisto. Cijena po nocenju je inace 70 eura.

Takoder imam poznanika koji je na kredit napravio kucu sa 4 apartmana kod Fažane, i agencija mu daje godisnje 32 000 eura. Kredit i kamata ga izade 24.

Tako da sam i sam razmisljao, ali ne mogu si priustiti toliki kredit pa odustao. Da imam viska para, vjerojatno bih ipak ulozio.

Naravno, to su samo 2 primjera i nije sigurno reprezentativno, ali moze se, ako se dobro isplanira i ulozi malo truda istraziti lokaciju i lokalnu ekonomiju.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:57   #839
Ja sam se prije 20god i nesto malo prije rata bavio turizmom. Sad vise ne jer sam apartmane preuredio u vlastiti stambeni prostor. Po tvojoj racunici jednosobni apaprtman ti je preko 100dana pun po cijeni od preko 70 eura? Tko nikad to nije probao smatra to jako isplativim bisnisom. Moje misljenje je da ces tesko sa jednosobnim apaprtmanom postici zaradu od 7 tE. Pet bi se mozda i dalo navuci u dobroj sezoni.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:21   #840
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ja sam se prije 20god i nesto malo prije rata bavio turizmom. Sad vise ne jer sam apartmane preuredio u vlastiti stambeni prostor. Po tvojoj racunici jednosobni apaprtman ti je preko 100dana pun po cijeni od preko 70 eura? Tko nikad to nije probao smatra to jako isplativim bisnisom. Moje misljenje je da ces tesko sa jednosobnim apaprtmanom postici zaradu od 7 tE. Pet bi se mozda i dalo navuci u dobroj sezoni.
Zato sam se ogradio i rekao "može se"
Moji su izrazito aktivni domaćini, imaju hrpetinu stalnih gostiju, a izvan sezone primaju i radnike iz plomina. Koji im onda uz rabat i sređuju šta treba srediti u kući
U rano proljeće im na tjedan-2 dođe neki moto klub i napuni kuću cijelu.
Plus u Istri su, pa imaju sad sve više nekih austrijanaca i sl koji izvan sezone za vikend dođu odmoriti.

Tako da kažem, ako si aktivan i znaš ljude, i u tome si, može se.

A i agenciji ako daš, rade na proviziju, zar ne? Pa im je u cilju napuniti?

Inače, apartmani su cca 50m2 neto, sa 2 spavaće sobe, dnevni i kupaona. +Balkon.

Ponovno kažem, Ja znam samo ta 2 primjera, sigurno nije svima tako, ali može se. Bio sam u dalmaciji, toliku zapuštenost može objasniti samo da se pune parama kad je sezona
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.